vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 7 χρήστες
Valantis04, Xameno_Skli, xristos99, treloneritis, Olga68, Mulder, manoslykos

Twitter

Elfin DNA40 | Kit by S-Body |

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 04, 2016, 14:47 »
Με DNA40 ουσιαστικά μόνο SS δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις σε TC. NiFe48 (ή Nifethal52 aka TCR 400) το δουλεύω σε DNA40 με την αντιστοιχία στις θερμοκρασίες που βγάζει εκείνο το site που τα δείχνει ΟΛΑ για τις αντιστάσεις (καταραμένο έμενταλ... ).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 15:03 από tzanampeths »

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:21 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου, αλλά το μοντάκι το έχει σε προπαραγγελία η fasttech στα 51.75$.

Εγώ το παρήγγειλα την πρωτομαγιά με την προσφορά που έτρεχε και μου βγήκε στα 40Ε. Λογικά θα αρχίσουν να τα στέλνουν από 10 Μάη. 8)

https://www.fasttech.com/products/3032/10021298/4706100-authentic-sbody-elfin-mini-40w-1400mah-tc-vw-apv

 Κατά πάσα πιθανότητα το συγκεκριμένο μόντ δεν έχει το dna.
 Η fasttech στα μόντ με dna το αναφέρει. 
Για το συγκεκριμένο δεν αναφέρει κάτι και δεύτερον και σημαντικότερο, 40 ευρώ δεν στοιχίζει το dna σαν board, αλλά αρκετά παραπάνω από την ίδια την evolv.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:32 »
δεν ξερω αλλα στην παρουσιαση στο μονταζ εκοψα το σημειο που κανω τσεκ την αυθεντικοτητα της πλακετας και αν δεν υπηρχαν τα παραπανω μηνηματα δεν θα το εβλεπα στο τελος ...    αλλα οκ  το ειχα κανει και ηξερα οτι ηταν αυθεντικη αλλιως θα το ελεγα  στα συμπερασματα μου ...


Το προσθεσα και στην πρωτη σελιδα να υπαρχει ..


τωρα δεν ξερω αν αυτο που εχει η φαστεκ ειναι το ιδιο ή κανενα αντιγραφο ...


Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 05, 2016, 01:19 »
Στο τίτλο γράφει authentic παιδιά. Επίσης πότε να προλάβουν να βγάλουν κλώνο, όταν καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα ακόμα και είναι σε pre-order?

Στο official site της sbody στο alibaba (που είναι για εμπόρους βέβαια), η τιμή κυμαίνεται έως maximum στα 43$ για minimum παραγγελία 5 μοντ.
http://s-body.en.alibaba.com/productgrouplist-803092431/Super_mini_DNA40_Elfin.html

Σε φόρουμ του εξωτερικού κάποιος αναφέρει απαντητικό email από την ίδια την εταιρεία όπου είχε ρωτήσει αν όντως είναι αυθεντικό dna 40 καθώς και για τιμή.

Παράθεση
Kevin from SBody sent me this email a couple of weeks ago-

Good day,my dear friend,

Greetings from S-body Kevin,we are the ecig manufacturer for more than 5 years.,and we made the SBODY MACRO DNA40
i'm glad to introduce the World's smallest original DNA40 mod for you to reference,

EXW only 35.8usd/pc (battery body),with built-in 18500 1400mah battery.

Μην βλέπετε πόσο μπορεί να αγοράσει ένας ιδιώτης την πλακέτα. Αυτές οι εταιρείες αγοράζουν κατά χιλιάδες και επομένως παίρνουν άλλες τιμές. Εδώ πάλι στη fasttech τρέχει σε preorder μοντάκι με dna 75, όπου με τον κωδικό MAP βγαίνει στα 66$!! :))

Δείτε και εδώ πόσο βρίσκεις στην Αμερική μοντ με dna 40 που είχε κυκλοφορήσει και Ελλάδα (αν και στη συγκεκριμένη περίπτωση δε ξέρω αν παίζει κάτι άλλο γιατι η τιμή είναι εντελώς σκοτωμένη!)

https://www.hanamodz.com/index.php?main_page=product_info&cPath=91&products_id=438


Καλού κακού βέβαια όταν παραλάβω στο τέλος του μήνα που υπολογίζω θα κάνω το τεστ αυθεντικότητας που αναφέρει και ο Κώστας και θα ενημερώσω το νημα.

Αν μπορείς Κώστα πες και πως κάνεις το τεστ. Λογικά με κλειστό μοντ και αρκετά κλικς..

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 05, 2016, 11:02 »
Έχω ανοίξει ticket στη FT αν το mod είναι dna40 και αναμένω...

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 05, 2016, 18:08 »
μου χει στειλει και μενα προσωπικα μειλ η sbody... και ναι ειναι αυθεντικο και το δινουν 38$ + μεταφορικα

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 06, 2016, 01:32 »
Να τι πω την φιλολογία μου. Επιτέλους κάποιος αξιοποιεί σωστά μια αξιόλογη πλακέτα σχεδιάζει ικανοποιητικά ¨ενα mod και κάνει το απίστευτο να βάλει ενσωματωμένη μπαταρία ενώ θα μπορούσε να είχε 18650 και αποσπώμενη. Εκεί που είπα ότι μετά το δυσεύρετο epetite βρήκα κάτι... 😖

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 06, 2016, 13:52 »
Σκοπός τους ήταν να ειναι όσο πιο μικρό γίνεται (65mm).
Άλλωστε με dna40 και αποσπώμενη 18650 μπαταρία κυκλοφορούν άλλο μοντάκι στα 75mm (νομίζω). Το sbody macro.

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:05 »
@interisti Κάνουν πωλήσεις από το δικό τους site; url?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 06, 2016, 14:08 »
Dna40 αυθεντικοτητα πλακετας ... τεστ ....
Πατε στο 1W και πατα ακομα συνεχεια το μειον (κουμπι) σαν να θελετe να πατε ακομα πιο κάτω και εκει σας πετάει το μήνυμα αυθεντικότητας αλλα αυτο μονο σε πλακέτες evolv

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 06, 2016, 20:19 »
Σκοπός τους ήταν να ειναι όσο πιο μικρό γίνεται (65mm).
Άλλωστε με dna40 και αποσπώμενη 18650 μπαταρία κυκλοφορούν άλλο μοντάκι στα 75mm (νομίζω). Το sbody macro.

Αν εννοείς το mini torch http://www.ele-cigarette.net/Product/Info/58/DNA40__ecig__sbody.html
μου τα χαλάει σχεδιαστικά τώρα θα μου πεις τα θέλεις όλα δικά σου. Αυτό θα το δεχτώ θέλω να έχω ένα mod
που να συνδυάζει ένα όμορφο σχεδιασμό (όσο υποκειμενικό και να είναι αυτό) μαζί με καλά τεχνικά στοιχεία.
Όσα DNA 40 δοκίμασα και θεωρώ ότι σ' αυτά τα Watt είναι ότι καλύτερο έχει πέσει στα δικά μου χέρια από πλακέτες δεν έχω βρει (εντός Ελλάδας) κάποιο που να με κερδίζει και αισθητικά εκτός του epetite και HanaBox. Το elfin είναι άψογο σχεδιαστικά χωρίς να είναι αυτό που θα ήθελα να δω και μου τα χάλασε στην ενσωματωμένη μπαταρία. 
Είναι καθαρά προσωπική ένσταση και καταλαβαίνω το κομμάτι των περιορισμών που μπορεί να σου επιβάλει η απόφαση να κατασκευάσεις κάτι πραγματικά μικρό άρα αναγκαστικά πηγαίνεις σε άλλες λύσεις τροφοδοσίας. 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 07, 2016, 00:20 »
Αντικειμενικά, κάποιος που θέλει ένα και μοναδικό μοντ, να του αλλάζει 2-3 μπαταρίες κάθε μέρα, δεν μπορεί να το πάρει. 
Ομως, όπως γέμισε η αγορά με μικρά φτηνά μοντάκια με ενσωματωμένες μπαταρίες, έτσι γέμισαν και τα τσαντάκια των ατμιστών μ΄αυτά. 
Για κάποιον που έχει ήδη ένα μοντ με αποσπώμενη κι ένα μοντ με ενσωματωμένη, δεν πρόκειται να τον περιορίσει σε τίποτα ένα ακόμη μοντ με ενσωματωμένη. Το μπράβο πάει στην εταιρία που σκέφτηκε όλους τους εν δυνάμει πελάτες και έβγαλε 2 εκδόσεις μοντ με το dna40. Μικρό μέγεθος με ενσωματωμένη, μεγάλο με αποσπώμενη. Και μάλιστα όχι στα κλασικά μαύρο κι ασημί. Εύγε!

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 07, 2016, 14:53 »
@tzanampeths
Εγώ έκανα παραγγελία από την fasttech. Λογικά μπορείς να κάνεις και παραγγελία απευθείας από αυτούς. Το καλύτερο θα ήταν να τους ρωτήσεις εδώ ώστε να σου δώσουν και προσφορά.
http://www.ele-cigarette.net/Contact/

@SilverA Όχι εννοούσα αυτό http://www.vaporshark.com/sbody-macro-products/sbody-macro
Δεν το βλέπω στο site τους πια, οπότε μάλλον θα το έχουν σταματήσει ώστε να προωθήσουν το Mini torch.

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 11, 2016, 07:34 »
@interisti Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elfin DNA40 | Kit by S-Body |
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 27, 2016, 11:20 »
παρελαβα πριν δυο μερες το αντιστοιχο μοντ και μπορω να πω εκτος απο την εμφανιση και το μεγεθος ειναι παρα πολυ καλο και η διαρκεια του με 15watt kai γυρω στο 1ohm αντισταση κραταει γυρω στις 7ωρες...
κωστα αλλη μια φορα συγχαρητηρια για την παρουσιαση και την προτροπη.... :respect: :respect: :respect: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2912 420414 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από xristos99
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 817 158322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:04
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15740 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131270 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 183 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 277 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249578 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767651 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog