vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 4 χρήστες
g1smo1978, Doubt, tibolaso, camber

Twitter

GRIFFIN RTA by GeekVape

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #165 στις: Απριλίου 13, 2016, 14:24 »
Ποιος ο λογος για εξοδα; κρατα δευτερη μπαταρια.εκτος αν θελεις να τον δουλευεις σε 60-70-80 βατ

Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #166 στις: Απριλίου 13, 2016, 14:32 »
αν κραταει 3-4 ωρες στα 40 βατ για μενα ειναι ζορι...........για αυτο ρωταω

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #167 στις: Απριλίου 13, 2016, 15:43 »
Αντώνη, στα 40 βατ, όλα τα μοντάκια καταπίνουν τις μπαταρίες. Το vtc mini μου έχει δώσει την καλύτερη αυτονομία από όλα, αλλά και πάλι, είναι πολλά τα αμπέρ!!! 
Εσύ θα δεις τι σε βολεύει περισσότερο. 
Ενα μοντ μονής μπαταρίας κρατάει το μισό περίπου από ένα διπλής. Με μια μπαταρία ρεζέρβα κρατάει όσο το διπλό. Δε χρειάζεσαι διπλή μπαταρία για ισχύ, μόνο για αυτονομία. Είτε με μονής, είτε με διπλής, δυο μπαταρίες πάντα θα έχεις μαζί σου. Το μονής έχει την πρακτικότητα ότι δε χρειάζεται να είναι ίδιες και παντρεμένες οι μπαταρίες. Σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις και μια τρίτη μαζί σου, ενώ στο διπλής τι θα κάνεις; Θα έχεις δεύτερο παντρεμένο ζευγάρι; 
Λόγια βέβαια είναι αυτά, εσύ πάρτο πρώτα, δοκίμασέ το με το μοντ που ήδη έχεις και μετά βλέποντας και κάνοντας. 

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #168 στις: Απριλίου 13, 2016, 15:53 »
@petra αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος αλλά από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα και αν θυμάμαι καλά στα mod με δύο μπαταρίες παίζει ρόλο η σύνδεση τους .Αν είναι σε σειρά ή παράλληλα .στην μια περίπτωση έχουμε αυτονομία ενώ στην άλλη ισχύ .το cuboid έχει ισχύ ενώ το istick 100 tc αυτονομία .δεν θυμάμαι αν ποιο είναι σε σειρά και πιο παράλληλα για αυτό δεν λέω για να μην πω κάτι λάθος . Αυτό που λες εσύ το κάνει το istick 100 με της αυτονομία .το cuboid θα δώσει παραπάνω Amber αλλά όχι την αυτονομία (6000mah αν έχεις δύο με 3000mah) .Μπορεί να είμαι και λάθος .Δεν το λέω ούτε για να στην πω ούτε κάτι τέτοιο απλά για να το ξεκαθαρίσουμε μήπως και εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος .

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #169 στις: Απριλίου 13, 2016, 16:47 »
Aπό αυτά που έχω διαβάσει, αλλά και τα λίγα που δοκιμασα με διπλά μοντ...
Οταν το μοντ έχει συνδεμένες τις μπαταρίες, έτσι ώστε να μη δίνουν περισσότερη ισχύ, το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν περισσότερη αυτονομία. 
Στην αντίθετη περίπτωση, έχεις την περισσότερη ισχύ, όπου τη χρειάζεσαι, με την ανάλογη πάντα αυτονομία. 
Αν πχ μια μπαταρία κρατάει χ ώρες όταν της τραβάς 5 αμπέρ, τις ίδιες ώρες θα σου κρατήσει ζευγάρι μπαταριών όταν τραβάς 10 αμπέρ. Αν συνεχίσεις να τραβάς μόνο 5 αμπέρ, το ζευγάρι μπαταριών, όπως κι αν είναι συνδεμένο, θα έχει σχεδόν διπλή διάρκεια από μια μονή μπαταρία. Αν συνδέσεις 2 3000ρες μπαταρίες παράλληλα κι άλλες δυο σε σειρά δεν εξαφανίζονται ως δια μαγείας από τη μια συνδεσμολογία τα 3000 μιλιαμπέρ της μίας μπαταρίας.

Αναφέρω ως παράδειγμα το smok cube 2 με τα 160 βατ. Σαφέστατα δεν εχει διπλή μπαταρία για περισσότερη αυτονομία, αλλά για περισσότερη ισχύ (μονή μπαταρία φτάνει μέχρι 80 βατ - τα dna200 έχουν τριπλή μπαταρία) Δουλεύοντάς το σε (πολύ) λιγότερα από 80 βατ, η αυτονομία του ήταν όντως διπλή σε σχέση με μοντάκι μονής μπαταρίας. 

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #170 στις: Απριλίου 13, 2016, 16:57 »
Ωραία .Ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση. Το είχα καταλάβει λάθος από ότι φαίνεται

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #171 στις: Απριλίου 13, 2016, 17:33 »
Εγραψα με επιφύλαξη και με παραδείγματα. Ηλεκτρονικός δεν είμαι, ούτε ξερόλας. Αν θέλεις μια πιο εμπεριστατωμένη απάντηση, camber, microchip, seb, shadockan, (αλφαβητική η σειρά) και αρκετά άλλα μέλη του φόρουμ μας, που κατέχουν καλύτερα το θέμα. 

Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #172 στις: Απριλίου 13, 2016, 18:06 »
πανω κατω μου ειναι γνωστα αυτα που μου αναφερεται και σας ευχαριστω αλλα ρωτησα περιπου την διαρκεια απο τον χρηστη για να εχω μια πιο αντικειμενικη αποψη για να δω τι θα κανω..............η αληθεια ειναι οτι προσανατολιζομαι για το rx 200 που θελω 3 παντρεμενες μπαταριες και ειναι ενα θεματακι αυτο

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #173 στις: Απριλίου 14, 2016, 01:20 »
Ακριβως οπως τα λεει η petra ειναι. Απλα να ξερεις το RX200 δεν εχει και την καλυτερη αποδοτικοτητα. Εχει αρκετες απωλειες. Δεν θα ειναι σαν να εχεις 3 μπαταριες. Θα ειναι σαν να εχεις 2.5.

Αυτο στο λεω γιατι ειχα και το RX200 και το DNA200 (Reuleaux) και φανηκε εκει η διαφορα λογω πλακετας.

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι κακο το RX200. Απο τα καλυτερα που υπαρχουν στην τιμη του. Απλα θες και το Cuboid με 2 μπαταριες, το οποιο εχει αρκετα καλη αυτονομια και εννοειται ειναι πιο μαζεμενο.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #174 στις: Απριλίου 14, 2016, 01:43 »
Από γεύση πάντως δεν μπορούμε να περιμένουμε φαντάζομαι κάτι καλύτερο αν και για τόσο αέρα νομίζω είναι ικανοποιητική

Από τη στιγμή που θες να αυξήσεις τη γεύση σε ένα αεράτο ατμοποιητή μπορείς να αυξήσεις την παραγωγή ατμού από τον ατμοποιητή ώστε να μεγαλώσεις την περιεκτικότητα της τζούρας σε ατμό από το υγρό σου σε σχέση με τον αέρα που παίρνεις ταυτόχρονα. Προσωπικά τον στήνω πάντα πλέον με Clapton μιας και βλέπω μεγάλη διαφορά στη γεύση.  Το ιδανικό μου είναι στα 0.3 άντε και 0.4Ω. Αν βάλω άλλο σύρμα πέφτει η γεύση τρομερά. Γι'αυτό και δυστυχώς για κάποιους μάλλον είναι απλά too much και για άλλους (σαν και μένα) λουκουμάκι!  :fight_fryingpan:   :idiot1:
Επίσης να τονϊσω (λογικό άλλωστε) ότι θα πρέπει να ανέβεις αρκετά και στα βατ.

ΥΓ. Μιας και θέσατε το θέμα κατανάλωσης και μοντακίων να αναφέρω ότι το cuboid με καλύπτει ακριβώς για μία ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #175 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:43 »
 Καλησπέρα παιδια! Εχθές έστησα για πρώτη φορά τον γκριφιν και ολα καλά! Σημερα ομως εχω διαρροή υγρού απο τις εισαγωγές αέρα. Τι μπορει να εχω κανει λάθος?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #176 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:47 »
Mαλλον δεν εχεις βαλει σωστη ποσοτητα βαμβακιου στην αντισταση  :)

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #177 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:50 »
Κι εγώ αυτο σκέφτηκα αλλά είπα να ρωτήσω εδω σε εσάς που τον δουλεύετε. :) Μπορείς να μου πεις αν θέλει πολυ η λίγο βαμβάκι! Χρησιμοποιώ νακαμιτσι και κανω το σκότις ρολ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #178 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:50 »
@Pempis Με το ίδιο στήσιμο και το ίδιο βαμβάκι έχεις τη διαρροή? Αν ναι πολύ πιθανόν στο γέμισμα να μην έκλεισες εντελώς τις τρύπες ροής του υγρού. Αν συνέβη κάτι τέτοιο θα σου έγινε μετά το refill. Αν απλά γυρίσεις τον Griffin ανάποδα και ξεβιδώσεις το deck θα φύγει όλος ο αέρας και θα λυθεί το πρόβλημα αμέσως. Θα σου βγει λίγο υγρό ακόμα μετά αλλά θα είναι ότι έχει απομείνει κάτω από το deck από την προηγούμενη διαρροή. Σκούπισε ότι μπορείς και δεν θα έχεις πρόβλημα.
Αν πάλι είναι νέο το στήσιμο είναι λίγο το βαμβάκι σου. Αν είναι η δεύτερη περίπτωση πες να γράψω λίγο πιο αναλυτικά. ;)

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #179 στις: Απριλίου 17, 2016, 20:52 »
Το ίδιο στήσιμο απο εχθές... Υπαρχει πιθανότητα να συμβεί επειδή τον εχω στημένο με κλαπτον και τον δουλεύω σχετικά χαμηλά... ; Στα 29w

Ναι, αν σου ειναι εύκολο, πες μου για το βαμβάκι...  Δεν είμαι και πολυ σίγουρος οτι το κανω σωστά...

Sent from my iPad using Tapatalk


Συγχωνευση ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2016, 21:00 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123555 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99