vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 1 χρήστης
ZoeM

Twitter

A2-T (τανκ) ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #180 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 13:19 »
Ευτυχής κάτοχος από χθές κι εγώ ενός Bulli A2-MT, τον οποίο όμως χρησιμοποιώ και ως Α2-Τ μιας
και εμφανισιακά με το μικρό τανκ μου αρέσει περισσότερο. :)

Εν συντομία καταθέτω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση του, και ίσως ένα κλικ
πάνω από αυτό που περίμενα. Ακόμα και σε μια ταπεινή ego-t των 650mah ο Α2-Τ δίνει ρέστα.
Το σετάρισμά του μου φάνηκε από εύκολο έως γελοίο, και δε συνάντησα κανένα πρόβλημα.
Με την πρώτη αντίσταση που έφτιαξα στα 2.8 ohm και με το πρώτο του φιτιλάκι, τα πράγματα
πήγαν περίφημα. Ντουμάνια, χτύπημα, γεύση, άριστα. Μου φαίνεται ότι δε θα χρειαστεί να το
πολυψάξω για άλλο setup μιας και με την πρώτη του ο Α2-Τ μου άφησε άριστες εντυπώσεις.

Πάνω στο dd δείχνει πανέμορφος, αλλά και με τις απλές ego-t μπαταρίες για καμιά βραδυνή έξοδο
είναι ότι πρέπει. Με την προσθήκη μάλιστα του A2 cone θα γίνει ακόμα πιο μπάνικος στο μάτι. ;)

Αυτό που γουστάρω πάνω απ' όλα είναι ο ζεστός και πυκνός καπνός του, και δε μετανοιώνω
που δεν αγόρασα τον απλό Α2, μιας και μισώ θανάσιμα ότι έχει σχέση με cartomizer.. ;D

Τέρμα με τις αλλαγές φιτιλιών και τα καθαρίσματα των ego-t. Άντε για σε όλα τα Giant, 501, 901,
Dual coil, clearomizer ego-w κτλπ που είχα μαζέψει έχοντας αποκτήσει το κατοχικό σύνδρομο.
Νομίζω πως τελικά βρήκα την υγειά μου. :respect:
Ο χρόνος θα δείξει..

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #181 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 13:28 »
Μπραβο ρε φιλε δρακο αντε καλη λευτερια απο τα υπολοιπα....Κ εγω θελωωωωωω
αλλα ο τουρκος δεν εχει ανοιξει ακομα το site :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths:

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #182 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 14:26 »
Μπραβο ρε φιλε δρακο αντε καλη λευτερια απο τα υπολοιπα....Κ εγω θελωωωωωω
αλλα ο τουρκος δεν εχει ανοιξει ακομα το site :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths:

Τον απλό Βασίλη θα πάρεις? :bye:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #183 στις: Οκτωβρίου 18, 2011, 14:39 »
Tον απλο και μπορει να παρω κ το update για το ΜΤ

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #184 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 15:43 »
Kαλησπερα παιδια, μετα απο 3 μερες δοκιμων του mega Tank, εχω να αναφερω τα εξεις.
Οταν παρελαβα το update kit με κουρασε παρα πολυ αρχικα να βρω καποιο μηχανουργειο να μου κανει την τρυπα, ο ενας με εστελνε στον αλλο και παει λεγοντας, οποτε οσοι σκεφτεστε την αγορα του update Kit ας εχετε και αυτο υποψην σας.
 Στα "ατμιστικα" τωρα, την πρωτη μερα δοκιμων χαλασα περιπου μισο μετρο φυτιλι για να εχω ενα καλο σετταρισμα, και απο τις δοκιμες και τις φιλικες υποδειξεις του Gabriel74 κατεληξα οτι : το φυτιλι που κοβουμε απο τα πλαγια πρεπει να το κοβουμε σε αποσταση 1μμ απο την βιδα, γιατι αν το κοψουμε περισσοτερο οταν θα βιδωσουμε το πανω μερος θα μας μετακινει την αντισταση, οποτε πρεπει και η αντισταση να τοποθοτειται ακριβως πανω απο τις βιδες και ισια και οι σπειρες να ειναι ενδοιαμεσα απο τις βιδες και να μην τις ξεπερνανε. Επισης πρεπει να προσεξουμε οι σπειρες να μην ακουμπανε τις βιδες, γιατι θα εχουμε βραχυκυκλωμα, μου καϊκαν πολλες αντιστασεις ετσι.


Στο σετταρισμα του πλεγματος που με προβληματισε περισσοτερο, για να εχω καλη τροφοδοσια εβαλα 2 φυτιλια οπως δειχνει και στο βιντεο ο cetin, αλλα τοποθετησα μεσα και μια βελωνα, τα εστριψα  σφιχτα, αφαιρεσα την βελωνα και τοποθετησα το πλεγμα στο τσουνι, αν δουμε οτι δεν χωραει και παραμορφωνεται το ξαναστριβουμε οπως ειναι ελαφρα στο χερι μας, πρεπει να προσεξουμε ωστε να χωραει ακριβως και να ζοριζετε λιγο για να μπει, διαφορετικα θα εχουμε υπερτροφοδοσια και διαρροες. Τα υπολοιπα ειναι οπως στο βιντεο του Cetin.


Με πεδεψε αρκετα την πρωτη μερα ο maga-T, αλλα το αποτελεσμα ειναι ακρως ικανοποιητικο. Με το σετταρισμα που εχω τωρα δηλαδη στα 2,5Ω και 3,7V, εχω γευση ομοια του ego-t Type B και παραγωγη ατμου και χτυπημα ομοια με ατμο lr.


Αυτα  :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #185 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 15:54 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #186 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:38 »
Ανέλπιστα, ήρθε σήμερα και είναι κουκλί ο άτιμος...



Στις πρώτες ώρες χρήσης του, είναι ότι καλύτερο έχω ατμίσει (εντάξει egot, egoW και κάποια carto) σε συδυασμό με το DD...

Χορταστικός και πυκνός ατμός σε προδιαθέτει να τον κρατάς και να ατμίζεις συνέχεια, το φυτίλι βέβαια είναι καινούριο και χρειάζεται στρώσιμο για να δώσει τη γεύση που πρέπει (χωρίς όμως να είναι κακό ακόμα και από τις πρώτες τζούρες, με καλό όμως νότισμα)...

Η τζούρα του ούτε σφιχτή αλλά ούτε αραιή (προσωπικά την βρίσκω τέλεια) και με απουσία θορύβων (βράσιμο, σφύριγμα κλπ)...

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής σε προδιαθέτει να τον χαζεύεις συνέχεια (καινούριο κόσκινο και που να το κρεμάσω) :)) ...

Πραγματικά έχω την αίσθηση ότι δικαιώθηκα για την επιλογή του Α2Τ καθότι συνηθισμένος στη λογική του EgoT, φαίνεται απλός, εύχρηστος και σου δίνει ένα αίσθημα χλιδής...

(Βεβαια θα σας πρήξω στις ερωτήσεις με την πρώτη αλλαγή φυτίλι/αντίσταση)

Συγνώμη αν μακρυγόρησα, αλλά είναι η πρώτη φορά που ατμίζω κάτι τόσο ποιότικο (και η αλήθεια είναι ότι έχω ξετρελαθεί)...




Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #187 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:45 »
steliost γιατί δεν τον βιδώνεις απευθείας επάνω στο Divided και τον έχεις με αντάπτορα; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #188 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:47 »
Εχμμ, ναι έχω ένα θεματάκι, δεν κάνει καλή επαφή, αλλά μόλις μίλησα με τον Γιάννη και με διαφώτισε...

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #189 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:48 »
 :thumpup: :thumpup:

ωραίες φοτο stelios  :respect:

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #190 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:52 »
:thumpup: :thumpup:

ωραίες φοτο stelios  :respect:

Ευχαριστώ Άρη, νομίζω ότι του άξιζε να ξεσκονίσω την dslr... ::)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #191 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:56 »
Ευχαριστώ Άρη, νομίζω ότι του άξιζε να ξεσκονίσω την dslr... ::)


παρακαλώ.. ;).... αύριο θα έχω και τον δικό μου :D....

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #192 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 16:57 »
αντε καλή αρχη στελάρα κ εγω τον παρελαβα σημερα κ εχω ξεκινησει τις δοκιμες
να πω πως την δυσκολια στο setup την εχει αλλα θα το βρω που θα παει.. :laugh1:
Βγαλε κ τον ανταπτορα τωρα δεν χρειάζεται :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος steliost

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
  • SteamMachine VV by SEB the perfect combination
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #193 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 17:01 »
Μάγκες όσο περνάει η ώρα και στρώνει το φυτίλι, είναι λες και έχω βάλει logo στα χείλια... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: A2-T (τανκ) ατμοποιητής
« Απάντηση #194 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 17:37 »
Μάγκες όσο περνάει η ώρα και στρώνει το φυτίλι, είναι λες και έχω βάλει logo στα χείλια... :laugh1:

Καποια στιγμη θα σου δωσουν να δοκιμασεις ΙΑΤΤΥ κι εκει θα φας το πρωτο ξενερωμα..  :laugh1:

Καλοατμιστος φιλε μου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy