vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

424 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, Tem, goran, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

ΚΟΟPOR 200W Plus

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
ΚΟΟPOR 200W Plus
« στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 00:28 »
Το koopor 200W plus είναι η δεύτερη εμπειρία μου με θηριώδη μοντάκια της smok, μετά το Smok Xcube II 160W, το οποίο ευχαριστήθηκα, πλην του μεγάλου μεγέθους του.

Nα πω εδώ, ότι η efun.top προσφέρθηκε να κάνει μια κλήρωση στο φόρουμ, προσφέροντας ένα koopor 200W plus, το οποίο ήδη έχω στα χέρια μου και θα αποστείλω με δικά μου έξοδα στον τυχερό, την επόμενη μέρα της κλήρωσης, για να γλυτώσουμε τους μακρείς χρόνους παράδοσης.





Τι έχουμε λοιπόν εδώ; Ένα μοντάκι από τη θυγατρική της, με 40 περισσότερα βατ και άμεση δυνατότητα χρήσης συρμάτων Ni200, αλλά και Ti, SS, στον έλεγχο θερμοκρασίας, χωρίς την ανάγκη να μπει ο χρήστης στη διαδικασία να ξεκλειδώσει τις ανάλογες λειτουργίες μέσω google market με υπόλοιπο στο paypal balance του.



Το μοντάκι έρχεται σε περιποιημένο πορτοκαλί κουτάκι, χωρίς καλώδιο, αλλά με μια πορτοκαλί θήκη σιλικόνης, στα χρώματα της συσκευασίας.
Οι διαστάσεις του είναι 100Χ59Χ24.5 και δέχεται δύο μπαταρίες 18650.
Επέλεξα τις INR Samsung 2500mah, 30A μαζί με σύρμα ni200 της youde, στην παραγγελία μου από την efuntop.com.



Είναι μεγάλο μοντ, με όχι ιδιαίτερα εντυπωσιακό design. Στρογγυλεμένο στις γωνίες, με γραμμικά σχέδια μπροστά και πολλές τρύπες διαφυγής αερίων πίσω.  Στο χρώμα SS τραβάει τις δαχτυλιές σαν μαγνήτης. Το πορτάκι των μπαταριών είναι μαγνητικό, εφαρμόζει καλά και βγαίνει μόνο με τράβηγμα προς τα κάτω. Αλλά… προσοχή, μπαίνουν υγρά μέσα αν ο ατμοποιητής έχει διαρροές.
Προσοχή! Αυτό νομίζω ότι θα έπρεπε να το προσέξει η εταιρία.





200 βατ είπαμε; Ναι, με 2 μπαταρίες θά ‘θελε!!! Δεν είμαι του σπορ ατμίζω με τα ίδια βατ που φωτίζω και το σαλόνι μου, όσοι όμως είστε, γνωρίζετε καλύτερα από μένα ότι με 2 μπαταρίες και την ανάλογη μικρή αντίσταση, το όριο είναι κάπου στα 160 βατ. Όχι, ότι μου έλειψαν ή ότι θα λείψουν στην πλειοψηφία των ατμιστών τα 40 επιπλέον βατ… λέμε τώρα.

Πάντως η αυτονομία του μοντ σε συνθήκες TC και VW μέχρι 30 βατ ήτο υποδειγματική. 1619 τζούρες με την πρώτη φόρτιση των Samsung. Σκεφτείτε LG-HG2 3000mah μετά από 5-6 φορτίσεις!

Δίνω εν συντομία τις προστασίες και τα τεχνικά χαρακτηριστικά για να περάσουμε στην ουσία.
Υπερθέρμανσης, χαμηλής μπαταρίας, βραχυκυκλώματος, μετρητής τζούρας με μηδενισμό και ρύθμιση ορίου και έξυπνη αναγνώριση αντίστασης. Το τελευταίο υπόσχεται ότι το κάνει με ειδική λειτουργία που μετράει 4000 φορές το δευτερόλεπτο τη θερμοκρασία της αντίστασης. Επιπλέον έχει λειτουργία που αυξάνει το βολτάζ, κάνει πιο ακριβή και γρήγορη τη μέτρηση και βελτιώνει τη γεύση. Dual Driver System την ονομάζει.
100mm υψος, 24.5 βάθος, 59 πλάτος, 273.2 γρ βάρος. Τεράστιο!

Πώς ατμίζει λοιπόν το Koopor 200W;
Επεισοδιακά και ποτέ με τον ίδιο τρόπο. Μαζί του η ζωή είναι μια περιπέτεια. Εν αρχή έβαλα τον καυφούνη μου, στημένο ήδη και δουλεμένο με τιτάνιο για λίγα μλ. Λίγες τζούρες και έφαγα καμμένο. Κόπηκε το σύρμα της αντίστασης. Αμετανόητη βάζω τον εβίβα με ni200, επίσης δουλεμένο λίγα μλ. Επανάληψη του ίδιου σκηνικού αλλά με προσθήκη ενός έντονου θορύβου παααφφφ, σαν να εξερράγη η αντίσταση!!!  Λίγες τζούρες και τρώω το καμμένο του ΙΑΤΤΥ. Αφού επανήλθα από το κώμα, τσεκάρω ξανά μανά για να βεβαιωθώ ότι δεν είχα κατά λάθος άλλο mode στο μοντ και κάνω άλλες 2 – κανονικές – τζούρες για να κοπεί και στον εβίβα το σύρμα. Όλα αυτά μέσα σε λίγα λεπτά. Αυτό που λέγαμε για τις 4000 μετρήσεις θερμοκρασίας το δευτερόλεπτο!

Γυρνάω σε VW, goliath 2 με 45 βατ και όλα καλά. Στις λειτουργίες του μοντ υπάρχει η δυνατότητα διόρθωσης της τιμής ανάγνωσης της αντίστασης. Παίζοντας με την τιμή, το πρόβλημα περιορίζεται με το TC, αλλά όχι μόνιμα. Κατά διαστήματα το μοντ διαβάζει την αντίσταση μεγαλύτερη από αυτή που πραγματικά είναι και δίνει περισσότερο ρεύμα. 

Στη συνέχεια το μοντ δούλεψε σχετικά καλά με τις νέες αντιστάσεις ni200 και Ti, αλλά σε εμφανώς λιγότερους βαθμούς. Αλλάζοντας ξανά αντιστάσεις για να τραβήξω το βίντεο, ξανάρχισαν τα θεματάκια.  Να αναφέρω βέβαια εδώ ότι υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης της μοναδικής αντίστασης κάθε σύρματος, για καλύτερη ανάγνωση.

Αν την ξέρετε, ίσως να βελτιώσει τα πράγματα. Ή ίσως κάποια αναβάθμιση του software από τον υπολογιστή. 
Το μενού του μοντ είναι  μια light εκδοχή του xcubeII.
Δηλαδή… ρύθμιση VW, memory, TC. Και στις 3 μπορείτε να επιλέξετε από soft μέχρι hard, που δίνει λιγότερο ή περισσότερο ρεύμα στην αρχή της τζούρας. Δυστυχώς δε δουλεύει τόσο καλά όσο στο cube.

Στο TC έχει επιπλέον ρύθμιση τύπου σύρματος, εσωτερικής του αντίστασης και ρύθμιση για μονό ή διπλό κόιλ.
Ακολουθούν οι ρυθμίσεις stealth mode, contrast, διάρκεια αναμμένης οθόνης, φορά οθόνης και κάπου κρυμμένη είναι και η διόρθωση της τιμής αντίστασης, αν νομίζετε ότι το μοντ διαβάζει την αντίσταση μικρότερη και δίνει λιγότερο ρεύμα ή μεγαλύτερη και δίνει περισσότερο ρεύμα.
Αναβάθμιση μέσω USB. Η θύρα USB δεν είναι για φόρτιση, αλλά για αναβάθμιση του μοντ μέσω υπολογιστή.

Συμπέρασμα:

Αν θέλετε ένα μοντ με τρελή αυτονομία και ψηλά βατ, το koopor 200W plus είναι οκ. Ειδικά αν δεν πολυχρησιμοποιείτε το TC. Αν πάλι είστε φαν του TC, μπορεί παλεύοντας με τις ρυθμίσεις co efficient και διόρθωσης τιμής αντίστασης να βρείτε άκρη. Προσωπικά εγκατέλειψα την προσπάθεια με το συγκεκριμένο μοντ για δυο πολύ υποκειμενικούς λόγους: είμαι οπαδός του plug & play και νιώθω λίγο άβολα με τις πολύ φτηνές πλακέτες που υπόσχονται τα πάντα. Ισως αν ήταν μικρό σε μέγεθος μοντάκι να το πάλευα λίγο περισσότερο. Αν η τιμή είναι το κριτήριο, τότε ναι, για την τιμή του έχει πολλές δυνατότητες, αλλά θεωρώ καλύτερο το λίγο ακριβότερο ξαδερφάκι του της σμοκ. Εψαξα γνώμες και άλλων χρηστών στο διαδίκτυο. Πολλοί συγκλίνουν με την δική μου για τα θεματάκια στο TC, άλλοι πάλι όχι και το θεωρούν καλό.



Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 11:25 »
Petra, καλημέρα.
Άλλη μία καταπληκτική παρουσίαση, (προσωπικά δηλώνω οπαδός, διαβάζω και κατανοώ πολύ περισσότερα στις εδώ παρουσιάσεις σου παρά στο ιντερνετικό χάος).

 
Η αλήθεια είναι πως εμένα ποτέ δεν με κέρδισαν τα τερατάκια, όμως βλέπω πολλές δυνατότητες και αρκετές απ' αυτές ούτε καν γνώριζα. Μενού από xcube ll, (βέβαια βλέπω και πως η θύρα usb δεν είναι για φόρτιση), ρύθμιση ορίου στον μετρητή τζούρας, έξυπνη (και επεισοδιακή) αναγνώριση αντίστασης (αλλά και δυνατότητα ρύθμισης της μοναδικής αντίστασης σύρματος για καλύτερη ανάγνωση), λειτουργία που αυξάνει το βολτάζ, αλλά και θεματάκια με tc. Κουράστηκα και που τα έγραψα, πόσο μάλλον να σε ρωτήσω κάτι για όλα αυτά. 

 
Όαση το φόρουμ! 

 

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 12:24 »
Μπράβο Petra, εξαιρετική όπως πάντα, μεστή και περιεκτική, right on target!  :thumpup:

Απόλαυση το να σε διαβάζει κανείς...  :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 14:43 »
Βρε, Zarko, αν σου πω ότι σε σκεφτόμουν όταν έκανα τις δοκιμές και έλεγα μέσα μου... "αν άτμιζα στα βατ που ατμίζει ο zarko, θα το επέλεγα;" Να πω την αλήθεια, ένα σφιξιματάκι το ένιωθα. Οχι, δεν έχω στοιχεία για να πω ότι στα 80 και 100 βατ με συνεχές άτμισμα θα έχει θέμα, αλλά θα ένιωθα σ΄αυτά τα βατ πιο ασφαλής με κάτι πιο επώνυμο κι ακριβό. Να το πω αλλιώς; Με το smok xcube II θα ένιωθα πιο ασφαλής, παρόλο που δεν θεωρείται ακριβό μοντ.

JoeBarTeam. Δυνατότητες έχει πολλές, είπαμε όμως, είναι μια Light εκδοχή του προαναφερόμενου μοντ της μαμά εταιρίας, το οποίο θεωρώ πολύ πιο ακριβές και σταθερό μοντ.
Η θύρα usb δεν είναι για φόρτιση, διότι θέλει δυο μπαταρίες παντρεμένες και σε χαμηλό κοστολόγιο δύσκολα βάζεις usb θύρα που να φορτίζει σωστά 2 παντρεμένες μπαταρίες. Ούτε το cube φορτίζει μέσω της θύρας.
Τα πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία του είναι οι ρυθμίσεις για 3 διαφορετικά σύρματα ελέγχου θερμοκρασίας, με ξεχωριστή για το καθε ένα ρύθμιση μονού και διπλού κόιλ, co efficient συν η δυνατότητα διόρθωσης της αντίστασης που διαβάζει το μοντ, μαζί με τη ρύθμιση να δίνει λιγότερο ή περισσότερο ρεύμα στην αρχή της τζούρας. Ολα αυτά παραμετροποιούν υπέροχα το άτμισμα, με μοναδική απαίτηση από το μοντ, να διαβάζει με τον ίδιο τρόπο πάντα την αντίσταση. Κι αν τη διαβάζει λάθος, να την διαβάζει πάντα με την ίδια απόκλιση. Τώρα ή διαβάζει ενίοτε ό,τι νάναι, ή δεν μπορεί να ρυθμίσει σωστά το ρεύμα που θέλει να δώσει.
Αυτό δεν το κάνει πάντα βέβαια, αλλά και μια στο τόσο να το κάνει, είναι αιτία κακής αξιολόγησης.
Μπορεί να ατμίζεις υπέροχα για ώρες και ξαφνικά να σε καίει ή να το νιώθεις υποτονικό.
Στο TC το cube ήταν σταθερότατο.

Στο VW το Koopor δουλεύει μια χαρά στα βατ που το τέσταρα, μέχρι 40.

Και θα ξαναπώ οτι εντυπωσιάστηκα με την αυτονομία του. Αυτά τα νούμερα ούτε στο smok τα είχα δει. 1600 τζούρες αντιστοιχούν σε 800 τζούρες με μονή μπαταρία 18650. Και όχι με άτμισμα ενός καυφούν στα 12 βατ, αλλά με εναλλασσόμενο tc με vw στα 15-40 βατ.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 16:32 »
Ήμουν έτοιμος να γράψω τα ίδια ακριβώς, όσον αφορά το άτμισμα στα πολλά βατ, αλλά προτίμησα να μην πω τίποτα. Όπως ακριβώς και στην περίπτωση του RX200, αποφάσισα να ακολουθήσω τον δικό μου δρόμο, χωρίς όμως να πετάγομαι συνεχώς σαν... τη πορδή στο νήμα του και να το θάβω, μόνο και μόνο επειδή δεν μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη.  :)

Απλά ακολουθώ το ένστικτό μου, και όπου με βγάλει. Αν δεν με κάνει να νιώθω απολύτως ασφαλής ένα μοντάκι, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να το ατμίσω στα πολλά βατ. Ο μεγάλος Χιονόλυκος και το Reuleaux DNA200 μου το βγάζουν αυτό το αίσθημα ασφάλειας. Όπως το ίδιο πιστεύω ότι θα συμβαίνει και με το RX200, που μόνο RX200 δεν θα είναι πια μετά από τις "περιποιήσεις" του μάστορα SEB.  :))

Με αλλαγμένο πόλο, με φορεμένη τη πλακέτα DNA200 και αλλαγμένη όλη την εσωτερική καλωδίωση με άλλη με "κτηνώδεις διαστάσεις", πιστεύω ότι το RX200 θα φοράει πλέον ταμπέλα στο μέτωπο: "Δώσε μου τρελλά βατ, μπάρμπα"!  ;D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 16:51 »
Eίναι πρώτιστο θέμα η ασφάλεια, ειδικά για όσους έχουν απαιτήσεις στα βατ.
Εχω διαβάσει ότι με 2 μπαταρίες και με μια συγκεκριμένη μικρή αντίσταση, τα μοντ δίνουν μέχρι 160 βατ. Το cube αυτό κάνει. Εδώ, με 2 μπαταρίες ξεκινάμε με οροφή τα 200 βατ. Μπορεί κανείς να μην τα θελήσει, αλλά όταν με δυο μπαταρίες τάζεις 200 βατ και δεν τα δίνεις στην πράξη, αυτό σημαίνει ότι και αλλού, που μετράει περισσότερο, μπορεί να μην είσαι ακριβής. Η στεγανότητα επίσης με προβλημάτισε. Ολο και κάποιος ατμοποιητής θα πετάξει υγρά. Δεν είναι το καλύτερο να κατέβουν ως την μπαταρία.

Ισως είναι λεπτομέρειες, αλλά για κάποιους μετράνε.
Γι΄αυτό στο τέλος είπα ότι μπορεί αν το ψάξει κάποιος, να το δουλέψει τέλεια στα πάντα.
Αλλά σίγουρα αυτό στο οποίο είναι μανούλα είναι ως μοντ αυτονομίας.
Πέτα μέσα δυο LG 3000 HG με νορμάλ χαμηλή αντίσταση και τράβα να κάνεις διακοπές σε νησί χωρίς ρεύμα!  :))

Kοιτάξτε αυτό το τεστ του camber http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5559.msg895755.html#msg895755
Με κάνθαλ στα 14 βατ και 3.5'' τζούρες - όσο οι δικές μου, δλδ σχετικά μικρή καταπόνηση, η καλύτερη μπαταρία έδωσε 523 τζούρες, η μπαταρία που χρησιμοποιησα εγώ εις διπλούν, έδωσε 458 σε vtc mini.
Οι 2 samsung έδωσαν στο koopor 1619 τζούρες!!!! Με μικτή λειτουργία tc και vw 15-40 watt!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 19:51 »
Εύγε κυρία μας!

Που θα πας, κτηνάκι το κτηνάκι, θα το συνηθίσεις σιγά σιγά και θα σε δούμε με κανένα τέρας να κυκλοφορείς μονίμως καμιά μέρα...  :))

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 22:46 »
Ωραίο review, thanx  :D      φαίνεται πολύ "heavy metal" το mod.

Αν ήμουν στην θέση σου, και είχα και την εμπειρία σου στα στησίματα, στο 2ο/3ο μπαμ και κάψιμο αντίστασης θα το είχα πετάξει από το παράθυρο. Πες μου,  και εσύ το σκεφτηκες κάποια στιγμή, έτσι;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 23:02 »
Λόγω μεγέθους, αργά ή γρήγορα θα το αποχωριζόμουν, ούτως ή άλλως.
Δεν είναι όμως ένα απλό μοντ σαν το istick, που είτε παίζει, είτε δεν παίζει, ώστε να το πετάξεις με την πρώτη στραβή.
Εχει ρυθμίσεις, οπότε πάντα υπάρχει η πιθανότητα να μπήκε κατά λάθος κάποια ρύθμιση ή να χρειάζεται αλλαγή κάποια μικρορύθμιση. Ή να έχει κάποιο θέμα που διορθώνεται σε μελλοντική αναβάθμιση.
Από την άλλη, όταν κάτι είναι πολύ οικονομικό, δεν έχουμε υψηλές απαιτήσεις.


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 23:18 »
Εγώ πάντως τα φοβάμαι τα μπαμ, μπορεί και σαν αντανακλαστικό να το είχα στείλει έξω από το παράθυρο με το πρώτο.

Αφήνω το αστείο (αν και με αντιπροσωπεύει στον τρόπο που αντιμετωπίζω λίγο αυτά τα μαραφέτια), αν το έπαιρνα από το ράφι και αφηνα 5-10-50Ε στο ταμείο και σε έτοιμο deck στημένο, που παίζει σωστά με TC σε απλό/φτηνό mod τύπου istick, αυτό άρχιζε τις τουφεκιές θα το γύρναγα πίσω. Το ότι μπορεί να φτιάξει με κάποια μικρορύθμιση θαμμένη σε κάποιο υπομενού ή με s/w update δεν μου λέει κάτι. Από το ράφι το πήρα και δεν υπέγραψα πουθενά χαρτί ότι θα γίνω alpha/beta tester της οποιαδήποτε εταιρίας. Πόσο μάλλον όταν η ίδια αυτή εταιρία διαφημίζει 4000 ελέγχους Ω/sec

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 19:24 »
Το έχω καμια 10ρια μέρες τώρα.


Μου άρεσε πολύ το μικρό στο χέρι αλλα άκουγα πολλά και δεν το πήρα οπότε πήγα στο μεγάλο,το σκεφόμουν πολύ και αυτό αλλα αφού πούλησα το αγαπημένο μου κίτρινο εβικ είπα να πάω σε ένα κόκκινο.


Του έβαλα πάνω 2βτσ5 μπαταρίες.Τις πρώτες μέρες το είχα με τον τρίτον 2 με την κεφαλή του vaporesso 0,9 ωμ στα 25-30 βαττ.


Μαζί είχε και την μαυρη θηκούλα,πολύ καλή αλλα βαλε-βγάλε είναι μπέρδεμα.


Η αυτονομία του καταπληκτική,πολύ καλύτερη απο του ρχ200 με τις 3 lg hg2 που το έχω και σε χαμηλότερα βαττ.


Με το που βάζεις τις μπαταρίες γράφει βέρσιον 1.03,επίσης να πω οτι δεν είναι αναβαθμίσιμο άσχετα τι γράφει πάνω,για να το αναβαθμίσεις πρέπει να πάρεις εξτρά καλώδια,να το λύσεις,κλπ.Αν δείτε στο σαιτ της κοοπορ έχει πέσει πολύ κράξιμο.


Η πόρτα πολύ σταθερή,όχι σαν του μίνι που παίζει ευκολα,αυτο εμένα με χάλασε γιατι του μίνι είχε πλάκα..
Τα κουμπάκια πολύ σταθερά και δεν παίζουν καθόλου όσο και να τα κουνά,πολλοί reviewers λέγανε γιαυτο,σε μένα πάντος είναι πολύ καλά.


Σε βατ παίζει πολύ καλά αν και σε σχέση με το ρχ νομίζω οτι είναι λίγο πιο μαλακό,ή θέλει περισσότερα για να παίξει το ίδιο.


Σε tc,νικέλιο παίζει μια χαρά,δεν με αρέσει που δεν μπορείς να ρυθμίσεις τα βαττ και το μιν που έχει πάλι το ήθελα πιο κάτω,πάντως παίζει απροβλημάτιστα,τιτάνιο δεν έχω δεν δοκίμασα.Σε ss,εφαγα κάτι γερά καψούλια.Δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει με το tcr πάντως αν το βάλεις όσο πρέπει για το κάθε σύρμα έφαγες καμμένο,το έβαλα στο ελάχιστο 0050 που πάει και δεν το καψε αλλα δεν μάρεσε.Πάντως δεν με πέταψε ποτε σε βαττ όπως γίνετται με πολλά.


Είναι μεγάλο μοντ,δεν είναι πολύ βαρύ,ελαφρύτερο απο το ρχ αλλα μεγάλο.Το χρώμα του είναι ματτ και έχει καλή βαφή,πόσο ανθεκτική είναι δεν ξέρω γιατι το προσέχω όσο μπορώ.


Γενικά με αρέσει πολύ.Έχει πολύ καλή αυτονομία,ωραία αίσθηση και είναι όμορφο,ωραίο μενού αν και άχρηστο.


Αρνητικά:Δεν είναι αναβαθμίσιμο,με χαλάει μόνο και μόνο γιατι γράφουν πάνω οτι είναι.Το ss θέλει δουλειά για να παίξει και αφού δεν μπορείς να το αναβαθμίσεις δεν μπορείς να παίξεις εκεί.Σε tc δεν ρυθμίζεις βαττ.Όταν βάζω ατμοποιητή πάνω δεν τον βγάζει πόσο είναι,πρώτα πατάω το φαιρ,με ρωτάει αν είναι καινούργια ή παλιά αντίσταση και μετά βγάζει πόσο είναι,¨οταν πατάω το φαιρ απο σβηστή οθόνη πρώτα βγάζει κοοπορ και μετά γίνεται κανονική,όταν είναι αναμένη η οθόνη κάνει ένα θόρυβο σαν το εβικ βτ,Όταν πατάς το φαιρ αργεί σχεδόν ένα δευτερόλεπτο να δώσει,το οποίο λέει η κοοπορ οτι ίναι για να καταλαβαίνει αν πάς για το μενου με 3 κλικ ή πας να ατμίσεις.


Γενικά είναι ένα μοντάκι που μαρέσει και το ευχαριστιέμαι τόσες μέρες.


Εγω το χα πάρει απο εδω όταν το χε βάλει προσφορά κάτω απο την μισή τιμή που το χει.
http://www.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_269812.html

Αποσυνδεδεμένος spirosbreak

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 22:43 »
ήμουν έτοιμος να το αγοράσω αλλά μετά από τα σχόλια πάω για άλλο  να ειστε καλά παιδιά που μας βοηθάτε

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΚΟΟPOR 200W Plus
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 09, 2016, 20:47 »
εγω δυστηχως το πηρα χωρις να δω το νημα
ξερει κανεις αν πλεον η νεα εκδοση ειναι αναβαθμισημη?
εμενα παντως οταν απλα κουμπωσα πανω ενα σεταρισμενο σσ
δεν περημενα να το καψω ....φαινοταν οτι κατι παιζει ....αφου με το που πατουσα απραζε σαν τρελλο
μου φανηκε πολυ παραλογο και το αφησα αφου δεν ηξερα να το χειριστω,επισης μου εκανε το ιδιο
και σε βατ μοντ ,τρελλο αρπαγμα :wall:
ευτηχως μετα 2 μερες εβαλα παλι τον ατμο και φανηκε να στρωνει στα βαττ ....θα δουμε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem