vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Abuelos

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 13, 2017, 18:29 »
Αστο να δοκιμασεις πρωτα. Βλεπεις υπαρχουν κ τα προσωπικα  γουστα.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 13, 2017, 19:24 »
ναι θα το δοκιμασω πρωτα γιατι μου αρεσουν οι εντονες γευσεις,παντως μυριζει πολυ εντονα.....θα δουμε μαριε

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 13, 2017, 21:44 »
με 10 0/0 που το εχω στις 10 ημερες ειναι φοβερο..το ιδιο και το humo tipo

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 13, 2017, 07:12 »
Παιδιά,έχει δοκιμάσει κάποιος το crema da fresca μετά tpd,όπως επίσης και το συμπυκνομένο άρωμα,για να μου πεί αν είναι ίδια με εκείνο το εκπληκτικό υγρό που είχα ατμίσει τον περασμένο Δεκέμβρη; Άν κάποιος έχει δοκιμάσει και την μηλόπιτα..

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 13, 2017, 09:36 »
Κάποιος να έχει φτιάξει το crema de fresa σε diy και να ξέρει πόσο χρόνο ωρίμανσης χρειάζεται;
Έχω φτιάξει ένα μπουκαλάκι εδώ και 4 μέρες που μυρίζει υπέροχα!
Εγω στις 3 εβδομάδες με 20% σε 70-30 βαση το βρισκω εντονο κ μπουχτιζω.  Στις 10 μερες ηταν πιο ωραιο αλλα οσο περνουν οι μερες βαραίνει. Οπως ειναι τωρα με μικρή αραιωση γυρω στο 17% εγινε παλι οπως το ετοιμο. Το επομενο θα το κανω σιγουρα κοντα στο 17% και ατμισμα μετα τις 15 μερες. Το 20+ μου φαινεται πολυ βαρύ και με πνιγει.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 13, 2017, 09:45 »
Η τάρτα μήλο είναι ένα καταπληκτικό υγρό (αν δεν έχεις κάποια απέχθεια στα μήλα) και όσοι φίλοι το δοκίμασαν από τον δικό μου ατμοποιητή ενθουσιάστηκαν. Γλυκό βέβαια υγρό, πολύ, αλλά αναγκαία και τα γλυκά για μας που πασχίζουμε να πάρουμε κάνα κιλό... ;D

8-10% αραίωση και καμιά βδομάδα ωρίμαση σύμφωνα με τον δημιουργό του αρώματος!  :thumpup:


ΥΓ. Και δεν σπάει τα πλαστικά τανκάκια απ' ότι φαίνεται (μέχρι στιγμής τουλάχιστον)...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2017, 10:11 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 13, 2017, 11:22 »
Παιδιά,έχει δοκιμάσει κάποιος το crema da fresca μετά tpd,όπως επίσης και το συμπυκνομένο άρωμα,για να μου πεί αν είναι ίδια με εκείνο το εκπληκτικό υγρό που είχα ατμίσει τον περασμένο Δεκέμβρη; Άν κάποιος έχει δοκιμάσει και την μηλόπιτα..
ειναι το αρωμα σχεδον κατα 95% θα ελεγα με το ετοιμο,απο τα αγαπημενα μου.....

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 13, 2017, 18:22 »
Ευχαριστώ πολύ παιδιά,θα τα τιμήσω δεόντως..

Αποσυνδεδεμένος Rebirth

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 11, 2017, 18:13 »
Καλησπέρα κι από μένα.
Διευκρινίζω ότι είμαι αρχάριος (από αρχές του έτους ξεκίνησα το ηλεκτρονικό) και το μόνο υγρό που έκανα μέχρι σήμερα ήταν το Golden Margy της γνωστής εταιρείας. Τις προάλλες -για λόγους οικονομίας- επισκέφθηκα το zerobacco και ζήτησα κάτι καπνικό που να προσομοιάζει. Μου έδωσαν μια μηδενική βάση (VG) την οποία ανέμιξε με... Fuego ( ; ). Για να μην σας κουράζω το αποτέλεσμα (8άρι σε νικοτίνη βγήκε) δεν με ικανοποίησε γευστικά. Moυ βγάζει πολύ ξηρή καπνίλα, και παρότι δεν μου αρέσουν τα πολλά... γλυκά, θα ήθελα να είναι ένα... τσακ πιο "κανελίσιο". Εχει δοκιμάσει κάποιος από την Abuelos ή zerobacco κάτι που να προσομοιάζει στο Golden Margy;

Ευχαριστώ πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 18:28 από Rebirth »

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 11, 2017, 20:46 »
Απ'ότι κατάλαβα δεν μιλάμε για το έτοιμο υγρό,αλλά για το άρωμα το οποίο και σου ανάμιξαν με βάση (νικοτινούχα κι όχι μηδενική όπως λές,αλλιώς δεν θα είχες υγρό με 8mg νικοτίνης).
Σου είπαν οτι το υγρό χρειάζεται ορίμανση κι οτι δεν ατμίζεται άμμεσα;αν δεν το άφησες για 10-15 μέρες και το άτμισες αμέσως σίγουρα δεν πήρες την σωστή γεύση.
Επειδή δεν γνωρίζω το υγρό που άτμιζες μέχρι τώρα,το μόνο που μπορώ να σε συμβουλέψω είναι να επισκεφθείς και πάλι το κατάστημα και να δοκιμάσεις στο δοκιμαστήριο μια μεγάλη γκάμα απο καπνικές γεύσεις πόύ διαθέτει για όλα τα γούστα..

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 21, 2017, 14:03 »

Abuelos Pecan…?

Μην το ψάχνετε το υγρό στο site της zerobacco γιατί δεν υπάρχει. Κι ο λόγος που γράφω αυτό το ποστ είναι ακριβώς για να πιέσουμε τον σεφ να το κυκλοφορήσει κάποια στιγμή και να μπορέσουν όλοι να το δοκιμάσουν και να το εκτιμήσουν. 
Πήρα το Pecan σε μορφή αρώματος πριν καμιά 15αριά μέρες και το έφτιαξα σε αραίωση 8% το ίδιο απόγευμα. Περίμενα υπομονετικά αυτές τις δύο εβδομάδες και χθες αργά το βράδυ αποφάσισα να το βάλω σε έναν φρεσκοπλυμένο unfollow. Το είχα ξαναδοκιμάσει το υγρό στην zerobacco σε ένα clearomizer και μου είχε αρέσει πολύ. Στον δικό μου όμως ατμοποιητή και με το στήσιμο που μου αρέσει, το υγρό απογειώθηκε και τελικά με ξενύχτησε. Άντε μια τζούρα ακόμα και μια ακόμα και μια ακόμα, τελικά 200 τζούρες ακόμα έκανα και αποφάσισα πως το υγρό είναι εξαιρετικό! 
Το Pecan (δεν υπάρχει ελληνικός όρος) είναι ένας ξηρός καρπός που μοιάζει πολύ με το καρύδι (και οπτικά) αλλά δεν έχει ακριβώς την ίδια γεύση (μην περιμένετε να σας περιγράψω την γεύση με λόγια – υπάρχουν και όρια στο τι μπορώ να κάνω...). Οι Αμερικάνοι το αγαπούν πολύ το pecan και φτιάχνουν μια γλυκιά πίτα με αυτό σαν βάση που ονομάζουν...pecan pie. To υγρό είναι ακριβώς αυτό. Μια παραλλαγή της αμερικάνικης pecan pie, με ένταση, κάποια γλυκύτητα και κάτι το πικάντικο στη τζούρα. Δεν θα πω περισσότερα για την γεύση γιατί γευσιγνώστης δεν είμαι και δεν θέλω να αρχίσω να γράφω απ’ τη φαντασία μου. 
Το άρωμα το έχουν στα χέρια τους ήδη 3-4 φίλοι και περιμένω και απ’ αυτούς να πουν την άποψη τους. Είχα σκοπό να το δώσω και σε 4-5 ακόμα αλλά τώρα που το δοκίμασα και το καψουρεύτηκα, θα πρέπει να περιμένουν να το κυκλοφορήσει η Abuelos. Sorry…  8)


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 21, 2017, 14:06 »
να κυκλωφορησει χτες λεμεεε

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 21, 2017, 14:40 »
Abuelos Pecan…?

Μην το ψάχνετε το υγρό στο site της zerobacco γιατί δεν υπάρχει. Κι ο λόγος που γράφω αυτό το ποστ είναι ακριβώς για να πιέσουμε τον σεφ να το κυκλοφορήσει κάποια στιγμή και να μπορέσουν όλοι να το δοκιμάσουν και να το εκτιμήσουν.
Πήρα το Pecan σε μορφή αρώματος πριν καμιά 15αριά μέρες και το έφτιαξα σε αραίωση 8% το ίδιο απόγευμα. Περίμενα υπομονετικά αυτές τις δύο εβδομάδες και χθες αργά το βράδυ αποφάσισα να το βάλω σε έναν φρεσκοπλυμένο unfollow. Το είχα ξαναδοκιμάσει το υγρό στην zerobacco σε ένα clearomizer και μου είχε αρέσει πολύ. Στον δικό μου όμως ατμοποιητή και με το στήσιμο που μου αρέσει, το υγρό απογειώθηκε και τελικά με ξενύχτησε. Άντε μια τζούρα ακόμα και μια ακόμα και μια ακόμα, τελικά 200 τζούρες ακόμα έκανα και αποφάσισα πως το υγρό είναι εξαιρετικό!
Το Pecan (δεν υπάρχει ελληνικός όρος) είναι ένας ξηρός καρπός που μοιάζει πολύ με το καρύδι (και οπτικά) αλλά δεν έχει ακριβώς την ίδια γεύση (μην περιμένετε να σας περιγράψω την γεύση με λόγια – υπάρχουν και όρια στο τι μπορώ να κάνω...). Οι Αμερικάνοι το αγαπούν πολύ το pecan και φτιάχνουν μια γλυκιά πίτα με αυτό σαν βάση που ονομάζουν...pecan pie. To υγρό είναι ακριβώς αυτό. Μια παραλλαγή της αμερικάνικης pecan pie, με ένταση, κάποια γλυκύτητα και κάτι το πικάντικο στη τζούρα. Δεν θα πω περισσότερα για την γεύση γιατί γευσιγνώστης δεν είμαι και δεν θέλω να αρχίσω να γράφω απ’ τη φαντασία μου.
Το άρωμα το έχουν στα χέρια τους ήδη 3-4 φίλοι και περιμένω και απ’ αυτούς να πουν την άποψη τους. Είχα σκοπό να το δώσω και σε 4-5 ακόμα αλλά τώρα που το δοκίμασα και το καψουρεύτηκα, θα πρέπει να περιμένουν να το κυκλοφορήσει η Abuelos. Sorry…  8)


O ανθρωπος μας λέει για υγρό που δεν κυκλοφορεί και οτι το δοκιμάζει σε ατμοποιητη που δεν μπορουμε να βρουμε ( γιατι τους καβατζωσε όλους ) και τώρα τι θέλει να του πουμε και ευχαριστώ ;

Απο Δευτερα που επιστρέφω θα παω απο Zerobacco γιατί πρέπει να "μαγειρέψω",  κανονισε να μου πει δεν εχω ιδέα τι είναι το Pecan και να μην δοκιμάσω, θα σε ψαξω και θα σε βρώ Σέρλοκ και θα απαλλοτριώσω τις καβάτζες σου μαζί με κανα δύο unfollow  8) ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 14:54 από Orion »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 21, 2017, 14:42 »
Εκεί που είναι η zerobacco το μόνο εύκολο είναι να τον "πεισουμε" να το κυκλοφορήσει.

Εκτός και αν δεν λυπάται τις βιτρίνες του...


Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:33 »
μιας και είμαι ένας από αυτούς που το δοκίμασαν το pecan μπορώ να πω πως είναι πολύ ωραίο υγρό (για τα δικά μου δεδομένα)
και εγώ το έφτιαξα σε ποσοστό 8%
εγώ είμαι χειρότερος από τον CP και δεν μπορώ να ξεχωρίσω γεύσεις αλλα σαν σύνολο μου άρεσε πολύ
αφήνει μια πικάντικη γεύση και κάτι σε καρύδι στο στόμα αλλα δεν κουράζει καθόλου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12488 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan