vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 2 χρήστες
gfilip, treloneritis

Twitter

Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 18, 2016, 22:56 »
Ψήφισα 4 και 5. Μέχρι στιγμής κάνω έτοιμα υγρά και θέλω να δώ τι θα γίνει με τις τιμές. Σαν εναλλάκτική πρώτη λύση, θα μειώσω τις γκουρμεδιές που κάνω (odin - 5 pawns κ.α) και θα κοιτάξω να βρώ άλλα υγρά που κάπως θα πλησιάζουν - θυμίζουν αυτά που έκανα.  Αν δεν δουλέψει αυτό το σενάριο, συμβουλές από εσάς και πάμε underground.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 18, 2016, 23:11 »
Θα προσαρμοστώ στο ... παράνομο.
Αν χρειαστούν κάποιες άλλες λύσεις για να μαζευτεί κανένα φράγκο από την κυβέρνηση έχω ιδέες.
Κατ' αρχάς μπορούν να φορολογήσουν τον εισπνεόμενο αέρα που τραβούν οι ατμιστές και που αφαιρούν από την ατμόσφαιρα.
Ρε δεν πάνε να .........

Αυτά που χρειάζεται να βρει ένας ατμιστής θα τα βρει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2016, 23:17 από testament »

Αποσυνδεδεμένος mattheos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 18, 2016, 23:17 »
Δεν πρόλαβα να αρχίσω το άτμισμα και έρχονται όλα αυτά τα μέτρα... Τι να πω και εγώ... Τέλος πάντων, η αρχική επένδυση έγινε και πριν καλά έρθουν οι παραγγελίες απ'έξω και αρχίσω, έχω κάνει κουλτούρα σε RBA coils, βάσεις (νικοτινούχες και μη),  mg και ml, kanthal, nikel και ss...
Μου ανοίξατε ένα δρόμο, άγνωστο σε μένα μέχρι τώρα, με αρχικό σκοπό την απεξάρτηση από το κάπνισμα. Με τα νέα μέτρα, μπαίνει και ένας άλλος στόχος, η απεξάρτηση από την νικοτίνη. Αλλά, επειδή πιστεύω πως είναι καλύτερο να κατακτάω τους στόχους έναν έναν την φορά, έκανα γενικά προμήθεια σε νικοτινούχα βάση.
Η διαδρομή, έτσι και αλλιώς θα είναι μεγάλη και δύσκολη, ας μην είναι και δυσβάσταχτη οικονομικά...

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 18, 2016, 23:37 »
3,4,5 αυτα που ψηφισα
Θα κανω κανα μικρο στοκαρισμα σε βασεις καποια στιγμη, ακομα εχω μαγικα φιλτρα να ωριμαζουνε,κανα βαμβακι και συρμα και αυτο ηταν...
Τωρα σχετικα με τι προσαρμογη επειδη δε ξερω τι ΑΚΡΙΒΩΣ θα γινει (και το καπνισμα απαγορευεται στα μαγαζα αλλα @@ απαγορευση παιζει) 
Αν αυξηθει το 10mlο κανα 1,20€ οκ δε θα γινει και το τελος του κοσμου και αν ειναι πιστοποιημενα τα υγρα ειμαι κομπλε με αυτο,προσαρμογη
Αλλιως στο μαγαζι που σε ξερουν/ξερεις και ψωνιζεις και ολα μαυρα και χωρις αποδειξη 

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 18, 2016, 23:55 »
Ρε παιδια διαβαζω συνεχεια να αναφέρεστε στο 10 λεπτα φορο ανα ml και δεν αναφέρεται κανεις στα του φακελόυ και όλα τα πιστποιητικα που θα πρεπει να βγαλει ο κάθε παραγωγος υγρου,εγω γιατι καταλαβα ότι το μεγαλο παλουκι θα είναι τα λεφτα της χαρτουρας και των πιστοποιητικων,για πειτε μου κανω καποιο λαθος?
Ειδα το βιντεο το Μπουσαρδου και μιλουσαν για πολύ δυσκολα και δαπανηρα πραγματα,αν ισχυσουν αυτά και εδώ στην Ε.Ε πιστευω ότι τα 10 λεπτα ανα ml φορο θα είναι  το τελεταιο που θα μας νοιαξει!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 19, 2016, 00:11 »
Τα δύσκολα και δαπανηρά ισχύουν στην Αμερική και μόνο (αν ισχύσουν τελικά).

Εδώ υπάρχει περίπτωση τα έξοδα φακέλου να είναι μόνο 50 ευρώ ανά προϊόν (σύμφωνα με το πιο πρόσφατο βίντεο του Ρένου, που λέει ότι μίλησε με ορισμένους από τους βουλευτές της επιτροπής για το νομοσχέδιο, δεν ξέρω αν αληθεύει, έτσι λέει εκείνος).
Πάντως 1.000.000 ανά προϊόν που θέλει ο FDA ΔΕΝ θα είναι.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 19, 2016, 00:46 »
Το 3
και φυσικά το 4,
αντίσταση στο ξενικό καθεστώς που μας βλέπει και μας φέρεται εχθρικά σε όλα τα επίπεδα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 19, 2016, 00:51 »
      Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.
Ασχέτως του τι θα νομοθετήσουν μερικοί άσχετοι/μαριονέτες, η επικράτηση του ατμίσματος είναι εκρηκτική.
Αν θέλει κάποιος να πει τα πράγματα με το όνομά τους και ειδικά οι επιστήμονες της υγείας (γιατροί), πρέπει να βροντοφωνάξει πως είναι έγκλημα η θέσπιση περιορισμών στο άτμισμα.
Όσο δεν μιλούνε, δυστυχώς επιβαρύνουν την θέση τους.
Δεν ξέρω και ειλικρινά αναρωτιέμαι πως κοιμούνται τα βράδια, μετά τα τόσα ψέμματα που εκστομίζουν.
Το μόνο που θα καταφέρει το νομοσχέδιο ΑΝ ψηφιστεί ως έχει, θα είναι να καθυστερήσει 5-6 μήνες τον τυφώνα που λέγεται άτμισμα.
Στις καπιταλιστικές χώρες (όπου ίσως ανήκει και η ψωροκώσταινα) τα προϊόντα που αξίζουν, εκτοπίζουν με μαθηματική ακρίβεια τα άχρηστα.
Θυμηθείτε τον πόλεμο που είχε υποστεί το κινητό τηλέφωνο και που βρίσκεται σήμερα.
Το ίδιο ακριβώς θα γίνει και με τα προϊόντα ατμίσματος.
    Κάντε καβάτζα για 10 μήνες και μετά θα γελάμε.



Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 19, 2016, 01:21 »
οι φακελοι που αναφερθηκαν δεν ειναι και κατι το σπουδαιο
υπαρχουν πολλα κορακια που θα μυριστουν φαγητο και θα αγορασουν
κι εγω νομιζω οτι τα πραγματα δεν θα ειναι τραγικα μετα την αναμπουμπουλα
επισης απο μεγαλα μαγαζια εχει γινει μεγαλο στοκ οποτε βλεπω να ηρεμουν τα πραγματα
δηλαδη βασεις 10 μλ θα αργησουμε να δουμε

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 19, 2016, 08:23 »
Για να μην κουράσω και γω με πολύ μπλα μπλα ψήφισα 3 και 4 γιατι το δικαίωμα μου να γλυτώσω από τους καρκινοσωλήνες θέλουν να μου το αφαιρέσουν

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 19, 2016, 08:40 »
Ψηφίσα το 4 και είμαι καλά! Βαρέθηκα μόνο να δίνω σε αυτό το κράτος και να μην παίρνω τί πο τα!!
Φοροι εδώ , φόροι εκεί, φόροι και παραπέρα δεν μας αφήνουν περιθώριο για απολαύσεις. 
Δεν μπορώ να είμαι διαρκώς στην τσίτα έτσι όπως μας έχουν καταντήσει και να κόψω και την μονάδικη μου απόλαυση. 
Αλήτες ...ουστ πια, μας ήπιατε το αίμα!

Αποσυνδεδεμένος bloodlessz

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 19, 2016, 09:22 »
Ψήφισα 2,3,5

Θα στοκάρω κάποια ml (λίγα, μην τρελαθούμε κιόλας), θα αγοράζω και με τις νέες τιμές αλλά ο αρχικός σκοπός μου ήταν κάποια στιγμή να το σταματήσω.

Μία ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί, τελικά από πότε θα ισχύσει ο νόμος; Αλλού διαβάζω 1η Ιουνίου και αλλού 1η Ιανουαρίου.
Τι από τα 2 θα ισχύσει;

Αποσυνδεδεμένος atmistis13

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 19, 2016, 10:26 »
#101 Απ οτι κατάλαβα αύριο σταματάνε οι αγορές απο Ε.Ε,  1η Νοεμβρίου κάτι θα γίνει με τον εξοπλισμό (μοντ) κλπ και την 1η Ιανουαρίου θα μπει το τσεκούρι στη νικοτινη. 
Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με για να ξέρω κι εγώ 

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 19, 2016, 10:38 »
Όσο αφορά στην Ελλάδα προφανώς έχουμε να κάνουμε με άσχετους & ηλίθιους ταυτόχρονα, πράγμα το οποίο είναι καταστροφικό
Θα μπορούσαν κάλλιστα να βάλουν ένα φόρο στα υγρά π.χ. 10λεπτά / 100 μλ και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ να επιτρεψουν το άτμισμα σε ΟΛΟΥΣ του δημόσιους χώρους πλήν των ευαίσθητων (νοσοκομεία, κλπ)
Θα επιτύγχαναν τεράστια εξάπλωση του Η.Τ. με αποτέλεσμα μεγάλες εισπράξεις φόρων και ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, εξοικονόμηση από τις αρρώστιες που προκαλεί το Κ.Τ. και το κόστος αντιμετώπισής του από το κράτος.
Ηλίθιοι το λιγότερο... να πεις ότι δεν είχαν παράδειγμα σχετικό με τους φόρους στο πετρέλαιο θέρμανσης για παράδειγμα, με την υπέρμετρη φορολόγηση σε άλλους τομεις?
:idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Πως θα αντιμετωπίσω τους νέους νόμους για το η.τ.;
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 19, 2016, 10:54 »
Για εμένα προσωπικά θα ισχύσει το βλέπωντας και κάνοντας με συνδυασμό αρκετών απαντήσεων (Λαθρεμπόριο, Μαύρα χωρίς ΦΠΑ, θα προσαρμοστώ...) του νηματός αλλά όχι επιστροφής στο κάπνισμα.

Α-αααα-αυτό ακριβώς, τίποτ' άλλο......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi