vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, maprix, ZoeM, Buliwyf, tibolaso, camber, Milarepa

Twitter

Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #195 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 00:24 »
Kαι η 1η εκρηξη  :confused1:
Απο μπαταριες εγινε η δουλεια λενε.


 Που βλέπετε έκρηξη ;;;
Οι μπαταρίες έλιωσαν, τόσο απλό.
Δείτε στην δεύτερη φωτό, πάνω στον ατμοποιητή που έχει μείνει το δακτυλικό του αποτύπωμα !
Κόλλησε δηλαδή το δάχτυλό του ηλιθίου στον ατμοποιητή.
Ποιος ξέρει τι άτμιζε και πόσο ...
  Μην τρελαινόμαστε επειδή ένας βλάκας έβαλε 0,001 Ωμ και 3 άγνωστες μπαταρίες και πήρε φωτιά.




Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #196 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:34 »
Δεν ξέρω τι λέτε παιδιά, αλλά αυτό είναι το τελευταίο μήνυμα του ιδιοκτήτη του καταστήματος η.τ. στο οποίο έγινε το συμβάν. Ούτε λίγο, ούτε πολύ μας λέει, ότι ο ιδιοκτήτης του μοντ του είπε ότι ένας φίλος του πήγε να βγάλει το πίσω κάλυμμα του μοντ, και το μοντάκι εξερράγη επιτόπου και με τη μία!  :o

Αυτό είναι το μήνυμά του από το reddit, όπως ακριβώς το ανέβασε:


"Okay....I am gonna post one more time for the handful of you that aren't interested in conspiracy theories and false accusations. This happened at our store although it was not anything we sold. We do not even carry this mod or those batteries. The photo above is accurate (and never changed). The rumor mill has gone crazy with this so here are the facts (best I know based on what the customer told me) about what happened. The rx was brand new....he got it in the mail that morning. He had 2 brand new MXJOs and one that was a few days old in it and had been using it fine for a few hours. Nothing on the mod had been tampered with, as far as he knows the wraps were fine. Another friend picked up the mod, went to remove the cover and it blew. Is it possible there was a split wrap? Of course. Is it possible the unit was defective...of course. Is it possible a battery was defective....sure. Anything mass produced has that potential. Fact is we don't know for sure....all we can do is make our best guess. As far as posting videos/pics. We felt like that wouldn't do anything but have a negative impact on our industry so we (as a shop) chose not to. I am dumbfounded that people in the vape community would accuse a shop of making this up....ridiculous. The OP on this group was asked to remove his post because he jumped to a bunch of conclusions and started the whirlwind. I obviously wish we knew for sure what happened...we would all love to know." ............................... from the shop owner.


Να με συγχωρείτε παιδιά, αλλά αυτά εμένα μου ακούγονται εντελώς τρελά, και αν αποδειχτεί ότι έτσι όντως έγιναν τα πράγματα, δεν το κρατάω ούτε λεπτό το RX200, έχει φάει πούλημα με τη μία, και πάω για το Reuleaux με το DNA200 επιτόπου. Η σωματική μου ακεραιότητα είναι πάνω από όλα...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #197 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:37 »
Καλά κι αυτόν τον κακόμοιρο που θα το αγοράσει δεν τον λυπάσαι? ;D

Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #198 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:41 »
Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα λογω οτι ασχολουμαι στο φουμπου με το φαν κλαμπ στην ελλαδα του rx.λοιπον ο τυπος εβγαλε διαφορετικες κακης φορτισης μπαταριες απο το παλιο του λαπτοπ και επαθε οτι επαθε.δεν συντρεχει κανενας λογος ανησυχιας γιατι βρεθηκε ενας ατμιστης προφανως ασχετος με την σωστη ασφαλεια.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #199 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:45 »
Κώστα, το παραπάνω απόσπασμα από το μήνυμα του ιδιοκτήτη του καταστήματος η.τ., το διάβασες ή όχι;

He had 2 brand new MXJOs and one that was a few days old in it and had been using it fine for a few hours. Nothing on the mod had been tampered with, as far as he knows the wraps were fine.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #200 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:46 »
Δηλαδή η τρίτη μπαταρία τι ήταν.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:52 »
Υποθέτω ότι κι αυτή ήταν MXJO, από τα συμφραζόμενα τουλάχιστον...  :dontknow:

Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 01:53 »
Εγω ακουσα οτι ειχε παλια μεταχειρα μπαταρια βγαλμενη απο λαπτοπ.οπως και να εχει παντως δεν ηταν παντρεμενες με ιδιους κυκλους φορτισης ουτε καν ιδιες.επισης δεν ξερουμε πως και μεντι τροπο εκανε την φορτιση.γενικα μαντευουμε για καποιον χρηστη στην ασια που εκανε αυτο που εκανε.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:05 »
Όπως και να έχει παιδιά, εδώ φαίνεται να έχουμε και επισήμως, την πρώτη έκρηξη ηλεκτρονικού μοντ. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει άλλη. Και δεν υπάρχει μεγαλύτερο θέμα από την ανασφάλεια, δεν σε αφήνει να απολαύσεις το άτμισμα, ειδικά στα πολύ ψηλά βατ, όπου και για μένα βρίσκεται όλη η κ@βλα.

Πριν κανένα μήνα είχε εκραγεί ένα μάλλον 26650 μηχανικό μοντάκι, κάποιου θεοπάλαβου στην Φλόριντα νομίζω, στις ΗΠΑ, και το είχαν κάνει θέμα σε ένα άλλο φόρουμ, μια και ο τύπος τραυματίστηκε πολύ άσχημα. Ποτέ δεν θα ξεχάσω την ανασφάλεια που ένιωθα για καμιά βδομάδα, εκείνη την εποχή άτμιζα την τετραπλή των 0.15Ω στον TFV4 με τον Χιονόλυκο στα 100-110W. Δεν το απολάμβανα, όλη η μαγεία είχε χαθεί...  :(

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:06 »
Αν οι μπαταριες σου ξερεις οτι ειναι καλες, γιατι ανησυχεις;

Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:11 »
Παντως αν πιστευεις οτι εχεις καλυτερη ααφαλεια με το dna γελιεσαι ζαρκο.εσυ και οσοι ξερουν τι κρατανε και τι εχουν ξερουν πολυ καλα τι θα κανουν.αυτοι ομως που δεν ξερουν η δεν ενδιαφερονται να μαθουν παντα θα κρατανε μια μικρη βομβα 3 μπαταριων σε σειρα που απαιτει σεβασμο οπως και να εχει.αυτη ειναι η αληθεια.δεν κανουν για ολους ολα τα μοντακια.ουτε αν εγω κανω μια βλακεια και ανατιναχτω σημαινει πως εχω το αλαθητο και η εταιρεια πεταει χαρταετο.αυτη την αποψη εχω.ατμιστης απλος ειναι και εγω και οχι υπαλληλος της οποιαδηποτε εταιρειας.αν αποδειχθει οτι η εταιρεια πουλαει προιον ελλατωματικο,τοτε ναι να σταυρωθει.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:22 »
Μα υποτίθεται ότι ακριβώς για αυτόν τον λόγο ατμίζουμε με ηλεκτρονικά μοντάκια, φίλοι μου. Για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Κώστα, το Seven 22 που πια θεωρείται για το μουσείο, και είναι κλώνος του DNA20, αποδεδειγμένα με προστάτεψε όταν ήμουν πιο άσχετος και νέοπας, και πήγα να παίξω με την πρώτη Ατλαντίδα στα 22W μόλις, με τις άθλιες 26650 Enerpower που "υποτίθεται" ότι σήκωναν μέχρι και 7Α ρεύμα, και μάλιστα σε εξειδικευμένο review. Με το που πήγαινα και πατούσα fire, το μοντάκι έσβηνε επιτόπου και με τη μία, ήταν σαν να μου έλεγε: "Η μπαταρία που μου έχεις βάλει είναι για τα μπάζα, βάλε άλλη".  :))

Με το που του έβαλα την MNKE το μοντάκι έπαιξε μια χαρά, όπως έπαιζε φυσικά και με τις κίτρινες 26650 MXJO.

Και τώρα διαβάζω ξαφνικά, ότι τρεις κίτρινες 18650 MXJO, μια μάρκα που εμπιστευόμουν απόλυτα μέχρι σήμερα,  αποφάσισαν στα εντελώς ξαφνικά να εκραγούν σε ένα ολοκαίνουριο ηλεκτρονικό μοντάκι...  :o

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:27 »
Μήπως κι οι ίδιες οι εταιρείες που θέλουν να αυτοαποκαλούνται "σοβαρές" και "υπεύθυνες" γι'αυτό που πουλάνε στον καθένα εκεί έξω θα έπρεπε κάποια στιγμή να κοιτάξουν και λίγο παραπάνω την ασφάλεια του κόσμου; Αλήθεια, τι προειδοποιήσεις υπάρχουν μέσα στα κουτιά των εν λόγω mods; Δεν γράφουν όλοι σε φόρουμ σαν εμάς ξέρετε.. μιλάμε για ένα κουτί που δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές τη μέρα το φέρνουμε μπροστά στα μούτρα μας παιδιά.
Και αν υπάρχουν κρυμμένοι κίνδυνοι σε ένα mod με μία αποσπώμενη 18650, σε τούτο'δω αυτοί οι κίνδυνοι αυτομάτως τριπλασιάζονται, και μάλλον επιεικής είμαι.

Το έχω παραγγείλει κι εγώ, το φοβόμουν πριν το κάνω, το φοβάμαι ακόμα, θα το φοβάμαι ακόμα κι αν αποδειχθεί ότι όλη αυτή η ιστορία είναι φιάσκο τελικά. Καλύτερα βέβαια να το φοβάσαι γιατί αυτομάτως το σέβεσαι κιόλας. Δυστυχώς όμως δεν είναι όλος ο κόσμος τόσο ενήμερος όσο απαιτείται και φυσικά είναι και οι εταιρείες υπεύθυνες γι'αυτό.. να είχε τουλάχιστον την απαραίτητη γνώση ώστε να δώσει και την δέουσα σημασία στο όλο πράγμα.

Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:30 »
Συμφωνουμε αλλα καπου το χανουμε καλε μου zarko.εγω αλλου κολλαω.δεχομαι οτι εκανε βλακεια ο χρηστης και δεν εβαλε ακριβως τις ιδιες μπαταριες.εγινε οτι εγινε.οκ.υπαρχουν ασφαλιστικες δικλειδες στα τσιπακια που κλεινουν τα ρευματα.γιατι δεν δουλεψαν;γιατι;; Ητν ελλατωματικο το συγκεκριμενο μοντ;η παρτιδα;υπαρχει κενο ασφαλειας;υπαρχει μηπως το ιδιο θεμα ισως και με το dna?μηπωα τιποτε απο οκα αυτα;μηπως ηταν σικε απο τους εχθρους της joyteck επειδη ξεφτυλησε τις τιμες;και μηπως τιποτα απο ολα αυτα,απλα ο χρηστης εκανε καποια περιεργη βλακεια(πειραξεβτο μοντ πχ;) που διαολο να ξερουμε και ισως δεν το μαθουμε και ποτε.......
******ακριβως οπως τα λεει ο μακης ειναι τα πραγματα.ακριβως!!!!!

Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wismec Reuleaux rx200 joyetech (Προεπισκοπηση)
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 02:31 »
Αν φοραει παρομοια πλακετα με το VTC mini παντως, δεν φταει το Reuleaux. Γιατι και εμενα αρκετες φορες, οταν το ειχα στα 40-45W και ηταν αρκετα χαμηλη η ταση της Samsung 30Q και δεν μπορουσε να δωσει αυτα που ζητουσε η πλακετα, απλα εκανε cut-off και σταματουσε να τραβαει ρευμα απο τη μπαταρια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 66 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181299 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 276 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123490 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328010 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99