vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 22:47 »
Παρουσίαση του Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE , ενα μοντακι που έχει διαφορετική εμφάνιση με αλουμίνιο και δερματίνη με πολύ ωραία οθόνη και ακόμα κάποια χαρακτηριστικά που θα δείτε στην παρουσίαση
Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE

αν σας αρεσε η παρουσιαση ενα like  και ενα  share θα ειναι μεγαλη βοηθεια για  καλυτερες παρουσιασεις  ;)





καποιες ακομα φωτος απο το συγκεκριμενο μοντακι







Παρακολουθείστε την παρουσίαση και αποφασίστε μόνοι σας αν το συγκεκριμένο μοντακι σας κάνει ή όχι

Στο βίντεο υπάρχουν και οι ερωτήσεις που κάνατε εσείς για το ele 70w ...
και φυσικά σκετσακι στο ιντρο  :yes: :yes: :yes: :yes:

Καλές Γιορτές !!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2015, 01:40 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 23:19 »
Κώστα πολύ καλή παρουσίαση ως συνήθως.
Εντυπωσιασμένος από την πολύ χαμηλή τιμή και φυσικά από τις αξιόλογες δυνατότητες του μοντακίου.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 23:44 »
Πολύ ωραίο μοντάκι αλλά και παρουσίαση.


Έχεις καμία πληροφορία στο TC σε τι watt δουλεύει?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 00:28 »
τα watt  που εχει σε TC  αγνωστα .. δε παιρνεις ποτε καμενο εχει καλη αποδοση .. αλλα αγνωστα τα βατς ... ηταν κατι που το ειπα οτι δεν μου αρεσε.. επειδη δεν ειχα τον ελενχο αυτο

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 00:29 »
Σ' ευχαριστούμε πολύ Κώστα και για την άρτια παρουσίαση και για το καταπληκτικό σκετσάκι!
Πανέμορφο το μοντάκι!
Αν βοηθάει...νομίζω το βίντεο κυρίως με την έναρξη του κοντινού, είχε αρκετά χαμηλό ήχο.
Ευχαριστούμε και πάλι!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 09:38 »
Το βασικοτερο χαρακτηριστικο του Τακη σε σχεση με την τιμη ειναι οτι εντυπωσιαστικα με το θεμα που στο στεγνο βαμβακι ειχε αψογα αποτελεσματα ... αυτο ειναι απο τα  πολυ θετικα του .. αλλα βρε παιδι αυτη η εταιρεια βγαζει ενα μοντακι χωρις καλωδιο ?  και μαλιστα νεα στο χωρο των μοντς ..  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 10:22 »
Τα χρειάζεται για τα τηλέφωνα γι΄αυτό δεν βάζει καλώδιο... :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 :eleos: με την κάθε κινεζιά... :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 10:42 »
Κωστα καλημερα, σ ευχαριστουμε για την παρουσιαση
Καλες γιορτες!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 12:11 »
Ωραίος Κώστα! Και πολύ ωραίο το look από το μοντάκι!

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 12:26 »
Μπράβο Κώστα, πολύ ωραίο το βιντεάκι.  :thumpup:

Το μοντάκι το περιμένει κι ένας φίλος μου σήμερα ή αύριο, οπότε θα μπορέσω να το μετρήσω και να το ατμίσω κι εγώ. Όπως είπες στο βίντεο, πιθανολογώ κι εγώ ότι φοράει την ίδια πλακέτα, ίσως και το ίδιο τσιπάκι, με το SnowWolf mini, δηλαδή το GX75. Μόλις μου έρθει ο μικρός Χιονόλυκος, θα τεστάρουμε τα ρεύματα που δίνουν και τα δύο στο βολτόμετρο, και αν δίνουν τα ίδια και με παρόμοια συμπεριφορά, θα είμαστε σίγουροι πλέον ότι τα δύο μοντάκια φοράνε την ίδια πλακέτα.  :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 18:03 »
Παναγιωτη περιμενω  να μου πεις εχω μεγαλη απορια ... γιαυτο

και οπως ενημερωθηκα τα κενα που αφηνει η εταιρεια πανω κατω ειναι οπως λενε για διαφυγη αεριων ... χμμμμ μπορουσε και με αλλο τροπο να το κανει ....

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 11:56 »
Πολυ ωραιο βιντεο κ πολυ ωραιο μοντακι. Αν κρινω απο την πορεια της elephone στα κινητς μαλλον μας ελιφυλλασει πολλες εκπληξεις στο μελλον

Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 13:44 »
...μονο να μην ειναι δυσάρεστες  :))

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 01:52 »
Το μοντάκι το πήρε ο φίλος μου χτες, και το έφερε σήμερα για να το μετρήσουμε. Δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου, δεν πήρα παρά μόνο μερικές τζούρες, τόσο σε Kanthal όσο και σε έλεγχο θερμοκρασίας, με κεφαλές αποκλειστικά αυτές του Subtank, σε Kanthal τις 0.5Ω και σε TC αυτές των 0.15Ω. Δεν μπορώ να πω ότι πρόλαβα να σχηματίσω άποψη, αλλά έχω την αίσθηση ότι σε έλεγχο θερμοκρασίας μπορούσα να νιώσω το ανεβοκατέβασμα των βατ, χωρίς όμως και να είμαι σίγουρος.

Οι φωτό έχουν το μαύρο τους χάλι, συγνώμη γι' αυτό.





Και άλλη μία από το πλάι.




Ο Subtank mini βιδώνει άψογα στο μοντάκι, κατεβαίνοντας μέχρι κάτω και δεν αφήνει το παραμικρό κενό. Όλες ανεξαιρέτως οι λειτουργίες αλλά και το μενού, όπως και η οθόνη και οι ενδείξεις της είναι πανομοιότυπες με αυτές του SnowWolf mini 75W, όπως το έχω δει σε πολλά βιντεάκια, έχω μεγάλο βαθμό βεβαιότητας ότι το τσιπάκι και η πλακέτα πρέπει να είναι τα ίδια. Βέβαια το SnowWolf mini 75W κοστίζει τα διπλάσια χρήματα από το ELE P70, αλλά αυτό οφείλεται στο εντελώς διαφορετικό φινίρισμα και ποιότητα κατασκευής που χωρίζει τα δύο μοντάκια.

Το πιο κουφό με το μοντάκι παιδιά, είναι ότι όταν έβαλα το βολτόμετρο ανάμεσα στο P70 και τον Subtank για να μετρήσω τη τάση εξόδου, ο Subtank άτμιζε κανονικότατα αλλά δεν έπαιρνα καμία ένδειξη στο βολτόμετρο, έμενε εντελώς σβηστό!  :o :o :o

Και είναι η πρώτη φορά που μου συνέβη αυτό, το βολτομετράκι μου έχει δουλέψει άψογα με καμιά δεκαριά διαφορετικά μοντάκια τουλάχιστον. Σκέφτηκα ότι θα τα έφτυσε το βολτομετράκι μου, το βγάζω και το βάζω στο ZeroSX για να βεβαιωθώ, δούλεψε με τη μία άψογα το βολτομετράκι.  :o Το βγάζω και το ξαναβάζω στο ELE, τίποτα νεκρό και πάλι! Το βγάζω και το βάζω στο E-Holly και πάλι δούλεψε με τη μία.

Βγάζω τον Subtank και βάζω δύο διαφορετικούς TFV4 στο ELE, και πάλι οι ατμοποιητές άτμιζαν κανονικά αλλά το βολτομετράκι μου έμενε εντελώς σβηστό!  :o

Κάποια εξήγηση βρε παιδιά από κάποιον με γνώσεις ηλεκτρονικών, πριν χάσω εντελώς τα μαλλιά μου;!  :))

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Elephone ELE P70-LAISIMO 70W TC BY ELEPHONE
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 01:59 »
kosta44 προσεχε μη σε ανακαλυψει η καραδημου εκει απο την καβαλα και σε χασουμε απο το φορουμ χαριν καριερας στην υποκριτικη και σε blockbuster serials! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi