vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

479 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, I.P, Buliwyf, goran, paiktaras, Jorge, tibolaso, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #300 στις: Ιουνίου 23, 2016, 15:32 »
Καλησπέρα :)
Εχω το εξής "πρόβλημα"...μου αρέσουν τα High Vg υγρά (70% και πάνω) όμως με τον Triton έχω πρόβλημα καθότι με την 1.2 δεν υπάρχει περίπτωση να ατμίσω,καθότι μπουκώνει και στο τέλος νοιώθω μόνο το βαμβάκι (μπλιάχ)
Κάνω κάτι λάθος εγώ?να χρησιμοποιήσω την 0.15?τώρα έχω την 1.8 πάνω αλλά με 50/50 και είναι πολύ καλύτερη από την 1.2,να δοκιμάσω το milkman με αυτή ή θα με μουτζώσει η αντίσταση? :p
Ζητώ συγνώμη για τα απανωτά ερωτήματα,απλά αν δεν να μην το παιδεύω τσάμπα!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #301 στις: Ιουνίου 23, 2016, 16:42 »
Κατά την δικιά μου εκτίμηση η 1,8 είναι καλύτερη. Δώσε λίγο χρόνο στο πρώτο γέμισμα για να ποτίσει η αντίσταση και το κυριότερο να ξεχάσεις τις απανωτές τζούρες και πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #302 στις: Ιουνίου 23, 2016, 16:43 »
στα ποσα watt ατμιζεις την 1.2 ? ποσες φορες την ημερα καθαριζεις τον ατμοποιητη σου ? ειδικα τωρα το καλοκαιρι με high vg και πλουσιες γευσεις ?
τα αρωματα ειναι αυτα που αφηνουν καταλοιπα στον ατμοποιητη ,
φιλη μου με τριτον μινι ειχε το ιδιο προβλημα με εσενα ,
τελικα με δυο φορες την ημερα καθαρισμα και με αρκετα watt γυρω στο 19-20  (η αντισταση λεει 15-22w ) 
μπορει και ατμιζει χωρις προβλημα 

Αποσυνδεδεμένος claireth

  • **
  • 110
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #303 στις: Ιουνίου 23, 2016, 17:01 »
Πάντα διαβρέχω την όποια αντίσταση και την αφήνω να κάθεται,10λεπτο σίγουρα...απανωτές τζούρες δεν παίρνω,φαντάσου ότι κάνω περίπου 2ml την ημέρα,θέλω να πω δεν το έχω πιπίλα,είμαι στο 0,3mg και το πάω σιγά σιγά για μηδενική! :)
Οσο για τα watt με την 1.2 ήμουν στα 16-17 περίπου,απλά αν ανέβαζα παραπάνω μου ερχόταν πιο έντονη η βαμβακίλα..με αυτά και με αυτά,τα έχω αφήσει στην άκρη τα υγρά αυτά και κάνω μόνο 50/50 στην παρούσα φάση αλλά δεν γίνεται και έτσι όμως...καθάρισμα γίνεται μέρα παρά μέρα,το drip κάθε μέρα εννοείται...τον αέρα τον έχω κάπου στη μέση πάντα!
Πραγματικά παιδιά,αυτά τα 2 υγρά που πήρα πρόσφατα,δεν τα έχω ευχαριστηθεί ακόμη,ένα φίλο που ρώτησα μου είπε ότι θέλει όσο πιο κλειστό γίνεται τον αέρα για αυτά τα υγρά,όντως?


Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #304 στις: Ιουνίου 23, 2016, 17:16 »
Παράθεση
Με απλά λόγια αφου δεν περνάς και τα όρια του κατασκευαστή και είσαι και ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα........... καλά ατμίσματα...

Σε ευχαριστώ barba_bill. Από την στιγμή που πόσταρα την ερώτηση, έχω διαβάσει πολλά άρθρα και πράγματι τα Clapton coils ζητούν περισσότερα ρεύματα για να παίξουν.
Όσο γράφω χιλιόμετρα στον Triton mini πάντως, τόσο περισσότερο τον εκτιμώ. Πολύ καλή κατασκευή, πολύ καλή αναπλήρωση, καταπληκτικό airflow και το κυριότερο απρόσκοπτη, απροβλημάτιστη και σταθερή λειτουργία. Δεν μπορώ να πω ότι έχει την τέλεια γεύση (στην αρχή μύριζε κάτι μεταλλικό, μετά από 1 - 2 πλυσιματάκια έχει φύγει η μυρωδιά..), αλλά δεν είναι και κακή. Συνολικά ,τον θεωρώ εξαιρετικό ατμοποιητή και με βλέπω να παροπλίζω τον Ναυτιλάκο μου... 
Πάντως σε αντιστάσεις έχω κλειδώσει στις 1,8 bvc του Ναυτίλου, που τείνουν να γίνουν οι αγαπημένες μου γενικώς...

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #305 στις: Ιουνίου 25, 2016, 00:51 »
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν ανταλλατικά o-rings? Στα τοπικά καταστήματα μας είπαν ότι δεν πωλούνται. :dontknow:
Στο ίντερνετ δεν βρίσκω o-ring που να αναφέρουν ότι είναι για το triton mini. Συγκεκριμένα, έχουμε χάσει αυτό το o-ring :



Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #306 στις: Ιουνίου 25, 2016, 06:17 »
Με τον ατμοποιητη είμαι πολύ  ευχαριστημενος και εχω 2,5 μήνες που εχω ξεκηνισει το ηλεκτρονικό τσιγάρο και δεν μου εχει έρθει καθόλου η επιθυμία να κάνω ούτε ενα κ.τ. αλλά αυτό που συνανταω με τα ανταλακτικα του κομμάτια είναι πολύ σπαστικο! ! Κάθε φορά που τον καθαριζεις παρακαλας μην χασεις κάτι γιατί δεν υπάρχει τίποτα σε σύγκριση με άλλους εργοστασιακους ατμοποιητες.. 

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #307 στις: Ιουνίου 25, 2016, 09:35 »
Εχω τον τριτον απο χθες και κανει λιγο σκασιματα, εν τω μεταξυ μαλλον επειδη φυσηξα μεσα για να σταματησουν, ειχα λιγη διαρροη απο την βαση κατω, εκει δεν ξεβιδωνει τιποτα πως εγινε αυτο? Μηπως δεν θελει πολυ σφιξιμο η βαση της αντιστασης? Εχω την clapton

Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #308 στις: Ιουνίου 25, 2016, 09:40 »
Φιλε λυστον,  κανε καλό πλύσιμο και μετά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, στην αρχή ειχα και εγω αλλα 2,5 μήνες τώρα δεν το εχω ξανά πάθει. 

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #309 στις: Ιουνίου 25, 2016, 09:45 »
Οκ, μολις ειχα και πεταγμα υγρου απο την εισαγωγη αερα επειδη τον φυσηξα.. Την βαση που βγαινει για να αλλαξει η κεφαλη θελει καλο σφιξιμο η οχι? Γιατι εχω διαβασει για αλλους ατμοποιητες οτι δεν τα σφιγγουμε πολυ.

Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #310 στις: Ιουνίου 25, 2016, 09:53 »
Μην το ζορισεις πολύ γιατί επειδή ειναι μικρός θα δυσκολευτεις μετα να το ξανά λύσεις γιατί δεν εχει απο που να τον πιασεις ώστε να βάλεις δύναμη να τον ξανα λύσεις και προσεχε όπως θα τον λύσεις εχει ενα o-ring όπως στην φωτογραφία πιο πάνω που φεύγει εύκολα μετα απο 2-3 πλυσηματα και αν το χασεις δεν βρισκεις εύκολα.. .

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #311 στις: Ιουνίου 25, 2016, 09:57 »
Ναι δεν το σφιγγω τοσο ξεβιδωνει ανετα, καλα τα orings χανονται για πλακα αμα δεν προσεξεις

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #312 στις: Ιουνίου 25, 2016, 12:11 »
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν ανταλλατικά o-rings? Στα τοπικά καταστήματα μας είπαν ότι δεν πωλούνται. :dontknow:
Στο ίντερνετ δεν βρίσκω o-ring που να αναφέρουν ότι είναι για το triton mini. Συγκεκριμένα, έχουμε χάσει αυτό το o-ring :

(Image removed from quote.)

Καλημέρα
Το ίδιο θέμα είχα και εγω, ρωτησα σε καταστήματα της περιοχής μου χωρίς αποτέλεσμα.
Τελικά βρήκα σε ένα μαγαζι με εργαλεία βίδες κλπ
Πήρα 2-3 για όλα τα μέρη του τρίτωνα και end of story :D

Αποσυνδεδεμένος MaFiOzOs13

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #313 στις: Ιουνίου 25, 2016, 15:48 »
Καλησπέρα. Αυτές τις μέρες θέλω να παραγγείλω τον Triton Mini. Αυτή την στιγμλη ατμίζω με Nautilus. Θα ήθελα να ρωτήσω Ποιές κεφαλές 1.8 να πάρω? Τις 1.8 BVC του Nautilus η τις κεφαλές 1.8 του Triton Mini Clapton? Επίσης απο ποιό μαγαζί έξω προτείνετε? Fashtech δέν έχει αυτη την στιγμή + του οτι είχα κανει μια παραγγελία στις 9 του μήνα και ακόμα περιμένω. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #314 στις: Ιουνίου 25, 2016, 16:32 »
Προτείνω ανεπιφύλακτα τις 1,8 Clapton και μπορείς να τις βρείς εδώ.
http://www.cvapor.com/5pcs-aspire-triton-mini-coils-for-aspire-triton-mini-nautilus-and-nautilus-mini-atomizer-0-15-1-2-1-8ohm.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209554 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem