vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, mathimatikos1966, djfloor, NikolaosKZ, camber, Milarepa, lagoudakis

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 16:23 »
Στην μπαταρία του ego-w μπορούμε να βάλουμε καποιον αλλον ατμοποιητή? και ποιον?

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 16:36 »
όποιον θέλεις με 510 σπείρωμα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:53 »
Ευχαριστώ πολυ @xiroxiyo 
:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:13 »
Καλησπερα....

Εχω τον EGO-W απο Vapormania και τον clearomazer τον χρησιμοποιω 2 μερες τωρα. Μετα το σημερινο μου γεμισμα (το γεμισα σχεδον μεχρι πανω) τον νιωθω μπουκωμενο... η τζουρα δηλαδη ειναι σφηχτη. Για να παρω κανονικη τζουρα το καπακι απο πανω δεν το κουμπωνω τελιως (να ακουστει το κλικ). Τι εχει γινει? Το εχω καθαρισει με χαρτι, δοκιμαζω να περιστρεφω και το καπακι και τιποτα.....

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:41 »
Ο ατμοποιητης στην βαση(στο inox κομματι του) του εχει 2 τρυπουλες,δεξια και αριστερα,προσπαθησε τα παραθυρακια απο το καλυμμα που κουμπωνει στον ατμοποιητη(εκει που φαινεται η σταθμη του υγρου) να συμπεφτει τουλαχιστων με την μια τρυπα,ετσι περνει περισσοτερο αερα και ισως φτιαξει η κατασταση.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:21 »
Ειναι απο τα πρωτα που δοκιμασα... λιγο βοηθησε...
Ανοιξα λιγο το στομιο της πιπιλας. Εκει ειδα πολυ καλυτερα αποτελεσματα..

Το γ@#ώτο ειναι οτι πριν το τελευταιο γεμησμα δουλευε αψογα. Ισως το παρακανα με το γεμισμα, δεν ξερω.. αλλα απο εκεινη την ωρα ειναι που μπουκωσε...

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:02 »
Κι εγω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπισα, αλλα όχι αφού το γεμισα. Χθες βγήκα έξω και πριν βγω γεμισα το tank. Μετα απο δυο ώρες στο μαγαζι και αρκετό ατμισμα, ο άτμο μπουκωσε, ζεσταθηκε υπερβολικά, και όταν ρουφουσα μου ερχόταν στο στόμα ελάχιστος και αρκετά ζεστός(σε σχέση με ότι έχω συνηθίσει) ατμος. Έβγαλα το tank, έβαλα το δεύτερο που εχω πάντα μαζι μου και το άφησα στην άκρη. Σήμερα το μεσημέρι ξανάδοκιμασα το προβληματικό tank και ήταν σχεδόν μια χαρα(πεσμένο χτύπημα και παραγωγή ατμου). Μήπως είναι ώρα να τον αποστρατευσω;

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 00:16 »
Τι να πω....? Εμενα σημερα ειναι μια χαρα... ο ιδιος!Τραβαει οπως τον ειχα συνηθησει... Κουλο μου φαινεται....

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 14:58 »
Γεια χαρά σε όλους.
Είμαι νέος χρήστης Η.Τ. (χθες έκανα μια αυτοπαρουσίαση).
Σήμερα αγόρασα από το κατάστημα στη Νίκαια το "Αρχικό Πακέτο" vapormania eGo-W.

Η πρώτη μου κίνηση, ήταν να βάλω την 1100 mah μπαταρία να φορτίζει.
Παρατήρησα ότι τόσο το LED του αντάπτορα τοίχου, όσο και του φορτιστή, είχαν κόκκινο χρώμα.
Η δε μπαταρία είχε αναμμένο το κουμπάκι μόνιμα (μπλε χρώμα).
Μετά από λίγο το LED του φορτιστή έγινε πράσινο. Αυτό του αντάπτορα όμως παρέμεινε κόκκινο για αρκετή ώρα και έτσι σταμάτησα την φόρτιση.
Θυμάμαι ότι σε κάποιο από τα ΠΟΛΛΑ σχετικά θέματα που έχω ξεψαχνίσει τις τελευταίες μέρες, κάποιος ανέφερε ότι καλό είναι να περιμένουμε
να γίνει πράσινο ΚΑΙ το LED του αντάπτορα! Δεν είμαι σίγουρος σε ποιο θέμα το διάβασα και αν αυτό αφορά την φόρτιση των eGo-W μπαταριών.  :hmmm:

Πείτε μου αν θέλετε τι ισχύει; Πάντως όλα τα μέρη όταν τα έβγαλα ήταν κρύα. Δε μου φάνηκε δηλαδή να έκοψα κάποια φόρτιση.

Να πω εδώ ότι από το κατάστημα, (ο ίδιος ο Δημήτρης Τούντας με τον οποίο μίλησα),
μου συνέστησε να κάνω πάντα πλήρης φορτίσεις-εκφορτίσεις, αν θέλω να αποκομίσω το Maximum της απόδοσης των μπαταριών.
Από όσο γνωρίζω πάντως, κάτι τέτοιο δεν ισχύει γενικότερα στις μπαταρίες Λιθίου και απλά συνιστώνται 1-2 πλήρης αποφορτίσεις-φορτίσεις τον μήνα...

Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:12 »
Επειδή είναι ο δεύτερος που παίρνω από vapormania και στους 2, μετά από το 2ο γέμισμα, το υγρό γίνεται σκούρο πολύ, κάτι το οποίο δε μου κάνει και πολύ υγιές Συμβαίνει αυτο και σε εσάς?  8)

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:17 »
του εχω κανει πανω απο 10 γεμισματα...χωρις καμοια αλλαγη στο χρωμα του υγρου μου.. :hmmm: :hmmm: δοκιμασε να του κανεις ενα καθαρισμο....
Αν και πιθανον να παιζει ρολο το υγρο που χρησιμοποιεις... :hmmm: :hmmm:
Μου ειχε τυχει παλιοτερα με ego-t που παλι μπορουμε να δουμε το υγρο.. :-[ ::) :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:02 »
Παρατήρησα ότι τόσο το LED του αντάπτορα τοίχου, όσο και του φορτιστή, είχαν κόκκινο χρώμα.
Η δε μπαταρία είχε αναμμένο το κουμπάκι μόνιμα (μπλε χρώμα).
Μετά από λίγο το LED του φορτιστή έγινε πράσινο. Αυτό του αντάπτορα όμως παρέμεινε κόκκινο για αρκετή ώρα και έτσι σταμάτησα την φόρτιση.
Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος, και επειδή ίσως μπερδέψω κάποιους...
Τελικά η πράσινη ένδειξη στον φορτιστή σημαίνει ότι φορτίζει... Άλλωστε αυτό λέει και στις σχετικές οδηγίες. [ΑΚΥΡΟ!!! ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...]
Απλά εγώ μπερδεύτηκα γιατί αρχικά για λίγη ώρα ήτανε κόκκινη η ένδειξη και μετά έγινε πράσινη, οπότε υπέθεσα λάθος ότι αρχικά φόρτιζε και άναψε κόκκινο
και στη συνέχεια φούλαρε και έγινε πράσινο. Μάλλον όμως η κόκκινη ένδειξη στην αρχή άναβε μέχρι να αναγνωρίσει ο φορτιστής το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας.
Στη συνέχεια έγινε πράσινο, δηλώνοντας ότι αρχίζει να φορτίζει...  ;)

Θυμάμαι ότι σε κάποιο από τα ΠΟΛΛΑ σχετικά θέματα που έχω ξεψαχνίσει τις τελευταίες μέρες, κάποιος ανέφερε ότι καλό είναι να περιμένουμε
να γίνει πράσινο ΚΑΙ το LED του αντάπτορα! Δεν είμαι σίγουρος σε ποιο θέμα το διάβασα και αν αυτό αφορά την φόρτιση των eGo-W μπαταριών.  :hmmm:
Αυτό δεν μπορεί να ισχύει τελικά, αφού ο αντάπτορας τοίχου είναι ΠΑΝΤΑ κόκκινος από ότι βλέπω.
Δε θα είχε καμία λογική να γίνεται κόκκινο το LED του φορτιστή και πράσινο του αντάπτορα  ::)
Άρα αυτό που διάβασα, (για αλλαγή χρώματος ΚΑΙ στο LED του αντάπτορα), αφορούσε άλλο Η.Τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 17:45 από corduroy27 »

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:20 »
Κοίτα, εγώ δεν έχω το -W αλλά απ' ότι βλέπω στο βίντεο έχει τα δύο τυπικά εξαρτήματα φόρτισης, δηλαδή
- το τροφοδοτικό που μπαίνει στην μπρίζα και δίνει έξοδο USB. το τυπικό έχει ένα λαμπάκι που ανάβει κόκκινο όταν είναι στο ρεύμα, και
- το ανταπτοράκι από USB σε 510, με δύο χρώματα λαμπάκι. Στο τυπικό ανάβει κόκκινο το λαμπάκι όταν φορτίζει η μπαταρία, και πράσινο όταν αυτή φορτίσει (ή δεν είναι καθόλου συνδεδεμένη).
Επειδή θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση αν δεν είναι τυπικά αυτά τα εξαρτήματα και στο -W (μια και τυπικό σημαίνει φθηνότερο), τότε σε παρακαλώ κάνε μια δοκιμή:
Όταν αδειάσει η μπαταρία, σύνδεσέ την στο ανταπτοράκι να δούμε τι χρώμα θα ανάψει.
Αν έχεις δίκιο, πές το μου να σου ζητήσω δημόσια συγγνώμη. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αλλοιώς όμως... ;D ;D ;D  ... την πάτησες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: ... θα έρθεις στο vapefest για σεμινάρια!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 17:30 »
Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος, και επειδή ίσως μπερδέψω κάποιους...
Τελικά η πράσινη ένδειξη στον φορτιστή σημαίνει ότι φορτίζει... Άλλωστε αυτό λέει και στις σχετικές οδηγίες.
Απλά εγώ μπερδεύτηκα γιατί αρχικά για λίγη ώρα ήτανε κόκκινη η ένδειξη και μετά έγινε πράσινη, οπότε υπέθεσα λάθος ότι αρχικά φόρτιζε και άναψε κόκκινο
και στη συνέχεια φούλαρε και έγινε πράσινο. Μάλλον όμως η κόκκινη ένδειξη στην αρχή άναβε μέχρι να αναγνωρίσει ο φορτιστής το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας.
Στη συνέχεια έγινε πράσινο, δηλώνοντας ότι αρχίζει να φορτίζει...  ;)
Ρε παιδιά. Τέτοιο μπέρδεμα δεν το περίμενα!!!  ;D ;D ;D
Τελικά όταν φορτίζει είναι κόκκινο και όταν έχει φορτίσει πλήρως, γίνεται πράσινο.
ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΡΧΙΚΑ, (λίγα μηνύματα πιο πάνω).
Βέβαια όσοι το έχετε, το γνωρίζετε αλλά για να μην μπερδεύονται οι νεότεροι, καλό είναι να διευκρινίζουμε.
Πήρα το κατάστημα τηλ. για να είμαι 100% σίγουρος, (μη διακόψω πιθανή φόρτιση) και μου είπαν τα παραπάνω.

Λιάκουρα, την πάτησα όντας αρχάριος αλλά δικαιολογημένα.

Στις Ελληνικές οδηγίες που περιέχονται, γράφει κατά λέξη:
Κατά την έναρξη της φόρτισης η ενδεικτική λυχνία του φορτιστή θα μετατραπεί σε πράσινο.

Εσύ τι θα καταλάβαινες στη θέση μου.
Αν δεν υπήρχε το Manual να με μπερδέψει...  :wall:
Λάθος διατύπωση στο Manual λοιπόν. Μικρό το κακό.
Απλά τσάμπα περίμενα τόση ώρα...  ::)

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:17 »
Επειδή είναι ο δεύτερος που παίρνω από vapormania και στους 2, μετά από το 2ο γέμισμα, το υγρό γίνεται σκούρο πολύ, κάτι το οποίο δε μου κάνει και πολύ υγιές Συμβαίνει αυτο και σε εσάς?  8)


Κι εμένα μου συμβαίνει συνέχεια και στους 3 άτμο που χρησιμοποιω, απλά το ανέφερα στο γενικό topic για το -W... Κι εμένα αγορασμενο απο Vapormania.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766715 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 119 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 270 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573168 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123648 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 690 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos