vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #75 στις: Ιουνίου 22, 2009, 04:27 »
Εγω παλι σκεφτομαι να παρω φιλτρακια και υγρο στο high για πρωτη φορα.Μεχρι τωρα ατμιζα medium αλλα με το EVO δυστυχως δεν παιρνω την ικανοποιηση που περνω με το Passthrough.Σκεφτομαι να παρω μια πενταδα high,ενα υγρο medium και ενα υγρο low.Να παραγγειλω ΄να συνεχισω με medium??  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #76 στις: Ιουνίου 22, 2009, 04:41 »
Μπορεί να είναι και πρόσκαιρο και να οφείλεται στο ατομάιζερ.
"Στράγγιξέ το ένα βράδυ και ξαναδοκίμασε την επόμενη. Εγώ θα έλεγα να μην πάρεις πολλά high. Πάρε μερικά για τις "δύσκολες" στιγμές.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #77 στις: Ιουνίου 22, 2009, 04:48 »
Το προβλημα τωρα τελευταια ζοριζομαι και χρειαζομαι επειγοντως τζουρες χαλαρωτικες  ;D  γιαυτο σκεφτομαι τα high.
Τον ατμ. τον στραγγιζω συχνα πυκνα.Νομιζω πως αυτο που πραγματικα μου στερει την ικανοποιηση απο το EVO ειναι το cutoff.Το ιδανικο νομιζω θα ηταν να βγαζανε ακριβως τις ιδιες μπαταριες,με την καλη ποιοτητα κατασκευης αλλα manual.Αυτο θα τα έλυνε ολα!!

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #78 στις: Ιουνίου 22, 2009, 10:14 »
Αντρεα απο περιεργεια, οταν χρησιμοποιεις πληρως φορτισμενη μπαταρια μηπως ειναι λιγο καλυτερη η αισθηση?

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #79 στις: Ιουνίου 22, 2009, 12:01 »
Το ιδανικο νομιζω θα ηταν να βγαζανε ακριβως τις ιδιες μπαταριες,με την καλη ποιοτητα κατασκευης αλλα manual

όπως επίσης και ενα passthrough ή μια e-case....
Χάνει πολύ το EVO χωρις αυτα τα αξεσουάρ....

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 22, 2009, 14:26 »
Αντρεα απο περιεργεια, οταν χρησιμοποιεις πληρως φορτισμενη μπαταρια μηπως ειναι λιγο καλυτερη η αισθηση?
Όχι καμία διαφορα,εκτος φυσικα απτη μία απο τις 2 μπαταριες που υπολειτουργει,η αλλη μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #81 στις: Ιουνίου 22, 2009, 14:29 »
όπως επίσης και ενα passthrough ή μια e-case....
Χάνει πολύ το EVO χωρις αυτα τα αξεσουάρ....
Ας ελπισουμε στο προσεχες μελλον να γινει κατι γιατι ειναι κριμα τοσο καλος ατμ. να πηγαινει "χαμένος"
Αλλα δεν το βλεπω,θα ειχαν βγαλει μεχρι τωρα  :(

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #82 στις: Ιουνίου 22, 2009, 21:48 »
Αυτό το "τραβάει πιο εύκολα" θα με κάνει να παραγγείλω τα νέα φιλτράκια μου φαίνεται!
Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει και μια φωτογραφία...
Λευτέρη σήμερα παρέλαβα τα καινούρια φιλτρακια μάλλον κρατανε πιο λίγο από τα αλλα αν και ήμουν με το evo κάνα δίωρο στο στόμα

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2009, 22:47 από sakis13 »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #83 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:04 »
Χμ! Είναι φανερό ότι περνάει περισσότερος αέρας τώρα από τα πλαϊνά του εσωτερικού φίλτρου γιατί τα "αυτάκια" πιάνουν λίγο χώρο και αφήνουν μεγάλα κενά.

Το ότι έχει μικρύνει εξωτερικά σε μέγεθος (το εσωτερικό φίλτρο) είναι επίσης φανερό. Αν όμως ο χώρος που φαίνεται από το εξωτερικό είναι όλος ωφέλιμος (δηλ. αν δεν έχει κάποιο χοντρό πάτο στο τέλος) τότε το κόβω να παίρνει ίσο υγρό με το παλιό, γιατί το παλιό είχε και ένα πάτο με τρυπούλες στο πλάι που έτσι κι αλλιώς δεν περιείχε υγρό.
Μόνο μια μέτρηση θα μας πείσει.

Πάντως αν τραβάει καλύτερα, να πάρω μερικά για να τα 'χω για γέμισμα.  :-\

Ευχαριστούμε για τη φωτογραφία, Σάκη.  :)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #84 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:22 »
μετρημενο,το ιδιο χωραει.
και επιτελους μπορω να πω με βεβαιοτητα ποια ειναι η διαφορα του να φτιαξεις φιλτρο μονος σου απο το original.(οσον αφορα το λεγομενο" βαμβακι "μεσα)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #85 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:27 »
Τι εννοείς, Γιώργο;

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #86 στις: Ιουνίου 23, 2009, 00:47 »
υπαρχει η εντυπωση οτι το υλικο που περιεχουν μεσα τα φιλτρακια "το βαμβακι",ειναι ιδιο ακριβως ιδιο πχ με αυτο που βρισκουμε σε φιλτρο απορροφητήρα,ενιδρυο κτλ.υπαρχει και ενα βιντεο του καραφλα που πινει νερο(τον ξεχναω τωρα,ξερετε...)που λεει πως το κανει.
Δεν ισχυει.Ακομα και ιδιο αν ειναι το υλικο εχει διαφορετικη επεξεργασια.Ωστοσο επειδη δεν θελω να λεω αρλουμπες,θα το ψαξω και οταν εχω 100% την σωστη απαντηση θα την δημοσιευσω.(μεχρι τοτε αν καποιος ειναι γνωστης και βεβαιος μπορει να το κανει)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 23, 2009, 01:01 »
Κι εγώ της ίδιας άποψης ειίμαι.
Το έχω πει και παλιότερα. Πλαστικά δοχεία υπάρχουν πολλών ειδών, αλλά μόνο αυτά που έχουν σήμα το μαχαιροπίρουνο είναι για τρόφιμα.

Και πολυεστέρες υπάρχουν πολλών ειδών αλλά δε νομίζω να κάνουν όλοι για άτμισμα σε e-cig.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση του EVO αυτό που μου έκανε εντύπωση από την αρχή είναι το πόσο μελετημένο είναι το φιλτράκι να ταιριάζει με το υγρό. Δηλ. ανάλογα με το ιξώδες (κολλώδες) του υγρού βάζεις και το ανάλογο "βαμβάκι". Αν το πετύχεις αυτό, ατμίζεται μέχρι τέλους και δε μένει περίσσευμα στο φιλτράκι. Η Intellicig φαίνεται να το πέτυχε καλά αυτό.

Το κακό με τα υγρά σε μπουκάλι είναι ακριβώς αυτό: Δεν τσουλάνε όλα τα υγρά το ίδιο καλά στο βαμβάκι από το έτοιμο φιλτράκι, το οποίο μπορεί να είναι σχεδιασμένο για άλλο υγρό, έτσι πολλοί ψάχνουν εναλλακτικές λύσεις. Μερικές φορές τις πετυχαίνουν κιόλας. Τώρα κατα πόσο είναι υγιεινό... είναι άλλο καπέλο.

Επίσης αν κάποιος πέτυχε ένα υλικό που δουλεύει τέλεια γι' αυτόν, δε σημαίνει ότι θα δουλέψει το ίδιο τέλεια και για σένα που ατμίζεις άλλο υγρό.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #88 στις: Ιουνίου 23, 2009, 01:12 »
Σε μπελάδες με βάλατε...μεταμόσχευσα τα σφουγγαράκια του EVO στο φιλτράκι του Black Line...μικρή έως ανεπαίσθητη η διαφορά πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #89 στις: Ιουνίου 23, 2009, 01:21 »
Μα το ρόλο τον παίζει το ζεύγος υγρό - βαμβάκι.
Όπου και να το βάλεις (διατηρώντας την ίδια πυκνότητα) δε νομίζω να δεις διαφορά. Εκτός βέβαια άμα το στουμπώσεις εκεί που δε χωράει ή είναι πολύ λίγο και δε συγκρατεί το υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem