vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 2 χρήστες
mfk, Ηρακλης

Twitter

AVOCADO by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #195 στις: Ιουνίου 08, 2016, 13:41 »
[justify]Μέχρι τώρα δεν βγήκε κάποιο μειονέκτημα μπροστά μου. Αυτό που αναφέρουν παραπάνω οι φίλοι, Lazy Dog και makis206, έχει ενδιαφέρον. Αν υπάρχει δηλ. κάποια διαφορά στα κομμάτια παραγωγής. Το δικό μου για παράδειγμα είναι G9532, μέχρι τώρα που γράφω, δεν διαπίστωσα κανένα πρόβλημα μεταβολής.[/justify]

[justify]Επίσης, στα λίγα βατ που είμαι δεν θα έβλεπα σημαντική κατανάλωση, (είδα, αλλά όχι μεγάλες διαφορές). Επέλεξα κι εγώ το βαμβάκι να γλείφει τέρμα κάτω και η κυκλοφορία υγρού μέχρι το τελευταίο ml είναι άριστη, κι ακόμα, με 2,5mm πυρήνα πήρα καταπληκτικό ντουμάνι (ναι ναι, με 8 ολόκληρα βατ). [/justify]

Τι να πω, είναι παιχνίδι σε όλα του. Πάρα πολύ καλή επιλογή. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #196 στις: Ιουνίου 08, 2016, 14:36 »
Ακόμα περιμένω κι εγώ να μάθω αν όντως υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στις παλαιότερες και τις νεότερες εκδόσεις, αν ακούει ο lazy dog.. :)

Κατά τ'άλλα και στον δικό μου κανένα θέμα απ'τη στιγμή που θα σταθεροποιήσω τον πόλο στην θέση που θέλει για να δουλέψει πάντως, ούτε μεταβολές ούτε τίποτα. Αρκεί να ξεβιδώσω λίγο την χρυσή βίδα και να σφίξω το πάνω παξιμάδι.
Σκέφτομαι να πάρω και δεύτερο τώρα, απ'τους πιο απίθανους ατμοποιητές που βρέθηκαν στα χέρια μου όμως.. :D

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #197 στις: Ιουνίου 08, 2016, 15:42 »
Μακη εχω λυσει τον παλαιοτερο....

Στον νεοτερο εχω πετυχει ενα καταπληκτικο στησιμο με clapton που δεν λεει να αλλοιωθει η γευση και δεν μου παει η καρδια να το χαλασω ακομη   :idiot1:

Παρασκευη ομως θα τον λυσω κ αυτον για το καθιερωμενο πλυσιματακι του

Δεν το εχω ξεχασει :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2016, 19:41 από Lazy Dog »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #198 στις: Ιουνίου 08, 2016, 15:43 »
Take your time κύριος! Εμείς βλέπεις, δεν πιέζουμε καταστάσεις.! :D

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #199 στις: Ιουνίου 08, 2016, 16:10 »
Ο ηλικίας δύο μηνών δικός μου, έχει αριθμό C6930.
Δεν έχω παρατηρήσει μεταβολές στην αντίσταση, εκτός από το πρώτο στήσιμο, όπου κάτι δεν πέτυχε και μερικές φορές με πέταγε από μόνο του σε Power mode. Έφτιαξα νέο και καλύτερο στήσιμο και δεν το ξαναέκανε.
Προχτές που τον έπλυνα, δοκίμασα, καλού κακού, το κόλπο του Μάκη με μισή βόλτα ξέσφιγμα του χρυσού πόλου και αντίστοιχο σφίξιμο του πάνω κόντρα παξιμαδιού. Παραμένει σταθερός στο διάβασμα της αντίστασης.

Εδώ και λίγο καιρό χρησιμοποιώ το στήσιμο με τα δύο σωληνάκια από mesh και βαμβάκι ίσα ίσα να μπαίνει μερικά χιλιοστά στα σωληνάκια.  
Για να πω την αλήθεια, αφού αλλάζω αντίσταση και βαμβάκι ταυτόχρονα, το μόνο που κερδίζω είναι να μην φαίνονται τα βαμβάκια σαν κοκορέτσια στο τανκάκι... :))
Επίσης φτιάχνω την αντίσταση με τις 3 πρώτες σπείρες είναι σχεδόν κολλητές, τις τρεις επόμενες αραιές και τις τρεις τελευταίες πάλι σχεδόν κολλητές.
Και πάλι δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά, αλλά μ' αρέσει το "μαστοριλίκι"... :))

Αν θα πάρω άλλον, θα είναι το μεγάλο αδελφάκι του.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #200 στις: Ιουνίου 08, 2016, 18:13 »
Εγώ απλά να υπενθυμίσω το θέμα που υπάρχει στον δικό μου, σε περίπτωση που βιδωσω τέρμα τον χρυσό πόλο και μετά το κόντρα παξιμάδι από πάνω δεν αντιμετωπίζω διακυμάνσεις στην αντίσταση αλλά κάποιου είδους βραχυκύκλωμα. Σε όσα mods κι αν δοκιμάσω παίρνω την ένδειξη "check atomizer". Μόλις χαλαρώσω λίγο τον χρυσό (μισή στροφή ) η αντίσταση διαβάζεται κανονικά και χωρίς σκαμπανεβάσματα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #201 στις: Ιουνίου 09, 2016, 16:52 »
[justify]Πριν πω τα λίγα παραπάνω που εγώ είδα στον ατμοποιητή, καλό θα ήταν κάποιες σημαντικές αναρτήσεις των φίλων Lazy Dog και makis206, που είναι σε αντίστοιχο νήμα, να μπουν κι εδώ, αν είναι εύκολο από τους Συντονιστές. Πιστεύω πως είναι σημαντικότατα βήματα (οι εισαγωγές αέρα καθώς και οι όποιες ρυθμίσεις τους) δεν πρέπει να λείπουν από εδώ (προσωπικά, με βοήθησαν απίστευτα). [/justify]

[justify]Να πω ακόμα πως παλεύω για να μην πνιγώ στην υπερβολή, όμως έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό (πιστεύω πως πρέπει να δοκιμάσει κάποιος για να δει όσα γράφονται εδώ). Παρακάτω έβαλα τις ρυθμίσεις αέρα που εγώ πήρα μέχρι τώρα το καλύτερο αποτέλεσμα, συν και το αισθητικό αποτέλεσμα να έχω το χαραγμένο λογότυπο στο μπροστινό μέρος του ατμοποιητή, και φυσικά το πιο θετικό που είδα μ' αυτόν τον τρόπο: οι 2 είσοδοι αέρα (τα μεγάλα κενά στη ρύθμιση όταν θέλω τη μέγιστη εισαγωγή αέρα) ρυθμίζω όπως ακριβώς θέλω και μάλιστα η μία επιλογή πέφτει ακριβώς επάνω στην τρύπα τού κεραμικού τμήματος (αν το έχει κάνει κάποιος φίλος, θα έχει προσέξει πως υπάρχει επικοινωνία μεταξύ τους και είναι εμφανέστατο στο φως). Καταπληκτικό ντουμάνι (να θυμίσω, είμαι στα 8 βατ ενώ παρακάτω πήγα πάλι σε 2,5mm πυρήνα, kanthal 0,28mm και 10w, 1,83Ω). Γεύση μαγική. [/justify]

[justify]Με λίγα λόγια. Όπως έχουν πει ήδη οι φίλοι, είναι απίθανος ατμοποιητής (τώρα κατάλαβα γιατί ο φίλος makis206 θέλει 2ο), εγώ πλέον θα συμπληρώσω πως ο μικρός μπορεί να ντροπιάσει πολλούς ατμοποιητές, παίζει παντού, παίζει με 2 κινήσεις, κι αν βρεις ιδανικό στήσιμο, αντίο μιζέρια. [/justify]



Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #202 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:32 »



Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #203 στις: Ιουνίου 09, 2016, 17:34 »
Παιδιά απλά ο καλύτερος επισκαυασιμοtankατος!!


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #204 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:46 »
απο χτυπημα παιδια τη λεει ο ατμοποιητης ? ο cloudone που εχω ειναι αξιολογος ατμοποιητης , γευσατος , απαλος στο ατμισμα αλλα απο χτυπημα δεν εχει πολυ ( me 12αρια υγρα ειναι σα να κανω 6) ... θα τον κρατησω για γευση και ψαχνω και καποιον για κατακεφαλα καλα ...


Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #205 στις: Ιουνίου 10, 2016, 00:53 »
απο χτυπημα παιδια τη λεει ο ατμοποιητης ? ο cloudone που εχω ειναι αξιολογος ατμοποιητης , γευσατος , απαλος στο ατμισμα αλλα απο χτυπημα δεν εχει πολυ ( me 12αρια υγρα ειναι σα να κανω 6) ... θα τον κρατησω για γευση και ψαχνω και καποιον για κατακεφαλα καλα ...



Με μονή αντίσταση clapton και υγρό 50/50 με 1.2mg νικοτίνη έχει χτύπημα τούμπανο. Συγκεκριμένα eliquid france relax και supreme. Με διπλή δεν το ρίσκαρα γιατί πιστεύω θα ήταν χτύπημα θανάτου.  :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #206 στις: Ιουνίου 10, 2016, 01:02 »
με κανθαλ το τσεκαρε κανεις? δεν ασχολουμαι με κλαπτον και τα συναφη ουτε με ελεγχο θερμοκρασιας ..

η συμπεριφορα του ατμοποιητη σε κανθαλ πως ειναι ? και υπαρχει ηχνος τζουρας τσιγαρισιας η ειναι καθαρα πνευμονικος ? γιατι εγω ειμαι τσιγαρισιος τυπος δεν μπορω ουτε με σφαιρες τις πνευμονικες ...

ατμισμα απλο και χαλαρο σα να καπνιζεις τσιγαρο 


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #207 στις: Ιουνίου 10, 2016, 01:40 »
Με kanthal τον στήνω πάντοτε, γύρω στο 0.35 - 0.40 και παίζει πολύ πολύ καλά για τα γούστα μου. Με αυτά που περιγράφεις όμως δεν είναι για σένα ο αβοκάντο. Σφίγγει αρκετά γι'αυτό που είναι φτιαγμένος να κάνει ναι, για τζούρες τύπου kfl+ όμως απλά τον ξεχνάς. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #208 στις: Ιουνίου 10, 2016, 10:36 »
απο χτυπημα παιδια τη λεει ο ατμοποιητης ? ο cloudone που εχω ειναι αξιολογος ατμοποιητης , γευσατος , απαλος στο ατμισμα αλλα απο χτυπημα δεν εχει πολυ ( me 12αρια υγρα ειναι σα να κανω 6) ... θα τον κρατησω για γευση και ψαχνω και καποιον για κατακεφαλα καλα ...
Ακριβώς αυτό που είπε ο makis, εμένα που μου αρέσει η τζούρα τύπου CloudOne δεν μου κάνει η τζούρα του avocado, σπάνια τον χρησιμοποιώ. Επίσης το χτύπημα του CloudOne με 12αρια μου φαίνεται υπεραρκετό, σίγουρα περισσότερο από τον Phenomenon. Βέβαια λιγότερο από τον Τηλέμαχο. Αναλόγως με ποιο ατμοποιητή τον συγκρίνεις.

Αποσυνδεδεμένος earchon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #209 στις: Ιουνίου 10, 2016, 10:37 »
maki206 νομίζω ότι βρήκα τη λύση στο πρόβλημα σου και σε όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα με σένα...
https://www.fasttech.com/p/1886602

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116587 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763030 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem