vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

A2-T (τανκ) ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Thanassis_R

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1335 στις: Ιουλίου 16, 2012, 17:28 »

Καλό ακούγετε! Μπορείς να βάλεις καμία φωτό για να το δούμε πως φαίνετε?
Βρήκα και αυτό το σετάρισμα ala genesis.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sD7qW_xyrto&feature=player_embedded[/youtube]
Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω, αν βρώ την ψηλοτερη ροδέλα.


Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2012, 21:24 από manos »

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1336 στις: Ιουλίου 16, 2012, 22:12 »
την έχεις είναι του αρνητικού πόλου  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Thanassis_R

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1337 στις: Ιουλίου 16, 2012, 22:26 »
Σωστος :thumpup: Δεν το παρατήρησα.

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1338 στις: Ιουλίου 20, 2012, 02:07 »
είναι φυσιολιγικό με αυτόν τον ατμοποιητή να έχεις διαρροές ?

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1339 στις: Ιουλίου 20, 2012, 02:34 »
Για αρχη ριξε μια ματια στην ταπα μηπως χανει απο εκει,αλλιως μπορει να ειναι και υδρατμοι που κατεβαινουν.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1340 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 21:10 »
Φίλοι συνατμιστές τα φώτα σας!!!!!!


Παρέλαβα τον δικό μου Α2-Τ στις 30 Μαρτίου, φέτος. Σε γενικές γραμμές του έχω φερθεί καλά εώς πάρα πολύ καλα.


Όμως....


Χθες τον άνοιξα για να κάνω μια καινούρια φυτιλοαντίσταση.
Ο θετικός πόλος, αυτός με το λαστιχάκι ήταν περίπου 2 χιλιοστά έξω από τη θέση του!!!!! Προσπάθησα να τον βάλω στη θέση του σπρόχνωντάς τον αλλά παρατήρησα ότι όσο βάζω μέσα τον πόλο με το βιδάκι τόσο βγαίνει ο θετικός πόλος που βρίσκεται απέναντι ανάμεσα στα πάσα που βιδώνουν στη μπαταρία.


Φαντάζομαι ότι ο Α2-Τ ετοιμάζεται να τα παίξει, γιατί κάποια στιγμή θα βγει παραπάνω το λαστιχάκι του πόλου και τότε θα έχω βραχυκύκλωμα. :wall:


Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο? προς το παρόν ατμίζω με τη μπαταρία όχι καλά βιδωμένη για να μην βγαίνει έξω ο πόλος!!!!


Τελικά ο επισκευάσιμος, μπορεί να επισκευαστεί, ή θα πρέπει να τον στείλω Γερμανία πράγμα ασύμφωρο? (καλύτερα να αγοράσω καινούρια βάση)!!!!!


Τα φώτα σας!!!!

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1341 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2012, 21:35 »
πριν 4 μέρες επισκεύασα τον δικό μου

απο ένα ατμοποιητή  dct έβγαλα τη βάση
πέταξα τη βάση του Α2 αλλά κράτησα το λαστιχάκι που έχει στο κέντρο κ ο λόγος , είναι ίδιο με αυτό στη βάση του θετικού
αφού καθάρισα το εσωτερικό της βάσης
έβγαλα τον θετικό κ εκεί που είναι κολλημένο το συρματάκι στο θετικό
πέρασα ένα 2πλό σύρμα χωρίς αντίσταση κ το κόλλησα
κ με το πιστόλι της θερμόκολας έβαλα μια ποσότητα στο εσωτερικό ( ποσότητα τόση που να καλύψει σχεδόν όλο το θετικό πόλο εσωτερικά)
πήρα τη νέα βάση (ατμοποιητή  dct ) έβγαλα το θετικό πόλο κ την έβαλα στον Α2
στο κέντρο πέρασε το σύρμα χωρίς αντίσταση έβαλα το θετικό στη θέση του κ ατμίζω κανονικά !!!!!!!!!!!!!!!

Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1342 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 13:25 »
το mesh  τι διαστασεις εχει ?

και  μεσα  στο mesh τι φυτιλι  βαζετε ?  1 ή 1,5 ?

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1343 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 14:18 »
πριν 4 μέρες επισκεύασα τον δικό μου

απο ένα ατμοποιητή  dct έβγαλα τη βάση
πέταξα τη βάση του Α2 αλλά κράτησα το λαστιχάκι που έχει στο κέντρο κ ο λόγος , είναι ίδιο με αυτό στη βάση του θετικού
αφού καθάρισα το εσωτερικό της βάσης
έβγαλα τον θετικό κ εκεί που είναι κολλημένο το συρματάκι στο θετικό
πέρασα ένα 2πλό σύρμα χωρίς αντίσταση κ το κόλλησα
κ με το πιστόλι της θερμόκολας έβαλα μια ποσότητα στο εσωτερικό ( ποσότητα τόση που να καλύψει σχεδόν όλο το θετικό πόλο εσωτερικά)
πήρα τη νέα βάση (ατμοποιητή  dct ) έβγαλα το θετικό πόλο κ την έβαλα στον Α2
στο κέντρο πέρασε το σύρμα χωρίς αντίσταση έβαλα το θετικό στη θέση του κ ατμίζω κανονικά !!!!!!!!!!!!!!!
Μηπως δεν ειναι καλο να υπαρχει θερμοκολλα στον ατμο με τις θερμοκρασιες που πιανει? (αναθυμιασεις)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1344 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2012, 12:45 »
το mesh  τι διαστασεις εχει ?

και  μεσα  στο mesh τι φυτιλι  βαζετε ?  1 ή 1,5 ?

2αρι φυτιλι.
πλεγμα 1Χ1

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1345 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 01:06 »
Φίλοι συνατμιστές τα φώτα σας!!!!!!


Παρέλαβα τον δικό μου Α2-Τ στις 30 Μαρτίου, φέτος. Σε γενικές γραμμές του έχω φερθεί καλά εώς πάρα πολύ καλα.


Όμως....


Χθες τον άνοιξα για να κάνω μια καινούρια φυτιλοαντίσταση.
Ο θετικός πόλος, αυτός με το λαστιχάκι ήταν περίπου 2 χιλιοστά έξω από τη θέση του!!!!! Προσπάθησα να τον βάλω στη θέση του σπρόχνωντάς τον αλλά παρατήρησα ότι όσο βάζω μέσα τον πόλο με το βιδάκι τόσο βγαίνει ο θετικός πόλος που βρίσκεται απέναντι ανάμεσα στα πάσα που βιδώνουν στη μπαταρία.


Φαντάζομαι ότι ο Α2-Τ ετοιμάζεται να τα παίξει, γιατί κάποια στιγμή θα βγει παραπάνω το λαστιχάκι του πόλου και τότε θα έχω βραχυκύκλωμα. :wall:


Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?


Τελικά σήμερα που γύρισα από διακοπές δεν άντεξα, και έκανα τα εξής:


Τράβηξα το θετικό πόλο έξω (αυτόν που είναι μέσα στο σπείρωμα) βάζοντας απλά το νύχι μου. Βγήκε αρκετά εύκολα. Όταν βγήκε πρώτα από όλα έχω να παρατηρήσω ότι χύθηκε αρκετό υγρό Άτμισης από μέσα, και έτσι καθάρισε εσωτερικά. Ο λόγος που όταν πατούσα τον πόλο μέσα (από την κάτω μεριά της βάσης) έβγαινε ο πόλος στην πάνω μεριά (αυτός με το βιδάκι) προς τα έξω ήταν το κόκκινο καλωδιάκι το οποίο είχε διπλώσει από το βίδωσε - ξεβίδωσε στη μπαταρία. Το έβαλα ξανά προσεχτικά στη θέση του και τοποθέτησα τον πόλο.


Μετά πήρα το θάρρος και τράβηξα και τον πόλο με το βιδάκι έξω κι αυτόν. Καθάρισα, και τον ξανατοποθέτησα. Ευτυχώς δεν κόπηκε το κόκκινο καλώδιο.


Έκανα φυτιλοαντίσταση, δοκιμή και όλα ΟΚ!!!!!!!


Για την ώρα μου φαίνεται ότι ο Α2-Τ τη γλίτωσε!!!!!


Σας ευχαριστώ όλους για τις οδηγίες και εδω και στο νήμα του Α2 γιατί δεν θα έπαιρνα το θάρρος αλλιώς να τον πειράξω!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2012, 01:27 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1346 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 20:45 »
Να ρωτήσω κάτι αν και μπορεί να έχει ξανά συζητηθεί εδώ μέσα αλλά σε 90 σελίδες δεν είναι εύκολο να ψάξω. Ξέρει λοιπόν κανένας που μπορούμε να βρούμε λαστιχάκια για τον θετικό πόλο του Α2; Πουλάνε πουθενά; :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1347 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 20:48 »
το σιλικονακι ειναι το ιδιο με του κονεκτορα του μπουλι. απο καποιο κονεκτορα απο παλιο ατμοποιητη δοκιμασε μηπως  βρεις.
λογικα και με 2 στρωσεις θερμοσυστελομενο πρεπει να κανεις δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1348 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 20:53 »
Δεν το θέλω για τον επάνω θετικό πόλο αλλά για τον κάτω, έχει κοπεί λίγο το λαστιχάκι και όταν τον βιδώνω μέχρι τέρμα τον ατμοποιητη στο Mod βραχυκυκλώνει, Το ξέρω ότι μπορώ να βρω από παλιό ατμοποιητη απλά έλεγα μπας και ξέρει κανείς που πουλάνε να πάρω να έχω καβατζα. ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #1349 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 20:56 »
Την βάση από τον A2 έβγαλα τα βιδακια θετικού αρνητικού και έβγαλε και σε μένα υγρό και τον άνοιγα που και που για να φύγει το υγρό!!
Έμενα 2 συλικονακια μου έδωσε το μέλος gioupi :thumpup: αν θυμάμαι καλά πριν καιρό!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 22:26 από KOSTAS1979R »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114673 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823569 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1615 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem