vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, mfk, th3ofilos, gama

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #495 στις: Απριλίου 07, 2016, 21:44 »
Σχετικά με τη βιδουλα αλλάζετε με βίδα πλαστική και σταματάει το μουρμουρητό

στάλθηκε από το lg τεσσερο


Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #496 στις: Απριλίου 07, 2016, 21:51 »
Δεν εχω προθεση να διαφωνισω με κανένα αλλα στον δικο μου οπου και να ρυθμίσω τον αερα δεν εχω ουτε γατες ουτε ........ ισως να βοηθά η 70% Vg που ατμιζω

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #497 στις: Απριλίου 07, 2016, 21:58 »
Σχετικά με τη βιδουλα αλλάζετε με βίδα πλαστική και σταματάει το μουρμουρητό

στάλθηκε από το lg τεσσερο

ψάχνω για βίδα ξέρεις αν έχει κάποιος με φυσικό κατάστημα  

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #498 στις: Απριλίου 07, 2016, 22:07 »
http://www.e-smokers.gr/shop/kayfun4/kayfun-v4-plastic-airflow-screw-3pcs/

στάλθηκε από το lg τεσσερο

Δουλεύει και στο v3

στάλθηκε από το lg τεσσερο

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2016, 13:21 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #499 στις: Απριλίου 07, 2016, 22:13 »
κάποιο κατάστημα σε αττική ???

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #501 στις: Απριλίου 10, 2016, 01:35 »
Να ρωτησω τι καρυδακι θελει για να σφιξεις κατω μεσα την βαση?Ποσα χιλιοστα?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #502 στις: Απριλίου 10, 2016, 09:12 »
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις καρυδάκι 5mm.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #503 στις: Απριλίου 10, 2016, 22:46 »
Εδώ και ενάμιση μήνα συμβιώνω με τον V3 mini, οπότε σκέφτηκα να κάνω μια μικρή αποτίμηση της μέχρι τώρα πορείας του.

Ποιότητα κατασκευής: Ό,τι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου, τόσο σε ποιότητα μετάλλου, όσο και σε σπειρώματα. Μέτρο σύγκρισής μου οι Eviva, Phenomenon, Apollo. Σε σχέση με αυτούς, η ποιότητα κατασκευής του V3 mini είναι πολύ μπροστά.

Χωρητικότητα: Ως γνωστό περιορισμένη. Πρόβλημα; Για εμένα όχι. Ατμίζω 3-4ml την ημέρα, οπότε ουσιαστικά χρειάζομαι μόνο ένα γέμισμα on the go. Από τη στιγμή που μιλάμε για το πιο εύκολο γέμισμα που θα συναντήσετε, καθώς γεμίζει από επάνω με όλους τους τύπους των μπουκαλιών και η όλη διαδικασία κρατάει 15 δευτερόλεπτα και μπορεί να γίνει οπουδήποτε χωρίς χαρτομάντηλα και συναφή, για εμένα δεν δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα. Ίσως για καποιον που ατμίζει 10ml την ημέρα, τα πράγματα να είναι διαφορετικά.

Ευκολία στησίματος: Μιλάμε για Kayfun, επόμενο…

Αξιοπιστία: Εδώ είναι και το μεγάλο του ατού. Δε δακρύζει ούτε για πλάκα. Για διαρροές τύπου πλυμμήρας, ούτε λόγος. Με διαφορά, ο πιο αξιόπιστος που έχω πιάσει στα χέρια μου σε αυτόν τον τομέα.

Airflow: Για όλα τα γούστα, πλην των γεμάτων πνευμονικών. Κλείνει τελείως και ανοίγει μέχρι την χαλαρή πνευμονική. Όμως, με τις stock βίδες, και το airflow σε τσιγαρίσια τζούρα, μαζεύει υγρό μεταξύ της βίδας και των σπειρωμάτων με αποτέλεσμα το γουργουρητό. Σε επικοινωνία μου με το support του Svoemesto, μου επιβεβαίωσαν το θέμα ως known issue και μου πρότειναν να αγοράσω τις πλαστικές βίδες, πράγμα που έκανα και το πρόβλημα λύθηκε. Όμως, για έναν ατμοποιητή των 100 Ευρώ που έχει known issue, θα περίμενα να είναι λυμένο πριν έρθει στα χέρια μου.

Διαχείρηση υγρών/Τροφοδοσία: Άψογη μέχρι 80% VG που έχω δοκιμάσει. Τον δουλεύω μονίμως στις 2 στροφές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Άψογο και το κλείσιμο, όπου τον έκλεισα σε δυο πρόσφατες πτήσεις μου, και ενώ ήταν γεμάτος, μετά την προσγείωση λειτουργούσε κανονικά, χωρίς ίχνος αποσταθεροποίησης.

Γεύση: Υποκειμενικό θέμα τελείως. Για εμένα, είναι στα ίδια επίπεδα με kfl+, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν αγγίζει την ποιότητα γεύσης που δίνει ο Phenomenon για παράδειγμα.

Αξίζει; 100%. Η ποιότητα κατασκευής του, η παραπάνω από αξιοπρεπής γεύση του, σε συνδυασμό με την απίστευτη αξιοπιστία του, τον έχουν κάνει τον Νο1 ατμοποιητή μου όταν βγαίνω έξω.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #504 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:17 »
για τη ποιτητα κατασκευης: tα προσωπα του τζαμιου ειναι αγρια,και ειναι αυτα που πατανε στα ορινκ
Οι τρυπες τροφοδοσια στο κωνο κατω κατω στη καμπανα δε ειναι λιασμενες "κοβεις δακτυλο!!
το πανω καπακι εχει ουτε δυο σπειρες,πολες φορες στραβοβιδωνει,ενα χιλιοστο μεγαλυτερο να το χε κανει
και για το βιδακι που πολυ σωστα ειπες ενω το ξερει,στο βαζει εξτρα..παλι καλα που σου βαζει και ντριπ τιπ δηλαδη να λεμε.Παντως η τζουρα χωρις γουργουρητο δουλευει προς το αερατο,και οχι σε ολη τη κλιμακα

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #505 στις: Απριλίου 11, 2016, 15:49 »
Μιλάς για τον γνήσιο;

Γιατί εμένα ούτε το γυαλάκι έχει περίεργες επιφάνειες, ούτε το καπάκι έχει 2 σπειρωματα (!!!), ούτε με έχει κόψει ποτέ καμία απο τις οπές εισαγωγής του υγρού.  Το πάνω καπάκι μπορεί να τύχει να στραβοβιδώσει, αλλα διορθώνεται αμέσως (μάλλον δεν έχεις προσπαθήσει ποτέ να βιδώνεις καμπάνα στον Phenomenon).

Απο εκεί και πέρα, όπως σε πολλά πράγματα, οι κρίσεις για ατμοποιητες ειναι υποκειμενικές και πάντοτε σχετικές με το το έχει ο καθένας στα χέρια του. Γι αυτό κι εγώ λοιπόν ειπα οτι συγκριτικά με αυτά που έχω στα χέρια μου, η ποιότητα του V3 mini ειναι καλύτερη.

Για το γουργουρητό συμφωνώ για αυτό και το ανέφερα. Εμένα μου το έκανε στο 70-80% του εύρους αέρα, ενώ το φαινόμενο εξαφανιζόταν στο τελευταίο αεράτο 20%.

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #506 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:06 »
Επειδη τυχαινει να εχω αγορασμενο το σετ με τις πλαστικες βιδουλες -απο τον v4-θα ηθελα να ρωτησω εαν η βιδα της βασης ξεβιδωνει μονο με καρυδακι.Υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να μπορεσω να αλλαξω τη βιδα;
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #507 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:17 »
Εγώ το έχω βγάλει με πένσα,ίσως τον γδάρεις λιγάκι με αυτό το τροπο,αλλιώς αναγκαστικά καρυδάκι

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #508 στις: Απριλίου 11, 2016, 17:26 »
Ευχαριστω, θα κανω μια προσπαθεια με πενσα.

Στάλθηκε από το SM-P900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #509 στις: Απριλίου 11, 2016, 18:47 »
Για να αλλαξεις βιδα του αερα δεν χρειαζεσαι καρυδακι.
Με ισιο κατσαβιδι θα ξεβιδωσεις τον 510 και μετα με παλι ισιο αλλα πολυ μικροτερο κατσαβιδακι θα ξεβιδωσεις την βιδα του αερα και θα βιδωσεις την πλαστικη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 79 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki