vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

RBA Nautilus and Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 12:13 »

Δεν το λες ομως.....
;D .Για να μην βγαινουμε εκτος θεματος ,λογικα καπου θα τα λετε εδω μεσα,θα ψαξω ,αλλα αν μπορει καποιος να βαλει ενα link.Ευχαριστω.


Ακυρο ....ευρηκα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2016, 12:34 από blackdrone »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 12:40 »

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 13:36 »
ambient,ευχαριστω  :respect:  μολις εγινε η παραγγελια για το cuboid και την κεφαλη.  8)
(καπου διαβασα οτι για να μεταφερθουν τα χρηματα στο paypal balanced θελει δυο μερες ,φανταζομαι εργασιμες,την εκανα σε 5 λεπτα ολη τη διαδικασια  :confused1:  )

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 00:59 »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 01:02 »
Εγω που εστειλα σε αυτους που τις φτιαχνουν να μου στειλουν 2-3 να τις δωσω με διαγωνισμο, μου ειπαν να επικοινωνισω παλι μαζι τους τον Μαρτιο γιατι εχουν διακοπες μεχρι τοτε  :confused1: :o :confused1: :o

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 15:34 »
Έφτασε στην μονάδα διαλογής το "VVTF NAUTILUS RBA DECK REBUILDABLE COIL HEAD KIT FOR NAUTILUS & MINI"... αύριο λογικά παραλαμβάνω....θα σας κρατήσω ενήμερους για το "αν" δουλεύει τελικά.

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 21:10 »
Λοιπόν....μετά τα SPA...που του έγιναν...το αποτέλεσμα πρώτου στησίματος.
Αν εξαιρεθεί ότι μόλις το έπιασα στα χέρια μου....νόμισα πως ήταν μεταλλική οδοντογλυφίδα...okkkk.
Πρέπει να πάλευα με το "θηρίο" κανένα μισάωρο....για να καταφέρω να το στήσω με τα "φρατζολοδάχτυλα" μου. Παιδιά μην σας ξεγελάνε οι εικόνες...μιλάμε για πολύ μικροσκοπικό "deck". Στήσιμο σε 2άρι πυρήνα....μου βγήκε 1.34 Ohm.Γεύση...ok δεν πέθανα κιόλας...χτύπημα...μάλλον καλό θα το έλεγα,συνηθισμένος από το 1.6-1.8 που κάνω συνήθως.Αυτό όμως που δεν μου κάθισε καλά....είναι πως ο Ναυτίλος.....σφυρίζει.Ναι... ναι όπως το ακούτε ΣΦΥΡΙΖΕΙ.
Μου θυμίζει  "Ξελιγωμένο σφύριγμα"...γεματούλη διαιτητή...σε ερασιτεχνικό αγώνα ποδοσφαίρου...που το παιχνίδι είναι στην παράταση στο 120στό λεπτό.
Δεν ξέρω ίσως και να φταίει το πρώτο στήσιμο....θα σας κρατήσω ενήμερους.Πάω να σφυρίξω λίγο....εεε να "ατμίσω" ήθελα να πω.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 03:45 »
Παραξενο, εμενα δεν μου σφυριζει καθολου.

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 08:54 »
@ Shadowjump: Για να μην το αδικήσω...θα του "δώσω" μερικά στησίματα....μήπως και φταίω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 23:54 »
Επιτελους εφτασε! Πιστευω ειναι καλη μερα για τους κατοχους του συγκεκριμενου ατμοποιητη, θα τους κανει λιγο πιο χαρουμενους και λιγο πιο παιδακια, καθως πολλοι θα θελουν να παιξουν με ενα επισκευασιμο κομματι για τον Nautilus!



+ Γευση
+ Καθολου διαρροες (μεχρι τωρα)
+ Σωστο βρεξιμο του βαμβακιου, χωρις υπερτροφοδοσια ή υποτροφοδοσια
+ Επιτελους ο Nautilus επισκευαζεται και αυτο θελω να το γραψω x100
+ Στηνεται ευκολα, το μονο εμποδιο ισως, η οραση



Φιλε  Shadowjump  απλα  :thumbup_move_2: 8)   με τη παρουσιαση !!!!!!!

Εχω το nautilus mini απο την πρωτη μερα που κυκλοφορησε και μεχρι σημερα τον εχω στο καθημερινο ατμισμα ,δεν τον αλλαζω με τιποτα και ειδικα τωρα που αναβαθμιστηκε.
Κρατησα μονο τα (+) απο την παρουσιαση σου γιατι τα (-) ειναι μηδαμινα

Μολις βρω καπου διαθεσιμο το rba θα σας πω μιας και στο ebay - gearbest ειναι out of stock !
   



Αποσυνδεδεμένος vpk

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 23:11 »
Αφού παρελήφθη (gearbest), έγινε ένα καλό πλύσιμο/στέγνωμα και ξεκίνησε η προσπάθεια για στήσιμο με το έτοιμο πηνίο (από τα δυο που περιλαμβάνονται στη συσκευασία).
Πολύ μικρές οι διαστάσεις, υπερβολικά μικρές, επίπονη και ημιτελής προσπάθεια, καθώς έπεσε και χάθηκε  :wall:  η μια (micro)βίδα.
Ευτυχώς έχει δυο επιπλέον βίδες στη συσκευασία του, η προσπάθεια στησίματος θα συνεχιστεί όταν αποχωρήσουν τα νεύρα  >:(  από την πρώτη αποτυχία.
Back to subtank mini  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 10:20 »
Το έχω παραλάβει εδώ και μία βδομάδα, καταρχήν να πω ότι προσωπικά δεν μου άρεσε καθόλου ο ναύτιλος μίνι και έτσι είπα να δοκιμάσω την επισκευάσιμη. Όντως είναι πολύ μικρό το ντεκ αλλά έχω κάνει τρία στησίματα χωρίς να με δυσκολέψει ιδιαίτερα και επιτέλους ευχαριστιέμαι να ατμίζω με αυτόν τον ατμοποιητή, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα διαρροών ή υποτροφοδοσίας και έχω αρκετά καλή γεύση, για μένα πολύ καλύτερη από την εργοστασιακή κεφαλή. Τώρα κατασκευαστικά νομίζω ότι έχει θέματα, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την έκαναν πιο κοντή από την εργοστασιακή κεφαλή με αποτέλεσμα αν δε βάλεις το άσπρο δαχτυλίδι στο πάνω μέρος του ναύτιλου να έχεις ένα μικρό κενό κάτω και να φοβάσαι για διαρροές, ενώ με το άσπρο δαχτυλίδι εμένα δεν βιδώνει η επισκευάσιμη κεφαλή και απλά κουμπώνει το κάτω μέρος στο τανκάκι και φοβάμαι μην ανοίξει όταν ατμίζω και πλημμυρίσω. Νομίζω θα μπορούσε να βελτιωθεί κασκευαστικά.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 20:48 »
Παιδιά ξέρετε αν η κεφαλή υπάρχει διαθέσιμη σε κάποιο κατάστημα εντός Ελλάδος?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 04:59 »
Δεν πρεπει να υπαρχει, αλλα μου στειλανε οι κινεζοι που την φτιαχνουν και ετοιμαζουν βελτιωμενη εκδοση την οποια θα μου στειλουν για να δοκιμασω (και να γραψω review εννοειται). Οποτε οταν εχω νεοτερα σας ενημερωνω!

Αποσυνδεδεμένος Kωστας Τ.

  • **
  • 295
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RBA Nautilus and Nautilus Mini
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 10:44 »
με ενδιαφερει και εμενα μιας και εχω και τον μινι
αλλα και τον μεγαλο και τους χρησιμοποιω αλλα μιας
και εχω <<κακομαθει>> απο τον kfl+ που φτιαχνω μονος
μου τις αντιστασεις θα ηθελα αυτη τη δυνατοτητα και στους
ναυτιλους.
αναμενουμε λοιπον. 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240804 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500683 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 168 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12469 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan