vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, ZoeM, bloodlessz, camber

Twitter

ECR Melo 2 επικευάσιμη κεφαλή για Triton και οσους παιρνουν τις ιδιες

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Haruspex με kanthal A1 συρμα AWG 28 (0.32mm) με διαμετρο 2,5mm κανε 7 σπειρες για να σου βγει περιπου στα 1,6Ω και θα το δουλευεις στα 14-16Watt (max 23-24).

1) Στην αγορα κυκλοφορει συρμα kanthal A1 κατα 99%

2) Το καλυτερο προγραμμα που υπαρχει και θα σε βοηθησει σε ολα ειναι αυτό: 
http://www.steam-engine.org/coil.html


3) Δοκιμασε και με αυτον το τροπο και διαλεξε εσυ ποιο σου αρεσει σε γευση και σε χτυπημα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Και επειδή υπάρχουν πολλά παράπονα για διαρροές όχι μόνο για τον  επισκευάσιμο αλλά και στις άλλες κεφαλές
να προσθέσω το εξής.
Παρατήρησα ότι επειδή ο χώρος της κεφαλής που μπαίνει η αντίσταση είναι πολύ μεγάλος,το βαμβάκι με το πότισμα σιγά-σιγά μαζεύεται
μένουν μικρά κενά στις τρύπες τροφοδοσίας και πιθανώς από εκεί περνάει υγρά το οποίο βγαίνει από τις τρύπες του αέρα.
Έφτιαξα και όρθια (κάθετη) στη αρχή δούλεψε χωρίς διαρροές αλλά μετά από 2-3 μέρες πάλι υπήρξαν μικροδιαρροές.

Έτσι φτιάχνω  την αντίσταση όπως λέει παραπάνω ο συμφουρμίτης αλλά με τρυπανάκι διάμετρο 3 mm και περνάω βαμβάκι οργανικό
μπαλίτσα και όχι το πλακέ όσο μπορώ πιο χοντρό σαν τα μουστάκια του Κολοκοτρώνη,μπορεί και του Μάρκου Μπότσαρη  :laugh1: :laugh1:
έξω μετά το βάζω στο ατμοποιητή και στη συνέχεια το κόβω.

Οι σπείρες 6 ή 7 πολύ αραιές ώστε να φτάνουν μέχρι το χείλος σχεδόν της εσωτερικής πλευράς της κεφαλής.

Έτσι δεν υπάρχει περίπτωση με το πότισμα να μείνει κενό στις τρύπες τροφοδοσίας και να περάσει υγρό.

Σχεδόν 10 μέρες που το χρησιμοποιεί η κόρη μου δεν έχει τρέξει σταγόνα υγρό.

Μία φωτογραφία από στημένη αντίσταση έτοιμη να μπει στον επισκευάσιμο. :)

free image hostcertificity.com

Υ.Γ.Να προσθέσω ότι όπως μου έχει πει η κόρη μου άσφιξε και αρκετά η τζούρα πιθανώς λόγω του μεγάλου διαμετρήματος
της αντίστασης.


Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Τελικά έχει παίξει κανείς Triton/Triton II με επισκευάσιμο και να έχει κάτσει καλά (δλδ στο περίπου να είναι πάνω κάτω ισάξια ή καλύτερα από τις εργοστασιακές) για πνευμονικές? 

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Θέλει λίγο προσοχή γιατί για τον triton (1) υπάρχει αυτή η επισκευάσιμη που κάπου στην αρχή του νήματος έχουν γράψει ότι δεν κάνει για τον triton 2. Επίσης δεν έχουν γραφτεί πολύ καλές κριτικές.

Για τον triton 2 χρησιμοποιώ την ecr και έχω ξεχάσει καν πως είναι οι έτοιμες.
Το εάν είναι καλύτερες, για μένα ναι αλλά είναι κάτι που μάλλον θα πρέπει να τα δεις μόνος σου όσα και να διαβάζεις σε ένα forum.  :)

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Θέλει λίγο προσοχή γιατί για τον triton (1) υπάρχει αυτή η επισκευάσιμη 
Να υποθέσω ότι κάνει γις τον μελο2???? Είναι αεράτη πολύ, οπως η ecr?

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Βασικά για τον Triton 1 ψάχνω κάτι να δοκιμάσω και ρώτησα, διότι το έχω ακούσει από πάρα πολλούς για το rta του πως είναι πάνω-κάτω σκουπίδι.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου εδώ φαίνεται να έχουν βάλει την ecr στον triton (1)

Με μόλις 2,5-3,5 euro δεν θα το σκεπτόμουν και πολύ για μια δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Τα λεφτά για την ECR, αν την δοκιμάσω τελικά, δεν πρόκειται να τα κλάψω. Αυτό που φοβάμαι είναι μη ψοφήσω το Τριτωνάκι μου, γιατί μου έχει σταθεί σπαθί κοντά 2 χρόνια τώρα.

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
αν σας ειναι αερατη η επισκευασιμη σφηνωστε μεσα στο πινακι της το σιλικονακι  απο μια κεφαλη  gs air :)

Αποσυνδεδεμένος georkoll2

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
για melo3 mini κανει αυτη η κεφαλη παιδια?

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Για σφιχτη τζουρα στην επισκευασιμη κεφαλη του melo 2 εχω βαλει τον πολο απο αυτη τη μαιμου αντισταση.εχει χαλια βαμβακι και χαλια γευση αλλα ο πολος της ειναι μια χαρα!
https://www.fasttech.com/products/0/10015701/2994700-replacement-coil-head-for-triton-clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
για melo3 mini κανει αυτη η κεφαλη παιδια?
:yes:

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Για σφιχτη τζουρα στην επισκευασιμη κεφαλη του melo 2 εχω βαλει τον πολο απο αυτη τη μαιμου αντισταση.εχει χαλια βαμβακι και χαλια γευση αλλα ο πολος της ειναι μια χαρα!
https://www.fasttech.com/products/0/10015701/2994700-replacement-coil-head-for-triton-clearomizer
Ο πόλος μπήκε χωρίς ζόρι ???

Αποσυνδεδεμένος Anonym0ust

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Εννοεις οτι το δοκιμασες και μπηκε χωρις ζορι αρα ειναι χαλαρο ή με ρωτας αν στη δικη μου δοκιμη μπηκε χωρις ζορι? Συγγνωμη αλλα ειμαι λιγο στοκος και δεν καταλαβα τι εννοεις απο τα δυο :idiot1:
Παντως εγω τον εβαλα με λιγακι ζορι δεν ηταν πολυ χαλαρος.Βεβαια καλυτερα γιατι θελουμε να σφηνωνει καλα!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2017, 16:11 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Συγγνώμη, τυπογραφικό λάθος. Ερώτηση ήθελα να κάνω. 
Τελικά με κάλυψες    ;)  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115870 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem