vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 6 χρήστες
netsplit, Golf150, ΨΗΛΟΣ, manoslykos, tzavardin, giorgosp

Twitter

GRIFFIN RTA by GeekVape

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 31, 2016, 19:51 »
@apostolisk4

Ωραίος! Δεν το χα δει ποτέ πως είναι στην πράξη.  :thumpup:

Τον περίμενα πολύ πιο τραγικό πάνω στο vtc mini να πω την αλήθεια. Στο cuboid σιγά μωρέ, πόσο να περισσεύει? Λες και θα μπορείς να βγεις έξω από το σπίτι (ποτό/καφέ) με το θεριό.  :cigar:

Θα καταλήξεις σαν τον mel.

Eγω δυο φορες βγηκα εξω εχοντας στησει τον griffin με clapton!
Tην πρωτη φορα με σταματησε ενας γερος και μου λεει: Πωπωπω ουτε το τρακτερ δεν βγαζει τετοιο ντουμανι!
Τη δευτερη φορα καθονταν 2 κυριοι ανω των 50 σε διπλανο τραπεζι, εγω oσο και αν προσπαθουσα να ειμαι διακριτικος δεν γινοταν με τον griffin+ clapton και ακουω να λεει ο ενας στον αλλο: Γιαννη εμεις αν κανουμε απο αυτο το πραγμα ουτε Μηνα θα παμε... :o
:pare:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 31, 2016, 20:04 »
Ναι και την joytech που ρώτησα μου είπε θα προεξέχει λίγο .δεν πειράζει από το να τον είχα στο vtc και να φαινόταν σαν μεγαλύτερος από το mod καλύτερα το cuboid .το βρήκα και 33$ οπότε δεν το πολύ σκέφτηκα. Άντε να ξαναμαζεψω λεφτά για τον griffin 25 τώρα . Το είδα χθες αυτό που έγραψε ο Μελ χαχαχαχα χαχαχα. Έχω σταματήσει να παίρνω πολύ ντουμανατους ατμό έξω και dripper ούτε για πλάκα .εκτός του ότι δεν θέλω να δώσω δικαίωμα να μου την πουν και να με πρήζουν νομίζουν όλοι ότι κάνεις επίδειξη. Ωωωωω ρε φίλε τι πνευμόνια έχεις ,πόσο ρουφας ,βγάλε και άλλο και τέτοια .εντάξει στην αρχή δεν είχα πρόβλημα αλλά πλέον έχει γίνει κουραστικό .ειδικά όταν μου το ζητάνε να δοκιμάσουν και πάντα ξεχνάω να έχω έξτρα επιστομια μαζί μου . Έχει τύχει βράδυ σε μαγαζί να μου ζητήσει κοπέλα που δεν την πολύ ήξερα .αφού την είπα ευγενικά όχι στην αρχή μετά με ζάλισε και της έδωσα .άλλαξα στα γρήγορα έβαλα τον άλλο ατμοποιητη που είχα στην τσέπη γιατί σιχαινόμουν μου το ξανά ζητάει μετά και μου λέει ωχ τώρα έχει άλλη γεύση .της είπα εκεί κάτι τρελά ότι αλλάζει η γεύση κάθε φορά που ρουφας και τέτοια.ενταξει δεν ήθελα να της πω στα ίσια ξέρεις τι σιχαίνομαι απλά προσπάθησα να γλιτώσω .χωρίς ατμό ο Αποστόλης όλο το βράδυ χαχαχαχα χαχαχα. Μετά κλασικά σπίτι οινοπνευματα πλύσιμο κλπ .off-topic τέλος

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 31, 2016, 21:24 »
Σωστος ο Αποστολος...Ποιος ξερει τι ρουφουσε πριν ε? :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 31, 2016, 21:50 »
Χαχαχα χαχαχαχα χαχαχα χαχαχαχα

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 01, 2016, 11:33 »
@Skrillex

Αν ήταν υποψήφιος και ο 25άρης ο Griffin θα σου έλεγα πάρε αυτόν, αλλά ναι θα είναι κουμούτσα πάνω στο vtc mini. Από τη στιγμή όμως που δεν είναι στο τραπέζι ο 25άρης θεωρώ πως μάλλον είναι καλύτερα να πας στον Gemini. Έχει πιο μεγάλες τρύπες ροής υγρού από τον 22άρη Griffin και έχει και λίγο μεγαλύτερο bottom air flow συν το ότι έχει και το top air flow, το οποίο αν για οποιοδήποτε λόγο θεωρήσεις ότι δεν το θες ή για κάποιο λόγο δεν σου αρέσει, απλά το κλείνεις και δουλεύεις μόνο με το κάτω.

Όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με τον 22άρη μου βέβαια, έτσι? Ούτε καμμένο έχω πάρει 40 μέρες τώρα που τον έχω, ούτε τίποτε.


ΥΓ. Τι εννοείς αγορά από Ελλάδα? Υπάρχει ο Gemini σε κάποιο ελληνικό κατάστημα και δεν το έχω πάρει χαμπάρι ή μιλάς για όοοοταν τον φέρουν στην ελληνική αγορά? :WhatHeMeans:
Αν υπάρχει κάπου πες γιατί τον ψήνει ένας φίλος και θα τον έπαιρνε από τους κινέζους αλλά μπρος στην αναμονή... (εγώ αναμένω τον 25άρη 8) , όοοοοοοοταν βρουν stock για να αρχίσουν να στέλνουν τα κινέζια...)

Ναι το γνωριζω οτι δεν υπαρχει Ελλαδα ο Gemini ακομα, εννοουσα οταν ερθει με το καλο.
Γιατι θα προτεινες το 25αρι.
Σαν εμφανιση ποιον λες πανω στο vtc? Μαυρο griffin ή gemini. Μονο σε μενα φαινεται λιγο πιο ομορφος ο Gemini?
Καλημερα!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 01, 2016, 14:03 »
Πιο ωραιος ειναι ο Gemini, ναι. Αλλα τη σημασια εχει; Θεωρητικα ο πιο "ασχημος" απο ολους θα ειναι ο 25αρης. Αλλα απο την αλλη, θα ειναι ο πιο πρακτικος απ ολους, οποτε εγω αυτον θα χρησιμοποιω, οταν με το καλο ερθει.

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 01, 2016, 14:30 »
Κοιτα, να πω την αληθεια τον θελω για δευτερο ατμο, για να βαζω μια αλλη γευση για εναλλαγη στα μισα της μερας και για να παιζω οποτε μου τη βιδωσει με τα ντουμανια του (χωρις να χανω πολυ γευση συγχρονως).
Για ολη μερα εχω το Kayfunακι Lite Plus και δεν το αλλαζω.. απλα θελω κι εναν πολυ αερατο για να κανω τα γουστα μου. Οποτε τα 3-3.5ml που βαζει ο 22αρης δεν μου φαινεται λιγο (αυτη δεν ειναι και η κυρια διαφορα μεταξυ τους?)
Ξερουμε περιπου ποτε θα σκασει μυτη Ελλαδα ο Gemini?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 01, 2016, 15:36 »
Αγνωστο. Εγω ακομα τον περιμενω απο fasttech. Ουτε αυτοι δεν ξερουν ποτε θα εχουνε stock. 

Εμενα προσωπικα παντως, μου φαινεται καλυτερη η γευση του Crius v3 παντως σε σχεση με τον Griffin. Εχω κανει ιδιο στησιμο με clapton και στους 2, και εχω ιδια drip tip, οποτε περναει και ο ιδιος αερας απο το στομιο τουλαχιστον. Ασε που ειναι πολυ πιο βολικο το γεμισμα του Crius.

Ναι, εχει μεγαλυτερο deck o Griffin, αλλα μονο αν θες να βαλεις κανα τερας clapton (π.χ. 0.36 εξωτερικο, 0.64 εσωτερικο) με 3mm διαμετρο. 

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 01, 2016, 15:43 »
Οποτε ασκοπο να παω στον 25αρι και να προεξεχει και λιγο απο το VTC.
Θα περιμενω να ρθει ο Gemini μου φαινεται... σε μαυρο θα ναι λουκουμι.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 01, 2016, 15:50 »
Προσωπικά αναμένω να παραλάβω με το καλό και με πολύ υπομονή τον 25άρη γιατί εκτός των άλλων μην ξεχνάμε ότι με το να έχει μεγαλύτερη διάμετρο η όλη βάση έχει και μεγαλύτερο κενό μεταξύ γυαλιού και καμπάνας οπότε θα ανεβαίνει και ο αέρας γρηγορότερα. Αρκετά σημαντικό συν νομίζω.  ^-^

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 01, 2016, 17:41 »
Δεν το πιασα. Γιατι να ανεβαινει πιο γρηγορα ο αερας; Εκτος αν εννοεις τις μπουρμπουληθρες οταν ρουφαει υγρο το βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 01, 2016, 19:18 »
Αυτό εννοούσα απλά το διατύπωσα σαν καθυστερημένο!  :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 02, 2016, 02:53 »

Χαχαχαχ! Δικιο εχεις σε αυτο. Και ειδικα οταν εχεις 100% VG, θα βολευει λιγακι αυτο με τον αερα. Δεν ειχα ποτε 25mm ατμοποιητη οποτε δεν ξερω, αλλα συντομα θα μαθουμε :P

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 03, 2016, 10:03 »
Καλημέρα!  ;D

Έχει κάνει κανείς δοκιμή να στήσει τον Griffin με vertical coils? Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω την απόπειρα.  ::)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GRIFFIN RTA by GeekVape
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 03, 2016, 12:56 »
Για κανε την και πες μας! Εγω καθε φορα εχω στο μυαλο μου οτι θελω clapton και ξεχναω οτι υπαρχουν και τα vertical  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15468 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 104 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 116 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 123 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 185 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 125 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249179 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767479 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 210 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181641 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976