vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, camber, gigelis78, Milarepa, Nikrom

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #180 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 19:30 »
Μάκαρε, με ΚΑΛΥΨΕΣ απόλυτα...  :thumpup:

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #181 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 20:16 »
Δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν τις δουλεύω.
Αλλά αφού στα 25 Watt μετά από λίγο παίρνεις καμμένο γιατί δεν κατεβάζεις τα Watt όπως σου είπα;
Αν παίρνεις καμμένο πάει να πεί ότι η κεφαλή δεν σηκώνει 25W και μετά από λίγο που στεγνώνει το βαμβάκι καίγεται και τραβάς καμμένο.
Από τη στιγμή που πήρες καμμένο, ήδη το βαμβάκι της κεφαλής πήρε φόλα.
Σίγουρα αλοιώθηκε και η γεύση. Άλλαξε κεφαλή και δούλεψε με χαμηλότερα Watt
Για μένα πάρε τις CLR για να τις επισκευάζεις και να γλιτώνεις χρήματα.
Επίσης οι CLR έχουν ρυθμιζόμενη εισαγωγή υγρού που αυτό βοηθάει όταν δουλεύεις περισσότερα Watt να μην στεγνώνει το βαμβάκι και καίγεται.

Ευχαριστώ για την βοήθεια  :thumpup:

Μόλις πήρα  clr και όταν  βρω χρόνο θα την δοκιμάσω..


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:13 »
Πολλές αγοραπωλησίες είχα τελευταία και κάπως έτσι σήμερα βρέθηκε στα χέρια μου κι ένα κιτ ενός μαύρου vtc μαζί με έναν Tron-T, δεν τον χρειαζόμουν ιδιαίτερα αλλά λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας σκέτου mod αποφάσισα να πάρω όλο το κιτ και θα τον κρατήσω για τη δουλειά. Κουκλάκος είναι πάντως και μου αρέσει πολύ το "κρυφό" του airflow! Μια μόνο διαφορά βρήκα απ'τον ego one mega που χρησιμοποιούσα παλιότερα (όχι Thorin δεν είναι αυτός που σου έστειλα, ο δικός σου αγοράστηκε ξεχωριστά και δεν χρησιμοποιήθηκε σχεδόν ποτέ! :D ), ότι όντως μετά από δύο αναπληρώσεις υγρού στο τανκ σήμερα η CL του 1ohm παρουσίαζε μια ανεξήγητη συμπεριφορά υπερτροφοδοσίας, κάτι που στον ego one δεν συνέβη ποτέ. Διορθώνεται εύκολα βέβαια με λίγα παραπάνω watts στις πρώτες δυο τρεις τζούρες αλλά είναι όντως κάπως σπαστικό. Πιθανολογώ πως όλα γίνονται κατά το βίδωμα της βάσης στο τανκ κατά την αναπλήρωση υγρού, σαν να μην υπάρχει διαφυγή του αέρα μέσα απ'το τανκ τη στιγμή της "σφράγισης" και τελικά αυτή η μικρή πίεση που δημιουργείται μέσα στο δοχείο "αναγκάζει" λίγο υγρό να διαφύγει προς τα εσώψυχα της κεφαλής.. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός αλλά το ελπίζω.
Ίσως με το να μην γεμίζουμε εντελώς το τανκ να μπορεί να αποφευχθεί αυτό, δεν ξέρω. Σίγουρα θα το δοκιμάσω στο επόμενο γέμισμα πάντως και για ότι νεότερο.. ;)

Αποσυνδεδεμένος fidodido

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 00:37 »
την clr μπορω να την στισω στα 0,5 κοντα για να παιρνω περισσοτερο χτυπημα?με συρμα 0,32mm

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 04:11 »
(όχι Thorin δεν είναι αυτός που σου έστειλα, ο δικός σου αγοράστηκε ξεχωριστά και δεν χρησιμοποιήθηκε σχεδόν ποτέ! :D )


Είσαι ο λατρεμένος μου και το ξέρεις πανάθεμά σε για παιδί!  :_love_heart:


την clr μπορω να την στισω στα 0,5 κοντα για να παιρνω περισσοτερο χτυπημα?με συρμα 0,32mm


Μπορείς, αλλά όχι με το 0,32 mm σύρμα για 0,5 ohm γιατί θέλει 2 (!!!) σπείρες μόνο! Για 0,5 ohm μόνο με 0,40 mm σύρμα και 5 σπείρες ανοικτές.
Ειδάλλως και με 0,32 αν κάνεις πάλι 5 σπείρες ανοικτές, παίρνεις περίπου ένα αποτέλεσμα της τάξεως του 1,1 ohm και είναι ΣΟΥΠΕΡ και πάλι...

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:36 »
Έβαλα επιτέλους την clr 1Ω πάνω στον tron-s.

Σταμάτησαν τα καμένα που είχα με τις CL :angry_orange: .

Αλλά έχω ένα θέμα που δεν το είχα κοντά δύο μήνες που ατμίζω και έχω προβληματιστεί... 

Ένα δυνατό σκάσιμο στην αρχή της τζούρας

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 23:43 »
Συνήθισε το έτσι κάνει πάντα όταν είναι κρύο, αυτό σημαίνει πως έχεις υπέρ τροφοδοσία, απλά ρύθμισε το κάτω δαχτυλίδι και ανέβασε το πάνω σε σημείο που να μη σκάει ή την πρώτη αστην να σκάει έξω από το στόμα σου γιατί πετάει και υγρό (αυτό κάνω εγώ), βέβαια θα έχεις και μικρότερη κατανάλωση υγρού κάτι που σε συμφέρει, αλλά θα έχεις μικρότερα ντουμάνια, μπορείς να το καταλάβεις αυτό πιστεύω , λόγο μικρής τροφοδοσίας.

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:19 »
Το κάτω δαχτυλίδι....... δεν κουνιέται... με τίποτα..... :wall:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:30 »
Είναι βίδα στρίψε την.

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 00:36 »
Δεν κουνάει  :idiot1: θα περιμένω να τελειώσει το υγρό και θα ξανά προσπαθήσω.

Αλλιώς πένσα και χαρτί κουζίνας .... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 08:54 »
Λες να είσαι τόσο άτυχος που έπεσες σε φσλτσαρισμένη;
Πάντως αυτό το δαχτυλίδι κουνιέται πανεύκολα.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 11:21 »
Μάλλον το δαχτυλίδι το έστριψες ανάποδα και το βίδωσες προς τα κάτω. Όπως την βλέπεις την κεφαλή από πάνω ξεβιδώνει ανάποδα από την φορά των δειχτών του ρολογιού.
Αν το ξεβιδώσεις με πένσα βάλε χαρτί ανάμεσα να μην την "πληγώσεις" - χαλάσεις.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 14:24 »
Tη καλύτερη εμπειρία που είχα ποτέ σε γεύση τη πείρα με τη Ni200 η οποία έρχονταν μαζί με τον TRON. Δοκίμασα Ti,CLR,CL αλλά τη γεύση που μου έδωσε η Νi200 δε τη βρήκα στις υπόλοιπες.

Πήγα λοιπόν να πάρω μια Ni200 πριν λίγες μέρες. Εχθές αποφάσισα να τη χρησιμοποιήσω! Τη βάζω στη βάση και τη κλειδώνω στα 0.20Ohm. Τη ποτίζω και την αφήνω να κάτσει.
460F - 40W 1η και 2η τζούρα πολύ ντουμάνι και επιτέλους γεύση που δεν είχα με τις άλλες κεφαλές.
Από εκεί και πέρα κάθε τζούρα που κάνω μου πετάει temp control πολύ γρήγορα. Έχω πολύ λίγο ντουμάνι, δεν ευχαριστιέμαι τζούρα. Δοκίμασα να κατεβάζω Watt, να αυξήσω θερμοκρασία, να ανεβάσω Watt...τίποτε. Παρατήρησα ότι όταν λύνω τον ατμοποιητή και χαλαρώνω η σφίγγω τη κεφαλή, η πρώτη τζούρα που θα κάνω θα είναι ικανοποιητική αλλά θα μου πετάει υγρά. Η 2η μπορεί να είναι καλύτερη και μετά πάλι Temp Control αμέσως και καθόλου ντουμάνι. Δοκίμασα με σφιχτή τη κεφαλή, με χαλαρή τη κεφαλή, με "κανονική" (?) κεφαλή και πάλι τίποτα..
Να πω πως η Ni200 που ήρθε με τον TRON δεν είχε κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Πριν τη σουτάρω για τα σκουπίδια υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 15:41 »
Εδώ βλέπουμε και τον Tron S με το σήμα της Alter Ego (Alter eGo A7-MS) και τιμή 22,45€
http://www.alterego.gr/e-shop/atomizers/airflow-clearomizers/alter-ego-a6-a7/alter-ego-a7-ms.html

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #194 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 20:50 »
Λες να είσαι τόσο άτυχος που έπεσες σε φσλτσαρισμένη;
Πάντως αυτό το δαχτυλίδι κουνιέται πανεύκολα.

Μάλλον το δαχτυλίδι το έστριψες ανάποδα και το βίδωσες προς τα κάτω. Όπως την βλέπεις την κεφαλή από πάνω ξεβιδώνει ανάποδα από την φορά των δειχτών του ρολογιού.
Αν το ξεβιδώσεις με πένσα βάλε χαρτί ανάμεσα να μην την "πληγώσεις" - χαλάσεις.

Πένσα - Χαρτί κουζίνας ΟΚ... :thumpup:

Τώρα γυρίζει εύκολα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115658 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507193 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568663 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1717 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762655 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1090 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog