vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, lagoudakis, ZoeM, KORG N364, nightdream, th3ofilos

Twitter

AVOCADO 24 by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #375 στις: Δεκεμβρίου 12, 2016, 06:43 »
Σου στέλνω πμ για να μην είμαστε off εδώ :)

Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #376 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 00:26 »
καλησπερα παιδια...οταν τραβατε τζουρα ακουγετε ο αβοκαντο σαν να κεγετε;κανει ενα θυρηβο σαν να αρπαει το βαμβακι;ηχως μονο

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #377 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 20:41 »
Υποθέτω ο θορυβος εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το πως είναι στριμμένη η αντίσταση και το υγρό (περιεκτικότητα VG/PG).

Προσωπικά στις αντιστάσεις που στρίβω προσπαθώ οι σπείρες να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά η μια στην άλλη. Τις στρίβω με το χέρι πάνω σε κατσαβιδάκι οπότε όλο και έχουν ένα μικρό κενό, αλλά είναι πάρα παρα πολύ μικρό. Έχω παρατηρήσει πως όταν οι σπείρες έχουν μεγάλα κενά μεταξύ τους ακούς "σκασίματα" κατα το ατμισμα.

Σε γενικές γραμμες ο avocado σε μένα είναι αθόρυβος, τιποτα που να υποδεικνύει πως κατι καίγεται είτε σε ήχο, είτε σε γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #378 στις: Ιανουαρίου 08, 2017, 02:46 »
Όσοι έχασαν το μονωτικό κεραμικό που μπαίνει κάτω από το deck τι κάνατε? Εκτός από την εφαρμογή o-ring  που ανέφερε ένα συμφορουμίτης πιο πίσω οι υπόλοιποι τι κάνατε? Αφοπλίσατε τον ατμοποιητή ή τον χρησιμοποιείται χωρίς το κεραμικό με το ρίσκο να γίνει κάνα βραχυκύκλωμα?
Παρήγγειλα δύο κεραμικά Insulator που διάβασα στην ft ότι ίσως να ταιριάζουν αλλά τίποτα, δεν ταιριάζουν.

Αποσυνδεδεμένος godspeed

  • **
  • 319
  • Φύλο: Άντρας
  • Nicotine-Alcohol Addict! *_*
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #379 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 19:15 »
ρε παιδια ο avocado 24 bottom λυνεται οπως ο avocado 24 ? 

ξεβιδωνω πολο, βγαζω τον θετικο πολο αλλα το tank δε ξεβιδωνει... λυνεται ή θα το σπασω?... 

προσπαθησα πολλες φορες αλλα τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #380 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 20:16 »
Με τον ίδιο τρόπο λύνεται το τανκ ναι. Εκτός της πρώτης μικρής βίδας απ'τον 510 πόλο θα πρέπει να βγάλεις και τον άξονα που βρίσκεται μέσα και καταλήγει στον θετικό πόλο πάνω στο deck. Με ίσιο κατσαβίδι βγαίνει κι αυτός. Τον αφαίρεσες;
Χαρακτηριστικά θα δεις ότι μετά θα μπορείς να βγάλεις και τον θετικό πόλο πάνω απ'το deck.

Βγάλε αυτά τα δυο και μετά είσαι έτοιμος να ξεβιδώσεις τον πάτο του τανκ, με προσοχή μόνο μην σπάσεις το γυαλί. Κι εμένα ήταν αρκετά σφιχτός την πρώτη φορά άρα συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθούν τα ελαστικά γάντια μιας χρήσης.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #381 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 21:08 »
Όσοι έχασαν το μονωτικό κεραμικό που μπαίνει κάτω από το deck τι κάνατε? Εκτός από την εφαρμογή o-ring  που ανέφερε ένα συμφορουμίτης πιο πίσω οι υπόλοιποι τι κάνατε? Αφοπλίσατε τον ατμοποιητή ή τον χρησιμοποιείται χωρίς το κεραμικό με το ρίσκο να γίνει κάνα βραχυκύκλωμα?
Παρήγγειλα δύο κεραμικά Insulator που διάβασα στην ft ότι ίσως να ταιριάζουν αλλά τίποτα, δεν ταιριάζουν.
Εχει βρει καποιος αυτα τα γ@@@μονωτικα? Ετσι για το γ@#ώτο ρε παιδι μου.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #382 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 00:27 »
Το είχα βρει σε ένα αμερικάνικο eshop το οποίο δεν έκανε αποστολή στην Κύπρο, πέρα απ'αυτό πουθενά αλλού, γι αυτό ρώτησα.

Αποσυνδεδεμένος Capt_Yolo

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #383 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 23:59 »
εχω να ριξω μια προταση, μπορει και να ειναι πατατα.. ακομα δεν εχω παραλαβει τον αβοκαντο, αλλα παρατηρουσα στον ναυτιλο οι bvc κεφαλες έχουν μονωτικο στην "βαση" τους. οποιος εχει μια χρησιμοποιημενη bvc απο ναυτιλο, μπορει να τη δοκιμασει στον αβοκαντο και να μας πει.

Αποσυνδεδεμένος Capt_Yolo

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #384 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 22:32 »
[UPDATE]

Ο αβοκαντος ηρθε! αφου τον περιεργάστηκα για αρκετη ωρα, τον εστησα με twisted clapton 28(χ2) με 32, 5 σπειρες, 2.5mm πυρηνα, 0.87Ω (ετοιμο, ημουν ανυπομονος και δεν μπορουσα να κατσω να στριψω).  

Υγρο 13sins Nia9, με νικοτινη 4.5mg.

Ρυθμισα την εισαγωγη αερα στο ελαχιστο, ισα ισα να μπαινει (μ αρεσουν οι τσιγαρισιες γαρ). Ωραια γευση, καμια σχεση με τον ναυτιλο που εκανα μεχρι τωρα, εβγαλε γευσεις που δεν τις ειχα αντιληφθει!!

Εκανα το λαθος και ανοιξα τον αερα στην μια+μια τρυπες και μπορω να πω οτι την ακουσα λιγο...Γεια μας! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #385 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 10:00 »
Σας πεταει υγρο απο τις τρυπες ?
Εμένα μου εχει κάνει ολες τις μπλουζες χάλια! 
Κυρίως με clapton αλλά και με τις αλλες αντιστάσεις.... 
Επίσης μου καβουρνιαζει γρήγορα τις αντιστασεις σε σχέση με αλλους ατμό.

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #386 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 10:12 »
Ο δικός μου πετούσε σε κάθε τζούρα από το airflow όταν άτμιζα βάση της atmos lab που έχει κάμποσο νεράκι.
Με την pink mule ούτε πιτσιλάει ,ούτε σκασίματα.
Για το καρβούνιασμα που λες λογικά παίζει σημασία κ το υγρό αλλα προσωπικά τα κλάπτον,τουιστεντ και απλό κάνθαλ που δουλεύω μου κρατάνε πολλά,πολλά μλ.
Η τροφοδοσία σου είναι σωστή;Μήπως έχεις hotspots; Πυρώνει ομοιόμορφα από την μέση η αντίσταση/σεις σου;

Τις αντιστάσεις σου τις έχεις χαμηλά;δεν ξέρω αν έχει σχέση με τα σκασίματα αλλά από τότε που τις έχω χαμηλά,να τις βλέπω ολόκληρες από τις εισαγωγές αέρα δουλεύει καλύτερα το εργαλείο.

Αποσυνδεδεμένος Capt_Yolo

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #387 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 12:57 »
ναι, που και που κανει κατι σκασιματα προς το drip tip. Εχω τις τρυπες του αερα απειροελαχιστα ανοιχτες για οσο το δυνατον πιο σφιχτες τζουρες οποτε απο εκει δεν σκαει.

Κενα δεν εχουν οι σπειρες μεταξυ τους, οποτε θα ωφειλεται σε κατι αλλο.

Οσο για το υψος της αντιστασης απο τo air hole, δεν ειναι σιγουρος. θα δω μηπως θελει κατεβασμα.
 
Ο αβοκαντος ειναι πανω σε istick tc40, μιας και περιμενω το 2ο μοντακι. Οποτε θα περιμενω να το δω και πανω στο 2ο, γιατι το istick 40 ειναι πολυ λιγο για να βγαλω συμπερασματα για την λειτουργια του ατμο.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #388 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 13:14 »
εχω τον 24αρη καμια βδομαδα,μετα απο πολλεςςςςςςς αποτυχιες στο θεμα γευση,εκανα κατι πολυ απλο.
Τις σπυρες τις εκανα πολυ ανοιχτες περιπου 1 με 1 1/2 χιλ. ανοιγμα,με 4 σπυρες επιασα το ντεκ απο ακρη σε ακρη.Τοσο ανοιχτες.Πανω απο τα 25 watt δεν μπορουσα να ρουφιξω. Την ακουγα stereo.
Την αντισταση την εχω οσο ποιο κοντα μπορω στα βιδακια και ο πυρινας που βαζω ειναι στα 2,5mm.
Ετσι σε αυτο το παχος περναει και το βαμβακι ευκολα μεσα στο πυρεχ.(βαμβακι το πολυ 0,5cm μεσα στο τανκακι).

Εκει ο avocado εδινε μακραν better tasty απο οταν οι σπυρες ηταν κλειστες και δεν μαυριζει καθολου το βαμβακι,απο σκασιμο.....0,τιποτα.
Νομιζω πως αυτο ειναι το ενα μυστικο που εχει για γευση,το αλλο δεν το εχω βρει ακομα.
Δεν εχω παρει ακομα την ζεστη smooth γευση που παιρνω απο αλλους ατμο.
Που θα παει θα το βρω το κολπο του.


Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: AVOCADO 24 by Geek Vape
« Απάντηση #389 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 13:24 »
Μπορω να κανω συγκριση μεταξυ 22αρη και 24αρη bottom...

To διαφορετικο airflow ενισχυει την γευση ειναι αληθεια..

Με μονη αντισταση με 0,40 κανθαλ εχει πιο γεματη τζουρα σε σχεση με τον προκατοχο του λογω θεσης του airflow καθαρα :yes: :yes:

Απο 'κει κ περα,για ολη μερα κανει μονο με μονη και θελει χοντρο συρμα και λιγη εως καθολου νικοτινη για να τον ευχαριστηθεις   :yes: :yes: :yes:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240825 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21311 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan