vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, lagoudakis, camber, Ποντικός

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #480 στις: Μαρτίου 07, 2016, 23:02 »
Πήρα ένα vtc mini τις προάλλες και τσίμπησα κι ένα Τron , μιας και έχω ήδη ένα ego one mega και χρησιμποποιώ τις clr...
Προσωπικά, πέρα της γεύσης δε βρίσκω τίποτα κοινό σε αυτούς τους δύο...Ίδιες αντιστάσεις, ίδια βατ πάντα...
Η ρύθμιση αέρα του Ego One είναι κλάσεις ανώτερη...Στον Tron τι τέρμα ανοιχτό τον έχω τον άερα τί τέρμα κλειστό δεν καταλαβαίνω διαφορά.
Στον Ego πχ αν κλείσεις τελείως τον αέρα δε μπορείς να ατμίσεις καν...Στον Tron πάλι ανετότατα.
Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ικανοποιημένος...

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #481 στις: Μαρτίου 08, 2016, 11:04 »
Εγώ στον τρον με την clr έχω βάλει τον χρυσό πόλο κάτω με την μεγάλη τρύπα και στο τελείως κλειστό δεν μπορώ να ατμισω. Βλεπω δηλαδή διαφορά αν έχεις καμία άλλη που έχει τον χρυσό πόλο ( εγώ το πήρα από την ni που είχε μέσα) βάλε το να δεις.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #482 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:29 »
Μάλλον το έχεις μπερδέψει λίγο...  ;D
Ο αέρας ΣΧΕΔΟΝ τέρμα κλειστός είναι για τσιγαρίσιες τζούρες (τελείως κλειστός είναι απλά χαζομάρα).
Ο χρυσός πόλος από την άλλη είναι για πνευμονικές, διότι έχει μεγαλύτερη τρύπα για τον αέρα από τον ανοξείδωτο...  :confused1:
Αυτά τα δύο ταυτόχρονα είναι απλά λάθος συνδυασμός.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #483 στις: Μαρτίου 08, 2016, 12:41 »
Πριν μήνα και βάλε, σύστησα σε 3 φίλους που ήθελαν να αρχίσουν το άτμισμα, τον ΤΡΟΝ για ατμοποιητή μαζί με τις CLR κεφαλές. 
Όλοι τους δηλώνουν κατενθουσιασμένοι και παραμένουν στο άτμισμα χωρίς "κόπο". 
Όποιος λοιπόν διαβάζει το νήμα αλλά διστάζει ακόμα να αποφασίσει ποιόν να διαλέξει, σας διαβεβαιώνω πως είναι ίσως ο καταλληλότερος για αρχή. Και αν σε τρώει, μαθαίνεις και να στρίβεις με τις CLR...  

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #484 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:18 »
Εγω πάντως δεν ξέρω αν πρέπει να δηλώσω κατενθουσιασμένος ή κατανευριασμένος με τον τρον  :angry_orange:
Απο χτες συμβαίνει το μόνο πράγμα που δεν ηθελα να μου συμβεί, μπουρμπουλήθρισμα σε συνδυασμό με διαρροή υγρού. Ακρως σπαστικός συνδυασμός. Μπορεί να βοηθήσει κανείς για τα αίτια και τη θεραπεία; Εχω διαβάσει ολο το νήμα αλλά δεν μπορώ να βγαλω συμπερασμα για το τι απ όλα φταιει. 
 Mod καινουριο (vtc), ατμοποιητης καινουριος (tron-s), κεφαλή καινουρια (cl 1ωμ), power mode , 12 watt, ο αερας λίγο πανω απο το τερμα κλειστό.. Καθαρισα-στεγνωσα τη βαση που βιδωνει η κεφαλη (ειχε υγρα), φυσηξα την κεφαλη, στεγνωσα το "τουνελ" απο το επιστομιο μεχρι τον πυθμενα, τιναξα ολο το συστημα ανελεητα 4-5 φορες και το μονο που καταφερα ειναι για λιγες τζουρες να ειναι οκ. Μετα απο λίγο όμως παλι αισθανομαι σα να πινω φραπε με τρυπιο καλαμακι. Είμαι και μολις λιγες μερες απεξαρτημενος απο το κτ και ατμιζω σε αναμμένα κάρβουνα.. :angry_orange: Πλιζ χελπ !!

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #485 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:25 »
Μάλλον το έχεις μπερδέψει λίγο...  ;D
Ο αέρας ΣΧΕΔΟΝ τέρμα κλειστός είναι για τσιγαρίσιες τζούρες (τελείως κλειστός είναι απλά χαζομάρα).
Ο χρυσός πόλος από την άλλη είναι για πνευμονικές, διότι έχει μεγαλύτερη τρύπα για τον αέρα από τον ανοξείδωτο...  :confused1:
Αυτά τα δύο ταυτόχρονα είναι απλά λάθος συνδυασμός.  ;)

Δικιο εχεις αλλα με τελειως κλειστο ειναι πολυ σφιχτη ισως επειδη γουσταρω αερατα πραγματα εγω :-[

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #486 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:44 »
κεφαλή καινουρια (cl 1ωμ), power mode , 12 watt,

Θεωρώ ότι πρέπει να ανεβάσεις watt. Κάντο σταδιακά ανά 0,5 watt και κάνε μερικές "κούφιες" τζούρες (όχι απανωτές) στο κάθε στάδιο.
Κάντο ακόμα κι αν σε ενοχλήσει (προσωρινά) η θερμοκρασία.
Αν και εφόσον έχει λυθεί το θέμα, ξανακατέβα μέχρι τα watt που ο παραγόμενος ατμός είναι ικανοποιητικός.

(γενικά πάντως τα 12watt είναι μάλλον λίγα για 1Ω αντίσταση)

Επίσης, όπως ίσως διάβασες, ξεφορτώσου τις CL κεφαλές και βάλε την CLR.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #487 στις: Μαρτίου 08, 2016, 13:50 »
Σ ευχαριστω φιλε. Θα το δοκιμασω.Οταν δηλαδη πεφτουν τα watt αρχιζουν τα προβληματα;  Με την προηγουμενη (ιδια ) κεφαλη ειχα 20 watt, μετα το εριξα στο 15, δεν ειχα προβλημα με μπουρμπουληθρες κλπ  αλλα διαβασα οτι μειωνεται δραματικα η διαρκεια ζωης της αντιστασης (το συρμα δεν αντεχει) και τα εριξα στο 12. Για τις clr ναι εχω ενημερωθει και φυσικα αυτες θα παρω στην επομενη παραγγελια μου, δυστυχως βιαστηκα και ειχα ηδη παρει μερικες cl για καβατζα..

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #488 στις: Μαρτίου 08, 2016, 14:37 »
Όσο πέφτουν τα βατ, πέφτει και ή θερμοκρασία που "δίνεις" στο υγρό για να εξατμιστεί. Εάν βάζεις λοιπόν λίγα βατ, δεν ατμοποιείται πλήρως το υγρό, μένει στην αντίσταση και κάνει μπουρμπουλήθρες. ;)

Στάλθηκε από το HUAWEI RIO-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #489 στις: Μαρτίου 08, 2016, 15:09 »
θα σου προτεινα κι εγώ να βάλεις την CLR. πολύ καλύτερη γεύση ικανοποιητικότερος ατμός. Και όπως έιπαν κ οι υπόλοιποι πριν βάλω την CLR σε χαμηλά σχετικά Watt 10 περίπου μου έκανε κι εμένα μπουρμπουλήθρες.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #490 στις: Μαρτίου 08, 2016, 15:33 »
Ότι ακριβώς είπε ο φίλος Stepeha :thumpup:
Από την άλλη, μην ανεβάσεις και πολύ ψηλά τα βατ γιατί μετά αρχίζουν τα σκασιματάκια και θα μας ξαναρωτάς...  ;D :laugh1: ;D
Το ιδανικό σημείο είναι εκεί που τελικά δεν έχεις ούτε μπουρμπουλήθρες, ούτε σκασίματα, ούτε μειωμένη παραγωγή ατμού, ούτε υποτονική γεύση.
Για τον καθένα μας διαφέρει αυτό το σημείο.

(είναι σαν το σημείο G της γυναίκας: άντε βρες το...  :lotpot: )

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #491 στις: Μαρτίου 08, 2016, 15:37 »
 :laugh1: :laugh1: στη γυναικα το χω βρει (αι θινκ)  ;D στο ρημαδοατμομαραφετι ακομα το ψαχνω χαχαχχα. Και ναι ημουν ετοιμος να ξαναρωτησω γιατι ακουσα  σκασιμο στα 15 αλλα με προλαβες !! 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #492 στις: Μαρτίου 08, 2016, 16:13 »
Και αυτό Χρήστο σαν την γυναίκα είναι, θέλει τα κολπάκια του......... ;D

Ακόμα με τις CL παιδεύεσαι; :))


Aν μπορείς δώστες πίσω από κει που τις πήρες (αν είναι σφραγισμένες) και πάρε CLR 1 Οhm.

Αν όχι όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω στα 14 Watt είσαι μια χαρά και πότε πότε στρίψε καμμιά χαρτοπετσέτα και χώνε την από το ντριπ τιπ προς το εσωτερικό να ρουφάει τα περισσευούμενα υγρά για να μην έχεις όσο το δυνατόν μπουρμπουλήθρες.
Επίσης όταν ανοίγεις τον ατμοποιητή και αλλάζεις κεφαλή αφού την ξεβιδώσεις βάζε μέσα στην βάση χαρτί για να αποροφάει τα υγρά που μαζεύονται εκεί κάτω.
Και από κεί ακούγονται μπουρμπουλήθρες.


Σε περιμένω όπως είπαμε τηλεφωνικώς για το σεμινάριο.

Ελπίζω να βρεις χρόνο...... :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #493 στις: Μαρτίου 08, 2016, 16:23 »
Aν μπορείς δώστες πίσω από κει που τις πήρες (αν είναι σφραγισμένες) και πάρε CLR 1 Οhm.
Κι αν δεν βαριέσαι στρίψε και καμιά μεγαλύτερη.
Κι αν ακόμα βαριέσαι, αγόρασε έτοιμη φυτιλοαντίσταση ή σκέτη αντίσταση (micrcoil) στα 1,8Ω
και βάλτην στην CLR κεφαλή (piece of cake, όχι όπως το σημείο G ας πούμε...)

Και μετά θα φχαριστηθείς τσιγαρίσιες  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #494 στις: Μαρτίου 08, 2016, 19:30 »

@Jonnis Εγω που σου έδωσα την ίδια αντίστασή έλεγες κουκουβάγιες, τώρα λες θέλεις έτοιμη αντίσταση, αποφάσισε αδερφούλη μου..
Αν θες έτοιμες πάρε αυτές.


@ Leontamp ισχύει αυτό που λες, περισσότερο αγάπησα τον Ego one αλλά ο tron έχει τον κρυφό αέρα και το κάνει στιλάτο.
 @Προς το κοινό που θα μας διαβάσει από δω και πέρα, CLR και οι ατμοί στα κάγκελα. :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26819 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824177 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507190 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243707 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294067 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog