vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 7 χρήστες
dvelev, Milarepa, manoslykos, lagoudakis, Buliwyf, Mimhsdr, hellfire

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος talavera

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
O triton mini μου τη σπάει λίγο 1ον γιατί είναι μόνο 2ml (αν κ απ ότι ξέρω πλέον λόγω TPD όλα εκεί θα πάνε) κ 2ον γιατί είναι μόνο 20mm και θα φαίνεται δυσανάλογα μικρό πάνω στα περισσότερα mods.

Πάντως όλοι λένε ότι είναι πάρα πολύ καλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2017, 14:00 από talavera »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Οι επιλογες του καθενος απο εμας εχουν να να κανουν αναλογα με τα κριτηρια μας αλλα και τις προτιμησεις μας.
Σκαρτα υλικα υπαρχει πιθανοτητα να συναντησεις σε οποιοδηποτε υλικο.Υπαρχουν ομως και περιπτωσεις που κατασκευαζονται και προβληματικες παρτιδες.Και για να μην παρασυρουμε πολλες φορες απο αυτα που γραφουμε οσους διαβαζουν πρεπει να ειμαστε πρωτα 100% σιγουροι οτι τα χειριστηκαμε ολα σωστα μεσα στα ορια του κατασκευαστη.
Τωρα οσο για τον triton mini,περα απο την χωρητικοτητα ειναι απροβληματιστος,οπως και ο triton 2 o οποιος εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα.
Το κοστος των αντιστασεων ειναι σχετικο,αναλογα με την αποδοση και την αντοχη τους.
Ακομα και ο cubis pro αν χρησιμοποιηθει σωστα δεν εχει κανενα προβλημα.
Σιγουρα ο επισκευασιμος δινει διαφορετικης ποιοτητας ατμισμα που δυσκολα θα παρει κανεις απο εργοστασιακο.
Προυποθετει ομως υπομονη και επιμονη.
Δυσκολα παντως μια σοβαρη εταιρεια θα βγαλει σκαρτο ατμο χωρις εξαντλητικες δοκιμες.Ακομα και σκαρτο υλικο να βγαλει αν ειναι σοβαρη η εταιρεια θα το διορθωσει και θα το καλυψει το λαθος της.

Αποσυνδεδεμένος dream21

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα στο φόρουμ.. Χρησιμοποιώ εδώ και 6 μήνες cubis pro με 0.6Ω και σκεφτομαι να αλλάξω σε έναν εργοστασιακό ατμοποιητη τσιγαρισιο αυτή τι φορά λεω για αγορά τον Aspire triton mini με αντίσταση στα 1.8Ω..
Πήγα σήμερα μα παραγγείλω από fasttech και είδα ότι έχει διακοπτεί και δεν υπάρχει διαθέσιμος.. Έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα ο συγκεκριμένος και γενικά τον σταμάτησε η εταιρία να τον παράγει;
Σας ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος xristinager

  • *
  • 45
  • Φύλο: Γυναίκα
dream21
Στην επίσημη σελίδα της εταιρίας υπάρχει κανονικά :
http://www.aspirecig.com/aspire-tanks/triton/triton442.html
Υπάρχει Ελλάδα αν σε ενδιαφέρει, εγώ θα κοιτάξω από εδώ να τον αγοράσω:
https://www.skroutz.gr/s/9011326/Aspire-Triton-Mini-2ml.html
Επίσης πολύ καλός τσιγαρίσιος είναι και ο nautilus 2 που έχω, βέβαια είναι λίγο περίεργος μέχρι να τον μάθεις!

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί να έχει ζήτηση. Υπάρχει φτηνά και στην Ελλάδα http://www.310.gr/aspire-triton-mini. Εδώ είναι στα 24 ευρώ (υπάρχει κ αλλού το ίδιο νομίζω), από εδώ πήρα εγώ και είναι μία χαρά ο ατμοποιητης

Αποσυνδεδεμένος dream21

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας θα προβώ σε αγορά από Ελλάδα τότε και θα παραγγείλω μόνο τις αντιστάσεις από fasttech 

Αποσυνδεδεμένος talavera

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Τελικά ψώνισα τον trinton mini. Σήμερα το πρωί παρέλαβα. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές κ τις απόψεις. Ο ατμοποιητής είναι πραγματικά υπέροχος: ποιότητα κατασκευής, καπνός, γεύση, ευκολία! Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσα ίσως να προσάψω είναι η χωρητικότητα του (2ml).

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Όλοι έτσι είναι πια λόγω tpd :wall:. Μάλλον γιατί παραπάνω ml έχει αθηναϊκές πινακιδες :))

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Τελικά ψώνισα τον trinton mini. Σήμερα το πρωί παρέλαβα. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές κ τις απόψεις. Ο ατμοποιητής είναι πραγματικά υπέροχος: ποιότητα κατασκευής, καπνός, γεύση, ευκολία! Το μόνο αρνητικό που θα μπορούσα ίσως να προσάψω είναι η χωρητικότητα του (2ml).
Καλή επιλογή. :thumpup: Τον έχω κάμποσους μήνες.

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά sos....Ψάχνω για εργοστασιακό ατμο με τσιγαρισια τζούρα.Φυσικά πάνω από 2ml για να μην γεμίζω συνέχεια.Έχω τον Nautillo 5ml (υπερευχαριστημένος). Έχω καταλήξει σε Triton 2 ή Kabuki?Ποιον μου προτείνεται?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
O triton 2 και ο kabuki εχουν διαφορες, μηπως να δεις κανενα video; 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Εδώ να προσθέσουμε και τον Joyetech Cubis 2 ο οποίος είναι μια άριστη επιλογή τσιγαρίσιου...

Εχει κανεις αποψη για τον vaporesso guardian? http://www.alterego.gr/vaporesso-guardian-tank.html

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Τον έχω και προσωπικά μου αρέσει. Ημιπνευμονικός είναι. Έρχεται με δύο στόμια, ένα για τσιγαρίσιες, ένα για πνευμονικές και αντίστοιχα δύο κεραμικές αντιστάσεις διαφορετικές.

Διαρροή δεν μου έχει εμφανίσει στον ένα μήνα. Η κεφαλή των 0,5 έχει πολύ καλή γεύση για τα γούστα μου και βγάζει περισσότερο ντουμάνι από όσο μπορώ να αντέξω. Επίσης αλλάζει γρήγορα γεύση ακόμα και αν πριν είχες υγρό με κατάλοιπα. Η κεφαλή των 0,6 προσωπικά δεν μου άρεσε γιατί μου αρέσει να παίρνω μεγάλες τζούρες και εκεί ζοριζόμουν. Επίσης έχει μικρότερη οπή για το υγρό και τα VG είχαν ένα θεματάκι να ποτίσουν γρήγορα. Προσωπική άποψη αυτή, με βάση τον τρόπο που ατμίζω βέβαια. Εσύ αν ψάχνεις σφιχτές τσιγαρίσιες θα σου αρέσει καλύτερα αυτή η κεφαλή νομίζω.

Η ρύθμιση του Air Flow αρκετά εύκολη  και γέμισμα από πάνω, με μηδενική πιθανότητα υπερπλήρωσης.

Προσωπικά, λοιπόν, μου αρέσει στον ένα μήνα που τον έχω και χωρίς πολλές εμπειρίες από άλλους.

Ωραια ευχαριστω!Η κεφαλη ποσο σου κραταει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos