vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Η πρώτη μου μέρα!

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 17:26 »
Οποτε δοκίμασε vamp vape και supreme....μη ξεχάσεις να κανείς Κάλο πλύσιμο στον ατμόποιητή πριν βάλεις άλλο υγρο ,η μυρωδιά απο το Forrest afair δεν φεύγει εύκολα μου κατέστρεψε το vamp vape που ένω πλυθηκε το μπουκάλι με απορρυπαντικό πιάτων οταν έφτιαξα vamp vape στο ίδιο μύριζε ακόμα και έμεινε η μυρωδιά και στο υγρο. Δεν τα μπορώ τα φρούτα του δάσους οποτε πήγανε και τα δυο υγρά στο νεροχύτη


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 17:29 »
H γνώμη μου είναι να δοκιμάσεις κάποιο υγρό με περισσότερη vg στα 12 mg νικοτίνης.
Εάν η νικοτίνη σου έπεφτε βαριά θα είχες ελαφρές ζαλάδες μετά από πολλές τζούρες και ανακάτεμα.
Γενικά ο οργανισμός μας μας προειδοποιεί με διάφορους τρόπους για τις υπερδοσολογίες (προσωπικά κάπως έτσι βρήκα το ποσοστό νικοτίνης που μου ταιριάζει τις πρώτες ημέρες, έφτασα στο πάνω όριό μου και κατέβηκα σταδιακά μέχρι να νιώθω κανονικά. Ξεκίνησα από τα 6mg φτάνοντας μέχρι τα 14mg και τελικά στρογγυλοκάθισα στα 10mg).  ;)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 03, 2016, 18:10 »
Γίνεται και χωρίς αναμίξεις να δοκιμάσεις 6άρα βάση σκέτη.Υπάρχουν οι pink mule σε έτοιμη εξάρα με 4.5 ευρώ τα 100μλ.Υπάρχει η πράσινη που είναι 50-50 vg-pg και η μωβ που είναι 70-30 vg-pg.Ετσι μπορείς να πειραματιστείς και με το ποσοστό γλυκερίνης.Νομίζω ότι τα t-juice υγρά έχουν περισσότερη pg και γι'αυτό σε γρατζουνάει ο λαιμός.Η νικοτίνη σε χτυπάει περισσότερο εάν είναι υψηλή για σένα σα γροθιά στο λαιμό ή προκαλεί ζαλάδα ή και ταχυκαρδία νομίζω αλλά όχι γρατζούνισμα

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 19:50 »
Ευχαριστώ για τις προτάσεις! Δεν μου καθεται καλά ακόμα να ατμίσω σκέτες βάσεις! Μου αρέσουν πολύ οι γέυσεις!! ;)
Σήμερα αγόρασα κι ένα υγρό της halcyon haze to yellow biafra (60-40 περιεκτικότητα)...Δεν έχω λόγια είναι καταπληκτικό!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 20:05 »
Πολύ καλά κάνεις και δε δοκιμάζεις να φτιάξεις υγρά μόνη σου και να ασχοληθείς με βάσεις, wfi, αρώματα, αναμιξεις, ωριμανσεις κλπ.
Δοκιμαζε έτοιμα υγρά από διάφορες εταιρείες και για να βρεις τον τύπο βάσης που σου αρέσει, αλλά και να βλέπεις τι παίζει στην αγορά από θέμα γεύσεων.
Υπόψιν, υγρα με 9αρα νικοτινη και πολύ VG έχει η Natura και μπορείς να τα βρεις σε αρκετά καταστήματα.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 20:06 »
όντως είναι απίθανο αυτό το υγρό.Το καλύτερο μπανανουγρό που έχω ατμίσει!

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 20:22 »
Πολύ καλά κάνεις και δε δοκιμάζεις να φτιάξεις υγρά μόνη σου και να ασχοληθείς με βάσεις, wfi, αρώματα, αναμιξεις, ωριμανσεις κλπ.
Δοκιμαζε έτοιμα υγρά από διάφορες εταιρείες και για να βρεις τον τύπο βάσης που σου αρέσει, αλλά και να βλέπεις τι παίζει στην αγορά από θέμα γεύσεων.
Υπόψιν, υγρα με 9αρα νικοτινη και πολύ VG έχει η Natura και μπορείς να τα βρεις σε αρκετά καταστήματα.
Πολύ καλή πρόταση! Θα ψάξω να δω που τα έχουν κοντά μου..σ'ευχαριστώ!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
όντως είναι απίθανο αυτό το υγρό.Το καλύτερο μπανανουγρό που έχω ατμίσει!
Ισχύει! Χαλάλι τα 15 ευρώ και με βλέπω να το κάνω "πιπίλα" όπως το λέτε!!! :D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 20:32 »
Σήμερα αγόρασα κι ένα υγρό της halcyon haze to yellow biafra (60-40 περιεκτικότητα)...Δεν έχω λόγια είναι καταπληκτικό!!! :thumpup:

Κι εγώ που ετοιμαζόμουν να κατσαδιάσω αυτόν που σου πρότεινε να δοκιμάσεις το Castle Long... Εσύ ανακάλυψες από μόνη σου τα premium υγρά και μάλιστα από τον πρώτο μήνα! Εγώ ΔΕΝ θα σου προτείνω υγρά (παρόλο που με δυσκολία κρατιέμαι). Θα σου προτείνω όμως να προσέξεις λίγο την τσέπη σου μην την πατήσεις σαν εμένα και άλλους που το άτμισμα μας κοστίζει πιο πολύ από το κάπνισμα...
 :wall: :wall: :wall:


ΥΓ. Φαντάζομαι πως έχεις καταλάβει ότι το νήμα σου έχει γίνει viral...



 

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 23:57 »
Καλά ΔΕΝ τα ανακάλυψα και μόνη μου τα Halcyon Haze....ας ειναι καλά το διάβασμα που έχω ρίξει εδώ μέσα τόσες μέρες!!!
Οσο για τον υπερκαταναλωτισμό...τον βλέπω να έρχεται (και να πω ότι μου περισσεύουν και χρήματα ψέματα θα είναι)!!! Ούτε στα Hondos Center τέτοιος ενθουσιασμός!! Θέλω να τα δοκιμάσω ολα λέμε!!! :laugh1:
(Δέχομαι και κι άλλες προτάσεις εννοείται...)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 01:33 »
OK, Το ζήτησες.
Halcyon Haze: Sweet Prudence. :baby:
Artist Collection: Dragon Scape & Paramour  :baby: :baby:
Eliquid France: Relax, Supreme & 32.  :baby: :baby: :baby:

ΥΓ. Μήπως ρε παιδιά να κάνουμε μια λέσχη ανταλλαγής υγρών; Εγώ έχω 5-6 μπουκάλια που δεν μ' αρέσουν αλλά θα αρέσουν σίγουρα σε κάποιον άλλο. Το ίδιο κι εσύ, το ίδιο και ο άλλος το ίδιο και ο παράλλος κοκ. Για να βρούμε μια φόρμουλα που να δουλεύει...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 02:39 »
......και βέβαια Five Pawns Castle Long  ;)

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 08:36 »
Καλημέρα!! Λοιπόν το sweet prudence το δοκίμασα και μου άρεσε πολύ αλλά ήδη είχα αγοράσει (από άλλο μαγαζί) το vamp vape και οι γεύσεις ήταν κοντά οπότε θα το πάρω την επόμενη φορά!
Supreme δεν το δοκίμασα καν γιατί νομίζω ότι διάβασα ότι έχει και λίγο καπνική γεύση άρα απαγορευτικό για μένα...δοκίμασα και sacre couer από Artist collection αλλά μου φάνηκε εντελώς άγευστο...
Το castlelong βρε παιδιά κοστίζει σχεδόν όςο μια εβδομάδα τσιγάρων για μένα!!! τι κρίμα..
Οσο για την ανταλλαγή υγρών τη βρίσκω καταπληκτική ιδέα (έχω ένα the Jack)
Άλλο θέμα τώρα...ο GSM air (το λέω σωστά;) που του έβαλα χθες την μπανανουλα ζορίζεται ...κάνει σκασίματα...ΚΑΙ μου ήρθε στο στόμα μια σταγόνα καυτό υγρό χθες βράδυ!!!
Τον καθάρισα λίγο γιατί είχαν τρέξει υγρά τον άφησα ανοιχτό και δοκίμασα σήμερα...παλι ζορίζεται!! Λέτε να ήρθε η ώρα για αλλαγή αντίστασης; Υπόψιν ότι έχω ατμίσει ΜΟΝΟ 10 ml άπο το forest affair μ´αυτον...και να θέλει ήδη αλλαγή η αντίσταση;;;  :confused1:
edit: σα να αρχίζει να "ζωντανεύει" λίγο τωρα...μήπως του δώσω καμία ευκαιρία ακόμα για καμιά δεκαριά ml ακόμα;;;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 14:46 »
vap-mania, η "πρώτη μέρα" έχει περάσει εδώ και καιρό. Αφήσαμε το θέμα ανοιχτό για τυχόν νέους ατμιστές που θέλουν να γράψουν για την πρώτη τους μέρα. Τώρα πια μπορείς να θέσεις τυχόν ερωτήματα ή να λάβεις μέρος σε συζητήσεις στα διάφορα θέματα του φόρουμ.  :)
π.χ. για τον GSM-air μπορείς να διαβάσεις ή να ρωτήσεις εδώ: http://vaping.gr/index.php?topic=24035.0
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2022, 18:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 15:48 »
Οσο για την ανταλλαγή υγρών τη βρίσκω καταπληκτική ιδέα (έχω ένα the Jack)
Άλλο θέμα τώρα...ο GSM air (το λέω σωστά;) που του έβαλα χθες την μπανανουλα ζορίζεται ...κάνει σκασίματα...ΚΑΙ μου ήρθε στο στόμα μια σταγόνα καυτό υγρό χθες βράδυ!!!
Τον καθάρισα λίγο γιατί είχαν τρέξει υγρά τον άφησα ανοιχτό και δοκίμασα σήμερα...παλι ζορίζεται!! Λέτε να ήρθε η ώρα για αλλαγή αντίστασης; Υπόψιν ότι έχω ατμίσει ΜΟΝΟ 10 ml άπο το forest affair μ´αυτον...και να θέλει ήδη αλλαγή η αντίσταση;;;  :confused1:
edit: σα να αρχίζει να "ζωντανεύει" λίγο τωρα...μήπως του δώσω καμία ευκαιρία ακόμα για καμιά δεκαριά ml ακόμα;;;

10 ml είναι πολύ λίγα για να αλλάξεις αντίσταση αν δεν έχει καεί για κάποιο λόγο. Υπάρχουν 2-3 πράγματα που μπορείς να κάνεις για να συνεφέρεις μια κεφαλή που (απ’ ότι καταλαβαίνω) έχει πλημμυρίσει. Το πρώτο είναι να ανοίξεις λίγο τον αέρα, να κάνεις δηλαδή την τζούρα σου λίγο πιο αεράτη. Το δεύτερο είναι να αφήσεις τον ατμοποιητή ανάποδα (πάνω σε λίγο χαρτί κουζίνας) για μερικές ώρες ώστε έτσι να φύγει το υπερβάλλον υγρό. Το τρίτο είναι να γυρίσεις τη συσκευή σου ανάποδα (το επιστόμιο δηλαδή να κοιτάει το πάτωμα και το mod το ταβάνι) και χωρίς να πατήσεις το κουμπί fire, να φυσήξεις δυνατά έτσι ώστε να φύγει το παραπανίσιο υγρό από την εισαγωγή του αέρα (κι εδώ έχε λίγο χαρτί γιατί μπορεί να γίνεις χάλια). Τέλος, μπορείς να βάλεις καινούργια κεφαλή, να αφήσεις την παλιά ανάποδα για να στραγγίξει (ναι, πάλι πάνω σε λίγο χαρτί κουζίνας) και όταν η καινούργια «πεθάνει» να ξαναχρησιμοποιήσεις την παλιά.
Για την ανταλλαγή υγρών σκέφτομαι να ανοίξω νέο νήμα αλλά θέλω πρώτα να βρω ένα σύστημα ώστε το πράγμα να δουλέψει. Θέλω να πω, δεν έχει νόημα μια ανταλλαγή που εσύ θα μου δώσεις 28 ml από ένα υγρό των €30 κι εγώ θα σου δώσω 3 ml από ένα υγρό των €10, έτσι δεν είναι; Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.  :)

ΥΓ. Ελπίζω να μην σου κατεβάσουν το νήμα...

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life
Απ: Η πρώτη μου μέρα!
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 16:00 »
Σ'ευχαριστώ πολύ cpbaroque για το tip και παω να το εφαρμόσω άμεσα!!!! :)
Εγώ εδώ, αφού σας ευχαριστήσω πρώτα θερμά ΟΛΟΥΣ και ΟΛΕΣ για την συμπαράστασή σας στις πρώτες μου 10 μέρες ως ατμίστρια, θα σας χαιρετήσω από το παρόν και ελπίζω να είναι αυτό το θεματάκι που άνοιξα το έναυσμα για πολλούς νεους φίλους που θέλουν να βιώσουν τη χαρά του ατμίσματος και της εγκατάλειψης του τσιγάρου!! Ελπίζω να τα λέμε από τα άλλα threads!!  :bye: :bye: :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem