vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Mark-T Infinity Atomiser Kit

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 00:11 »
Λέω να το γυρίσω σε επισκευάσιμο atmo και αυτός φάνηκε καλός.
Αλλά από ότι κατάλαβα θες μέσον για πετύχεις κάποιον διαθέσιμο. :)
....αμα ειναι και ρουμανος τοτε σιγουρα εχεις το καλυτερο μεσον....ή ζει-φοιτητης στη ρουμανια...λεω τωρα ::)

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:51 »
Σήμερα μου ήρθε το Mark-T Infinity Atomizer Kit.
Πιο στιλιζαρισμένο από το A2 αλλά κατά τα άλλα δεν διαφέρει από αυτό. Αφού να φανταστείτε τα μέρη του A2 ταιριάζουν απόλυτα με το Mark-T και το αντίθετο φυσικά. Τώρα χρησιμοποιώ το Mark-T με το πάνω μέρος του A2 Mega Tank που ταιριάζει πολύ καλά.
Έρχεται με τις τυλιγμένες αντιστάσεις Mark-T Infinity Element Wire - Short length σε τρία μεγέθη. 0,12cc , 0,13cc και 0,15cc. Μη φανταστείτε 3 μικρά κομματάκια το καθένα.
Όταν ήρθε ήταν έτοιμο τυλιγμένο αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω σε πια διάμετρο ήταν (το έτοιμο)
Είπα να το δοκιμάσω έτσι όπως ήταν. Αποτέλεσμα απαίσιο. Σωστή τροφοδοσία δεν υπήρχε. Διαπίστωσα μετά ότι έφταιγε επειδή οι κάγκουρες που κάναν το setup στο κάθετο φιτίλάκι βάλανε σκέτο μεταλλικό πλέγμα (και αυτό κοντό) χωρίς τα 2 νηματάκια μέσα.
Το διώρθοσα αυτό, έκανα το σωστό μέγεθος αλλά και μετά 3 setup με 0,12cc , 0,13cc , 0,15cc τα αποτελέσματα ήταν μέτρια έως τραγικά για τα δικά μου γούστα. Έκανα άλλα 5 setup με τ 0,15cc μειώνοντας σταδιακά τις σπείρες, ήταν σαφώς καλύτερα αλλά πάλι δεν με ικανοποίησε. Τιίγεται τελικά πιο δύσκολα από το φυτίλι και την αντίσταση του Α2.Με το τσιμπιδάκι προσπαθείς να το φέρεις βόλτα γιατί αν ξετυλίξεις μεγάλο κομμάτι το λυπάσαι με την τιμή που έχει.

Τελικά είπα να πάω στο κλασικό τύλιγμα αλά Cetin , αυτό που ξέρω καλύτερα. είπα να κάνω αντίσταση μικρότερη από 2 Ωμ ώστε να το βάλω επάνω στην μπαταρία E- Go που μόλις μου ήρθε μαζί με το Mark-T. Το setup ήτα 3φ, 4σ με 0,2mm. Δεν μπορώ να πω φαίνεται πανέμορφο επάνω στο  E- Go (αν είχε και μαύρο χρώμα ο Mark-T θα ήταν τέλειο).
Το αποτέλεσμα στη γευστική δοκιμή πολύ καλό αλλά πολύ δυνατό. Όπως μου αρέσει. Δεν κράτησε όμως πάνω από 5 λεπτά. Ξαφνικά μια απαίσια μυρουδιά καμένου και η μπαταρία αναβόσβηνε σαν φωτορυθμικό και έπαψε να λειτουργεί. Τελικά η μυρουδιά του καμένου έβγαινε από τη μπαταρία.
Με το που έβαλα το Mark-T επάνω σε   Mod λειτούργησε για λίγο αλλά αμέσως μετά μου κάηκε η αντίσταση 0,2cc. Η μπαταρία του Mod δεν έπαθε τίποτα όπως του e-Go. Εντάξει δε λέω το παράκανα αλλά να μην προλάβω να χαρώ την καινούργια μπαταρία e-Go; Τώρα την έχω εδώ μπροστά μου και αναβοσβήνει και με πιάνουν τα νεύρα.

Τελικά είπα να γίνω πιο συντιριτικός και έκανα μια αντίσταση στα 2 και κάτι Ωμ. 3Φ-5Σ στα 0,2cc πάντα. Αποτέλεσμα τέλειο. Δεν διαφέρει στη γεύση καθόλου από τον A2.

Συμπέρασμα:
Είναι ένας Α2 εξωτερικά πιο ωραίος  αλλά θέλει να τον κάνεις να μοιάσει εσωτερικά όσο το δυνατόν περισσότερο με αυτόν ώστε να έχεις ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Είπα ότι μοιάζει με τον Α2; Μάρλον λάθος. Έχει και μερικές βασικές διαφορές.
- Βασικότατο τα βίδάκια είναι για ίσιο κατσαβίδι και όχι για στραβοκατσάβιδο. :tongue_smilie: :))
- Οι υαλοκαθαριστήρες πετούν πολύ νερό... Σπατάλη :tongue_smilie: ;D
- Η ζώνη χαλάει το πουκάμισο :tongue_smilie: ;D

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:55 »
καλοατμιστος φιλε!!! αυτος τελικα ειναι απο ανοξειδοτο ατσαλι ή χρωμιομενος;

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:57 »
μπραβο φιλε μου για την ειλικρινεια σου :thumpup: :thumpup:αν και πιστευω οτι πρεπει να του δωσεις λιγο χρονο ακομα :yes:
ειχα πει νωριτερα στο νημα οτι καποιοι θα πεταξουν λεφτα :dontknow:
εγω αντιθετα πηρα εναν 2ο Α2 :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:02 »
καλοατμιστος φιλε!!! αυτος τελικα ειναι απο ανοξειδοτο ατσαλι ή χρωμιομενος;

Φίλε είναι από ανοξείδωτο ατσάλι και χρωμιομενος φαίνεται γιατί έχει γυαλιστερό χρώμα και όχι το mat το χρώμα του A2

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:03 »
Πατριδα καλοατμιστος...Ποτε θα πιουμε κανενα καφε να τον δω απο κοντα?  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:04 »
παντως σε εμφανιση και ευελιξια τα σπαει!!! :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:08 »
Ενα review με φώτο ή βίντεο θα ήταν ευχής έργον φίλε μου μιας που τον πήρες πρώτος (τον ατμοποιητή...)
Ευάτμιστος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:11 »
καλοατμιστος και απο μενα φιλε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:15 »
Ενα review με φώτο ή βίντεο θα ήταν ευχής έργον φίλε μου μιας που τον πήρες πρώτος (τον ατμοποιητή...)
Ευάτμιστος  :thumpup:
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος 5557

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • MAYHEM
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:25 »
μπραβο φιλε μου για την ειλικρινεια σου :thumpup: :thumpup: αν και πιστευω οτι πρεπει να του δωσεις λιγο χρονο ακομα :yes:
ειχα πει νωριτερα στο νημα οτι καποιοι θα πεταξουν λεφτα :dontknow:
εγω αντιθετα πηρα εναν 2ο Α2 :idiot1:

Φίλε μου το πήρα γιατί ο A2 είναι out of stock. Δεν είπα ότι δεν είναι καλός ο Mark-T. Απλός λέω ότι έγινε πολύς ντόρος για το τίποτα. Μόνο σε εμφάνιση διαφέρει από τον Α2.
Δεν κατηγόρησα τον atomizer. Λέω απλός ότι είναι υπερτιμημένος με το πακέτο που έρχεται.

Να δώσω χρόνο που εννοείς; Στον atomizer; Αφού είπα ότι είναι ένα replace του A2 με αισθητική παρέμβαση.

Αν εννοείς να δώσω χρόνο στο έτυμο φιτίλι αντίσταση που έχει... Όχι ευχαριστώ δεν σπάω άλλο τα νεύρα μου.  :nope:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 09, 2011, 23:35
Ενα review με φώτο ή βίντεο θα ήταν ευχής έργον φίλε μου μιας που τον πήρες πρώτος (τον ατμοποιητή...)
Ευάτμιστος  :thumpup:

Ρε παιδιά τι φώτο να βγάλω; Αφού υπάρχουν τόσες πολλές για αυτό το προϊόν. Εγώ δηλαδή θα βγάλω καλύτερες;
Και βίντεο υπάρχει. Αυτό με τις Αγγλίδες μπουρούχες. Αν δε βιάζεστε και δεν δίνεται σημασία στην αισθητική κατατοπιστικό είναι   :))
Εγώ τι να κάνω καμιά υπερπαραγωγή; και να προσθέσω τι.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 10, 2011, 00:13
Καλά μόλις επικοινώνησα με την Πετρούλα και δέχτηκε να κάνει μια παρουσίαση (ξέρετε όπως κάνει στον καιρό). Εγώ θα είμαι ο Σκηνοθέτης και ο Παραγωγός. :tongue_smilie:

Εκτός εάν θέλετε εγώ να κάνω την Πετρούλα  :dance3: και αυτή να κάνει τον .....σκηνοθέτη. :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2011, 00:13 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Sim

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίστε γιατί χανόμαστε!
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 07:44 »
........ Απλός λέω ότι έγινε πολύς ντόρος για το τίποτα. Μόνο σε εμφάνιση διαφέρει από τον Α2.
Δεν κατηγόρησα τον atomizer. Λέω απλός ότι είναι υπερτιμημένος με το πακέτο που έρχεται.
.................

Αν εννοείς να δώσω χρόνο στο έτυμο φιτίλι αντίσταση που έχει... Όχι ευχαριστώ δεν σπάω άλλο τα νεύρα μου.  :nope:
[
Αυτα ακριβως εννοουσα :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος gnoe

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 08:03 »
καλοατμιστος φιλε! :)
Τον έχω και εγώ στα υπόψη αλλά δεν έχει στοκ από ότι βλέπω ο Άγγλος.

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 08:35 »
Μερικές φωτογραφίες από το internet





Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 06, 2011, 13:16
Σχετικά με όλα όσα αφορούν το MARK-T που όλοι βλέπουμε (πόσο μάλλον οι κάτοχοι του) ότι είναι μια αντιγραφή του Α2-Τ με ελάχιστες παραλλαγές (ακόμα και τα κομμάτια ταιριάζουν-βιδώνουν μεταξύ τους), αναφέρω ότι ο Α2-Τ είναι ειδη παντεταρισμένος στη Γερμανία παραθέτω pdf της πατέντας ( http://bulli-smoker.de/sonstiges/MX-2700N_20110919_130817.pdf ) και θεωρώ τουλάχιστον αδιανόητο να τον έχει αντιγράψει ο οποιοσδήποτε και να πουλάει το αντίγραφο ειδικά στην Αγγλία  :yes:.
 Επίσης θεωρώ ότι αν είχε δώσει τα δικαιώματα της πατέντας του Α2_Τ ο τουρκος θα ήταν ανακοινώσιμο έστω κάπου, δε μπορεί να είμαι ο πρώτος που έχει τέτοια απορία  :confused1:.
 Κάτι μου λέει μέσα μου τα εξής δύο:
ή
α) ότι μας δουλέυουν όλοι μαζί και μας πουλάει ο τούρκος τον Α2-Τ δια μέσω του Mark-T ονόματος 107-φεύγα ευρώ και μας παίζουν μπάλα με out of stock εναλλάξ   :angry_red:
ή
β) έγινε όντος η τόγκα και τον αντέγραψαν στο ντούκου και ψάχνονται με δικαστικές διαμαχες, απειλές για καταγγελίες και τα ρέστα (δε τον έχω ικανό τον τούρκο να μπορείς να του βγάλεις τη μπουκία από το στόμα έτσι για πλάκα για ένα προιον που πάει τρένο)   :dontknow:.
Αν τώρα ξέρει κάποιος σχετικά με τα παντεταρισμένα προιοντα και τι ισχύει θεσμικά παγκοσμίως ας δώσει τα φώτα του. :thumpup:

ΕΕΕΕ όχι να μας παίζουνε μπαλίτσα όπως με την οικονική κρίση λέω εγώ και εμεις να μασάμε...πότε θα ανοιξουν οι παραγγελίες του τουρκου και της αγγλίδας... :hmmm: :hmmm: :hmmm: 8) 8) 8)
Χωρίς να είμαι καχύποπτος  8) σαν χαρακτήρας....!!! Έχουν πολύ πλάκα οι τύποι.  :lotpot: :lotpot: :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 13:16 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Mark-T Infinity Atomiser Kit
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 10:21 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :thumpup: ητε στην μια περιπτοση ητε στην αλη να δεις πλακα που θα εχουν σε λιγο  :laugh1: (ακουω τρενο να ερχετε η ειναι η ιδεα μου  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1::laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2011, 10:31 από atmomixani »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115830 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294158 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem