vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 1 χρήστης
tasos1976

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #570 στις: Απριλίου 01, 2016, 16:03 »
To kanthal δε μαρεσει δεν ξερω γτ,αν το προσπερασουμε αυτο,παμε στο βαμβακι που ειναι ενα οργανικο βαμβακι της ud :dontknow:
Παρε ενα απο αυτα τα επωνυμα,muji,kgd,ff,cotton bacon και αλλα πολλα που υπαρχουν τουλαχιστον να ξερεις τι δουλευεις και να μπορουμε να σε βοηθησουμε γτ μπορει να φταιει και το βαμβακι για την γευση που δεν παιρνεις ,μπορει και το στησιμο.

Οπως ειπα και πριν ss 316 και ενα επωνυμο οργανικο βαμβακι ,power mode κ τελος απλα πραματα και μετα αν θες να πειραματιστεις και εχεις μοντακι με tc δοκιμαζεις κ αλλα συρματα , αφου μαθεις να στηνεις.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #571 στις: Απριλίου 01, 2016, 16:18 »
Παντως ο TRON και ειδικα ο ego one που εχει μεγαλυτερο ευρος στην ρυθμιση αερα σε συνδυασμο με την clr  :respect:
O πρωτος επισκευασιμος που πηρα και ακομα τον δουλευω παρολο που εχω αλλους καθαροαιμους επισκευασιμους ,απροβληματιστος,στεγανος και αυτη η clr ρε παιδι μου ,τρενο παει ,τι γευση ,ντουμανι ,ευκολια..αμα βγαζαν ενα update σε ego one να γεμιζει και απο πανω θα τα χε ολα :tongue_smilie:
Ειδικα για νεοεισερχομενο σε επισκευασιμους..
Όλα τα άλλα εντάξει, αλλά στεγανός; ο ego one?
Δυο είχα, έχω μείνει με έναν και θα τον δώσω κι αυτόν μόλις σωθούν οι clr που έχω. Είναι ο λιγότερο "στεγανός" ατμοποιητής που είχα ever :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #572 στις: Απριλίου 01, 2016, 16:20 »
Μάλλον κάτι δεν κάνεις σωστά.

Είναι από τους πιο στεγανούς που έχω μήνες τώρα. :yes:



Αλέξανδρε και με τιτάνιο κάνε 6 σπείρες ελάχιστα ανοιχτές σε 2,5mm διάμετρο σπείρας.

Αν δεν έχεις κουροεργαλείο στρίψε την αντίσταση σε μπατονέτα που είναι η ίδια διάμετρος.

Πρόσεξε να μην βρίσκει στο εσωτερικό της κεφαλής στα πλάγια τοιχώματα.

Το βαμβάκι αφού το περάσεις να το κόψεις από την έξω μεριά πολύ κοντά στην κεφαλή και μετά με μία καρφίτσα να το φουντώσεις και να καλύψεις καλά την τις τρύπες.

Επίσης το βαμβάκι να μην είναι περασμένο πολύ σφιχτά.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #573 στις: Απριλίου 01, 2016, 16:30 »
Tι να πω ,δεν ειχα ποτε θεμα εκτος απτην αρχη,που αρχισα να στηνω τις clr με ετοιμα νερουλα υγρα και μαλλον περναγε λιγο υγρο απο την κεφαλη μεσα στη βαση αλλα τιποτα το φοβερο,απλα ειχε λιγο στην βαση σαν να χες ριξει μια σταγονα μετα απο δυο μερες,,,τον εχω μεσα στην τσεπη του μπουφαν ξαπλα και μεσα σε τσαντακι χυμα και δεν εχει τρεξει ποτε υγρο.

Μια φορα ειχα χασει το oring της βασης χωρις να το καταλαβω και ενω ατμιζα μερικες ωρες βλεπω να εχει λιγο υγρο εκει που ενωνεται η βαση με το τανκ κ λεω πως εγινε αυτο? Ανοιγω και δεν ειχε oring ,το χα χασει :)) και το καταλαβα μετα απο ωρες που ειδα λιγο υγρο.
Oποτε για μενα μια χαρα στεγανος ειναι,ενταξει δεν ειναι κ cubis ;)

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #574 στις: Απριλίου 01, 2016, 16:33 »
Θα το κάνω αυτό που μου ειπατε να δω μήπως δω διάφορα θα αλαξω και το βαμβάκι με ενα επώνυμο και θα σας πω εντυπώσεις . ευχαριστώ !

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #575 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:37 »
Της UD το βαμβάκι πρεπει να είναι muji αν δεν κάνω λάθος. Ειδικα αν είναι σε pads.

Το συγκεκριμενο δεν το έχω δοκιμάσει βεβαια , αλλά δεν νομιζω να έχει διάφορα απο τα kgd και nakamichi.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #576 στις: Απριλίου 01, 2016, 22:42 »
Κι ομως εχει διαφορα, kgd και Nakamichi ειναι καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #577 στις: Απριλίου 02, 2016, 15:26 »
Καλημερα ειμαι κατοχος του Tron-S τον δοκιμαζω με αντιστασεις Ni 200 0.25Ω σε iStick 40W. Εχω παρατηρησει μεγαλη πτωση τησ αποδοσης (γευση, ποσοτητα ατμου) μετα τα 10ml. Επαιζε αψογα στους 210-220 βαθμους ενω τωρα 240+ και το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο. Εχει αλλος το ιδιο θεμα η φταιει το Mod. Εχω παραγγειλει τις CLR 1,0Ω απλα ηθελα να χρησιμοποιησω τον ελεγχο θερμοκρασιας.

Είναι ανάλογα τα υγρά σου και κατά πόσο έχει "βρομίσει" την αντίσταση σου.
Αν είναι σκούρα τα υγρά σου τα 10μλ είναι ήδη αρκετά.




Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #578 στις: Απριλίου 02, 2016, 18:24 »
Καλημερα ειμαι κατοχος του  Tron-S τον δοκιμαζω με αντιστασεις  Ni 200 0.25Ω σε iStick 40W. Εχω παρατηρησει μεγαλη πτωση τησ αποδοσης (γευση, ποσοτητα ατμου) μετα τα 10ml. Επαιζε αψογα στους 210-220 βαθμους ενω τωρα 240+ και το αποτελεσμα δεν ειναι το ιδιο. Εχει αλλος το ιδιο θεμα η φταιει το  Mod. Εχω παραγγειλει τις CLR 1,0Ω απλα ηθελα να χρησιμοποιησω τον ελεγχο θερμοκρασιας.


Mία οικονομική λύση είναι αφού θέλεις να ατμίζεις με έλεγχο θερμοκρασίας και περιμένεις  τις CLR, να ατμίσεις με την CLR μέχρι να "παραδώσει το πνεύμα" και μετά να την επισκευάζεις με Νι200.

Είναι πανεύκολο και το μόνο που χρειάζεσαι για την επισκευή είναι σύρμα και βαμβάκι.

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #579 στις: Απριλίου 02, 2016, 21:13 »
Τα υγρά τα φτιάχνω  70/30 vg/pg με ελάχιστο άρωμα 4-5%. Είναι τελείως διάφανα. Απλά θα περιμένω να στριψω νέες CLR με ni200 όπως πρότεινε ο φιλος

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #580 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:21 »
ALTER EGO A7 MS . Μόλις παρελήφθη. Πρώτη παρατήρηση: Πολύ αεράτος για μένα.
Πρώτο στήσιμο και απογοήτευση.
Το στήσιμο με τα ίδια υλικά που χρησιμοποιώ σε όλους τους Kayfun & Expromizer V2 και δουλεύουν: kanthal 0.3mm , 1.5ohm.
Δοκίμασα το ζουμί με την πιο έντονη γεύση. Την εξαφάνισε. Πιο άτονος κι από το Ναυτίλο. :eyesplash:
Θα συνεχίσω δοκιμές και θα επανέλθω.

4/4/16 επανέρχομαι
Τον έλυσα τον ξανάδεσα, άλλαξα ζουμί, έκλεισα τον αέρα στο 99% και τώρα είναι αξιοπρεπής και πολύ πιο εύχρηστος  από τα Kayfunια μου . :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2016, 22:09 από nikonian »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #581 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:39 »
Παράξενα μου ακούγονται αυτά που γράφεις γιατί ο Tron-S εμένα μου δίνει με την επισκευάσιμη CLR του 1 Ohm, πολύ καλή γεύση και σχετικά σφιχτή τζούρα εφόσον ρυθμιστεί σωστά η εισαγωγή αέρα.

Κατά την γνώμη μου αυτός και ο Ego one mega είναι από τους πιο απροβλημάτιστους ατμοποιητές με μεγάλη ευκολία χρήσης και πολύ καλή απόδοση των γεύσεων.

Μιλάω πάντα με κεφαλές CLR (1 Ohm)

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #582 στις: Απριλίου 04, 2016, 14:01 »
Εντάξει ..καμία σχέση ! Κουμποσα πανω ss316l 0.25mm με βαμβάκι ff με 7 σπείρες μου έβγαλε 0.92 ωμ . μια χαρά αλλη αίσθηση απο γεύση απο χτύπημα απο ντουμάνι όλα τέλεια! Ευχαριστώ παίδες!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εντάξει ..καμία σχέση ! Κουμποσα πανω ss316l 0.25mm με βαμβάκι ff με 7 σπείρες μου έβγαλε 0.92 ωμ . μια χαρά αλλη αίσθηση απο γεύση απο χτύπημα απο ντουμάνι όλα τέλεια! Ευχαριστώ παίδες!
Μπορούν να το δουλεύω στο vtc στην ρύθμισή ss 316 ? Και αν ναι σε πόσους βαθμούς ?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2016, 17:59 από Αλεξανδρος1983 »

Αποσυνδεδεμένος SotJake

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #583 στις: Απριλίου 06, 2016, 12:43 »
Καλησπέρα παιδιά!

Έχω έναν A7-MS (aka Tron-S :tongue_smilie:) και τον δουλεύω κυρίως με CLR, αλλά πρόσφατα πήρα την εργοστασιακή 0.5Ω και ενθουσιάστηκα με τα αποτελέσματα που έχει πάνω στον ατμοποιητή.
Αυτό που θέλω τώρα, είναι να βγάλω τέτοια (αν γίνεται και καλύτερα) αποτελέσματα με την CLR.

Είδα, όμως ότι τις CLR 0.5Ω δεν τις πουλάνε εδώ και ερωτώ εγώ τώρα: ποια η αντικειμενική διαφορά της από τις CLR 1.0Ω;
Αν η μόνη διαφορά που έχουν είναι η εισαγωγή αέρα αυτό σημαίνει πως αν αλλάξω το πινάκι και βάλω της εργοστασιακής μετά εξαρτάται από το σύρμα μου για το αν θα βγει κατάλληλη για πνευμονικές κτλ;

Κι αν είναι έτσι, έχετε κάποια πρόταση για να μου βγει τούμπανη;

Σας ευχαριστώ και καλό άτμισμα! ;D

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #584 στις: Απριλίου 06, 2016, 12:51 »
Αν εννοείς την CL 0,5 Τιτανίου ναι έχει μεγαλύτερο πιν και μπορείς να το αλλάξεις με το στενό της CLR Και φυσικά θα έχεις τρομερή αεράτη τζούρα.
Αν εννοείς κάποια άλλη CLR 0,50 που δεν υπάρχει Ελλάδα, δεν γνωρίζω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154728 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568734 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243832 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294139 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1739 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762713 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem