vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, manoslykos, lagoudakis, sakissalonika, antre

Twitter

Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.(901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 10:29 »
Stathi, μάλλον βρἐθηκε σε λάθος ... σπείρωμα, χα χα, τόπικ εννοούσα.
Δες τ παρακάτω τόπικ για μπαταρίες και dual coil. Ψάχνοντας θα ανακαλύψεις κι άλλα.
Γενικά θα σου έλεγα ναι, κάθε μπαταρία είναι συμβατή με μια σειρά ατμοποιητών και υπάρχουν dual coil συμβατοι με μπαταρίες 510 με κλείδωμα.
Για περισσότερες πληροφορίες βρες το κατάλληλο τόπικ και ρώτα τους κυρίους/κυρίες που ήδη τα χρησιμοποιούν.
Οσο για την επιλογή προμηθευτή, αυτό είναι λεπτό θέμα, διότι θα πρέπει να επιλέξεις με βάση την τιμή αλλά και την ποιότητα. Και πάλι σου λέω, ότι στο κατάλληλο τόπικ κάποιος χρήστης θα σου δώσει την απάντηση που ζητάς.

http://e-kapnisma.gr/index.php/board,49.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2752.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2161.0.html

Αποσυνδεδεμένος stathis

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 13:08 »
σε ευχαριστώ πολύ petra

Αποσυνδεδεμένος varantony

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 10:42 »
Καλημέρα συνατμιστές, αν και παρακολουθώ το forum κανα δίμηνο γράφω για πρώτη φορά.

Και δοκίμασα 4 διαφορετικά γ@#ώ την γκαντεμιά μου..έχει ντουμάνι και χτύπημα αλλά όχι μόνο δεν έχει την γεύση που "πρέπει" (βάσει της γευσης με το Nobacco carto) αφήνει και μία χάλια γεύση... πήρα και 6 πακέτα..

Αν μιλάμε για το carto του hybrid στην αρχή μου έβγαζε χάλια γεύση, μετά από συνεχές dripping(σωστά δεν το λέω ?) έστρωσε, ακόμα και σε nobacco μου έτυχε και δεν έστρωσε ποτέ, πρέπει να είναι θέμα πολυεστέρα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 11:04 »
Ερωτησούλα...η γεύση είναι ενταξει με τα carto από healthcabin?δοκίμασα υγρο της nobacco σε 2-3 διαφορετικά carto και ρε γ@#ώτο δεν έχουν καμία σχέση με τη γευση που είχα με τα carto της Nobacco..εσυ δεν έχεις κανένα πρόβλημα?

Χτες βράδυ άνοιξα ένα της hc.. τι να πω... απογοητεύτηκα... η ίδια ιστορία με τα νομπάκο. Βάζεις καινούριο και αγωνιάς σε τι λαχείο θα πέσεις. αχρωμο, αοσμο, αγευστο και το βλέπω σε 2-3 μέρες να παίρνει το δρόμο για τον κάλαθο των αχρήστων. Ούτε το κρ808 2nd edition με αρχιτεκτονική σαν αυτή των κλιαρομαιζερ μου έκατσε. Με βλέπω να παραμένω στα μικρά κλασικά κρ808 και τα κλιαρομαίζερ του κύπριου που είναι της microcig ή καλά αντίγραφα.

Αποσυνδεδεμένος varantony

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 11:13 »
Χτες βράδυ άνοιξα ένα της hc.. τι να πω... απογοητεύτηκα... η ίδια ιστορία με τα νομπάκο. Βάζεις καινούριο και αγωνιάς σε τι λαχείο θα πέσεις. αχρωμο, αοσμο, αγευστο και το βλέπω σε 2-3 μέρες να παίρνει το δρόμο για τον κάλαθο των αχρήστων. Ούτε το κρ808 2nd edition με αρχιτεκτονική σαν αυτή των κλιαρομαιζερ μου έκατσε. Με βλέπω να παραμένω στα μικρά κλασικά κρ808 και τα κλιαρομαίζερ του κύπριου που είναι της microcig ή καλά αντίγραφα.

Δοκίμασε τα καρτο του mini & more, αν μιλάς για hybrid, αν σου κάτσει μάπα είναι πολύ πιο φθηνό και χάνεις και λιγότερο υγρό

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 12:17 »
Αυτό ουσιαστικά έχω ήδη κάνει. τα κρ808 που αναφέρω είναι τα κάρτο το m&m. Τα έχει το funstore με 5 ευρώ την πεντάδα και περίπου την ίδια τιμή έχουν κι οι κινέζοι. Τα άλλα που αναφέρω τα πήρα για δοκιμή και μόνο τα clearomizer της microcig βγήκαν αστέρια. Χαίρομαι πάντως που σκεφτόμαστε το ίδιο. Λιγότερο φτηνό το ... κάθε λαχείο και λιγότερο ζουμί στον κάδο.

Αποσυνδεδεμένος varantony

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 12:30 »
petra, τα κρ808 (ή m&m) στις μακρόσυρτες τζούρες σου φέρνουν υποψία καμένου και σου ζεσταίνονται υπερβολικά ?

και ένα link please για τα clearomizer της microcig

Αποσυνδεδεμένος Alexandros_nk

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 12:43 »
Χτες βράδυ άνοιξα ένα της hc.. τι να πω... απογοητεύτηκα... η ίδια ιστορία με τα νομπάκο. Βάζεις καινούριο και αγωνιάς σε τι λαχείο θα πέσεις. αχρωμο, αοσμο, αγευστο και το βλέπω σε 2-3 μέρες να παίρνει το δρόμο για τον κάλαθο των αχρήστων. Ούτε το κρ808 2nd edition με αρχιτεκτονική σαν αυτή των κλιαρομαιζερ μου έκατσε. Με βλέπω να παραμένω στα μικρά κλασικά κρ808 και τα κλιαρομαίζερ του κύπριου που είναι της microcig ή καλά αντίγραφα.
Επιτέλους και ένας άνθρωπος που έχει θέμα με τα συγκεκριμένα...είχα αρχίσει να πιστεύω ότι είμαι ο ΜΟΝΟΣ γκαντέμης ή "περίεργος" με τα συγκεκριμένα...αλλα δεν είμαι μόνος  :)) :))
Τα κλιαρομαίζερ του κύπριου "παίζουν" κανονικά σε hybrid?

Αποσυνδεδεμένος varantony

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 13:32 »
Φίλε apyl1984, περίεργος δεν είσαι, γκαντέμης ίσως, λαχείο είναι, από Κίνα με περισσότερους λαχνούς.

Σε 1 μήνα έχω τελειώσει 8 καρτο (5 nobacco 3 κίνα) είμαι καύτης, ατμίζω πολύ και βαριά, δεν κάνω κάτι λάθος (έχω μιλήσει πολλές φορές με nobacco). Τα 3 nobacco από βαριά χρήση, 1 έκοψε αντίσταση, 1 απαίσια κινέζικη γεύση και 2 κινέζους απαίσια κινέζικη γεύση, 1 από βαριά χρήση.

Μην πτοείσαι,μακριά από το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Alexandros_nk

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 13:46 »
Φίλε apyl1984, περίεργος δεν είσαι, γκαντέμης ίσως, λαχείο είναι, από Κίνα με περισσότερους λαχνούς.

Σε 1 μήνα έχω τελειώσει 8 καρτο (5 nobacco 3 κίνα) είμαι καύτης, ατμίζω πολύ και βαριά, δεν κάνω κάτι λάθος (έχω μιλήσει πολλές φορές με nobacco). Τα 3 nobacco από βαριά χρήση, 1 έκοψε αντίσταση, 1 απαίσια κινέζικη γεύση και 2 κινέζους απαίσια κινέζικη γεύση, 1 από βαριά χρήση.

Μην πτοείσαι,μακριά από το κ.τ.
Μακριά φίλε μου..αλλά έτσι όπως πάμε πιο φθηνά έρχεται το κτ..  :)) :)) :))
πέρα από την πλάκα....μακριά και όσο μπορούμε να γαλουχήσουμε κόσμο στο άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 15:38 »
varantony, τα 808 αν το παρακάνεις, λογικό είναι να υπερθερμανθούν και να στραγγίσει η αντίσταση. Μην ξεχνάς ότι είναι και μικρούλα. 2 λύσεις εφαρμόζω: ή δεν το παρακάνω στην απόσταση μεταξύ εισπνοών, δηλαδή, μεγάηλ εισπνοή και μετά 5 δευτερόλεπτα η άλλη, ή έχω 2 κάρτο και τους εναλλάσσω. Πάντως όσο είναι καινούριοι δεν θα έλεγα ότι το κάνουν συχνά. ένα παράδειγμα, προχτές είχα σε ένα passthrough 5βολτο 2 κάρτο, ο ένας 808 2 ημερών. Ολα καλά. Χτες, μάλλον μου τον έκαψε.
ο 808 2nd edition σήμερα έστρωσε αρκετά, αλλά είναι σπάσιμο να γεμίζεις με βελόνα κάτι που δε βλέπεις. Στους clearomizer βλεπεις καθαρά πότε αδειάζουν, ενώ στον απλό 808 βάζεις προληπτικά κάθε 1-2 ώρες μέχρι να δεις υγρό το σφουγγαράκι από πάνω.
Τα λινκ τώρα
http://ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php 7 δολάρια η 5δα, 5 δολάρια τα ταχυδρομικά ανεξαρτήτως ποσότητας. Τα στέλνει με κούριερ και παραλαμβάνεις σε 5 εργάσιμες.
Κι αν θέλεις να δοκιμάσεις τα 2nd edition μπες εδώ και διάλεξε χρώμα και μέγεθος από ότι έχει απομείνει http://ecoesmoking.com/site-store-category-32-en.php είναι 5,5 τα 1μλ 7,5δολ τα 1,6 ή 1,8. Εγώ πήρα τα μεγάλα.
Πάντως μη πάρεις τεράστια ποσότητα κλιαρομαιζερ. Ισως σε σένα δεν αρέσουν, ίσως τα φέρει σε συμφέρουσα τιμή κάποιος έλληνας. Ασε που η microcig θα βγάλει σε λίγες μέρες καινούριο μοντέλο που το λέει μαικομαίζερ ή κάπως έτσι και μπορεί να είναι καλύτερα.
Πάντως, για ένα προιόν που έχει 28 μέρες εγγύηση, και βαριά χρήση να κάνεις, 10 μερούλες πρέπει να τις βγάζει. Αυτό σημαίνει 3 το μήνα, όχι 8.

Αlexandors_nk  έχω την εντύπωση ότι ο ίδιος προμηθευτής της hc προμηθεύει και τη νομπάκο. Δεν είμαι ξερόλας για να εκδώσω ετυμηγορία για τα υβριδικά κάρτο, αλλά είμαστε πολλοί που έχουμε το πρόβλημα και άλλοι τόσοι που δεν το έχουν, οπότε ας πούμε ότι τα υβριδικά είναι αλλεργικά σε κάποιους από εμάς κι ας προσπαθήσουμε να βολευτούμε με πιο φιλικούς στα κύτταρά μας κάρτο. Του Κύπριου τα κλιαρ κάνουν για τις υβριδικές μπαταρίες, όπωςκαι κάθε τι που κουμπώνει σε σπείρωμα 901 ή 808

Γενικά, με τα κλίαρ του Κύπριου, να πω ότι υστερούν λίγο σε χτύπημα σε σχέση με τα κρ808, αλλά βγάζουν καλύτερη γεύση. Καλύτερα, χειρότερα, δεν μπορώ να κρίνω. Προτιμώ να έχω και τα δυο στην τσέπη και να αλλάζω για ποικιλία. Το πρώτο το έκανα 11-12 γεμίσματα (όχι φουλ) κι έπεσε η απόδοση. Το έβαλα στο 5βολτο και συνέχισε λόγω υψηλότερης τάσης. Χτες που πια ψυχορραγούσε, το άδειασα, έβγαλα το δαχτυλίδι και την εσωτερική τάπα, το στέγνωσα με σεσουάρ και του έκανα ένα dry burning, κατόπιν υπόδειξης του γιατρού Aris. Στην αρχή άσθμαινε, τώρα στο passthrough αποδίδει ικανοποιητικά.

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 16:58 »
Τα λινκ τώρα
http://ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php 7 δολάρια η 5δα, 5 δολάρια τα ταχυδρομικά ανεξαρτήτως ποσότητας. Τα στέλνει με κούριερ και παραλαμβάνεις σε 5 εργάσιμες.
Κι αν θέλεις να δοκιμάσεις τα 2nd edition μπες εδώ και διάλεξε χρώμα και μέγεθος από ότι έχει απομείνει http://ecoesmoking.com/site-store-category-32-en.php είναι 5,5 τα 1μλ 7,5δολ τα 1,6 ή 1,8. Εγώ πήρα τα μεγάλα.
Πάντως μη πάρεις τεράστια ποσότητα κλιαρομαιζερ. Ισως σε σένα δεν αρέσουν, ίσως τα φέρει σε συμφέρουσα τιμή κάποιος έλληνας. Ασε που η microcig θα βγάλει σε λίγες μέρες καινούριο μοντέλο που το λέει μαικομαίζερ ή κάπως έτσι και μπορεί να είναι καλύτερα.
Πάντως, για ένα προιόν που έχει 28 μέρες εγγύηση, και βαριά χρήση να κάνεις, 10 μερούλες πρέπει να τις βγάζει. Αυτό σημαίνει 3 το μήνα, όχι 8.

Αlexandors_nk  έχω την εντύπωση ότι ο ίδιος προμηθευτής της hc προμηθεύει και τη νομπάκο. Δεν είμαι ξερόλας για να εκδώσω ετυμηγορία για τα υβριδικά κάρτο, αλλά είμαστε πολλοί που έχουμε το πρόβλημα και άλλοι τόσοι που δεν το έχουν, οπότε ας πούμε ότι τα υβριδικά είναι αλλεργικά σε κάποιους από εμάς κι ας προσπαθήσουμε να βολευτούμε με πιο φιλικούς στα κύτταρά μας κάρτο. Του Κύπριου τα κλιαρ κάνουν για τις υβριδικές μπαταρίες, όπωςκαι κάθε τι που κουμπώνει σε σπείρωμα 901 ή 808


συνατμιστές ,
παρακολουθώ το νήμα εξ αρχής αλλά έχω μπερδευτεί λίγο πια.
αυτά που προτείνεις πέτρα , κάνουν για τη μπαταρία μας του hybrid την 901 , σωστά ?

όπως είναι τα παραγγέλνω , τα γεμίζω και τα ατμίζω ?
τι μεταφορικά έχουν από κύπρο και ισχύει το 3ήμερο που γράφουν ως χρόνος παράδοσης ?

και κάτι ακόμα ,
έχετε βρει σε HC ή και αλλού , giant carto για την μπαταρία μας ?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 17:14 »

Τα λινκ τώρα
http://ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php 7 δολάρια η 5δα, 5 δολάρια τα ταχυδρομικά ανεξαρτήτως ποσότητας. Τα στέλνει με κούριερ και παραλαμβάνεις σε 5 εργάσιμες.
Κι αν θέλεις να δοκιμάσεις τα 2nd edition μπες εδώ και διάλεξε χρώμα και μέγεθος από ότι έχει απομείνει http://ecoesmoking.com/site-store-category-32-en.php είναι 5,5 τα 1μλ 7,5δολ τα 1,6 ή 1,8. Εγώ πήρα τα μεγάλα.

Αlexandors_nk  έχω την εντύπωση ότι ο ίδιος προμηθευτής της hc προμηθεύει και τη νομπάκο. Δεν είμαι ξερόλας για να εκδώσω ετυμηγορία για τα υβριδικά κάρτο, αλλά είμαστε πολλοί που έχουμε το πρόβλημα και άλλοι τόσοι που δεν το έχουν, οπότε ας πούμε ότι τα υβριδικά είναι αλλεργικά σε κάποιους από εμάς κι ας προσπαθήσουμε να βολευτούμε με πιο φιλικούς στα κύτταρά μας κάρτο. Του Κύπριου τα κλιαρ κάνουν για τις υβριδικές μπαταρίες, όπωςκαι κάθε τι που κουμπώνει σε σπείρωμα 901 ή 808


Αποσυνδεδεμένος varantony

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 17:51 »
trap :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Φτηνά καρτομάιζερ για HYBRID, EGO κ.α.
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 18:20 »
trap κι από μένα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

ekkli, συνοψίζω: τα clearomizer και όλα τα kr808 από τον Κύπριο κάνουν για το υβριδικό μας το 901. το ίδιο και τα κάρτο mini&more της nobbaco και τα kr808 του funstore.
Ο Κύπριος χρεώνει 5 δολάρια για όλη την παραγγελία (δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει για κάποιον που θα πάρει και 2 κιλά υγρά) Παρέλαβα Θεσσαλονίκη σε 7 ημέρες.
giantomizer 3,7ml βγάζει η microcig, αλλά άντε να βρεις ποιος τα εμπορεύεται και σε 808. γκουγκλαρισέ το! 

YΓ. τα κλιαρομαίζερ δυστυχώς δεν έχουν το εύκολο γέμισμα των hybrid και των απλών κρ808. Βγάζεις το επιστόμιο - αν χρησιμοποιείς, με οδοντογλυφίδα βγάζεις ένα εσωτερικό δαχτυλίδι και τα γεμίζεις με σύριγγα. Εχουν 2 τρυπούλες αριστερά και δεξιά της αντίστασης. Στη συσκευασία περιέχεται πλαστική βελόνα. αγοράζεις μόνο μια μικρή σύριγγα των 2-3 μλ. Παιρνουν κάτι πάνω από 1,5 μλ αλλά στην πράξη βάζε κάτι παραπάνω από 1 κάθε φορά
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2011, 18:28 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498977 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 91 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy