vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

198 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mantis039, Ηρακλης, manoslykos, nikpoth, maprix, infernity

Twitter

Aspire Triton Mini

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 11:34 »
Προφανώς και δεν είναι λογικό... και ήταν μια χαρά βιδωμένη η προεγκατεστημένη αντίσταση... αλλά με αυτή που έβαλα το πρωί όλα καλά!!! Έχω πιπίλα τον ατμοποιητή, τον έχω γεμίσει άλλες δύο φορές και δουλεύει ρολόι...τι να πω...


Κι όμως, πλέον όλα καλά με τη νέα αντίσταση... τι να πω...


Διορθωση μεγεθους γραμματοσειρας.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2016, 12:44 από Vrs5 »

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 13:08 »
Καλησπέρα. Επανέρχομαι για να σας πω ότι τελικά δεν ισχύουν αυτά που έγραφα για την εισαγωγή αέρα...Πριν δύο ώρες είπα να δοκιμάσω και την 1.2 που είχε μέσα η συσκευασία. Αφού έπλυνα όλα τα κομμάτια, τα στέγνωσα και τα συναρμολόγησα, πήγα το δείκτη στη θέση με τη σταγόνα και γέμισα με την εισαγωγή αέρα τελείως ανοικτή...όλα καλά μέχρι εδώ.
Στη συνέχεια γυρίζω το δείκτη στη θέση ατμίσματος και αμέσως αρχίζει το γλέντι... σε λίγα δευτερόλεπτα είχε αδειάσει το μισό υγρό από κάτω! Είπα να τραβήξω και μια τζούρα να δω τι θα γίνει και αντί για ατμό ρούφηξα υγρό...Αφού σκούπισα τον ατμοποιητή εξωτερικά, με λίγο υγρό να έχει απομείνει πλέον στο τανκάκι, το ξαναγέμισα και όλα καλά!!! Έχω συμπληρώσει άλλες δύο φορές υγρό από εκείνη την ώρα και κανένα πρόβλημα... Τι γίνεται, μόνο την πρώτη φορά στο αρχικό γέμισμα μου τα κάνει αυτά? Εκτός αν κάνω εγώ κάτι τελείως λάθος...

Μορφοποίηση κειμένου
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 21, 2016, 13:14 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 06:56 »
Μόλις χτες τον πήρα κι εγώ γιατί ήθελα ένα τέτοιο "ατμοποιητάκι" να το χρησιμοποιώ τις ώρες που βρίσκομαι στη δουλειά. Έδωσα πριν λίγο καιρό τον μίνι Ναυτίλο μου κι από τότε κάτι μου έλειπε η αλήθεια είναι, ένα απλό και εύχρηστο "μηχανάκι" ατμίσματος. Όλα μέχρι στιγμής δείχνουν ότι επιτέλους το βρήκα! Άψογο σε όλα του, πιστεύω ότι έπεσα σε αξιότατο αντικαταστάτη του ναυτιλάκου μόνο που πλέον υπάρχει και το πανεύκολο γέμισμα τύπου "on the go", ότι πρέπει για συνοδεία σε δουλειά με συνεχές περπάτημα και κίνηση επί ωρών!

Κεφαλές του ναυτίλου ταιριάζουν μια χαρά είπαμε, σωστά; :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 10:31 »
Σωστά Μάκη ταιριάζουν απόλυτα.
καλή η επιλογή σου αλλά και ο Kayfun mini V3 που έχεις την κάνει την δουλειά  :D

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 15:05 »
Στη δουλειά υπάρχει πίεση μιλάμε, επουδενί δεν θέλω επισκευάσιμο στην τσέπη ενός παντελονιού που περνάει τα πάνδεινα επί 8 ώρες σερί! Όχι ότι δεν τον έχω πάρει κι αυτόν μαζί μου, απλά όμως δεν. Δεν υπάρχει απόλυτη σιγουριά, παράλληλα υπάρχει φοβία για τον ίδιο τον ατμοποιητή μήπως και συμβεί κάτι υπό τέτοιες συνθήκες.. ένα τέτοιο ατμοποιητάκι εξυπηρετεί απίστευτα όμως, ξέρω σου λέω.. :D

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:02 »
Ok Μάκη με έπεισες και παρήγγειλα και εγώ έναν από FT !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:11 »
Ρε'σεις δυο κουβέντες είπα κι ο Μπίλλυς παράγγειλε κιόλας, μήπως να ανοίξω κανένα γιουτουμπο-κανάλι να το ρίχνω στα ριβιούς; :laugh1:

Πλάκα κάνω φυσικά, με το καλό να λάβεις και με το καλύτερο να τον χαρείς Μπιλ!

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:15 »
Έχει  αεράτη τζούρα  σε  σύγκριση με  τον nautilus mini?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:17 »
Πολύ πιο αεράτη έχει και το καλό του Τριτωνάκου είναι ότι μπορεί να σφίξει και αρκετά.. ;)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:18 »
Μάκη τι να λέμε το σκεπτικό σου ήταν καλό και τεκμηριωμένο και βέβαια στην απόφαση σκέφτηκα και την καλή ποιότητα του ατμοποιητή. Αλλά μεταξύ μας Μάκη εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις τα Review άμεσα, θα έχεις επιτυχία, καλή ιδέα πολύ καλή ιδέα........ :)) :)) :)) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:22 »
Πλάκα πλάκα με τόσες αγορές που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 17:28 »
Άστα Μάκη, κάπου πρέπει να σταματήσουμε γιατί θα αρχίσουμε να πεινάμε. Μπήκα μέσα και συνεχίζω απτόητος, αφού να σκεφτείς δεν έχω χρόνο να δοκιμάσω τις περισσότερες αγορές. Αρώστια αλλά αφού με κρατάει μακριά απο το ακατανόμαστο Χαλάλι.

Τέλος off topic γιατί θα μας κυνηγάνε οι διαχειριστές. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος JoneyM

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 23:57 »
Τον πήρα και γω σήμερα και σε σύγκριση με τον ναυτίλο είναι πολύ πιο αεράτος, με την clapton και ανοικτό τέρμα τον αέρα κάνω απίστευτες πνευμονικές τζούρες. Πήρα το odin 105 0mg για τα εγκαίνια και έχω μείνει άφωνος με τη γεύση και το ντουμάνι.

Όταν τον γέμισα πρώτη φορά, ακολουθώντας τα βήματα σωστά, με το που πήρα τη πρώτη τζούρα έκανε "μπουρμπουλήθρες" και ένιωθα οτι ήταν πνιγμένος  στο υγρό. Συνέχισα να ρουφάω, έφαγα λίγο υγρό και μετά απο κάποιες τζούρες, σιγά σιγά, έστρωσε. Άτμισα τα 3/4 του τανκ και αφού το ξαναγέμισα, έκανε πάλι το ίδιο. Είναι φυσιολογικό αυτό;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2016, 00:04 από JoneyM »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 00:34 »
Είναι μάλλον γιατί προλαβαίνει να κατέβει λίγο παραπάνω υγρό στην αντίσταση τη στιγμή που γυρνάμε το δαχτυλίδι ανοίγματος των υγρών. Σκέψου ότι κάπου στη μέση της διαδρομής αυτής είναι μισάνοιχτες και οι δύο πάνω τρύπες που γεμίζουμε με υγρό το τανκ αλλά ταυτόχρονα και οι δύο κάτω που μεταφέρουν το υγρό του τανκ στην κεφαλή. ;)

Πιθανές λύσεις:

-Πάντα κλείσιμο του αέρα πριν την αναπλήρωση του υγρού από πάνω.
-Περιστροφή του δαχτυλιδιού ανοίγματος των υγρών με μία σύντομη κίνηση και όχι σιγά σιγά..
-Περιστρέφουμε το δαχτυλίδι ανοίγματος των υγρών ΠΡΙΝ βάλουμε το πάνω καπάκι (αυτό που υποδέχεται το drip tip ) του Τριτωνάκου. Βιδώνοντάς το πριν ανοίξουμε τα υγρά μας πιθανότατα δημιουργούμε ταυτόχρονα και μια πίεση στο τανκ που μάλλον σπρώχνει το υγρό προς την κεφαλή μόλις οι τρύπες εισαγωγής του ανοίξουν..

Δοκιμάζοντας θα το βρούμε που θα πάει.. :)

Αποσυνδεδεμένος panosm30

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 13:32 »
Πηρα κ εγω τον ατμοποιητακο κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν αντιστασεις κατω απο 1.2Ω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem