vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Barbapaidi, JasonOscib, bloodlessz, th3ofilos, camber, joki, Milarepa

Twitter

ΨΗΦΙΣΜΑ στο Avaaz: Να μην περάσει το νομοσχέδιο περί ατμίσματος ως έχει

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Δές εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_cigarette_consumption_per_capita
είμαστε 15οι Παγκοσμίως στην κατα κεφαλήν κατανάλωση τσιγάρων!!
Μόλις λίγες μέρες Πριν στο άνωθεν λίνκ του Wikipedia είμασταν πρώτοι!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 18:37 από Manpet »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Πως λειτουργει ρε παιδια αυτο το πραγμα σε δευτερη φαση? Αφου μαζευτουν καποιες υπογραφες ο δημιουργος το κοινοποιει σε καποια μαιλ ?  Ποτε, Πως τα βρισκει, που ξερει οτι πηγαν, εμπλεκεται το avaaz σε αυτο?

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το avaaz σου ζαλίζει τα @@ με τα ενημερωτικά e-mail που σου στέλνει σωρηδόν, για κάθε πιθανό και απίθανο θέμα στον πλανήτη. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ υπογράφω ψηφίσματα στο Avaaz εδώ και χρόνια.Ναι μέν σου έρχονται κάθε λογής ψηφήσματα κάθε τρείς και λίγο αλλά δεν μπορείς να το χαρακτηρήσεις και... Spam ;D. Η αλήθεια είναι ότι είναι ένα αρκετά χρήσιμο εργαλείο για ευρήτερη ενημέρωση - κινητοποίηση γιά πολλά θέματα παγκοσμίως, και σε πολλές περιπτώσεις έχει κάνει την διαφορά σε πολλά σημαντικά προβλήματα που απέτρεψε την εφαρμογή άδικων νόμων-αποφάσεων δικαστηρίων κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 16:14 από Manpet »

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
να ρωτησω θα μπορουμε να δουμε ζωντανα την ψηφοφορια του συγγεκριμενου αρθρου?

Αποσυνδεδεμένος Teokoro

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Ok και απο εμένα.

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Υπέγραψα ατμίζοντας  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
τι ειναι δηλαδη το avaaz? πρωτη φορα το ακουω , ( θα πεσετε ολοι να μου πειτε ολοι το ξερατε τωρα.. ) μια τρυπα στο νερο θα κανει , απλα θελουν τα εμαιλ  να μαζεψουν για να σπαμαρουν 
ηδη εκανα τη μ@##κία και γραφτηκα με ενα δευτερο εμαιλ επιτηδες , και το σπαμ παει συννεφο απο αυτους


Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
επειδη ολοι ξαφνικα
ειμαστε γνωστες,το αββαζ δεν σπαμαρει
αντε μια φορα το μηνα και αν ,τωρα αν θα γινει κατι αυτο ειναι αλλο
αλλα επιδη τρεχουν πολλα παρομια πετισιον ,σιγουρα κατι θα ακουσουν

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
τι ειναι δηλαδη το avaaz? πρωτη φορα το ακουω , ( θα πεσετε ολοι να μου πειτε ολοι το ξερατε τωρα.. ) μια τρυπα στο νερο θα κανει , απλα θελουν τα εμαιλ  να μαζεψουν για να σπαμαρουν
ηδη εκανα τη μ@##κία και γραφτηκα με ενα δευτερο εμαιλ επιτηδες , και το σπαμ παει συννεφο απο αυτους

Για το τι είναι το Avaaz, εδώ: https://secure.avaaz.org/el/about.php
Μερικές από τις μεγαλύτερες παγκόσμιες επιτυχίες του Avaaz μπορεί κανείς να δει εδώ:
https://www.avaaz.org/el/highlights.php
Υπάρχουν πολύ περισσότερες επιτυχίες μικρότερης κλίμακας σε επίπεδο κρατών, νόμων, οργανισμών κτλ.
Το Avaaz θα ήταν άμεση δημοκρατία αν εισακουόταν και εφαρμόζονταν τα ψηφίσματά του.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Ατμίσαμε... Ψηφίσαμε η γυναίκα μου (δεν είναι του ..."πάθους"! :)) ), εγώ και δύο συνάδελφοι που τους ειδοποίησα. 

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Δές εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_cigarette_consumption_per_capita
είμαστε 15οι Παγκοσμίως στην κατα κεφαλήν κατανάλωση τσιγάρων!!
D
 Εννοείς " μόλις λίγες μερες πριν" ;

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
'Νταξ το διόρθωσα μη το κάνουμε και θέμα :tongue_smilie: (ο δαίμων του πληκτρολογίου ;D)
Η ουσία είναι ότι όλοι γνωρίζουμε ότι εμείς οι Έλληνες είμαστε <<θεριακλήδες>> στην κατανάλωση τσιγάρωνΣτην προηγούμενη version του εν λόγου άρθρου στο Wikipedia είχε στοιχεία από το '12 και μου έκανε εντύπωση ότι αυτά άλλαξαν σε μία στιγμή που είχα ποστάρει το λινκ εδώ στο φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Δεν το πα για πειραγμα... ;) αλλά για την ουσία που σημειώνεις κι εσύ. Αλλά εντάξει δεν πιστεύω και σε Θεωρίες συνωμοσίας από το wikipedia  :hmmm: ξερω γω...
Αλλά τελικά https://en.m.wikipedia.org/wiki/Prevalence_of_tobacco_consumption εδώ είμαστε πρώτοι σε ποσοστό καπνιστών άνω των 15 ετών!!!
Να σημειώσω ότι κάτι έχω πάθει κι εγώ παρόλο που είμαι γενικά ενάντια στις υπογραφές γιατί υποβοηθούν την γενικότερη αδράνεια έναντι της σπουδαιότερης δράσης-βράσης .... ψήφισα ...μάλλον δυο φορες ::) και το έστειλα στους λιγοστούς φιλους σε facebook και viber.
Σαν να μπορεί να γίνει κάτι σε αυτό το κομμάτι... να μπορούν κι άλλοι να απολαυσουν τη δυνατότητα να μη καπνιζουν οσο πιο ανωδυνα γινεται στους σκληρους καιρους που ζουμε,να σωθουν ανθρωποι άμεσα τωρα. Για να είμαστε λίγο καλύτερα να αγωνιζόμαστε για τα άλλα τα ... ΜΕΓΑΛΑ! :)

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 19:01 από Zelatini »

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Ίσως παίζει ρόλο ο αριθμός των επισκεπτών σε ένα πόστ στο Wikipedia πρίν αυτόματα ανανεώσει το περιεχόμενο του με νεώτερα δεδομένα.Ούτε εγω πιστεύω σε θεωρίες συνομωσίας ;).
Πάντως για το θέμα του Avaaz καλό θα ήταν να προωθηθεί και στο εξωτερικό με ένα Αγγλόφωνο λίνκ.Οι κανονισμοί του Avaaz δεν απαγορέυουν την συμμετοχή ξένων ακόμα και σε τοπικά ψηφίσματα από όσο γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2334 241331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:54
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291386 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 792 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760534 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501876 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 394 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12821 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 196069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid