vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Sergios

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #525 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 21:54 »
ναι , έχουν
:( :( :( κ ειναι στα ιδια sec με την auto???
Απλα σκεφτομουν συνδιασμο evo μπαταρια με R4 cartomizer M401 κ οι auto με περιοριζουν αρκετα με το μικρο cutoff.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #526 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 23:07 »
χρησιμοποιώ τη μπαταρια του evo με r4 κανονικό και το cut off δεν έχει λειτουργισει ποτέ. Δίνει το carto άμεσα ζεστό πλούσιο ατμο που δεν ρουφάς παρατεταμένα.
ή εχει χαλάσει το cut off

Απ:πρωτη επαφή
« Απάντηση #527 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 01:45 »
καλησπέρα σας
αγόρασα χθες το πρωτο μου τσιγαρο.οι γνωσεις μου πανω στο αντικειμενο ειναι ελαχιστες,αν και εμαθα αρκετα σημερα μεσα απο το φορουμ εχω ακομη μερικες αποριες:
ποια ειναι η διαρκεια ζωης ενος ηλ.τσιγαρου??η εταιρεία intellicig τι εγγυήσεις παρεχει για τα προιοντα της?η συσκευη ατμου ειναι συμβατη με φιλτρακια αλλων εταιρειων γιατί ανακαλυψα αρωματικα,αλλα δεν υπαρχουν στο intellicig.gr

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ:πρωτη επαφή
« Απάντηση #528 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 02:37 »
καλησπέρα σας
αγόρασα χθες το πρωτο μου τσιγαρο.οι γνωσεις μου πανω στο αντικειμενο ειναι ελαχιστες,αν και εμαθα αρκετα σημερα μεσα απο το φορουμ εχω ακομη μερικες αποριες:
ποια ειναι η διαρκεια ζωης ενος ηλ.τσιγαρου??η εταιρεία intellicig τι εγγυήσεις παρεχει για τα προιοντα της?η συσκευη ατμου ειναι συμβατη με φιλτρακια αλλων εταιρειων γιατί ανακαλυψα αρωματικα,αλλα δεν υπαρχουν στο intellicig.gr
Καταρχήν welcome  και καλά διαβάσματα. :eyesplash:
1. Διαφέρει η διάρκεια ζωής σε κάθε τμήμα του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
    α. Μπαταρίες . Σε εμένα η μπαταρία με τον πνευματικό διακόπτη ( χάλασε πάνω στο μήνα). Οι δύο manual μπαταρίες ζουν μέχρι σήμερα δηλαδή πέντε μήνες. Δεν τις πολυ χρησιμοποιώ τους τελευταίους 3 μήνες λόγω της μικρής αντοχής τους (1- 2 ώρες max)
    β. Οι ατμοποιητές του evo άντεξαν 3 βδομάδες max o καθένας, δεν ξανααγόρασα 401 (evo)ατμοποιητή.
 
2.Στο site έλεγε θυμάμαι 60 μέρες επιστροφή του πακέτου.

3. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε φιλτράκι αντιστοιχεί σε ατμοποιητές μινι 401 που έχει το evo. Εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ με ένα ανταπτοράκι απο 401 σε 510 και βαζω επάνω τα καρτομαιζερ ce2r4 μέ οτι υγρό αναπλήρωσης θέλω. Υπάρχουν όμως και καρτομαιζερ για 401.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #529 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 17:45 »
ουπς!ειχα την εντυπωση πως αν εξαιρεσεις τα φιλτρακια,ολα τα υπολοιπα θα κραταγαν τουλαχιστον χρονο!δηλαδη καθε μηνα αγοραζεις καινουριο??εγω χρησιμοποιω μπαταριες χωρις διακοπτες,τραβαω και ενεργοποιουνται.....

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #530 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 18:25 »
Οχι ακριβως ετσι.
Αγοράζεις  συνηθως ατμοποιητές και υγρά αναπληρωσης.
Ριξε ενα καλό διάβασμα και θα καταλάβεις παρα πολλά πράγματα
Και ότι θές εδώ είμαστε...

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #531 στις: Φεβρουαρίου 11, 2011, 18:27 »
ευχαριστω  :)

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 14:30 »
Καλησπερα σε ολους! Πηρα σημερα το εν λογω ΗΤ κ θα ηθελα να μου πει καποιος εμπειροτερος τι να βαλω στη λιστα αγορων μου για ΜΑΧ αποτελεσματα(πχ.ατμοποιητές/υγρά αναπληρωσης/καρτομισερ συμβατα, κτλ).Σημειωστε πως ειναι το δευτερο ΗΤ που αγοραζω κ θα ηθελα να μου κρατησει χωρισ να χρειαστει να παρω Φουλ πακετο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 17:30 »
Σιγουρα χρειάζεσαι μπαταρία (καλυτερα με κουμπί) και σύντομα ατμο(σε κανα δυο βδομάδες).

Θα πρότεινα αν δεν σε πειραζει η εμφανιση να δοκιμάσεις μια μπαταρια ego με ανταπτορα ή ατμο 510

Για υγρα δοκιμασε αρχικά σε 12 με 18 οχι πολύ εντονα σε άρωμα. Πάντως να ξέρεις είναι θέμα γούστου τα υγρά και θελει δοκιμές.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 20:56 »
Καταρχας ευχαριστω για τον κοπο/χρονο για να με ενημερωσεις. Αν δεν γινομαι κουραστικοσ μπορεισ να μου πεισ τι εννοεις "ατμο(σε κανα δυο βδομάδες)| Ανταλλακτικα?. Επισης τι εννοεις 12 με 18?!?! Πραγματικα σορρυ αν ακοθγομαι χαζος αλλα...ειναι λιγο καινουρια για μενα...Αλλα μαθαινω γρηγορα!!!!
Ευχαριστω κ παλι για την υπομονη σου!!!! Φιλικα, 


Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουαρίου 16, 2011, 21:22 »
Το ηλεκτρονικό τσιγαρο σου αποτελείται από τρια μέρη:
1.   φιλτράκι -http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=47
2.   atomiser- ατμοποιητή (ατμο-atty στα γρήγορα) http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=39
ακριβός κατά τη γνωμη μου) http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=81
(το ίδιο σε noname)
Δεν αντέχουν παραπάνω από 2 εως 3 βδομάδες
3.   Μπαταρία
 http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=72 με κουμπί
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=32 με πνευματικό διακόπτη
Ανθεκτικές στο χρόνο  αυτές με το κουμπί. Όμως αντέχουν μόλις  1,5- 2 ώρες μέχρι την επόμενη φoρτιση.  Θα σου πρότεινα να πάς σε ego μπαταρία.

Τα υγρά αναπλήρωσης για τα φιλτρακια σου περιέχουν νικοτίνη ή όχι. Το 12 με 18 σημαίνει mg νικοτίνης ανα ml υγρού. Εγώ εκεί ξεκίνησα , απέδωσε και σήμερα, χρησιμοποιώ 8-10 mg νικοτίνης ανα ml υγρου.

Ξεκίνα από εδώ και ψάξε τις κατηγορίες έχει τα πάντα.
http://e-kapnisma.gr/index.php?action=forum
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 17, 2011, 10:36 από sokin »

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 09:45 »
Sokin ευχαριστω πολυ για το χρονο σου. Πολυ αναλυτικος κ με βοηθησεσ πολυ. Να'σαι καλα. Κ μια αλλη απορια προσ ολουσ. Το ΗΤ κανει πολυ συχνα δεν με αφηνει να ''τραβηξω'' σαν να μην λειτουργει. Γιατι? Ενω δεν τον υπερθερμαινω, μηπως εχει προβλημα η μπαταρια? ΣΣ Το πηρα μολισ χτεσ!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 10:04 »
Sokin ευχαριστω πολυ για το χρονο σου. Πολυ αναλυτικος κ με βοηθησεσ πολυ. Να'σαι καλα. Κ μια αλλη απορια προσ ολουσ. Το ΗΤ κανει πολυ συχνα δεν με αφηνει να ''τραβηξω'' σαν να μην λειτουργει. Γιατι? Ενω δεν τον υπερθερμαινω, μηπως εχει προβλημα η μπαταρια? ΣΣ Το πηρα μολισ χτεσ!
αυτό είναι πρόβλημα των αυτόματων μπαταριών. Μπαίνει cut off και απενεργοποιείται η μπαταρία. Συμβαίνει και χωρίς να το καταλάβεις όταν είσαι σε κίνηση και πιθανότατα ενεργοποιείται απο θορύβους και δονήσεις η μπαταρία. Με μπαταρία με διακόπτη δεν έχεις αντίστοιχο πρόβλημα.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουαρίου 17, 2011, 11:41 »
Αρα δεν ειναι ελλατωμα οπωσ ανυσηχησα...Οταν τα παιξει αυτη η μπαταρια τηα παρς μια με διακοπτη οπως προτεινε κ ο φιλος Sokin!
Thnx a lot Tem!

Αποσυνδεδεμένος marianna

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #539 στις: Αυγούστου 29, 2011, 18:01 »
και ναι λοιπον το παρελαβα πριν απο 2 ωρες και ατμιζω κανονικα!!  :respect:
Νομιζω οτι με την βοηθεια σας εκανα την καλυτερη επιλογη! η αισθηση ειναι σχεδον ιδια με αυτη του τσιγαρου μου και λεω σχεδον γιατι τα φιλτρακια μου επρεπε να τα ειχα παρει πιο δυνατα! αφου προσεχω να μην καω και να μην λερωσω με την σταχτη μου... :laugh1:
αλλα διωρθωσα το λαθος μου αμεσως και μαζι με δυνατα φιλτρακια παρηγγειλα και την μπαταρια atom οπως και υγρο και ξεκιναει η απολαυση χωρις ενοχες!  :thumpup:
ψαχνω ενα βιντεακι που ειχα δει με οδηγιες σχετικα με τα φιλτρακια και το γεμισμα τους...δεν μπορω να το βρω.. :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568763 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem