vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

ΖΩΝΤΑΝΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ με συμμετοχή ΔΡ.ΦΑΡΣΑΛΙΝΟΥ & Δ.ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Μην το λες. Ξέρω από την μητέρα μου. Στην χημειοθεραπεία του ΓΟΝΚ, είναι παρά παρά πολλοί ασθενείς. 
Π.χ. Δώσανε και 4 ενέσεις σιδήρου στην μάνα μου, 200€ η μια. Χωριά τα υγρά χημειοθεραπείας, τα σκιαγραφικά, κλπ. Τα έξοδα είναι πολύ μεγάλα βραχυπρόθεσμα. 

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
30 χρόνια καπνιστής έχω υπολογίσει πως έδωσα 70.000€ στο κράτος σε φόρο καπνού.
Αν τα χρήματα που έδωσα ήταν πραγματικά προείσπραξη της μελλοντικής μου νοσηλίας θα περίμενα να έχω κάποια ειδική μεταχείριση όταν επισκεφτώ το νοσοκομείο και το ίδιο ισχύει για τους υπόλοιπους καπνιστές. Φυσικά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει και το όλο θέμα της φορολόγησης καπνού για λόγους υγείας είναι παραμύθι.
Την ίδια αντιμετώπιση θα έχει ένας καπνιστής με καρκίνο και κάποιος καρκινοπαθής που δεν έβαλε ποτέ τσιγάρο στο στόμα του.
Επιπλέον ένας καπνιστής έχει μικρότερο προσδόκιμο ζωής και επομένως θα στοιχίσει λιγότερα στο κράτος σε θέματα συντάξεων κλπ.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ:
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 22, 2016, 16:13 »
Θα συμφωνησω και'γω ότι το κανουν για τα λεφτα αλλα δεν τους κοβει ντιπ!
Ποια λεφτα να δοσω αν δεν τα'χω?
Αφου δεν βγαινω οικονομικα (με τα μετρα δηλ.)η θα το κοψω η θα στραφω στην μαυρη αγορα,εμενα δεν με περισευουν 20-30 ευρω τον μηνα για να τα δινω σε φορους (και όχι μονο εμενα αλλα πολλων πιστευω!)και  στα αλλα γ@μησιατικα του ΗΤ!
Δεν ανεβασαν  αυτοι οι οικονομικοι φωστήρες πριν από 3 χρονια τον φορο στο πετρελαιο θερμανσης,για τα λεφτα δεν το εκαναν ?
Τι πηραν ξερεται?
Το τριτο το μακρυτερο πηραν,παρτυ εκαναν τα μαυρα ξυλα και τα πελλετ,και αναγκαστικαν να ριξουν ξανα τον φορο,φθηνο πετρελαιο και χεστικαν ξανα στο ταληρο ,και για να μας κουφανουν εντελος ερχεται η τροικα τωρα  με τους οικονομικούς φωστήρες της και αυτή και να'σου ξανα φορο στο πετρελαιο θερμανσης μπας και βγουν τα νουμερα,ρε τρελοι ειστε η χαζοι?????
Γι'αυτο εγω σεντ τσακιστο δεν προκειτε να δοσω σε τιποτα που να εχει φορο και μακαρι να μην δοσει κανεις μας μπας και την ακουσει το κρατος αλλα  και να την ακουσουν και οι πονηρούληδες αυτοι του ΣΕΗΤΤ!
Κουφαθηκα με  αυτό το "κλεισιμο της αγορας απ'εξω" ,όχι ρε φιλε γιατι να κλεισει η αγορα από Κινα δεν καταλαβες καλα !
Προσφερε εσυ  στοκ,καλη τιμη  και εγγυηση και με την μεγαλη αβαντα ότι δεν θα χρειαστεί να περιμενω 20-30 μερες να  παραλαβω κατι που καίγομαι από Κινα  και τι πιστευεις ρε πονηρουλη Ελληναρα ότι  δεν θα δουλεψεις?
Αλλα καλυτερα είναι με τον νου τους να κυνηγησουν το "κλεισιμο της αγορας απ'εξω",σου λεει μετα παιζω μπαλα όπως θελω εγω!

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
οταν ειπα εξαρχης πρωτα ρυθμιζεις μια αγορα
και μετα βαλε φορο,εδω κλασσικα μονο φορος
τι περημενεις ρε
valsam αντι να βγει και να πει οτι θα κανει πρωσωπικα ελενχο σε ολα τα μαγαζια για τις τιμες
θελει και την υποστηριξη,ρε δεν πα να.......
ας μην παμε μακρια κοιταχτε γυρω σας αυριο τιμη του πικο ,και ελατε να μου πειτε

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Η συζήτηση στρέφεται στα πολιτικά και δεν επιτρέπεται απο τον κανονισμό. Επειδή τελικά ΟΛΟΙ είναι ίδιοι, σήμερα (και ελπίζω να το αντιλαμβάνεστε οι περισσότεροι) κατά τη γνώμη μου μπαίνει η ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ στη χώρα που γνωρίσαμε ως ΕΛΕΥΘΕΡΗ Ελλάδα με ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ Έλληνες και αυτό με μαθηματική ακρίβεια και όχι κυρίως από όσα ζητούν οι "κακοί ξένοι" -υπάρχουν και τέτοιοι-αλλά ΚΥΡΙΩΣ από τον κακό μας εαυτό και την αλαζονία που μας κατατρέχει από τη στιγμή που δώσαμε κυριολεκτικά τα φώτα μας σε ΟΛΟ το γνωστό κόσμο (κάποτε) και οι υπόλοιποι δούλεψαν πάνω σε αυτό και έγιναν ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ. Ότι μας χρωστούσαν έγινε μπούμερανγκ εναντίον μας και χρωστάμε πλέον ΤΙΣ ΖΩΕΣ μας στο διηνεκές. Σκληρό αλλά ταυτόχρονα και αληθές ΔΥΣΤΥΧΩΣ!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 22, 2016, 18:08 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
όχι ρε πονηρέ του συνδέσμου με αυτή την πολιτική 

είσαι εξίσου κουτοπόνηρος με τον δήθεν νομοθετεί που και καλά πολεμάς.
αν περάσει η απαγόρευση των αγορών απο κίνα από εμένα εντός Ελλάδας δεν ξαναβλεπετε φράγκο
μια φορά το χρόνο ευρωπη και μια χαρά μοντακια και ατμο θα αγοράζω.
όλοι οι κουτοπονηροι εδω μαζεύτηκαν :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Αν αυτοί νομοθετούν για το καλό της δικής μας υγείας τότε και εγώ είμαι ο πάπας.Συγχαρητήρια στον Κώστα για την όλη προσπάθει που την παρακολούθησα σχεδόν όλη.Η αντίδραση του οποιουδήποτε αν δεν περιέχει και νομικά μέσα δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.Σίγουρα αν υπήρχε εδώ και καιρό ένας σύλλογος Ελλήνων ατμιστών και με συνδρομές και δωρεές μάζευε χρήματα να γίνει μια σοβαρή μήνυση τότε ίσως να υπήρχε ελπίδα.Αν και όπως έχομυμε δει τις αποφάσεις  που αφορούν το κράτος βλέπε ΣΤΕ τους έχει γραμμένουν κανονικά.Πιο ανάλγητοι από αυτούς δεν υπάρχουν τελικά.Το πλήρε ξεπούλημα και η πλήρης διάλυση της Ελληνικής κοινωνίας.Το σχόλιο δεν είναι πολιτικό αλλα βαθιά κοινωνικό.Οταν διαλύονται δομές  της κοινωνίας και του κράτους από άχρηστους  εγώ γιατι πρέπει να είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου όταν αυτοί δεν είναι πουθενά μα πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Τι σύλλογος και αντιπροσώπευση ρε παιδιά, εδώ 30 άτομα 30 γνώμες έχουμε. Όπως λένε και οι αμερικάνοι, opinions are like ass holes, everybody has one.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Επειδή τελικά ΟΛΟΙ είναι ίδιοι, σήμερα (και ελπίζω να το αντιλαμβάνεστε οι περισσότεροι) κατά τη γνώμη μου μπαίνει η ΤΑΦΟΠΛΑΚΑ στη χώρα που γνωρίσαμε ως ΕΛΕΥΘΕΡΗ Ελλάδα με ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ Έλληνες (...)
Μια χαρά τα λες γενικά μιλώντας, μόνο που η ταφόπλακα δεν μπαίνει σήμερα, επειδή απλά θα ισχύσει ένας νόμος για το άτμισμα.
Η ταφόπλακα έχει μπει εδώ και πάρα πολύ καιρό, και παραείναι βαριά για να σηκωθεί από παρτάκηδες και βολεμένους.
Οι υπόλοιποι είμαστε λίγοι.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Τι σύλλογος και αντιπροσώπευση ρε παιδιά, εδώ 30 άτομα 30 γνώμες έχουμε. Όπως λένε και οι αμερικάνοι, opinions are like ass holes, everybody has one.
Μέσα από διάλογο όμως βγαίνει μια ολοκληρωμένη πρόταση αν υπάρχει διάθεση.Απλώς στην Ελλάδα αλλα και αλλού για το θέμα μας έγινε πολύ ξαφνικά

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα παρακολούθησα, ετεροχρονισμένα :tongue_smilie:, την συζήτηση.Πολύ ενδιαφέρουσα και ο Κος Φαρσαλινός πάλι ήταν καταπληκτικός τόσο στην τεκμηρίωση των λεγόμενων του, και στίς γενικότερες γνώσεις του περί νομοθεσίας, και στόχων που πρέπει να μπαίνουν για το γενικότερο καλό και την υγεία όλων μας.Δυστυχώς μας φορέσαν ένα κοστούμι Βαρύ και το άνοιγμα στην φορολόγηση ανά ml και οι απαγορέυσεις μόνο ζημιά θα κάνουν.Συρίκνωση της αγοράς, απαγορευτικό κόστος για τίς εταιρείες που κάνουν υγρά,φωτιά στην τσέπη μας, υπερφορολόγηση των πάντων.Και το χειρότερο μας συμπεριφέρονται σαν καπνιστές !! .Πολύ σωστά το έθεσε ο γιατρός είναι σαν να λένε δέν γνωρίζουμε τίποτα γι'αυτο το προϊόν, έτσι το κατατάσουμε στά καπνικά γιατί έτσι γουστάρουμε και μπορούμε,Εξουσία γαρ...
ΝΑ ΒΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ :thumpdown: Και το λέω σαν Αριστερός που δέν κρύβομαι, 42 Μαϊων και από 15 χρονών ξέρω τί πιστέυω.
Ο δέ κύριος Πετρόπουλος φυσικά και το βλέπει από την μεριά των συμφερόντων που εκπροσωπεί, καμιά έκπληξη εκ μέρους μου για την εμμονή του στο άρθρο 24,αυτό τους κάιει, αλλά και πάλι σωστά λέει ότι δεν μπορούν οι εταιρείες να είναι μπροστάρηδες σε αγώνες γιατί έχουν σαν κίνητρο το κέρδος,εμείς οι ατμιστές πρέπει να το κάνουμε αυτό... Αυτονοήτο.

Αποσυνδεδεμένος CaptainNemo

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα πάλι προσωπικά, λίγο με νοιάζει για το αν θα απαγορευτούν τα reviews και οι reviewers.
Η δική μου άποψη είναι πως, οι περισσότεροι από αυτούς κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό, και στην ουσία του ατμίσματος, αλλά και κυρίως,
στην εικόνα του.
Αυτά που με ενοχλούν προσωπικά,περισσότερο από όλα είναι η υποκρισία πως όλα γίνονται για να μπουν κανόνες στην αγορά ώστε να επωφεληθούν οι καταναλωτές, όπως επίσης και το να βλέπω πως η νοοτροπία της πλειονότητας των Ελλήνων επιχειρηματιών, παραμένει άρρωστη μετά από όλα αυτά τα χρόνια στα οποία έχουν κλείσει χιλιάδες επιχειρήσεις και εκατοντάδες χιλιάδες έχουν χάσει τις δουλειές τους.
Δηλαδή το να ακούμε ως απαίτηση από τους επιχειρηματίες το να απαγορευτούν οι διακρατικές διαδικτυακές πωλήσεις ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΕΕ είναι το άκρον άωτον.
Οι άνθρωποι αυτοί βάζουν καπέλο 100% σε όλα τα υγρά αναπλήρωσης που εισάγουν και συζητάμε τώρα για το ποιός θα επωμισθεί την αύξηση τιμής κατά 0,1Ε ανά μλ την στιγμή που εμείς οι πελάτες, έχουμε ήδη επωμισθεί το καπέλο 100% που έχουν ήδη επιβάλλει σιωπηλά;
Έχω ψάξει σχεδόν σε όλα τα online ελληνικά καταστήματα για υγρά και έχω διαπιστώσει πως όλα έχουν την ίδια τιμή ΑΚΡΙΒΩΣ για ανάλογα προϊόντα.
πχ 15μλ αρώματος συγκεκριμένης μάρκας : 5.5 ευρώ ΣΕ ΟΛΑ!!! - π.χ συγκεκριμένος ατμοποιητής best seller 45 ευρώ ΣΕ ΟΛΑ!!!
Ας μου εξηγήσει λοιπόν ο κ.εκπρόσωπος των επιχειρήσεων πως αλλιώς εξηγείται αυτό εκτός από το ότι υπάρχει καρτέλ;
Για μένα λοιπόν, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ελληνικές επιχειρήσεις στον χώρο αυτό. Υπάρχει μονοπώλιο.
Στην Ελλάδα, δεν υπήρξε ποτέ ούτε και φαίνεται πως πρόκειται να υπάρξει υγιής ανταγωνισμός, υπάρχουν μόνο όρνια και κερδοσκόποι. 
Και ο μόνος τρόπος για να τους αντισταθεί κανείς, είναι να μπορεί να ψωνίζει διαδικτυακά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ από χώρες της ΕΕ γιατί αυτό τους αξίζει.
Να μην εμφανίζονται λοιπόν όλοι αυτοί να ισχυρίζονται πως παλεύουν για το καλό της κοινότητας και να μην υπάρχουν μέλη της κοινότητας που να επικαλούνται πως "στηρίζουν μια ελληνική επιχείρηση" αγοράζοντας από δω, γιατί δεν κάνουν αυτό, όσο κι αν οι ίδιοι πιστεύουν πως το κάνουν.
Είναι δικαίωμα του καθενός να αγοράζει από όπου θέλει σε όποιο κόστος επιλέγει, αλλά ο υγιής ανταγωνισμός πρέπει να επικρατήσει και όποιος τον πολεμάει συνειδητά, να μην το παίζει ήρωας και εθνοσωτήρας. Και κυρίως, όχι στην πλάτη των πολλών.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Πυκνός ατμός μυστηρίου καλύπτει, παρά την πρόσφατη αποκάλυψή της, τη νέα υπόθεση κατασκοπείας που ταράζει τις μυστικές υπηρεσίες των μεγάλων δυνάμεων.
 Είμαστε σε σύνδεση με το σκασίματα τώρα, spy news και το
bdc news. Οι εξελίξεις τρέχουν.
 Όλα ξεκίνησαν όταν ο γνωστός κατάσκοπος, με την κωδική ονομασία «Κώστας 44» εθεάθη στη Θάσο. Η Δίωξη Ατμικού Εγκλήματος (ΔΑΕ) είχε εντοπίσει το ηλεκτρονικό του στίγμα στη Ρωσία, την ίδια στιγμή.
 Να σημειώσουμε εδώ ότι η Θάσος είναι η πρώτη περιοχή της υπερχρεωμένης χώρας (Ελλάδας, αν διαβάζω καλά) στην οποία βρέθηκε πετρέλαιο.
 Ταυτόχρονα, ο γνωστός ριβιούερ
Busardo εμφανίστηκε σε βίνδεο του γιουτιούμπ, ελαφρά πιο παχουλός από το συνηθισμένο του.
 Και, εδώ ακριβώς, κυρίες και κύριοι, είναι που μπλέκει η υπόθεση.
 Διότι, ο γνωστός Έλληνας αρωματογνώστης Τραϊφούν (να είναι κωδικός του καϊφούν;) έχει δηλώσει δημόσια ότι, «ομορφαίνει, δεν παχαίνει». Άρα, υπάρχει ένας μυστικός διεθνής κώδικας που συνδέει όσους, με τη σειρά τους, συνδέονται με τον ατμισμό.
 Είναι γνωστό ότι, άνθρωποι με βολτοδοτούμενους χαλκοσωλήνες στο στόμα, υπό την επήρεια υψηλής τάσης, παράγουν ατμό… οι λεγόμενοι… ατμισταί…
 Φαίνεται ότι έχουν υψηλές προσδοκίες.
 Ο Ρώσος Πρόεδρος, Βλαδιμίρ, δήλωσε:
 «Κάτω τα χέρια από τον 44». Ότι και να κάνουν, ο αγωγός φυσικού αερίου θα γίνει.
 Και εδώ ακριβώς είναι οι λύση του μυστηρίου, αγαπητοί καλωδιομένοι.
 Με τον αγωγό αυτό φημολογείται ότι θα διοχετεύονται στην Ελλάδα τόνοι από βιτζί, πιτζί και αρώματα (προερχόμενα από την Κίνα, που, για όσους δεν ξέρουν συνορεύει ενδελεχώς με τη Ρωσία), ώστε οι Έλληνες ατμισταί να τα προμηθεύονται ατύπως και να μην πληρώνουν το φόρο που πρέπει στο κράτος.
 Αποτέλεσμα: η οικονομική ανάκαμψη της χώρας ακυρώνεται.
 Ποιοι είναι αυτοί, μια χούφτα άνθρωποι, που θα σαμποτάρουν τον παγκόσμιο προγραμματισμό;
 Ποιοι είναι αυτοί που δεν θα αφήσουν τον Πολιτισμό να εξελιχθεί;
 Πειραματόζωα είναι. Μάλιστα… εξομοίωσαν τον εαυτό τους με το ινδικό χοιρίδιο, νομίζοντας, οι καψεροί, ότι θα γλιτώσουν από την εξάρτηση που οι Ινδιάνοι (μην το ξεχνάμε) σκόρπισαν στον πλανήτη. Κι ότι, διάβασον-διάβασον, θα εξαπλώσουν το νέο εθισμό.
 Και τώρα, θα χρειαστούν έξτρα υπάλληλοι να ελέγχουν τα πακέτα από Κίνα και τα φίλτρα του αγωγού φυσικού αερίου.
 Η οικονομία χτενίζεται.
 Η μάχη για την αποκατάσταση της παγκόσμιας οικονομικής σταθερότητας συνεχίζεται.
 Ο Θεός μας φώτισε και δεν εγίναμε ατμισταί.


 Άλλες ειδήσεις:
 Κόσμος πεθαίνει από πείνα και έλλειψη νερού.
 Εκλογές σε δύο ευρωπαϊκά κράτη.
 Σεισμοί και πόλεμοι... Μίσος... Σκοτωμοί...
 Μετά τις διαφημίσεις…
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2016, 00:07 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
θα μπορούσε να γίνει και ταινία! κεντάς :)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Δεν κεντάει, γλύπτης είναι.
Μετάρσια πτερωτά φτιάχνει ο άνθρωπος.
Και να πεις ότι έχει ressources...
Με 24 γράμματα παλεύει.
:respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245975 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297653 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827588 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios