vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
th3ofilos, PsykieG, Milarepa, tsapi

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #645 στις: Μαΐου 06, 2016, 09:08 »
Το χρυσό πιν από την cl βγαίνει και μπορεί να μπει στην clr. Η διαφορά που έχει είναι η μεγαλύτερη διατομή και περνάει περισσότερος αέρας. Τίποτα άλλο.
Με SS, εγώ πήρα καλύτερη γεύση στα 0,70 ωμ. Ίσως στην πρώτη ρουφηξιά να νιώσω σιδερίλα μόνο. Χρησιμοποιώ 0,32 σύρμα ud. 28 ga. και σε σχέση με το κανθαλ - για μένα - έχει περισσότερη αντοχή.
Επισκευάσιμη Νικελίου, δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Μπορείς εσυ να φτιάξεις με την clr με 7-8 σπείρες 0,30 διατομή σύρματος, σε 2,5 πυρήνα ή 2,0. Προσοχή στο στήσιμο να μην ακουμπήσει στο τοίχωμα.
Ίδιες κεφαλές είναι.
Σε Κανθάλ, ότι διατομή να χρησιμοποιήσω, Το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό. Κυρίως χρησιμοποιώ 028 ή 0,30 μμ στο 1 ή 1,2 ωμ. Πιο κάτω, προσωπικά δεν με ικανοποίησε.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #646 στις: Μαΐου 06, 2016, 10:58 »
Και κατι τελευταιο: σε ατμο ego one mega οι ιδιες κεφαλες clr δουλευουν επισης ?
Ο ego one είχε βγει πρώτα με clr και μετά ο tron

Αποσυνδεδεμένος leontamp

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #647 στις: Μαΐου 06, 2016, 16:18 »
Αα και κατι ακομα..αν βγαλω τη βαση-pin τη χρυση απο cl (οχι clr), και βαλω σε clr 1ohm   με το καταλληλο συρμα νικελιου ή με κανθαλ θα τη κανω για να τη χρησιοποιησω σε power mode? Και αν βγει δηλαδη π.χ. 0,3 omh, θα δουλευει σε power mode άφοβα? 
Με νικέλιο ΔΕ παίζεις σε power mode παρά μονο σε έλεγχο θερμοκρασίας!Αλλιώς κανείς σίγουρα κακό στην υγεία σου. Τα χουμε ξαναπει αφού! 

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #648 στις: Μαΐου 07, 2016, 02:11 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! ..γιατι σκεφτόμουν μήπως βγεί καλύτερη γεύση με το χρυσό πιν..καπου εδω στο φορουμ το ειχα διαβάσει.
@leontamp, εννοείται ..δεν κάνω πια βλακείες με νικέλιο..το απέσυρα οριστικα :)) μονο pw δουλευω. Γι αυτο ρωτούσα μονο για το χρυσο πιν της νικελιου, οχι για σύρμα νικελίου ούτε για ελεγχο θερμοκρασίας..εκτός κι αν μόνο με τη βάση-pin νικελιου και με σύρμα κάνθαλ ή ss σε λειτουργια βατ...είναι σαν να χρησιμοποιώ νικέλιο σε pw?
Τωρα που το σκέφτομαι δηλαδή..μπερδεύτηκα κι εγώ..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #649 στις: Μαΐου 07, 2016, 02:22 »
To επίχρυσο πινάκι μπορείς να το βάλεις στην θέση του ασημένιου στην CLR ή στις εργοστασιακές CL με αποτέλεσμα πιο αεράτη τζούρα, καθότι έχει μεγαλύτερη τρύπα για την εισαγωγή του αέρα.

Προσοχή μόνο στην τοποθέτηση να μπούν σωστά τα ποδαράκια της αντίστασης, δηλαδή βάζοντας το πινάκι να μην παρασύρεις τα συρματάκια που σφηνώνουν ανάμεσα στο πιν και το σιλικονένιο ο-ρινγκ.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #650 στις: Μαΐου 07, 2016, 02:23 »
Όχι, με το pin μόνο δεν έχεις κανένα πρόβλημα  ;)

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #651 στις: Μαΐου 07, 2016, 03:45 »
Κατάλαβα..να ειστε καλά..κατι σαν τη 0,5 ohm κεφαλή ακούγεται δηλαδη το αποτέλεσμα οπότε δεν το βλέπω να το επιχειρω γιατι οι τοσο αεράτες δεν με κάλυψαν.
 @makis66, τα προσέχω αυτα γιατι και με κανθαλ που φτιαχνω το ιδιο ισχύει..αλλα πάντα ειχα αυτη την απορία..
Τι θα γίνει αν απο λάθος, αφηρημάδα , ατυχία..ακουμπήσουν μαζί αυτα τα ποδαράκια???? Ή αν λιώσει το σιλικονένιο ταπάκι??
Ειναι κατι το επικίνδυνο ή μόνο δεν θα διαβαζει το μοντακι την αντίσταση? Αυτο εννοούμε οταν λέμε " βραχυκύκλωμα"?  Ή εμενα το μυαλό μου πάει σε θέματα..θρίλλερ??? ..:)))

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #652 στις: Μαΐου 07, 2016, 10:09 »
Αν ενωθούν τα ποδαράκια δεν θα γίνει τίποτε σε ηλεκτρονικό mod. Θα σου βγάλει μήνυμα Atomizer short.
Σε μηχανικό mod όμως θα το δεις το θρίλερ :)

Αποσυνδεδεμένος kostas.7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #653 στις: Μαΐου 07, 2016, 23:51 »
Καλησπέρα, εχω στην κατοχή μου to evic vtc mini μαζι με τον tron s και εχω το εξης πρόβλημα  μου κάνει συνεχώς σκασιμακια με αποτέλεσμα να έρχεται υγρό στο στόμα απο ελάχιστο μερικές φορες μεχρι σταγόνες μεγάλες  εχω αλλαξει αρκετες αντιστάσεις αρχικα ειχα παρει αρχικα μερικες  cl 1ohm και μετα clr 1ohm γιατι διαβασα οτι ειναι καλυτερες αλλα χωρις να αλλαξει κατι  και εχω αρχισει να απελπίζομαι εχω καθαρισει πολλες φορες ολα τα κομματια εκτος της αντιστασης βαζω συνεχεια χαρτι μεσα στο σωληνάκι και το καθαριζω και απλα καταφερνω να κανω για λιγη ωρα νορμαλ τζουρες και μετα παλι τα ιδια με το που βγαζω το πιπακι εχει υγρο πανω και μετα απο καποιες ωρες παρατηρω και μικρη διαρροη στην βαση του ατμοποιητη απο κατω γυρω γυρω.Το δουλευα στα 11-12 watt εφτασα να πεσω στα 7-8 διοτι δεν εσκαγε ιδιαιτερα κ υπηρχε μικροτερη διαρροη στο κατω μερος.Εχω πεσει σε ελλατωματικο?Κανω κατι λαθος(μιας και τωρα μαθαινω διοτι ειμαι καινουριος στο ατμισμα)? ή μήπως γενικως δεν ειναι της προκοπης ο ατμο?τωρα σκεφτομουν να αγορασω καπιον αλλο γτ εχω απελπιστει και εχω αρχισει να καπνιζω παλι παραλληλα γτ εχω βαρεθει να καθαριζω και να ειμαι με χαρτοπετσετες ολη την ωρα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #654 στις: Μαΐου 08, 2016, 11:32 »
Τις cl ξέχασέ τες τελείως.
CLR μόνο να αγοράζεις. Αν σου έτυχε προβληματική(δύσκολο αλλά όχι απίθανο) δοκίμασε άλλη.
Επίσης δοκίμασε να αλλάξεις το βαμβάκι, οι διαρροές μπορεί να σταματήσουν(μου συνέβη εμένα)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #655 στις: Μαΐου 08, 2016, 12:55 »
Όταν έχεις διαρροές σημαίνει ότι τραβάς μέσα στην κεφαλή περισσότερο υγρό από αυτό που μπορεί να κάψει.
Σ' αυτή την περίπτωση ανεβάζεις βατ και όχι το αντίθετο. Δοκίμασε στα 15 βατ.
Μπορεί βέβαια η υπερτροφοδοσία να οφείλεται σε προβληματική κεφαλή αλλά δύσκολο να έχουν πρόβλημα όλες οι κεφαλές που δοκίμασες.
Να πατάς το κουμπί πρώτο και να το αφήνεις τελευταίο. Δηλαδή να πατάς πριν φέρεις τον ατμοποιητή στο στόμα ώστε να προλάβει να ζεσταθεί η αντίσταση και να αφήνεις αφού τον βγάλεις από το στόμα ώστε να κάψει το πλεονάζον υγρό που τράβηξες.
Οι CLR έχουν δαχτυλίδι ρύθμισης υγρού. Ανέβασε το δαχτυλίδι για να περιορίσεις την τροφοδοσία.
Τέλος αν το υγρό που χρησιμοποιείς έχει πολύ νερό θα σου κάνει σκασίματα. Άλλαξε υγρό.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #656 στις: Μαΐου 10, 2016, 02:54 »
Συμφωνω με ολους τους προηγουμενους συνατμιστες. Πειραματισου με βαμβακι, σκουπιζε σε καθε προσθεση υγρου. Εμενα το organicon cotton μου εκατσε καλυτερα απο ka ce do παντως..και ηρεμησε συνηθως οι περισσοτεροι ατμο τα κανουν αυτα..και ναι μερικες φορες φταινε μονο οι κεφαλες, αλλαζε και θα βρεις δυο τρεις χωρις προβλημα. Παντως και εγω εχω διαρροες εντος ατμοποιητη. Εκτος, ποτέ

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #657 στις: Μαΐου 17, 2016, 14:15 »
καλησπερα, η νι200 κεφαλη που εχει μεσα στο πακετο ο τρον, που την ρυθμιζουμε. ποσα βατσ και θερμοκρασια? Γιατι την εχω 15βατσ και 210 βαθμους και δεν μου βγαζει καθολου ατμο

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #658 στις: Μαΐου 17, 2016, 14:52 »
Aνεβασε λιγο θερμοκρασια κ βατ.
Κλειδωσε πρωτα την αντισταση με κρυο ατμοποιητη αν δεντο χεις κανει.
Μπορει να εχεις και υποτροφοδοσια και να κοβει,μπορει να εχεις κ υπερτροφοδοσια ομως και να βγαζει λιγο ατμο κ να σε καιει στο λαιμο.
Δες τα ολα αυτα κ μας λες ;)

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #659 στις: Μαΐου 17, 2016, 15:03 »
τα ανεβασα λιγο και ψιλοεφτιαξε. Καει ομως ο ατμοποιητης τωρα. Παιζει θεμα? Και επισης αν δεν κλειδωσεις την αντισταση τι γινεται? Γιατι πρεπει να την κλειδωνουμε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4692 500995 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3187 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 00:39
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 0 205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12552 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan