vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, ΒΑΓΓΟς, Mimhsdr, Milarepa, nauagos, Sergios

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V5

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #360 στις: Ιουλίου 14, 2016, 13:19 »
επειδη δουλευω και εγω ss σε tc μηπως οι διαρροες ηταν γιατι δεν προλαβαινε  να ατμοποιησει το υγρο.εγω δεν ψαχνομαι με το tcr.το βαζω παντα στην προρυθμιση που συνηθος ειναι 120 και παιζω κανονικα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παρέλαβα και γω σήμερα χωρίς logo πάνω στον ατμοποιητή.Τα σπειρώματα φαίνονται μια χαρά θα πλυθεί καλά και θα δοκιμαστεί εκτενώς.

καλοατμιστο..................παρεπιπτωντος οπως εχω αναφερει εχω ανοιξει ticket για το θεμα logo  της sxk.μετα απο πολλες συνομιλιες,δεν τις λεω για να μην κουρασω,η f.t δεν παραδεχεται τιποτα οσα αποδειχτικα στοιχεια και αν της εστειλα οσο αναφορα τους κλωνους της sxk αν και την απειλησα οτι θα κανω dispute αν δεν μου βρουν μια εντιμη λυση.σημερα λοιπον εκανα  dispute και εχω σκοπο να το τραβηξω μεχρι τελους.οχι γιατι ο ατμο δεν δουλευει σωστα,μια χαρα δουλευει και μια χαρα ειναι κατασκευαστικα,αλλα να μην νομιζουν τα κινεζακια οτι τρωμε κουτοχορτο και κατεβαζουμε αμασητο οτι μας σερβιρουν.δεν ξερω τελικα που θα βγαλει αλλα αν νοιωθει και καποιος αλλος θιγμενος μπορει αν θελει και αυτος να κανει το ιδιο μπας και θορυβηθουν .

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ερωτηση..............αυτοι που εχουν παραλαβει απο 3fvape εχουν χαραγμενο μεσα το λογοτυπο της sxk???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 13:50 από krasopateras (Αντωνης) »

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #361 στις: Ιουλίου 14, 2016, 15:25 »
και γω κατι τετοιο υποτευομαι οτι φταει...δυστηχως στο dna 200 πρεπει να βρεις ειτε το ετοιμο διαγραμμα ειτε να βρεις το ακριβες tcr ωστε να το περασεις και να δουλεψει καλα, να σου πω την αληθεια πειραματιστηκα μια δυο φορες κ μετα βαρεθηκα και χρησιμοποιουσα ενα τυχαιο που ψιλοπαιζε ετσι και ετσι

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #362 στις: Ιουλίου 14, 2016, 18:15 »
Παρέλαβα και εγώ εχθές τον sxk από fasttech. Σχετικά καθαρός χωρίς βέβαια logo αλλά τον έλυσα όλο, έκανε το μπανάκι του σε ξύδι σόδα και μετά με υγρό πιάτων. Τα σπειρώματα τα κάτω της καμπάνας δεν μου άρεσαν. Δεν τα λες και βούτυρο ειδικά σε σύγκριση με τον γνήσιο v3 που έχω. Ελπίζω να στρώσουν με τον καιρό. Κατά τα άλλα η ποιότητα του είναι πολύ καλή, του έκανα και μια αντίσταση 3mm 5 σπείρες 28awg με nife30  στα 0.19ωμ και με 15watt βαράει αρκετά καλά και με πολύ καλή γεύση. Θέλει 2-3 watt παραπάνω από τον v3 για να αποδώσει ατμό και γεύση.  Είναι λίγο αεράτος όπως προανέφεραν στην μικρότερη τρύπα αέρα. Γενική εικόνα πολύ καλός για τα λεφτά του διαρροές μηδέν  και τα θετικά του είναι το πολύ ωραίο ντεκ για εύκολο στήσιμο και η χωρητικότητα του!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 19:38 από jimsiv »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #363 στις: Ιουλίου 14, 2016, 21:48 »
Πήρα το MTL κιτ και έβαλα στον SXK by Fasttech αυτό με την 1.6 διάμετρο. Έστριψα σε 2.5 τρυπανάκι 8 σπείρες SS 316L 30 Gauge. Έβαλα και τον αέρα στην τέταρτη τρύπα και πήρα την τέλεια τσιγαρίσια τζούρα για μένα. Πολύ καλή παραγωγή ατμού και επίσης πολύ καλή γεύση. Για όποιον έχει πρόβλημα με τον αέρα συστήνω ανεπιφύλακτα το MTL κιτ. Για τους Θεσσαλονικείς το κιτ αγοράστηκε από Osmoshop .

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #364 στις: Ιουλίου 14, 2016, 22:00 »
Πολύ κατανάλωση όμως ο ατμοποιητής. Με tc και 210 βαθμούς στο istick 40 και την 3η τρύπα αέρα (χωρίς το mtl)  και το υγρό τελειώνει στο πιτς φυτίλι. Έχω την εντύπωση ότι ο subtank με παρόμοιες ρυθμίσεις κρατάει παραπάνω, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #365 στις: Ιουλίου 14, 2016, 22:11 »
Δεν κανεις λάθος αχωρταγος ειναι  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Leza

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 14, 2016, 23:06 »
Μια express ερώτηση,   κάθεται ο SXK πάνω στο Pico?

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 14, 2016, 23:06 »
ναι κανονικα..κοιτα σε αυτο το νημα σελιδα 19
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2016, 23:35 από krasopateras (Αντωνης) »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 15, 2016, 14:12 »
Παρελαβα τον skx απο 3fb ..πολυ ωραια κατασκευη με λογοτυπα και σπειρωματα βουτυρο.Ο ατμο απο αποδοση ειναι φανταστικος και ειδικα με clapton η γευση ειναι σε υψηλο επιπεδο.Τζουρα για ολλα τα γουστα και δεν μπορω να καταλαβω τον ντορο που εχει γινει οτι και καλα ειναι φουλ αερατος κτλπ.Δε νομιζω οτι θα αγορασω το κιτ σφιξιματος της τζουρας διοτι πιστευω δεν το χρειαζομαι!
@ παρατηρω μια ελαχιστη υγρασια  στη μια εισαγωγη του αερα χωρις να γινεται σταγονα.Ειναι ανησυχητικο???


Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 15, 2016, 14:15 »
οχι μπορει να ειναι υγρoποιηση ,μπορει και το στησιμο...................μεσα στην βαση εχει το logo της sxk????

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 15, 2016, 14:25 »
Ναι αντωνη εσωτερικα στα πλαγια γραφει sxk.Exω παθει πλακα..φανταστικη ποιοτητα τα παντα λειτουργουν τελεια χωρις φρακαρισματα και αλλα ευτραπελα που συναντησα στον κλωνο v4 της tobecco.Μεχρι και το κουτι αντεγραψαν οι αθεοφοβοι οι κινεζοι και μαλιστα ειχε και ταινια γνησιοτητας χαχαχαχχχα.Μεσα ειχε manual και ενα σακουλακι με ανταλακτικα.Δεν τον επλυνα καθολου και παιρνω γευση κανονικα.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 15, 2016, 14:29 »
τον περιμενω και εγω για αυτο ρωταω...............εχω τωρα απο ft αυτος που υποτιθεται οτι ειναι sxk αλλα μου κανει για μαιμου :laugh1: :laugh1:κλωνος :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 15, 2016, 14:38 »
Καλη τυχη αντωνη χαχαχαχ.Ξερεις πως ειναι οι κλωνοι τωρα..Γουρουνι στο σακι αλλα με λιγο ψαξιμο και ταλαιπωρια γινονται λειτουργικοι.Προσφατα εγραψα τις εμπειριες μου με 3 v4 tobecco.Kανενας δεν πεταχτηκε και δουλεύουν κανονικα αλλα με γεμισμα απο κατω που πλεον ειναι παιχνιδι.Τις προαλες πηρα εναν taifun gt2 απο fas και ειχε θεμα με το πλαστικο τζαμακι το οποιο ηταν στενο και στραγγαλιζε τα φυτιλια με αποτελεσμα να μην εχει σωστη τροφοδοσια.Ευτυχως μου εκοψε και μαζι με αυτον πηρα και 2 τζαμακια απο αλλο εργοστασιο και πλεον δουλευει σουπερ και τον ευχαριστιεμαι!!!!Δυστυχως οι κλωνοι ειναι μεγαλη ιστορια!!!Εαν τους επαιρνα γνησιους ηθελα για την ακριβεια 400 ευρω.Οι κλωνοι μου στοιχισαν μαζι με ανταλακτικα γυρω στα 50ε και θα εχω να παιζω για πολυ καιρο χαχαχ ;D ;D

Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 15, 2016, 14:43 »
βρε μια χαρα δουλευει ο ατμο αλλα οχι να μας λενε οτι ειναι sxk και να ειναι μαιμου...........οπως εγραψα ποιο πισω τους εκανα dispute και θα το τραβηξω το θεμα οσο παει

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun V5
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 15, 2016, 17:03 »
Παρέλαβα πριν 3 μέρες απο Vapesin  τον κλώνο της tobeco ,τα λογότυπα Κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ά με ζόρισε στην αρχή να ανοίξω το τανκ ,και την καμπάνα( δεν είχα δει ούτε video ούτε τίποτα ) μετά που διέβρεξα βαμβάκι -oring πολύ καλύτερα τα ανοιγοκλεισίματα υγρών ( αν και πολύ σφιχτά ακόμα ) .Οσο και αν ακούγετε παράξενο σε οσους δεν το κάνουν εν σχέση με το V4 που γεμίζω απο κάτω σε 15 δεύτερα ,με παιδεύει το γέμισμα λόγο του οτι όπως προανέφερα ειναι ακόμα πολύ σφιχτός ,και δεν έχω πάρει το filing του τέρμα ανοιχτά ,τέρμα κλειστά και μου κολλάει.Υπομονή σε αυτό και βλέπουμε.
Ο ατμοποιητής ηταν πλυμένος στημένος με Canthal 0.35 ~1,2 ωμ  ,γέμισα άτμισα και για τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ γούστα έπαθα πλάκα εν σχέση πάντα με τους 2 τεσσάριδες που έχω.Ενώ ήμουν στο παρά πέντε να πάρω αλλον ενα 4αρι καθώς εδώ που είμαι έχω δύσκολη πρόσβαση με πολιτισμό ,και τον ήθελα spare για τυχόν στραβή στους άλλους 2 να έχω ανταλλακτικά έτοιμα ,ευτυχώς με έπεισε το παλικάρι να τον δοκιμάσω,καθως και εγώ κολλημένος με τις τσιγαρίσιες είμαι.
Στην ποιο μικρή τρύπα μια χαρά τον ατμιζα,ενα κλικ να ήταν ποιο σφιχτός αλλά οκ ,εκεί όμως που με κέρδισε με τήν πρώτη ήταν το πόσο smooth ήταν .
Κάποια στιγμή ίσως δοκιμάσω και το κιτ , είδομεν.Φυσικά και με διαφορετικά στησίματα θα εχω αλλες εμπειρίες αλλα προς το παρών τον χαίρομαι ως έχει.Εξάλλου δεν είμαι να πω και την αλήθεια μου και fan των πολλών δοκιμών ,καθώς και βαριέμαι ,και η ουσία με ενδιαφέρει να έχω κάτι σωστό ,χωρίς πολλά ψαξίματα να Ατμιζω και να μην ξανακουμπίσω το ακατονόμαστο.Ευχαριστώ εκ τών υστέρων-προτέρων για όποιες σωστές συμβουλές ,και tips ποστάρονται.Γηράσκω αι διδασκόμενος .(Ασε τα αι και αιιιι χάσου Ατονερ τα ζάλισες τα παλικάρια με το σεντόνι που ποσταρες)   Τι να κάνω ετερέ μου εαυτέ ,ήταν το πρώτο στο νήμα .Το επόμενο υπόσχομαι να είναι σεμεδάκι καλά?
Ευχαριστώ οποίον άντεξε και το διάβασε όλο τα λέμε.
Βρεεεεεεεεεε  ξεκουμπίδια λέεεεεεμεεεε..
Καλά μην βαράς την έκανα ήδη.Μπιππππππ μπιιιιιπ.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566492 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291798 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 965 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis