vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eleaf iStick TC 100W

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 12, 2016, 13:04 »
Σ ευχαριστω πολυ!! Τι μπαταριες να κοιταξω να παρω γι αυτον που λες? Και γινεται να φορτιζω δυο δυο σε διπλο φορτιστη? Πολυ χρησιμη η απαντηση σου νασαι καλα! Βιαζομαι γιατι δευτερα πρωι δινω τον παλιο με ανταλλαγη για νεο στο καταστημα, οποτε μεχρι αυριο πρεπει να καταληξω σε αποφαση...απο ατμοποιητη θα κρατησω τον ιδιο, δεν με παιρνει αλλο οικονομικα
..και βλεπουμε

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


margo και τα δυο δουλευουν με ολες τις αντιστασεις αλλα σαν πολυ φρεσκια ατμιστρια οπωσ λες μαλλον πρεπει να κοιταξεις κατι πιο απλο.
αυτα ειναι τερατα και σε μεγεθος και σε αποδοση
Σωστα τα λες αλλα αν δεν βρω αυτονομια και σωστη τζουρα με ενα.. τερας..εστω..θα πισογυρισω στο κσπνισμα..κι αυτο θα ειναι ακομα χειροτερο

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2016, 17:46 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:22 »
Θα σε καλύψει σίγουρα .Για μπαταρίες ρίξε μια ματιά στο φόρουμ,αλλά κάθε επώνυμη πχ lg samsung sony ( από ένα σωστό κατάστημα) να δίνει πάνω από  20A ( στιγμιαία αποφόρτιση(αν το λέω σωστά) και περι τα 2500 mA ,φυσικά μπορείς να φορτίζεις 2 μαζί απλώς ανάλογα με τον φορτιστή μπορεί να μοιράζετε το ρεύμα φόρτισης ,η' να διαθέτει 2 χωριστά κανάλια.Στην πρώτη περίπτωση αργεί παραπάνω να φορτίσει λόγω χαμηλότερου ρεύματος φόρτισης.Κατά τα άλλα όλα οκ.Όσο για το κανονικό δεν υπάρχει λόγος ούτε να το σκεφτεσε.Υπάρχουν πλέων 100αδες λύσεις και καλές.Πού όταν πρωτοξεκίνησα με ένα delirium, με 600 mA μπαταρία και από φτου σε φτου υγρού ήμουν.Ντιρλα είχα γίνει  από το 18αρι υγρό που κατέβαζα,και δεν γνώριζα καν τον κίνδυνο.Και προσωπική συμβουλή.Διάβαζε άρθρα εδώ( και τα σχόλια ) και ξαναδιάβαζε και ξαναδιάβαζε.Έχω φάει όλες σχεδόν τις σελίδες με την κουτάλα και πάλι μαθαίνω ,και πάλι βρίσκω ένα μικρο η' μεγάλο τιπ, και λύσεις.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:26 »
Το istick 100w tc δεν το έχω δει από κοντά, το παλιό 100w όμως το έχω δει. Πιο πολύ θυμίζει βιβλιαράκι τσέπης παρά ηλεκτρονικό τσιγάρο, σε μέγεθος. Για γυναίκα δε  :nope:
σε καμία περίπτωση. 

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 12, 2016, 16:43 »
Ωχχχχχχχ σορυυυυυυ!!!!!!!!
Ότι έγραφα είναι για το vtc mini 75 watt.Καλά μπέρδεψα τις σελίδες.Νόμιζα πως ήμουν στην σελίδα του vtc.Συγνώμη ξανά για την τυχόν παρανόηση που προκάλεσα.Φυσικά έχεις δίκιο Doubt για το μέγεθος του istick.Και λόγω 2 μπαταριών είναι και βαρύτερο.Δεν σημαίνει οτι δεν είναι σωστό ,άλλα.....Φαππππππππππππ..( μου έριξα μια φάπα να προσέχω την άλλη φορά περισσότερο)
Margo ότι έγραψα καλώς η' κακώς είναι για το VTC MINI 75 WATT.Για αυτό το λόγο μιλάω για 1 μπαταρία .Εμ ο δόλιος να καταρρακτώδης βροχή,να να μαζέψω τις κότες,να τα σκυλιά ,μπες βγες την έκανα την πατάτα.Την παίρνω και πάω να την βάλω στην σόμπα να φάω για μεσημέρι





« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 12, 2016, 16:57 από Atoner »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 12, 2016, 17:41 »
Σε συγκριση με joytech cupoid τι θα λεγατε? Ειμαι στο ψαξιμο

Αν και το πιο πιθανό είναι να μην έχεις διαβάσει το νήμα αυτό από την αρχή του (όπου και το άνοιξα με παρουσίαση του mod και αναφέρω όλα τα χαρακτηριστικά του), θα προσπαθήσω όμως να λύσω την απορία σου...

Πάνω-κάτω είναι και τα δύο ίδια στον τρόπο λειτουργίας τους. Σαν μέγεθος και βάρος, είναι πάλι ίδια και εδώ αλλά με κάποιες μικρές παραλλαγές. 
Το iStick είναι πιο κοντό και πλατύ σαν μέγεθος, ενώ το Cuboid είναι αρκετά πιο ψηλό αλλά και (σχετικά) λεπτό σε πάχος σε σχέση με το iStick.
Και τα δύο παίρνουν δύο μπαταρίες. To Cuboid τις παίρνει σε διάταξη σε σειρά (για ισχύ), ενώ το iStick σε παράλληλη διάταξη (για μεγάλη διάρκεια και αυτονομία των μπαταριών). Το Cuboid λειτουργεί αυστηρά με δύο μπαταρίες, ενώ το iStick μπορούμε να το χρησιμοποιησούμε ακόμα και με μία μόνο μπαταρία (με περιορισμό στα 75 watt απλά).

Εγώ προσωπικά και μεταξύ αυτών των δύο, έχω στην κατοχή μου ΜΟΝΟ το iStick. (Και φυσικά και ένα eVic VTC Mini και ένα eVic VT...)
Οπότε δεν έχω και άλλη άποψη για το πώς μπορεί να συμπεριφέρεται το καθένα.
Θα σου πω όμως για το iStick ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί του από τότε που το έχω. Απροβλημάτιστη λειτουργία σε όλα. Και οι δύο 2500 mAh μπαταρίες που του έχω βάλει και χρησιμοποιώ, δεν τελειώνουν με ΤΙΠΟΤΑ.

Αν τα προτείνω σε νέα ατμίστρια; Το Cuboid ούτε καν!
Το iStick πάντως, είναι σίγουρα πιο φιλικό για νέους ατμιστές (και αυτό ήταν πάντα το ατού των iStick)...

Φοβάμαι όμως ότι θα συμφωνήσω με τον φίλο Atoner σχετικά και με την πρότασή του περι VTC Mini (αλλά και με Cubis μαζί θα πω εγώ) για 'σενα που είσαι νέα ατμίστρια και σχετικά για κάτι καλό που ψάχνεις ως ανανέωση του εξοπλισμού σου.
Δίνει πολλές επιλογές αυτός ο συνδυασμός...

(Και ναι. Φυσικά ΚΑΙ το iStick TC 100W προτείνω, αλλά με κάθε επιφύλαξη...)

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 12, 2016, 18:24 »
Thorin13 συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου και  επαυξάνω.Απλώς αν πάρεις Margo να έχει και έλεγχο θερμοκρασίας,θα καλύπτεσαι και για αργότερα που θα παίξεις τυχόν και με άλλα σύρματα εκτός του Kanthal.Δεν είναι μόνο για τους παλιούς το καλό να μην παίρνεις σχεδόν με τίποτα ( αν στηθεί σωστά ο ατμό) καμένο ( άλλα και με μικρά λάθη )και ανάμεσα σε  Eleaf iStick TC 100W vs Cuboid λόγω παραλλήλων μπαταριών όπως έχω αναφέρει σε προηγούμενο post άλλα και η δυνατότητα να λειτουργεί και με μια μπαταρία( εως 75 watt ) για μένα  iSTICK και ένα κομμάτι ψωμί ,απαλλαγμένο από τα υγρά του,....τι είπα??? κοινός και ξερό ψωμί. 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 12, 2016, 18:47 »
Έχει βάλει κανείς θήκη σιλικόνης στο istick να μας πει πώς συμπεριφέρεται σε σχέση με το fire button, επειδή δεν είναι ένα απλό κουμπί αλλά όλο το πλαινό κομμάτι;

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 12, 2016, 18:58 »
Μάκαρε, επίσημα δεν έχει βγεί ακόμα σιλικονένια για το iStick.
Μόνο αυτή του FastTech όπου και την περιμένω κι εγώ να μου έρθει για να γράψω τις όποιες εντυπώσεις...

(Έχω βάλει link της μερικά μηνύματα πιο πάνω αν θες να την δείς ποια είναι...)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 12, 2016, 19:01 »
Χρήστο την έχω παραγγείλει απλά ήθελα να μάθω μήπως έκανα βλακεία και είναι δύσχρηστη. ;)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 12, 2016, 19:05 »
Ε οπότε, ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ και οι δύο...  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος samoui

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 12, 2016, 20:43 »
καλησπέρα.στα χέρια μου εδώ και λίγες μέρες.όλα τέλεια το μόνο μείον ότι δεν κάθονται καλά ο smok tvf4 mini kai o toptank mini

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 12, 2016, 21:16 »
Να εισαι καλα! Ναι διαβασα κατι αξιολογησεις αλλα αλλο πραγμα να σου μιλα κσποιος που τα ξερει και τα δυο! Ε λοιπον με πεισατε, παω ηια vtc mini! Ειναι και φθηνοτερος νομιζω απο ,istick 100

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 12, 2016, 22:34 »
Φθηνότερο πάντως δεν είναι το VTC Mini από το iStick.
Είτε από την ελληνική αγορά, είτε από έξω...

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 12, 2016, 22:41 »
Το ειδα απο δω γυρω στα 70€, χωρις μπαταριες κτλ εννοειται. Ενω το istick 100, παει γυρω στα 100€

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραια τα λες! Αφηνω λοιπον cuboid, δεν ειναι για μενα. Ο istick100w μου πεφτει ακριβος λογω του οτι ηδη..πεταξα 150 ευρω για τα προηγουμενα , συν υγρα, αντιστασεις κτλ..πολλοι προτεινουν evic tc mini και αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα, δουλευει με μια μπαταρια, ακουω καλα γι αυτον και διαβαζω επισης. Και παει στα 70€ απο ντοπια καταστηματα...τι λες?

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2016, 17:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eleaf iStick TC 100W
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 12, 2016, 23:21 »
Yπαρχει μια πολυ ενδιαφερουσα προταση απο http://www.enjoye-smoke.gr/ και μην ξεχασεις τον κωδικο enjoyesmoke για περαιτερω εκπτωση. (πρεπει να βαλεις το προιον στο καλαθι για να δεις τις πραγματικες τιμες - για το vtc mini)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2016, 18:42 από Colton50 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508060 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569202 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244244 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem