vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Abuelos

Αποσυνδεδεμένος Developer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #45 στις: Αυγούστου 11, 2016, 17:20 »
Δοκίμασα τη βάση της 70/30, δε μπορώ να πω κάτι άσχημο αλλα δε τρελάθηκα κι όλας

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #46 στις: Αυγούστου 29, 2016, 14:48 »
Aτμιζω  το Vanilla Sabroso εδω και λιγες μερες,

Υπεροχη βανιλια χωρις να μπουχτιζει ή να κουραζει.

Πολυ ευχαριστη εκπληξη,
επισης με επιγευση μεγαλης διαρκειας.

Το περιεργο που εισεπραξα εγω δεν ηταν μια custard αλλα σαν εκμεκ και στην εκπονη γευομουν και κατι ξυροκαρπικο σαν φυστικι αιγινης.


Αποσυνδεδεμένος dimitris1234

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 21:59 »
λοιπόν εγώ δοκίμασα το humo tipo καπνικό υγρό με ξηρούς καρπούς και βανίλια, έμεινα αρκετά ευχαριστημένος αλλά μερικές φορές αισθάνομαι ότι με λιγώνει. κατά τα αλλά πολύ καλό υγρό σε πολύ χαμηλή τιμή.
Και μια ερώτηση για όσους έχουν ψωνίσει αρώματα από zerobaco.πήρα 5-6 αρώματα κάποια tpa και κάποια capella αλλά μετά παρατήρησα διαφορετική συσκευασία η οποία λέει rebotled και από κάτω συσκευάζεται από την abuelos.τι παίζει με αυτό,ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 22:03 »
αγοράζουν μεγαλύτερες ποσότητες και τις εμφιαλώνουν σε 10ml μπουκάλια
όπου δεις 10ml να ξέρεις είναι rebotled 
τα 15ml είναι τα μπουκαλάκια τις tpa

Αποσυνδεδεμένος dimitris1234

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 13:49 »
α οκ τέλεια ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2016, 19:44 »
Bon Bon 4.5mg νικοτινης 30ml ( συνδυασμος καραμελας, σοκολατας και βανιλιας ) και Vanilla Sabroso 4.5 30ml επισης.
Προσωπικα, εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και δυστυχως πρεπει να εχω περασει τα 15 + ml απο χθες το μεσημερι στο Vanilla Sabroso. Δεν ειναι τοσο γλυκο και εντονο οπως το Cinnamon της El Greco για παραδειγμα που μου αρεσει ιδιαιτερα και, δεν 'χτυπαει' τοσο πολυ στον λαιμο.
Σε γενικες γραμμες δεν περιμενα να ειναι τοσο 'ευγευστα' για την τιμη τους.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 18:23 »
δοκιμασα το crema de fresa και εμεινα παγωτο απο την μιση τζουρα!!!!!!απιστευτη φραουλα με μπισκοτο και τις νιωθεις τις γευσεις!!!!!απλα μπραβο στον κατασκευαστη!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 18:53 »
Εχω κολλήσει με το mulata και το popular , και τα δύο είναι αρκετά καλά και αποδεκτά στα δικά μου θέλω..

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 19:16 »
To ΜULATA είναι κορυφή..!!!

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 20:11 »
Με τα καπνικα δεν εντυπωσιαστηκα προσωπικα αλλα τα δοκιμασα σε CE οποτε δεν εχω καθαρη αποψη.

Το popular μιας και ειμαι φιλος του RY δεν μου φανηκε κατι το ιδιαιτερο,αλλα οπως ειπα το δοκιμασα σε CE,ισως στους ατμο μου να ηταν αλλο υγρο,απλα εχω την εντυπωση οτι δυσκολα θα το αντικαθιστουσα με το all time favorite για μενα σε τιμη(αρωμα) και γευση smoke.


Το popular μιας και ειμαι φιλος του RY δεν μου φανηκε κατι το ιδιαιτερο,αλλα οπως ειπα το δοκιμασα σε CE,ισως στους ατμο μου να ηταν αλλο υγρο,απλα εχω την εντυπωση οτι δυσκολα θα το αντικαθιστουσα με το all time favorite για μενα σε τιμη(αρωμα) και γευση smoke.

Αλλα εμεινα παγωτο με το υπεροχο crema de fresa oπως λεει και ο lagoudakis,τo οποιο και αγορασα και ατμισα χωρις αυριο σε eviva και Φαινομενο.

Μεγαλη επληξη το συγκεκριμενο υγρο,χωρις να με κουρασει ή να με μπουκωσει με το αρωμα του,

 αλλα ουτε και ανοστο(φαινομενο το οποιο εχω παρατηρησει προσφατα σε αρκετα υγρα γενικα και ειναι το μονο που με εκνευριζει σε μεγαλο βαθμο,μιας και το μπουχτιστικο το σπας ενο το ατονο τρως μεγαλη απογοητευση :yes:
)

Λοιπον μπραβο στην Abuelos για αυτο το υπεροχο υγρο,εκπληξη και αυτο,ειδικα σε σχεση την φραουλα της Umami που δοκιμασα επισης και δεν με ετυπωσιασε καθολου αλλα και το καλο φραουλοκρεμοδες της Λαμδα,

οι γευστικοι μου καλυκες καθως δοκιμασα και τα τρια υγρα,
το crema της Αbuelos το ξεχωρισαν χωρις δευτερη σκεψη :))

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 15:26 »
το διδυμο αυτο το διαστημα ειναι μαζι με το smoke....πραγματικα ευχαριστη εκπληξη

Αποσυνδεδεμένος Vasilis_joker

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 12, 2016, 18:03 »
Καλησπέρα! Εχει κανενας δοκιμάσει το abuelos trinidad να μας πει τη γνώμη του;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 15, 2016, 23:42 »
Αν θες να είσαι δίκαιος κριτής, κλείνεις τα μάτια, το παίζεις Δικαιοσύνη, δίνεις στον εγκέφαλο εντολή να ξεχάσει τα 50+ ποστ που διάβασες…
ΑΥΤΟ είναι το πρώτο βήμα.
Κέρδισα το [έστω ότι δεν θυμάμαι το όνομά του] έτοιμο υγρό στον διαγωνισμό για τα σύννεφα. Και είχα την τύχη να το δοκιμάσω στον νέο μου (κερδισμένο επίσης) cubis pro (αν ονομάζεις το νέο έπος FTS pro η μισόστραβη τύχη σε βοηθά ).
Έτοιμοι για νεφο-δάφιση… άτμισα αρκετές τζούρες από το [έχω διαγράψει το όνομα] υγρό, στα 14βατ, 1,5 Ωμ…
Τάρτα. Αυτή είναι η πρώτη εντύπωση.
Σβήνω τα φώτα… ξεχνάω εντυπώσεις και αναμνήσεις…
συλλαμβάνω διακριτική φράουλα…
αν σβήσω και τον εγκέφαλο, διακρίνω και άρωμα από λεμόνι.
ΟΚ… τάρτα, φράουλα και ίχνη λεμονιού.
Όμως…
δεν είναι αυτή η περιγραφή που θα την κάνει να σταθεί δίπλα σε αυτές των αναγνωρισμένων…
Καθώς μου έλειπε αυτό που θα μου κάνει κλικ (κλικόλοιπο) βγήκα απελπισμένος για βόλτα στη γειτονιά… η μύτη μου με έφερε (σοφός ο λαός που επινόησε το «η μύτη μου τρέχει») στο γνωστό στο πανελλήνιο ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς. Όπλο του; Η φρεσκάδα.
Αυτό ήταν! Αίσθηση τάρτας, διακριτική και επιβλητική παρουσία συνάμα φράουλας (δεν ξέρω πώς γίνεται, αυτό ένιωσα), ντεκόρ λεμονιού… συνρτιπτική υπεροχή κρέμας σαντιγύ…
αυτό που έλειπε ήταν το φρέσκο.
Ναι, το υγρό είναι το Crema De Fresa, αυτό διάβασα επιστρέφοντας.
Κι αν η σαντιγύ είναι κοντά στην κρέμα, μέσα θα έπεσα.
Όπως και να έχει, ανακάτεψα κιόλας ένα τανκ με δική μου σοκολάτα μήπως και τελειοποιηθεί (στους δικούς μου σοκολατογευστικούς σοκολατοκάλυκες)  κάτι πάαρα πολύ καλό.
Λεπτομέρεια 1: η ρευστότητα είναι ακριβώς ίδια με τα δικά μου diy, οπότε η ωρίμαση δεν κράτησε πάνω από 10 δεύτερα φουρτούνας. Ίσως επειδή το 80/20 του έτοιμου και το 70/30 από τη σοκολάτα μου απέχουν τα μάλα ελάχιστα.
Λεπτομέρεια 2: ντουμάνι πολύ καλό, γεύση άριστη, χτύπημα μέτριο για 18άρα.
Λεπτομέρεια 3: τρεις μέρες δοκιμών, +1,5 κιλά.
Σου ανοίγει την όρεξη...

Κεντρική ιδέα: πραγματικά θα μου μείνει η αίσθηση της πολυτελούς φρεσκάδας, κάτι που δεν έχω καταφέρει ακόμα απόλυτα με τις μείξεις μου.
Απόλυτο δέλεαρ για τους λάτρεις της γλυκιάς αμαρτίας...


ΥΓ: Πάω να δω το λυσσάρι (τι έγραψαν οι πριν... σκασίλα μου,αυτό ένιωσα)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2016, 23:53 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος xrhstosvapegr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 00:10 »
το τρινιλαντ δεν μαρεσε που το δοκιμασα μονο στην αρχι μαρεσε λιγο μετα γαματα πολι γλικο. :confused1: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis_joker

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Abuelos
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 00:18 »
Εγινε σε ευχαριστω! Είχα φανταστεί οτι ο συνδυασμός όλων αυτών των αρωμάτων θα έβγαζε κατι καλο



Sent from my iPhone using Tapatalk

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2016, 11:42 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245971 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121604 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326697 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297647 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827584 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios