vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 14:29 »
Από την Δευτέρα που τον έχω δεν έχω πειράξει τον αέρα και το κυριότερο η βίδα είναι σταθερότατη σε σχέση με τον Κ4 που αναγκάστηκαν και έβγαλαν πλαστική για σταθερότητα.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:19 »
Εμένα, που είμαι παράξενος πολύ με άλλα, αυτό με τη ρύθμιση αέρα δεν με πείραξε. Βέβαια είμαι απο αυτούς που δεν πειράζουν τον αέρα ποτέ, πέραν της αρχική μου ρύθμισης και χαίρομαι που δεν υπάρχει ακόμη ένα part να με απασχολεί.


Αντιθέτως, θα έλεγα οτι με εσωτερική τη συγκεκριμένη βίδα παρατηρώ οτι δεν έχω ούτε τους ελάχιστους υδρατμούς που θα είχα να εγκλωβίζονται ανάμεσα στο εξωτερικό δαχτυλίδι ρύθμισης που προτείνετε και της βάσης του άτμο. Ο άτμο τώρα δεν φτάνει εύκολα να δακρύσει, έστω αυτό το πολύ λίγο, το φυσιολογικό που παρατηρείται με τα δαχτυλίδια, αφού με αυτά θα αναγκαζόμουν να καθαρίζω και αυτό πότε πότε.


Εννοείται οτι όπως επιθυμεί ο καθένας, απλά για να γράψω και εγώ τα δικά μου!  :laugh1: :thumpup:



Παρά το μέγεθος που αναγκάζει σε συχνά γεμίσματα, μένω ακόμη στήλη άλατος με το πόσο σφαιρικά καλά αποδίδει ετούτο το μηχανάκι … και λέω ξανά οτι ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο κάψιμο να αποκτήσω οτιδήποτε Svoe (παίζουν ρόλο και άλλα σε αυτό, φυσικά) .. επιτέλους, βγήκε ακόμη ένας εξαιρετικός άτμο που θα καλύψει αρκετούς απο τους τσιγαρίσιους!


Επίσης, πέραν της πολύ καλής γεύσης, είναι εξαιρετική και η θερμοκρασία της τζούρας για τα δικά μου γούστα, τα κεραμόπληκτα!  :yes:


Για γάμο δε μιλάω ακόμη, θα περιμένω το χρόνο να δείξει, είναι νωρίς ακόμη.




[Edit]
Επίσης 2, ελλάσον θέμα αλλά υπάρχει:
Καλά αναφέρει ο Busardo οτι η καμπάνα κολλάει οταν κλείνουμε τα υγρά. Όντως καμμιά φορά κολλάει και θέλει λίγο δύναμη για να αρχίσει να ξεβιδώνει, ακόμη και αν δεν την έχουμε αρχικά σφίξει. Δεν έχω καταλήξει εαν γι'αυτό ευθύνονται τα σπειρώματα ή το oring που κολλάει μετά απο τις ώρες ακινησίας ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:32 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:27 »
Κάποια στιγμή, είχα πεί κάτι για περί κλώνου να περιμένω κλπ...

ΑΑΑΚΥΡΟΟΟΟΟΟ!!!

Say "hellooooo" to my little friend! ! !  ;D





Ω ναι! Svoë είναι ο άτιμος και δεν άντεξα ούτε εγώ!!!

Στο δια ταύτα...
Ένα απαλό μίνι πλυσιματάκι με λίγο κρεμοσάπουνο όλα τα κομμάτια, σκούπισμα-γυάλισμα και κατ' ευθείαν πάνω στο ωμόμετρο για build. Έστησα με λίγο 0,40mm σύρμα που μου είχε μείνει, 8 σπείρες κολλητές στα 2,5mm στριμμένες, αποτέλεσμα 0,94 ohm.
Στήσιμο-γέμισμα, πιο εύκολο και από την ευκολία την ίδια.
Σε εμένα πάντως, την βιδούλα του αέρα, τη βρήκα κάπως χαλαρή. Την πέρασα κλασσικά με λίγη κανάβη υδραυλικών όπως έχω κάνει και στου Lite Plus αλλά και στον κλώνο Κ4 (όταν τον είχα), την ρύθμισα εκεί που μου αρέσει και ΤΕΛΟΣ.
Γεύση εφάμιλη του Lite Plus (και καλύτερη θα πω) και μακράν καλύτερη του Κ4!

Να πω χαλάλι το 90άρικο (από Atmosfaira με την έκπτωση του φόρουμ μας) ή θα φανώ υπερβολικός;
Σίγουρα πάντως θα φανεί εν καιρώ αν αξίζει (κατ' εμέ τα αξίζει) και το τελευταίο ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:30 »
παιδια δεν κανουμε δουλεια έτσι.... >:(


να ΜΗΝ σαν αρεσει πρεπει για αρχισουν οι αγγελίες  :laugh1:


αποτι βλέπω πάει καλα ο μικρος. αναμενόμενο βεβαια.... Νομίζω θα περιμένω κανα 2-3 μηνες μηπως βγαλει μεγαλο αλλιως..





Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:34 »
Πολλοί δεν θα αντέξουν να γεμίζουν κάθε λίγο, οπότε θα εμφανιστεί και αυτός στις αγγελίες, πιστεύω λίαν συντόμως.
Με γειές σε όλους ξανά!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:45 »
Πωλείται kayfun v3 mini σε άριστη κατάσταση ολοκαίνουργιος και με απόδειξη αγοράς.




Τιμή 250 ευρώ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 17:49 »
Έρχομαι να τον πάρω...  :fight_knuppel: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:04 »
Να κλείσει η αγγελία, δεν πωλείται τελικά :laugh1:

Τον γουστάρω τρελά τον κερατούκλη μιλάμε, από χτες το πρωί στα χέρια μου και δεν θέλω να πιάσω άλλον ένα πράγμα έχω πάθει. Καραμπινάτο όμως.! :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:10 »
Ρε ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ-ΝΤΕΛΙΡΙΟ ο "μπόμπιρας" λέμε!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Άσχετο... Ρίξατε καμιά ματιά τελευταία στο site του SvoëMesto;
http://shop.svoemesto.de/verdampfer/kayfun-mini-v2-1-zubehoer

Ω ναι! Τον ΞΑΝΑβγάζει και αυτόν και με τα νέα λογότυπα σε καμινάδα-drip tip όπως τον Mini V3...  :D

Άσχετο Νο2... Τα υγρά τους (http://shop.svoemesto.de/liquids) πού τα βρίσκουμε εδώ Ελλάδα;
Έχω την περιέργεια να τα δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:13 »
Καινούργιο κοσκινάκι... κ.λ.π κ.λ.π

Θα σας περάσει σε λίγες μέρες... ;)

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:29 »
Γεια σας,

Προσωπικά δεν με ξετρελαίνει και θα μείνω με KFL+ και τον expromizer v2 προς το παρόν.
Δευτερα τον πηρα, τρεις μέρες τον εχω...
Για εμένα πάντα δεν βλεπω τρελή διαφορά στην γευση απο τους άλλους δυο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2016, 21:36 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:37 »
Νταξ'... Λογικό και υποκειμενικό καθαρά το βρίσκω αυτό που λες. Δεν σε αδικώ καθόλου...
ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ π.χ., μου βγάζει καλύτερα τη γεύση από Lite Plus. Μπορεί να είναι και placebo βέβαια! Δεν αποκλείεται...
Γιατί δεν του δίνεις όμως λίγο παραπάνω χρόνο; (Λέω εγώ τώρα...)


(Vaporaki, σου 'φεξε από ό,τι φαίνεται!  :)) )

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:39 »
Να πω χαλάλι το 90άρικο (από Atmosfaira με την έκπτωση του φόρουμ μας) ή θα φανώ υπερβολικός;
Σίγουρα πάντως θα φανεί εν καιρώ αν αξίζει (κατ' εμέ τα αξίζει) και το τελευταίο ευρώ...
Αυτό με χάλασε (όποιος βιάζεται σκοντάφτει) τον πήρα από άλλο κατάστημα χωρίς έκπτωση αλλά και πάλι χαλάλι και το 10ρικο. Το αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:40 »
Προτείνω να επιμείνεις λίγο ακόμη* συνατμιστή, εκτός πια και αν είσαι παλιός χρήστης με εμπειρία σε επισκευάσιμους, οπότε θεωρώ οτι σε τέτοια περίπτωση ξέρεις πολύ καλά τι θέλεις απο ένα άτμο και τι οχι, έχοντας γνώση των παραμέτρων.

Σε περίπτωση όμως που δεν ισχύει, γενικότερα μιλώντας, όλοι ανεξαίρετα οι ατμοποιητές, έχουν μια καμπύλη εκμάθησης που αλλάζει απο άτομο σε άτομο. Μου έχει τύχει να ξεφορτωθώ ατμοποιητή πολύ γρήγορα επειδή δεν είχα καλύψει αυτη την καμπύλη ….  :dontknow: :thumpup:






*και οχι μόνο στο συγκεκριμένο ατμοποιητή, ισχύει για όλους αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 18:44 »
Αυτό με χάλασε (όποιος βιάζεται σκοντάφτει) τον πήρα από άλλο κατάστημα χωρίς έκπτωση αλλά και πάλι χαλάλι και το 10ρικο. Το αξίζει.


Φαντάσου ότι κι εγώ τελευταία στιγμή το σκέφτηκα να δω αν έχουμε την έκπτωση. Μου 'κοψε και λέω "Λες; Είναι και φρέσκο πράμα, παίζει και να μην έχει έκπτωση..."
Αλλά τελικά να 'ναι καλά η Atmosfaira, είναι εγγύηση σε αυτά.
Θα 'φευγε κι από εμένα η 100αρού πάνω στον ενθουσιασμό. Οπότε δεν είσαι μόνος...  :D


Το δεκάρικο αυτό, θα το φάμε σε σουβλάκια ή θα πάρουμε κανα υγρό ακόμα...  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios