vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Serpent Mini (by Wotofo)

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #600 στις: Μαρτίου 01, 2017, 15:43 »
1) Με ένα κατσαβιδάκι θα σου λυθεί η απορία.
2) Ίσως να μην φταίει το pin του serpent αλλά ο πόλος του vtc mini. Η joyetech δεν φημίζεται μέχρι στιγμής για τους πόλους στα μοντάκια της.

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #601 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:03 »
Φίλε trahs88 το vtc έχει γνωστό πρόβλημα με ατμοποιητές με λίγο μακρύτερο πόλο. Όσο για τον serpent η επίχρυση βίδα του έχει ανάποδες βόλτες και μπορείς να την πειράξεις αλλά μάλλον δεν θα καταφέρεις αυτό που θες και μπορεί να χαλάσει. Για να καταλάβεις ο ένας που έχω είναι σαν τον δικό σου και έβγαλα την βίδα και πήγα μετά να την σφήξω να κατέβει λίγο αλλά δεν πάει πιο μέσα και τώρα γυρνάει ελεύθερα (χάλασαν οι βόλτες μάλλον)αλλά ευτυχώς χωρίς να έχω πρόβλημα. Ο δεύτερος serpent που πήρα ήταν από το εργοστάσιο πιο μέσα και κάθεται στο vtc μια χαρά. Στον πρώτο λοιπόν έκοψα μια ροδέλα από λεπτό διάφανο πλαστικό απο κάποια συσκευασία και την έχω μόνιμα πάνω στον ατμποποιητή

Αποσυνδεδεμένος Sotos1480

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #602 στις: Μαρτίου 03, 2017, 18:20 »
Λοιπόν παιδιά χτες παρέλαβα. Πρώην κάτοχος του μεγάλου του αδερφού μονο καλα λογία εχω να πω.

Παίρνω πολυ καλύτερη γεύση απο τον μινι με το ιδιο στήσιμο(clapton 26/32 5 σπείρες 3μμ) και με 0 διαρροες ούτε το airflow δεν κλίνω μερικές φορες.Με τον μεγαλο ειχα τρελο θεμα με διαρροες μαλλον ηταν ελαττωματικος απο FT γιατι ειχα διαβάσει κ άλλους να εχουν θεμα. Ακομα ενα plus ανταλλακτικο τζαμακι!Ο μεγάλος έπεσε μια φορά κ ράγισε απο τοτε καθετε στο ραφι.Μονο "αρνιτικο" που το ξερα απο την αρχη ηταν οτι ρουφαει σαν τρελο και γεμιζω αρκετα σιχνα αλλα  ειναι μια διαδικασια 10 δευτερολεπτον. Με λιγα λογια οποιος τον έχει στο ματι μην το σκέφτεστε καν ειναι super.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #603 στις: Μαρτίου 03, 2017, 20:09 »
Εχω τον μεγαλο αδερφο και βγηκε πολυ καλος, μονο λιγο στο στησιμο μεχρι να μπει το ενα ακρο ειναι λιγο ταλαιπωρια

Αποσυνδεδεμένος Sotos1480

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #604 στις: Μαρτίου 03, 2017, 21:06 »
Σωστός ξέχασα αλλο ενα θετικό, πολύ πιο ευκολο deck.Πολυ καλος ειναι κ ο μεγαλος δν λεω αλλα ο μικρος τα σπαει.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #605 στις: Μαρτίου 03, 2017, 21:08 »
Δεν παιρνεις πολυ ζεστη τζουρα; δεν σου καιει το drip tip;

Αποσυνδεδεμένος Sotos1480

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #606 στις: Μαρτίου 03, 2017, 23:04 »
Κανω μαξ 4-5 δευτερόλεπτα πνευμονικές σε ολους τους αεράτους μεχρι εκει δεν με καίει .Τωρα για αυτούς που κανουν παραπάνω ίσως ειναι θεμα αλλα 40 watt 8-10 δεύτερα τζουρα με αυτο το build ειναι λιγο overkill πιστεβω. Εαν τον σκεφτεσαι για σενα μπορείς να βάλεις το drip tip του μεγαλου ειναι πιο ψηλό.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #607 στις: Μαρτίου 03, 2017, 23:31 »
Τελικα τον αγορασα σημερα,για goblin v3 ξεκινησα αλλα τελευταια στιγμη στο παρα πεντε διαλεξα το ερπετο ;) και δε το μετανιωσα καθολου,,εντελως απροβληματιστος μεχρι στιγμης.
Πολλα o rings και 2 βιδες για τους πολους,αντ/κο τζαμακι,λιγο βαμβακι και 3 αντιστασεις ετοιμες.
Λοιπον,εχουμε και λεμε,28αρι κανθαλ,2.5mm πυρηνα,8 σπειρες,1.7 ωμ στα 9-10 βατ πολυ καλη γευση με μπεμπεκα χωρις καμμενα.
Αυριο θα δοκιμασω με χαμηλοτερη αντισταση 0.8 περιπου με famous 80-20 vg.
Μεχρι στιγμης ολα καλα,καλη αγορα,αξιοπιστος φαινεται,διαρροες μηδεν.

Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #608 στις: Μαρτίου 03, 2017, 23:40 »
Ηταν ο ατμοποιητης που μαζι του εκανα την μεταβαση απο τσιγαρισιες σε πνευμονικες!!επειδη ειχα παρει και τον goblin v3 που αναφερεις εγω τον θεωρω καλυτερο αρα κατ εμε εκανες καλη επιλογη!απο γευση πολυ καλη,τζουρα σφιχτη πνευμονικη και κυριως value for money!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #609 στις: Μαρτίου 04, 2017, 02:41 »
Παντως ακομα και με σχεδον κλειστο αερα και αντισταση πανω απο 1.5ωμ,καταπινει ασχημα,,ατμιζω το πολυ στα 10 βατ.
Εσπασα ηδη και το ενα γυαλι,πιεσα δυνατα και ραγισε :wall:
Καλος ειναι παντως!!!
Απ οτι ειδα η ειναι 4 χιλιοστα η εισαγωγη στο ντεκ.αν ηταν πιο λιγο θα ειχε λιγοτερη καταναλωση σιγουρα.

Διαβασα σε καποια σαι αλλα και εδω απο καποιον οτι το mtl kit του kf5 ταιριαζει στο serpent και γινεται λιγο πιο σφιχτος,,ξερεις κατι σχετικο?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2017, 12:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #610 στις: Μαρτίου 04, 2017, 17:06 »
Εφτιαξα αντισταση με 26 αρι στα 0,88 ωμ με πυρηνα 2.5,ατμιζω απο 15-18 βατ,αυτο που εχω να πω ειναι οτι τρελλη γευση δεν εχω καταλαβει ακομα,,τουλαχιστον με υγρα τυπου μπεμπεκα-τριμπεκα κλπ.
με το famous οκ πηρα γευση αλλα το υγρο εχει εντονη γευση ετσι κι αλλιως.
με καπνικα δεν ξερω αν αναδεικνυει η πνιγει τις γευσεις,,κυριως καταλαβαινω απαλη γευση και αρκετη γλυκα αλλα δε μπορω να πω οτι εχω φουλ γευση οπως τη θελω.
Δοκιμασα με βαμβακι μεχρι κατω,βαμβακι μεχρι τη μεση περιπου οπως το δειχνει και στο σαιτ της εταιρειας,αλλα διαφορα δεν ειδα.
Που και που πετυχαινω και λιγο υγρο εκει που βιδωνει το ντεκ με το γυαλι αλλα δεν ξερω που οφειλεται,,δεν ειναι και διαρροη να σε τρελλαινει αλλα σε τσεπη πλαγια δεν τον εχω βαλει ακομα.
Η καταναλωση πολυ μεγαλη με οτι στησιμο και να εχω κανει ,με μικρη διαφορα με το 28αρι με αντισταση πανω απο 1.2 ωμ αλλα οχι και καμμια τρελλη διαφορα.
Δεν ξερω αν τελικα θα τον φερω στα μετρα μου οπως τον θελω,αλλα και μονο η καταναλωση ειναι μειον του.
Θα δειξει αν θα παραμεινει η οχι για καθημερινος.
Παντως απο γευση ειναι μετριος για καπνικα τουλαχιστον που ενδιαφερουν εμενα,,φρουτενιες γευσεις δεν με ενδιαφερουν οποτε ο χρονος θα δειξει ποσο καλος ειναι.
Καποιοι θα διαφωνησουν σιγουρα απλα παραθετω εντυπωσεις,,βεβαια τον δουλευω με αρκετα σφιχτο αερα,,25 βατ και πανω δε μου αρεσει να ατμιζω.υγρα 50-50 και 80-20 vg ιδια δυναμη γευσης πηρα,,πολυ απαλη.Και μιλαω για ετοιμα υγρα οχι δικα μου.

Αποσυνδεδεμένος Sotos1480

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #611 στις: Μαρτίου 04, 2017, 18:51 »
Εμενα στον κλώνο tribeca που φτιάχνω μου δίνει πολυ ωραία γευση.Μεχρι στιγμης μονο σε ενα απο τα υγρα που φτιαχνω(blueberry frosted donat) δεν μου εδωσε τοσο καλη γευση καπως μουντο το ενιωσα.Εκτος απο τον κλωνο δεν κανω αλλα καπνικά για να συγκρίνουμε αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 681
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #612 στις: Μαρτίου 05, 2017, 08:31 »
Μια ερώτηση για τους κατόχους του serpent mini πάνω σε pico

Τον βιδώνω πάνω στο pico τόσο όσο δείχνει να θέλει να πάει χωρίς να βάλω κάποια δύναμη και όπως σε όλους τους ατμο που έχω στέκετε με ένα μικρό κενό στο mode (από σελίδα χαρτί έως λεπτό χαρτόνι) 
Ο serpent ωστόσο κάθετε λίγο στραβά, δεν είναι σταθερός αλλά εάν τον πιάσω από το drip tip με ελάχιστη δύναμη κουνιέται. Είναι αυτό φυσιολογικό;
Λειτουργικά δεν έχει κάποιο πρόβλημα, απλά με ανησυχεί μην δημιουργήσει πρόβλημα στο σπείρωμα του 510.
Σαν γρήγορο fix έχω πάρει χαρτόνι από κουτί ζαχαροπλαστείου, το έβαλα σαν ροδέλα και αφενός τώρα δεν γέρνει μονόπατα και αφετέρου δεν κουνιέται χωρίς να του βάλω μεγάλη δύναμη.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #613 στις: Μαρτίου 05, 2017, 08:49 »
φιλε Lounik αρκετοι εχουν αυτο το προβλημα με τον εν λογο ατμο και αυτο οφειλετε στον λιγο μακρυτερο πολο του.απτην στιγμη που παιζει σωστα δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας και ο τροπος που το αντιμετοπισες ειναι πολυ σωστος.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 681
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Serpent Mini (by Wotofo)
« Απάντηση #614 στις: Μαρτίου 05, 2017, 09:48 »
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τουλάχιστον δεν είναι ο καντέμης που του έτυχε προβληματικό κομμάτι.

Μόλις δοκίμασα και αυτό που έχει γραφτεί πιο πάνω για βίδωμα (ανάποδα) του πόλου ίσως ¼ στροφή να του έδωσα χωρίς βελτίωση, παραπάνω δεν το πάω μην το πάρουμε στο χέρι ακόμα δεν το χαρήκαμε.


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2017, 11:17 από lounik »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30922 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597033 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios