vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Wismec Presa TC75W

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #60 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:17 »
Θα μπορούσε να γίνει ένα θέμα μόνο για παρουσιάσεις του e-spy ώστε να μην τον κυνηγάμε να βρούμε που θα "χτυπήσει" την επόμενη φορά και μόνο όποιος θέλει να εγγραφτεί και να μπαίνει να διαβάζει...

Χμμμ...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #61 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:22 »
Ο καθένας έχει το προσωπικό του στιλ. Αλλος είναι πιο τεχνικός, αλλά πιο περιγραφικός.
Αν κάποιος θέλει λεπτομερές τεχνικό ριβιού, έχει πολλά άλλα να δει. Κάτι τόσο προσωπικό κι ευχάριστο, νομίζω όχι.
Μας ενδιαφέρουν όλες οι παρουσιάσεις και είναι καιρός να αρχίσουν να τις κάνουν και μέλη που ως τώρα το απέφευγαν, είτε λόγω κόπου που απαιτείται, είτε επειδή φοβούνται κάποια αρνητικά σχόλια.  Η καθεμία βάζει κι από ένα τουλάχιστον λιθαράκι γνώσης. Πολλές φορές έχω δει ριβιού που δε μ΄ενθουσίασαν, πάντα όμως βάζω μπράβο, εκτιμώντας τον κόπο και το μεράκι που επενδύθηκαν, ώστε να μάθω κάτι παραπάνω ή και να χαμογελάσω ακόμη!  

Συμφωνώ απόλυτα και θα το επεκτείνω λίγο περισσότερο. Υπάρχουν αρκετά μέλη που επειδή θεωρούν ότι έχουν περιορισμένο εύρος στις γνώσεις τους πάνω στο άτμισμα (πχ έχουν 1-2 ατμοποιητές "μόνο"), δεν γράφουν σε νήματα γιατί δεν νοιώθουν ότι έχουν κάτι να συνεισφέρουν.
Προσωπικά το θεωρώ μέγα λάθος, όλοι έχουμε αποκομίσει γνώση από την ενασχόληση μας με το άτμισμα και καλό είναι να τη μεταδίδουμε όπου ταιριάζει.
Όσο για το "review", το βρήκα ευχάριστα διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #62 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:26 »
Αυτό ακριβώς, λέω, Γιάννη. 
Ολοι μπορούν να κάνουν παρουσιάσεις. Δεν είμαστε πανεπιστήμιο να βαθμολογούμε, ούτε κάνουμε διαγωνισμό καλύτερης παρουσίασης. 
Εχουν σημασία τόσο οι αποψεις παλιών χρηστών, όσο και νέων. Τόσο αυτών που ατμίζουν σε λίγα βατ, όσο και αυτών σε πολλά κοκ.
Δε χρειάζεται να είναι πλήρεις, με σεντόνια, φωτό και βίντεο. 
Οκ, δε λέμε να ανοίξει ένα νέο νήμα με σκέτο βίντεο ή 3 γραμμές... το πήρα κι είναι πολύ καλό, ή πολύ κακό...Εκεί θέλει λίγες γραμμές παραπάνω και κάποιες φωτό, έστω από τον κατασκευαστή ή καταστήματα. Αλλά σε νήμα που τρέχει, ακόμη και 2 παράγραφοι είναι αρκετές. 

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #63 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:34 »
Reviews κάνουν πολλοί, ριβγιούζ μόνο ένας :thumpup:
Μοναδική παράλειψη η απουσία φωτό με κίτρινη μπαταρία αλλά θα το προσπεράσω

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #64 στις: Απριλίου 06, 2016, 13:39 »
Aριστοφανικο reviewer πρωτη φορα βλεπω!

Μπραβο σε ολα σου e-spy!


Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #65 στις: Απριλίου 06, 2016, 14:09 »
Η ύπαρξη μιας παρουσίασης δεν αποκλείει τη δημιουργία μιας άλλης.. Αν κάποιος έχει το μεράκι και το χρόνο, «ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν». Ας κάνει μια παρουσίαση με όλα εκείνα τα στοιχεία που εκείνος νομίζει πως πρέπει να περιέχει.

(θενκγιου ι-σπάι, μου έφτιαξες τη μέρα ;D  )

ΥΓ: Για το μοντάκι, συγνώμη, αλλά άμα είναι να μου πέφτει (το μοντάκι), ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #66 στις: Απριλίου 06, 2016, 14:40 »
Δεν ξέρω τι λένε μερικοί.. προσωπικά το review του e-spy το απόλαυσα..
Πρώτη φορά γέλασα τόσο με κάποιο review.
Καλά στο σημείο που ανέβασε φωτογραφίες με ατμοποιητές και ξαφνικά βλέπω καπάκια μαρκαδόρων, στιλό, συνδετήρες.. ακόμα πονάει η κοιλιά μου απ'τα γέλια.
Τρομερή νότα για να μου φτιάξει η διάθεση για όλη την μέρα!
Πολύ ωραίος!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #67 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:23 »
Πρέπει να ανοιχτεί ξεχωριστό thread reviews προϊόντων by ε-spy να τα έχουμε συγκεντρωμένα για τις δύσκολες μέρες! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #68 στις: Απριλίου 06, 2016, 15:48 »
η πλέον πρωτότυπη παρουσίαση με χιούμορ,φαντασία,ευρηματικότητα αλλά κ με ουσία,
απλά respect :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #69 στις: Απριλίου 06, 2016, 16:19 »
Και η δική μου άποψη είναι ότι το review είναι "ευχάριστα διαφορετικό", όπως είπε κι ο φίλος thenetpoet παραπάνω.
Αλλά, νομίζω ότι είναι καιρός να επιστρέψουμε στο θέμα μας.

Α!
Στην κορυφή του μηνύματος (όχι μόνο του e-spy αλλά όλων) υπάρχει ένα κουμπάκι "Bravo" (το οποίο θα ήταν καλύτερο να ήταν στο τέλος του μηνύματος για ευκολία - δουλεύουμε πάνω σ' αυτό). Κάνοντας κλικ στο κουμπάκι, δείχνετε την επιδοκιμασία σας στο μήνυμα. Από τη συλλογή των Bravo στο τέλος του μηνύματος, βλέπουμε και την αποδοχή του με μια ματιά.
Κι από ό,τι είδα, έχει πολύ καλή αποδοχή. :thumpup:

 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #70 στις: Απριλίου 07, 2016, 15:10 »
Χθες ήταν η πρώτη φορα που πάτησα και εγω αυτο το μαγικο κουμπάκι και όντως ζοριστηκα απο το scroll up για να το βρω. Οντως στο τελος του καθε post ειναι η θεση του και θα βολεψει όλους τους συμφορουμητες.

Αποσυνδεδεμένος popolaros13

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #71 στις: Απριλίου 16, 2016, 22:08 »
Εξαιρετικό "ριβιού"!!!
Το έχω αγοράσει και το περιμένω.Με ποιο clearomizer να το συνδυάσω όμως; Έχετε καμία πρόταση;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #72 στις: Απριλίου 17, 2016, 01:24 »
Αυτήν την ερώτηση πρέπει να την κάνεις εδώ φίλε μου  ;)
 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #73 στις: Απριλίου 25, 2016, 16:54 »
Έφτασε επιτέλους στα χέρια μου το presa 75W μετά από αναμονή σχεδόν 30 ημερών.
Δεν θα σχολιάσω ακόμα περί του μοντ γιατί είναι αρχή ακόμα, αλλά δύο πράγματα μου έκαναν θετική εντύπωση :
  • Η στιβαρή κατασκευή του που δεν τρίζει,δεν έχει τζόγο και τα κουμπιά του που έχουν εξαιτερική αίσθηση στο πάτημα.
  • Τα ομαλότατα ρεύματα του.
Θα επανέλθω με περισσότερα όταν το χρησιμοποιήσω αρκετά.


Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Wismec Presa TC75W
« Απάντηση #74 στις: Απριλίου 25, 2016, 17:35 »
Ειμαι ο μονος που το review δεν μου αρεσε? 


+1

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240804 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 168 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12470 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan