vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

77 επισκέπτες, 4 χρήστες
dimitrisd, dvelev, camber, manoslykos

Twitter

Έχω mod με έλεγχο θερμοκρασίας και ο ατμοποιητής στέγνωσε. Αποτέλεσμα:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
δεν τα δίνει τα 75w σε καμια περίπτωση
ούτε 30 δεν δίνει
αν έδινε 75w έστω και στιγμιαία το βαμβάκι θα έπαιρνε φωτιά

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ έχω ένα χωρίς έλεγχο, και αποφασίζει μόνο του στο wattage mode, να μου ρίχνει τα βατ όποτε κρίνει αυτό απαραίτητο :hmmm:
Η αλήθεια είναι ότι με βόλεψε αυτή φάση κατά κάποιο τρόπο,ειδικά για όταν είμαι σπίτι, αλλά δεν έχω κατανοήσει πλήρως το πως λειτουργεί. Γράφει power reduced ή κάτι τέτοιο και του κατεβάζει βάτ και πιστέψτε με το κάνει καλά.
Βλέπει την δύναμη της μπαταρίας και προσμαρόζει εκεί σε  συνδυασμό με το coil? :hmmm:

Αδερφέ, δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά αυτό δεν είναι λειτουργία.. Είναι πρόβλημα στις επαφές μέσα.. Αν παρατηρήσεις θα δεις ότι γίνεται σε συγκεκριμένες συνθήκες και σου ρίχνει πάντα τα βατ στον ίδιο αριθμό.. Μου το έκανε και εμένα ένα Nobacco Mejor .. Με δύο απανωτά κλικ και το μοντ σε μια συγκεκριμένη κλίση έριχνε τα βατ και έβγαζε αυτό το μήνυμα.. Το πήγα service , το έφτιαξαν και σε μια βδομάδα το ξανακάνε.. Το ξαναέφτιαξαν και την τρίτη μου το αντικατέστησαν..

Οπότε βουρ στο σερβις, γιατί θα σου μείνει στο χέρι.. 


Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Μοντάκι Εleaf istick pico (e-box 75w), ατμοποιητής eXpromizer V2, αντίσταση 0,48Ω με σύρμα SS316L 26ga της UD στα 12,8W και 185c καμιά υποψία καμένου, σταματά να  ατμίζει.

Μοντάκι Εleaf istick 60W, ατμοποιητής Melo 2 με την επισκευάσιμη, αντίσταση 0,12Ω με σύρμα Ni200 28ga της UD στα 15W και 215c καμιά υποψία καμένου, σταματά να  ατμίζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 16:00 από ati »

spyros1

 Kαλημέρα. - χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση σε όλους.
Και γιατί να φάω καμένο - δεν θέλω είναι μια απαίσια αίσθηση και με χαλάει πολύ - ουτε για πλάκα... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DiggingVapor

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • cuboid
  • avocado
  • 230c 26w
  • 0.13 ni200 26awg 4αρι πυρήνα
  • DIY υγρό 70vg 30pg
  • Οι σπείρες της αντίστασης είναι με κενά
  • Βαμβάκι koh gen do
  • Χωρίς ρύθμιση tcr

    Απλά όσο στέγνωνε το βαμβάκι άτμιζε λιγότερο μέχρι που σταμάτησε να ατμίζει και χωρίς υποψία καμμένου

    Όταν αλλάξω αντίσταση θα βάλω ss316l και θα σας ξανά γράψω τις εντυπώσεις μου
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2016, 21:18 από DiggingVapor »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Eleaf I stick Pico με KL+, ss316L στα 1.2Ohm, 15 Watt ,215 βαθμοί C. Έφαγα υποψία καμένου.Όταν τελείωσα το τανκ το άνοιξα για να δω το βαμβάκι.Εκεί που ακουμπούσε το σύρμα ήταν λίγο αρπαγμένο αλλά όχι και κατάμαυρο. Να πω ότι μετά από την υποψία καμένου τράβηξα μια δυο τζούρες αεράτες(χωρίς να πατάω κουμπί) διαβράχηκε το φιτίλι και η "καμενίλα" εξαφανίστηκε. Με ξάφνιασε γιατί δεν το περίμενα σε λειτουργία TC αλλά έγινε. :yes:

Update
Έφαγα υποψία καμένου και στο VTC Mini με το ίδιο setup με το προηγούμενο.Επίσης όταν άλλαξα βαμβάκι στο mini δοκίμασα με στεγνό βαμβάκι για να δω πως δουλεύει ο έλεγχος θερμοκρασίας και μου ψιλοάρπαξε το βαμβάκι πριν δουλέψει ο κόφτης.Φυσικά το άλλαξα ξανά γιατί μύρισε.Με προβλημάτησε ο έλεγχος θερμοκρασίας :hmmm:.
Να σημειώσω ότι έχω το τελευταίο firmware 3.03
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2016, 11:53 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Εγώ πιστευω πως ολα είναι θέμα σωστού στησίματος σωστού κλειδώματος αντίστασης και να πετύχεις ποιοτικό σύρμα (μιλάω για το ss που καθενός κατασκευαστή και από καρούλι σε καρούλι αλλάζει το tcr του). Εγώ για παράδειγμα δεν εχω καταφέρει δυο μηνες να στήσω 2πλή ss χωρίς καμμένο. Στις μονές τα καταφέρνω αλλά και πάλι αλλά και πάλι αλλοίωση γευσης έχω πάρει σε πρόχειρα στησίματα.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Άρχισε να μειώνεται η παραγωγή ατμού, μέχρι που σταμάτησε, Καθόλου γεύση καμένου ως το τέλος.
Με Evic VTC Mini, σύρμα ni200 UD 0.25mm, 0,22Ω, 23W, 210C 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Με DNA και FL80 όταν είχα υποψία καμένου, καταλάβαινα ότι το σύρμα της zivipf είχε διαφορετικό tcr από αυτό που εγώ νόμιζα.
Σε αρκετά σύρματα το επιβεβαίωσα όταν ξεκίνησε να γράφει το tcr των συρμάτων της.
Επευκαιρίας, μπράβο της.
Μόνο με NiCr έχω γευτεί και έχω φάει καψούλια σφαίρες δυναμίτες και άλλες γκουρμέ γεύσεις.
Και μόνο όταν ανέπνεα δυνατά πάνω απτον 510.

Έτσι για το γ@#ώτο οφείλω να γράψω ως ντρίπερμαν, έχω φάει ότι δεν φανταζόμουν ότι τρώγεται σε VV και σε VW.

Δεν έκανα ποτέ το τεστ του στεγνού βαμβακιού.   :idiot1:  :idiot2:  :eleos:
Ούτε το τεστ να ψήσω σπαλομπριζόλα σε μοντ έκανα.
Ούτε το τεστ να οδηγήσω χωρίς λάδια έκανα.
Ούτε το τεστ να ατμίσω σε μακροβούτι έκανα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500063 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos