vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 2 χρήστες
GeorgeGTS, takoulas

Twitter

A2-T (τανκ) ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 15:59 »
αυτος ειναι ο νεος με το μεγαλο τανκ?




Αποσυνδεδεμένος blue

  • **
  • 117
  • la Vita e bella
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:03 »
αυτος ειναι ο νεος με το μεγαλο τανκ?


ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο Α2-Τ ΤΥΠΟΥ Β (2ml)

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:16 »
στο site τους βλεπω τον παλιο http://www.bulli-smoker.com/verdampfer-atomizer/bulli-smoker-a1-atomizer-2-2.html

ή εχω στραβωθει τελειως;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:19 »
Δε τον έχει βάλει ακόμη στο site γιατί είναι ακόμη στις ετοιμασίες. ;)

Αποσυνδεδεμένος blue

  • **
  • 117
  • la Vita e bella
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:19 »
ναι έχουν τον τυπου Α αλλα απάντησαν στον steamboy ότι στο τελος αυτης της εβδομάδας
βγαίνει και ο τύπου Β και αλλαάξαμε τισ παραγγελίες

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:29 »
εμενα μου απαντισε αυτο ... hi mixalis
its noticed
greetings
cetin τι θελει να πει ο πιοιτις  :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος blue

  • **
  • 117
  • la Vita e bella
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:33 »
εμενα μου απαντισε αυτο ... hi mixalis
its noticed
greetings
cetin τι θελει να πει ο πιοιτις  :confused1: :confused1: :confused1:

ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 16:36 »
 :thumbsup_move_1: :laugh_wave: :hapy_jump: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 17:01 »
Ρε παιδες να προτείνω κατι? Δεν κανουμε ενα θέμα Α2 - Α2Τ στο αλα τσατ και να γραφουμε εκει τα διαφορα μας?? Και τα κανονικα θεματα να μείνουν καθαρα στο να περιεχουν μονο τις απολυτος χρησιμες πληροφοριες? 

Παράδειγμα, το παρακάτω θα το έγραφα εκεί.
Τον Cetin τον έχω ζαλίσει.Παρήγγειλα προχθες Α2, μετά από λίγο ακύρωσα λόγω μη πληρωμής. Αργότερα μπόρεσα να κάνω την πληρωμή και του είπα να το προχωρήσει και μου απντήσε να ξανακάνω την ίδια παραγγελία. Αφού την έκανα του έστειλα ότι η πληρωμή εχει πάρει το δρόμο της απλα να προσεξει τους αριμούς των 2 παραγγελιών. Πριν λίγο του ξαναέστειλα ρωτώντας αν έλαβε την πληρωμή και μαζί του έστειλα κι ενα αντιγραφο της τραπεζικης εντολης. Τώρα τι να κάνω? Να του ξαναστείλω και να του πω να βάλει την παραγγελία στο standby κι οταν βγάλει τον μεγκα να μου στείλει αυτόν κι εγώ να του δώσω τη διαφορά???  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 17:04 »
Είχα προτείνει κάποτε φίλε μου το ανεπίσημο A2 funclub του φορουμ όπου θα μπορούσαμε να συζητάμε τέτοια θέματα αμειγώς για Α2 και να λύνουμε τις απορίες μας, πέραν των βασικών, αλλά δεν περπάτησε...  :dontknow: και δεν ξανασχολήθηκα...


Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 12:57 »
Καλησπέρα και από μένα. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω τον a2-t απλά ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις σαν πιο έμπειροι από μένα. ;)

Πρώτα από όλα περιμένω κάποιο Mod οπότε μέχρι τότε θέλω να τον χρησιμοποιώ και με τις ego-t Μπαταρίες, χρειάζομαι και αυτό http://www.bulli-smoker.com/zubehoer2/zubehoer/a2-cone-for-ego.html τι ακριβώς είναι ξέρετε; Αν το παραγγείλω με 510 σπείρωμα δεν θα βιδώνει κανονικά στις ego μπαταρίες;

Και δεύτερον μπορώ να πειραματιστώ με την αντίσταση και να την κάνω όσα ohm θέλω η θα έχω πρόβλημα με τις μπαταρίες; Πχ μπορώ να τον έχω Lr γύρω στα 1,8-2 Ohm και κανονικό γύρω στα 2,5-3 Ohm μετρώντας πάντα με πολύμετρο και κόβοντας το σύρμα τις αντίστασης ακριβώς στα ohm που θέλω και ανάλογα με το μήκος που θα έχει η αντίσταση όσες σπείρες μου βγάλει πάνω στο φυτίλι.

Και κάτι τελευταίο; Θέλω να πάρω το mega tank στα 2ml αν κάνω την παραγγελία και μετά του στείλω mail να μου στείλει αντί για τον απλό τον mega  λετε να υπάρχει πρόβλημα; Επίσης τα tank είναι τα ίδια με του ego-t δλδ κάποια tank που έχω από ego-t lr type b 2ml θα κάνουν στον a2;

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 13:22 »
Καλησπέρα και από μένα. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω τον a2-t απλά ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις σαν πιο έμπειροι από μένα. ;)

Πρώτα από όλα περιμένω κάποιο Mod οπότε μέχρι τότε θέλω να τον χρησιμοποιώ και με τις ego-t Μπαταρίες, χρειάζομαι και αυτό http://www.bulli-smoker.com/zubehoer2/zubehoer/a2-cone-for-ego.html τι ακριβώς είναι ξέρετε; Αν το παραγγείλω με 510 σπείρωμα δεν θα βιδώνει κανονικά στις ego μπαταρίες;

Και δεύτερον μπορώ να πειραματιστώ με την αντίσταση και να την κάνω όσα ohm θέλω η θα έχω πρόβλημα με τις μπαταρίες; Πχ μπορώ να τον έχω Lr γύρω στα 1,8-2 Ohm και κανονικό γύρω στα 2,5-3 Ohm μετρώντας πάντα με πολύμετρο και κόβοντας το σύρμα τις αντίστασης ακριβώς στα ohm που θέλω και ανάλογα με το μήκος που θα έχει η αντίσταση όσες σπείρες μου βγάλει πάνω στο φυτίλι.

Και κάτι τελευταίο; Θέλω να πάρω το mega tank στα 2ml αν κάνω την παραγγελία και μετά του στείλω mail να μου στείλει αντί για τον απλό τον mega  λετε να υπάρχει πρόβλημα; Επίσης τα tank είναι τα ίδια με του ego-t δλδ κάποια tank που έχω από ego-t lr type b 2ml θα κάνουν στον a2;

Γειά σου!

Ο κώνος είναι διακοσμητικός για μπατ ego. Δεν είναι απαραίτητος. Με 510 βιδώνει ο.κ.

Σωστά φτιάχνεις ότι αντίσταση θέλεις. Οι ego μπατ καίγονται αν η αντίσταση είναι μικρότερη από 1Ω αλλά αντίσταση 1Ω είναι υπερβολικά μικρή και δεν την χρειάζεσαι.

Σε εμένα ο Α2-Τ δουλεύει σωστά με 3φ/5Σ 2,5Ω (mod) και με 3φ/4Σ 2,1Ω (ego) τυλιγμένες με το καρφάκι του Cetin.

Οπότε δεν χρειάζεσαι να μετράς με πολύμετρο και να κόβεις. Φτιάχνεις την αντίσταση την βιδώνεις και μετά στις αρχές μετράς με πολύμετρο να δείς αν είναι ο.κ. Όταν μάθεις δεν χρειάζεσαι πολύμετρο.

Πρόσεξε τα 2 φιτ στο πλέγμα να εξέχουν λιγότερο από 1mm προς τα κάτω για να σου δουλέψει σωστά και να ποτίσεις πλέγμα και φιτίλια με υγρό πρίν την πρώτη χρήση.

Το καρφάκι (πλέγμα με 2φ) με βασάνισε πολύ για να το μάθω.
Θέλει μετά το τύλιγμα (και τη δοκιμή να μπαίνει με λίγο ζόρι) κόψιμο με ψαλιδάκι κοντά στην μία άκρη για να τσακίσει λίγο το πλέγμα και να σταθεροποιηθεί το φιτ μέσα.
Μετά κόψιμο το φ <1mm από την άλλη, μούσκεμα με υγρό, τοποθέτηση και κόψιμο πάλι στην άκρη της αμπούλας (όπως στο video) και ίσιωμα με τα δάχτυλα εκεί πού έκοψες όπως στo Video.

Καλύτερα να περιμένεις. Από εβδομάδα θα κάνεις παραγγελία ολοκληρωμένη γιατί συχνά μπερδεύεται ο Cetin.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 13:48 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 13:33 »

Σε εμένα ο Α2-Τ δουλεύει σωστά με 3φ/5Σ 2,5Ω (mod) και με 3φ/4Σ 2,1Ω (ego) τυλιγμένες με το καρφάκι του Cetin.


Πρόσεξε τα 2 φιτ στο πλέγμα να εξέχουν λιγότερο από 1mm για να σου δουλέψει σωστά και να ποτίσεις πλέγμα και φιτίλια με υγρό πρίν την πρώτη χρήση.

Τι είναι το καρφάκι του Cetin και που το βρίσκουμε; Το φυτίλι πρέπει να εξέχει και από τις δύο μεριές από το πλέγμα; Κάποιο setup που να δουλεύει καλά και σε Mod αλλά και στις ego μπαταρίες υπάρχει;
Έχω κάνει κάποιες αλλαγές φυτιλιών σε ego-t οπότε δε νομίζω να έχω πρόβλημα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 13:43 »
To καρφάκι θα στο στείλει.

Δες το video στο site του bulli A2-T

Δες ξανά το post μου. Το τροποποίησα.

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 16:31 »
Λοιπόν παιδία έστειλα εχθές mail στον Cetin για να τον ρωτήσω για τον A2-Mega tank και πήρα άμεση απάντηση. Από ότι μου είπε θα είναι στο online shop σήμερα το βράδυ :nope: :respect: :thumpup: :thumpup:.
Σας το παραθέτω για να ξέρετε κι εσείς τι γίνετε.

Εγώ: Hello i want to buy the a2-t but i want to ask you if i can take the a2-t with megatank 2ml because i can't find this on your site but i have read for this on www.e-kapnisma.gr

Cetin: hi on thusday evening its in shop
greetings
cetin

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499145 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy