vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, g1smo1978, Doubt, tibolaso, camber

Twitter

GRIFFIN RTA by GeekVape

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 05, 2016, 01:11 »
Αντε, να μη σας κρατώ σε αγωνία.
Παρέλαβα το θηρίο σήμερα από την efun.top, το φωτογράφισα και το έστησα σε διπλή αντίσταση 9 σπείρες στο ss της UD και τελική αντίσταση 0.4.
Δε λέει να γεμίσει, αλλά αδειάζει σαν τρελό.
Οπως βλέπετε, στο μικρό balrog μεγέθους istick40 κάθεται μια χαρά και παίζει εξίσου καλά (αυτό δεν το βλέπετε, το διαβάζετε από μένα) Βλέπετε επίσης ότι η εξτρά διάμετρός του δε δείχνει άσχημα στο συγκεκριμένο μοντάκι.






Δεν ανέβασα πάνω από 30 βατ, στα 27 είμαι τώρα, με ανοιχτό το airflow του αέρα πάνω, μισό του αέρα κάτω και φουλ ανοιχτές τις τροφοδοσίες υγρού από την καμπάνα.
Το ντεκ όντως τεράστιο





Πρώτες εντυπώσεις θετικές, αλλά είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα. Το μόνο ασφαλές συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι τεστάρω ταυτόχρονα 2 πνευμονικούς subohm με μεγάλη χωρητικότητα, διαστάσεις και αντιστάσεις κοντά στο μισό ομ. Πολύ καλύτερος εκ των δυο ο griffin (ναι, ξέρω... δε σας λέω κάτι περίεργο. Τα σπαστικά των subohm με τις διαρροές από κάτω και το δαχτυλίδι του αέρα που δε γυρίζει εύκολα αν δεν ξεκουμπώσεις τον ατμοποιητή από το μοντ δεν τα είδα και πολύ χαίρομαι. Μόνο ένα μικρό ιδρωματάκι στο πλάι, απο υδρατμούς. Νικοτίνη μηδενική ως 3ρα, από γεύση δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα, διότι απλά αραίωσα 6ρια υγρά με άλλη τόση μηδενική. Αύριο θα βάλω τα 3ρια μου για να βγάλω ασφαλέστερα συμπεράσματα.
Εννοείται, ότι αναμένεται αναλυτική παρουσίαση.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 05, 2016, 01:23 »
@petra 
Aν εχεις συριγγα και δεν βαριεσαι θα σε παρτακαλουσα να μετρησεις και την χωρητικοτητα του :-[
Ειδα ενα βιντεο στο youtube, αν θυμαμαι καλα του MikeVapes, και ελεγε οτι δεν χωραει με τιποτα 6 ml αλλα γυρω στα 5 με 5.2ml

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 05, 2016, 01:27 »
Έχω; Ελα μου ντε... ΘΑ πάω όμως αύριο φαρμακείο για την κόρη, να πάρω μια. 

Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 05, 2016, 10:37 »
αν μπορεις στησε και μια μονη να δουμε πως συμπεριφερεται :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 05, 2016, 11:49 »
Εχει κανεις τον griffin σε μαυρο ρε παιδια να μας πει πως τα παει το χρωμα απο αντοχες?
Επισης ξερει κανεις ποτε θα ερθει Ελλαδα η εκδοση με το top airflow?
Στον 22αρη αναφερομαι..

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 05, 2016, 12:02 »
@Skrillex προσωπικά αποφεύγω να αγοράζω μαύρους ατμοποιητές για τον λόγο που σε απασχολεί και σένα. Σίγουρα δεν θα έπαιρνα τον griffin σε μαύρο λόγω του ότι είναι μαύρη και η καμπάνα, οπότε αν τυχόν υπάρχει πρόβλημα ξεφλουδίσματος θες καινούρια καμπάνα ή να βρείς τρόπο να την καθαρίσεις όλη τέλεια.... Φαντάζομαι πως θα το έχουν προσέξει αυτό στη geekvape αλλά ποτέ δεν ξέρεις... δεν νομίζω ότι είναι και πολύ πιο όμορφος σε μαύρο έτσι κι αλλιώς.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Patroklos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 05, 2016, 12:55 »
Skrillex έχω εγώ τον Griffin σε μαύρο εδς και ενάμιση μήνα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Πάρα πολύ καλή ποιότητα και αποτι καταλαμβαίνω δεν είναι βαμμένος αλλά είναι εμποτισμένο το μέταλλο μαύρο. Κάπου είδα να αναφέρετε για δυσκολίες στο ξεβίδωμα, επειδή είχα και εγω το ίδιο θέμα πήρα μια αυτό και τέλος :)

https://www.fasttech.com/products/3023/10020045/4468000-teflon-ceramic-tweezers-for-e-cigarettes


Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 05, 2016, 18:01 »
ETA 4/30/2016 (in 25 days)...............αλλαξε παλι :wall: :wall: :wall: :wall:


Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 05, 2016, 18:11 »
Αντε, να μη σας κρατώ σε αγωνία.
Παρέλαβα το θηρίο σήμερα από την efun.top, το φωτογράφισα και το έστησα σε διπλή αντίσταση 9 σπείρες στο ss της UD και τελική αντίσταση 0.4.
Δε λέει να γεμίσει, αλλά αδειάζει σαν τρελό.
Οπως βλέπετε, στο μικρό balrog μεγέθους istick40 κάθεται μια χαρά και παίζει εξίσου καλά (αυτό δεν το βλέπετε, το διαβάζετε από μένα) Βλέπετε επίσης ότι η εξτρά διάμετρός του δε δείχνει άσχημα στο συγκεκριμένο μοντάκι.






Δεν ανέβασα πάνω από 30 βατ, στα 27 είμαι τώρα, με ανοιχτό το airflow του αέρα πάνω, μισό του αέρα κάτω και φουλ ανοιχτές τις τροφοδοσίες υγρού από την καμπάνα.
Το ντεκ όντως τεράστιο





Πρώτες εντυπώσεις θετικές, αλλά είναι νωρίς ακόμη για συμπεράσματα. Το μόνο ασφαλές συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι τεστάρω ταυτόχρονα 2 πνευμονικούς subohm με μεγάλη χωρητικότητα, διαστάσεις και αντιστάσεις κοντά στο μισό ομ. Πολύ καλύτερος εκ των δυο ο griffin (ναι, ξέρω... δε σας λέω κάτι περίεργο. Τα σπαστικά των subohm με τις διαρροές από κάτω και το δαχτυλίδι του αέρα που δε γυρίζει εύκολα αν δεν ξεκουμπώσεις τον ατμοποιητή από το μοντ δεν τα είδα και πολύ χαίρομαι. Μόνο ένα μικρό ιδρωματάκι στο πλάι, απο υδρατμούς. Νικοτίνη μηδενική ως 3ρα, από γεύση δεν μπορώ να βγάλω συμπεράσματα, διότι απλά αραίωσα 6ρια υγρά με άλλη τόση μηδενική. Αύριο θα βάλω τα 3ρια μου για να βγάλω ασφαλέστερα συμπεράσματα.
Εννοείται, ότι αναμένεται αναλυτική παρουσίαση.
Τι μαγικά έκανες και το πήρες τόσο γρήγορα?ακόμα είναι σε pre-order παντού :(

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 05, 2016, 18:31 »
Petra σε σε tcr η σε vv kai πως παιζει???

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 05, 2016, 19:04 »
Φίλος εξ .... Ανατολής μου έστειλε δείγμα.
Κι αυτό είναι το κουπόνι για παραγγελία από την efun.top e-Griffin25 (20% discount)
Σας το δίνω πριν την παρουσίαση, μήπως τυχόν κάποιος είναι βιαστικός.
Σήμερα ήμουν όλη μέρα σε επαγγελματικά ραντεβού, οπότε κομματάκι δύσκολο να βγάλω το μπουρί και να τους κάνω όλους ... ατμιστούς. Αισιοδοξώ μετά τη δουλειά να το γεμίσω ξανά (αφου μετρήσω ml) και να το τεστάρω σε διάφορα βατ και σε TC. Κυρίως με ενδιαφέρει το θέμα των διαρροών, διότι στα υπόλοιπα βλέπω ότι λειτουργεί καλά. Επίσης, θέλω να δω πόσα βατ αντέχει, αλλά αυτό θέλει μεγαλύτερο σύρμα. Μαθαύριο λέω να το στήσω με λίγο 40ρι που κατά τύχη μου βρίσκεται (δωράκι του ατμιστίκ με τον madness)  


ΕΝΤΙΤ: Με εντελώς άδειο τον ατμοποιητή, συμπλήρωσα με σύριγγα. Πήρε αρχικά 4.5 μλ και όταν έκλεισα το καπακι κάθισε λίγο το υγρό και συμπλήρωσα άλλο μισό μλ. Γέμισα μέχρι εκεί που τελειώνει το τζαμάκι κι αρχίζει το μέταλλο. Με τη διευκρίνιση ότι ο ατμοποιητής ήταν εντελώς άδειος, αλλά:
 - Τα φυτίλια ήταν ποτισμένα, οπότε σε στεγνό ατμοποιητή θα χωρούσε λίγο περισσότερο υγρό
- Πάντα στην πηκτή γλυκερίνη μένει ελάχιστο στα τοιχώματα του ατμοποιητή και τις σύριγγας. 


Οπότε, τι να πω; Οτι γεμίζει με 5, δλδ όσα έβαλα; ή ότι η χωρητικότητά του εντελώς στεγνός είναι κάπου μεταξύ 5.5 και 6;


ΘΑ ξαναμετρήσω όταν τον αλλαξοφυτιλιάσω. 

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2016, 23:41 από petra »

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 13, 2016, 11:50 »
Παρέλαβα σήμερατον griffin και εγω. Τον μικρό γιατί ο 25 δεν με βολεύει. Πρώτο στήσιμο με kanthal 0.35 σε πυρήνα 2.5 αντίσταση στα 0.5Ω και το δουλεύω στα 33w. Απλά απίστευτο ντουμανι και γεύση καλή. Είναι ο πρώτος μου τόσο αεράτος μιας και δουλεύω περισσότερο με τσιγαρισιες τζούρες. Με εντυπωσίασε αρκετά. Περιμένω να τον δοκιμάσω και με 0.40 kanthal.

Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 13, 2016, 11:56 »
σε τι μοντακι το δουλευεις????ασχετο :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 13, 2016, 13:36 »
Πάνω στο istick 50 ή στο vtc mini  :) :)

Συνεχίζοντας να τον δοκιμάζω βγάζω και άλλα συμπεράσματα. Εγώ γενικά είμαι της τσιγαρίσιας τζούρας (άλλωστε σε αυτό το κομμάτι δεν αλλάζω με τίποτα τον cloud one ) απλά ήθελα και έναν αεράτο ντουμανάτο έτσι πιο πολύ για παιχνίδι. Από γεύση πάντως δεν μπορούμε να περιμένουμε φαντάζομαι κάτι καλύτερο αν και για τόσο αέρα νομίζω είναι ικανοποιητική Πάντα σε diy γιατί είναι το τρίτο γέμισμα που κάνω από το πρωί με 0mg νικοτίνη.

Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 13, 2016, 13:40 »
απο διαρκεια πως πας???ρωταω γιατι εχω και εγω με μονη μπαταρια μοντακι και μηπως χρειαστει να παω με διπλη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 99 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573137 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123555 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99