vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

182 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, paiktaras, lagoudakis, Jorge, kyrgiannis

Twitter

Με ποιά αγορά σας έχετε κλάψει πιο πολύ; (τα λεφτά που δώσατε)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Μικρο σχετικα το ποσο αλλα περισσοτερο ο εκνευρισμος που ακολουθησε μετα.
Τα συρματα της UD.
Ακουγα και διαβαζα για αυτα και ειπα να τα δοκιμασω, πηρα και 3-4 καρουλακια θυμαμαι, ss και ni200 σε διαφορα mm.
Κανενα δε μου εκατσε καλα και ησυχασα μονο οταν τα παρατησα και πηρα αλλα. Το ξερω οτι στους περισσοτερους δουλευουν μια χαρα αλλα σε εμενα με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος holydiver

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Aspire triton coils σε ijust 2. Το original coil μια εβδομάδα κράτησε, πιπίλα λέμε :delicious2:- πάνω κάτω 60 ml και το άλλαξα γιατί άρχισε να δίνει λιγότερο ατμό και γεύση (όχι καμμένο). Πήγα να πάρω αντιστάσεις, το μαγαζί είχε τις aspire, συμβατές λέω είναι, πήρα δύο και φάε το φασόλι τώρα μήτσο . Πρώτη αντίσταση 4 μέρες βαριά. Δεύτερη αντίσταση 2 μέρες και άρχισε να δίνει καμμένο. Ίδια υγρά - λιγότερη κατανάλωση. Άντε γ@....υ aspire.
Kanger aerotank mega, protank mini II. Ωραία φτιαγμένα - αντιστάσεις για πέταμα. Αντε στο διάολο και η kanger. ( Ναι, ναι. Μούλιασαν  στο υγρό τα coils πριν τα χρησιμοποιήσω).
Συμπέρασμα: Επισκευάσιμο πριν το πάσχα, αρκετά το καθυστέρησα........ :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Κλαίνε ωρε τα παλικάρια? Και βέβαια κλαίνε όταν κλαινε και οι ατμοποιητές! Οι πρώτοι μου ατμοποιητές ήταν για πέταμα. Ατελείωτες ώρες στο νεροχύτη, με χαρτιά κουζίνας και να φωνάζει η γυναίκα.... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά υγρά υγρά τόσο που ο αχόρταγος θα γίνει πλούσιος σε λίγο

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Η χειροτερη αγορα ever ηταν ο Τριτον και δεν μου εφτανε ο ατμοποιητης πηρα και το rba .Ευτυχως τα πηρα απο κινεζομαγαζο οποτε εκλαψα ενα 25αρι μονο αλλα και παλι με χαλασε πολυ ....το rba δεν δουλεψε ποτε οι 1.8 δεν κραταγανε ουτε 10 Ml οι 0.5 δεν μου αρεσαν ποτε.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
για μενα μεγαλυτερη πατατα που αργησα να ατιληφθω μεχρι να αποκτησω επισκευασιμο ηταν που αγορασα το κιτ με τον τρον...αρχικα καλος αλλα τσαμπα αυτα τα λεφτα θα μπορουσαν να με πανε σε ενα επισκευασιμο με ευκολο στυσιμο..τεσπα..ο παθον ειναι και μαθον!!!

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Η πιο αποτυχημένη μου αγορά με διαφορά που έγινε και πρόσφατα μάλιστα, είναι ο κλώνος του Nextiny της SXK από Fasttech. Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει δύο πολύ σοβαρά ελατώμματα. Πρώτον, το μονωτικό του 510 κονέκτορα είναι για τα πανηγύρια. Αν κάνετε το λάθος και τον λύσετε σε εκείνο το σημείο, πάπαλα. Χαλάει το σπείρωμα του μονωτικού για πλάκα. Δεύτερον, η τρύπα του αρνητικού πόλου βρίσκεται πιο κοντά στο θετικό πόλο απ' ότι αυτή του γνήσιου, με αποτέλεσμα ένα μέρος της βίδας του αρνητικού να βρίσκεται μες στο τμήμα που μπαίνει το mesh. Αυτά τα δύο που ανέφερα ουσιαστικά καθιστούν τον ατμοποιητή παντελώς άχρηστο. :wall: :NevraKlama:

Selene 30ml-thenancara  απο  atmosfaira

μετα  απο  4  σταγονες  σταξιμο σε  ντριπερ  πηγε  νεροχυτη 

25  ευροπουλα  τσαμπα

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Η πιο αποτυχημένη μου αγορά με διαφορά που έγινε και πρόσφατα μάλιστα, είναι ο κλώνος του Nextiny της SXK από Fasttech. Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει δύο πολύ σοβαρά ελατώμματα. Πρώτον, το μονωτικό του 510 κονέκτορα είναι για τα πανηγύρια. Αν κάνετε το λάθος και τον λύσετε σε εκείνο το σημείο, πάπαλα. Χαλάει το σπείρωμα του μονωτικού για πλάκα. Δεύτερον, η τρύπα του αρνητικού πόλου βρίσκεται πιο κοντά στο θετικό πόλο απ' ότι αυτή του γνήσιου, με αποτέλεσμα ένα μέρος της βίδας του αρνητικού να βρίσκεται μες στο τμήμα που μπαίνει το mesh. Αυτά τα δύο που ανέφερα ουσιαστικά καθιστούν τον ατμοποιητή παντελώς άχρηστο. :wall: :NevraKlama:

Έχω και εγώ ακριβώς τον ίδιο κλώνο, SXK Nextiny (υποτίθεται) 316ss.

Δεν έχω κανένα από τα δύο προβλήματα που ανέφερες. Παραδόξως, βγήκε πολύ καλός. Βέβαια δε το συγκρίνω με τον γνήσιο.... μη τρελαθούμε κιόλας.... Παραμένει ένας κλώνος ο οποίος σύντομα θα πάει στα σκουπίδια...

Παρόλα αυτά, είναι ότι καλύτερο έχω ατμίσει σε genesis, με εξαίρεση τον γνησιο Nextgen.
Γνήσιο Nextiny δεν είχα την τιμή να αγγίξω...

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Προφανώς μου έτυχε ελλατωματικό κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
 :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: vamo 5 :NevraKlama:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
μετα  απο  4  σταγονες  σταξιμο σε  ντριπερ  πηγε  νεροχυτη  
25  ευροπουλα  τσαμπα

Να υπενθυμίσω απλά, πως όταν κάτι δεν μας αρέσει ή δεν μας κάνει ή για οποιονδήποτε λόγο το θεωρούμε άχρηστο/κακό για εμάς,
υπάρχουν νήματα που μπορούμε να το προσφέρουμε σε κάποιον άλλον συνατμιστή που ίσως να μην έχει την οικονομική δυνατότητα που έχουμε εμείς.

Εδώ και εδώ.

Δεν απευθύνομαι προσωπικά στον φίλο xalkidapro, είναι μια γενική υπενθύμιση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Προσωπικά δεν έχω κλάψει ακόμα με καμμία αγορά, μιας και πριν φτάσω στο σημείο να πάρω κάτι έχω διαβάσει και παρακολουθήσει άπειρα reviews ξένα και ελληνικά, ή έχω φροντίσει να δοκιμάσω και από κάποιο γνωστό.
Ίσως θα μπορούσα να πω για το Apache σαν γεύση υγρού με την οποία έφτιαξα και ωρίμασα για κανά μήνα 100ml και όταν το άτμισα φρίκαρα. Επειδή το λυπήθηκα όμως έκανα coctail ίδιας βάσης με το Sweet Tobacco της eCig, και γλύκανε αρκετά, οπότε δεν πήγε χαμένο.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
θα πω για ενα αρωματακι, οχι πως δε μ αρεσει -απεναντιας μια χαρα μου φαινεται- αλλα επειδη αλλο πραγμα φανταζομουν απο περιγραφες κι αλλο μου βγηκε  >:(

Προκειται για το avenger pipe tobacco της holly juice (το οποιο επαψε να βγαινει)... Ειδα σε γειτοινικο φορουμ καποιο συνατμιστη να γραφει επι λεξη "Ειναι το ΙΔΙΟ με το eath brother σε diy" κι αλλον να συμπληρωνει πως ειναι 90% το ιδιο... 
Με το που το διαβασα αυτο παιρνω queen τηλ να δω αν το χουν στο Μοναστηρακι ωστα να το παρω αυθημερον και μου ριχνουν την ψυχρολουσια οτι το αρωμα πια δε βγαινει αλλα μπορουν να μου στειλουν 6-7 τελευταια που εχουν στοκ.  
Αν και ημουν σε φαση -αφου ειναι οπως δηλωσαν οι συνατμιστες το ΙΔΙΟ με το πολυαγαπημενο μου υγρο- μπηκα μεν στον πειρασμο να παρω οτι υπαρχει και δεν υπαρχει, αλλα για καλη μου τυχη σκεφτομαι απλα να παραγγειλω ενα 5μελο για να το δοκιμασω και μετα να αδειασω τα ραφια.
Παιρνω λοιπον απ το dr antismoke το τελευταιο του, μεσολαβει και ΣΚ -αγωνια :)) -    και Δευτερα με το που ρχεται ο κουριερ παραταω οτι εκανα και φτιαχνω ενα 30μελο.
Μυριζω λιγο το αποτελεσμα και...χμμμμ το μονο που μου ρχεται στη μυτη ειναι πρασσινο μηλο!
Οκ λεω, και μετα απο ενα μισαωρο λεω ας δοκιμασω στο ντριπερακι μερικες σταγονες. Δοκιμαζω... Καπνος με ΜΗΛΟ... οχι κακο αλλα ουτε κατι ιδιεταιρο, και προπαντως ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχεση με το Earth Brother σε τιποτα απολυτως, ουτε καν στο καπνικο του στοιχειο! 
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ! (αλλα και ελαφρη ικανοποιηση αφου προκειται για αρωμα που σταματησε να βγαινει) 
Τωρα εχει ωριμασει κανα 15ημερο ισως και παραπανω, και το χω ατμισει μερικες φορες (τη μερα αλλαζω διαφορες γευσεις). Το αρωματακι μια χαρα ειναι, αλλα δεν εχει καμια απολυτως σχεση με αυτο που περιμενα διαβαζοντας το σχολιο του φιλου... ...Τι σου ειναι τελικα ατοι οι γευστικοι καλυκες?   :D

Αποσυνδεδεμένος Lobotomizer

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξερω αν μετραει,εγω θα πω τον subtank,δεν εκλεψα τον ατμοποιητη γιατι πανω του εμαθα να στηνω,δοκιμασα πνευμονικες κτλπ,αλλα εχω πιασει τον εαυτο μου να λεει "α ρε γ@#ώτο 50 ευρω για τον subtank". Θα τον ξανααγοραζα σε μια τιμη τον 20 ευρω-25 εκει. Το 50αρικο το κλαιω σιγουρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix