vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 4 χρήστες
aoratos, johnath, camber, Milarepa

Twitter

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:22 »
Πληροφοριες και  αναφέρουν ότι σε ξένα φορουμ και ριβιου θεωρείται σημαντικα καλύτερος ο 3μλ rosary UD με κεφαλές για τσιγαρίσιες 1.8 ομ :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2016, 10:23 από vamaxin »

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:24 »
Καπου διαβασα οτι αν τον γυρισω αναποδα κ φυσηξω θα ισιωσει το εκανα κ μαλλον ειχε υπερχειλιση γιατι εφτιαξε!! Παντως για την ωρα δεν εχω ξετρελλαθει παρα  τα οσα διαβασα στο φορουμ!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:36 »
Μόλις κάνεις μερικές τζουρες θελει εκ νεου γεμισμα.... και αν εισαι και σε καμια καφετέρια σε κοιτάνε λιγο περίεργα :))
Τι βιδωνει και ξεσφιγει αυτος σκέφτονται :))
Και όταν ξεμπλεξεις από τη διαδικασία , εχεις ξεχάσει να βαλεις το καπάκι στη θέση ατμου , καίς την κεφαλή και ησυχάζεις :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:54 »
@spykal1:
Μια μικρήηηη τόσο δα μικρούλα δόση υπερβολής την διακρίνω εδώ που τα λέμε αλλά χαλάλι...  :laugh1:

@Nutellitta:
Ο Triton Mini είναι ένας από τους πιο καλοκατασκευασμένους εργοστασιακούς ατμοποιητές που υπάρχουν.
Σε αυτό οφείλεται και η ελαφρώς αυξημένη τιμή του σε σχέση με άλλους.
Όμως όπως όλοι θέλει κι αυτός το "στρώσιμό" του.

Το φαινόμενο με τις μπουρμπουλήθρες όταν γεμίζουμε υγρό (ή όταν ξαναγεμίζουμε)
δεν είναι καινούργιο και φυσικά το έχουν πολλοί, όχι μόνο ο Triton. Στον Cubis να δεις τί γίνεται... Παιδικό πάρτυ...  ;D
Ολόκληρο νήμα υπάρχει γι αυτό το θέμα στο φόρουμ.

Σε γενικές γραμμές οι οδηγίες γι αυτό είναι:
- Τίναγμα έντονο με το επιστόμιο προς τα κάτω και μια χαρτοπετσέτα μπροστά (για να μην γεμίσεις τον τόπο υγρά).
- Μερικές έντονες και μεγάλες "αντίστροφες" τζούρες (με φύσημα). Όχι συνεχόμενες για να μην καεί η κεφαλή.
- Στρίψιμο της άκρης ενός χαρτιού (να γίνει μυτερό και μακρύ) και καθάρισμα εσωτερικά (από το επιστόμιο έως όπου φτάνει).
- Άνοιγμα του ατμοποιητή, ξεβίδωμα της κεφαλής και με ένα απορροφητικό χαρτί καλό σκούπισμα της βάσης εσωτερικά
  (εκεί σταδιακά μαζεύουν υγρό σχεδόν όλοι οι ατμοποιητές).

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 02, 2016, 21:57 »
Ευχαριστω για τις πληροφοριες θα τις εχω υποψιν μου!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:00 »
   Καλησπερα!!! Μολις παρελαβα κ εγω τον aspire triton mini αλλα εχω απογοητευτει απο την αποδοση του με την κεφαλη 1.8 που δοκιμασα νιωθω σα να κανει μπουρμπουληθρες σε οσα watt και αν το χρησιμοποιησω καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Κι εγώ με την 1.8 ψιλοστραβωσα. ..αν και θέλω τσιγαρισιες δεν μου καθόταν καθόλου καλά. ..άλλαξα αντίσταση στο 1.2 με 15-16 watt και ήρθε στα ωραία του. ..όχι όμως ότι μ έχει τρελάνει κιόλας. ..βέβαια τα καλά του να λέγονται. .δεν τραβάς καμένο ...δεν έχει διαρροές εκτός αν ξεχάσεις να κλείσεις τη ρύθμιση του αέρα ..ασε που χρησιμοποιώ πένσα για να μπορέσω να το ανοίξω για να το γεμίσω. .αυτό βέβαια είναι καλό αλλά αν είσαι έξω ή κουβαλάς πένσα ή ζητάς βοήθεια . ..άλλαξε αντίσταση και ίσως σου φανεί καλύτερος στο ατμισμα! !

melli

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 03, 2016, 00:46 »
Εγω δοκιμασα τρεις αντιστασεις 1.8 μου αρεσε πιο πολυ απ ολες μου φαινοτανε πιο τσιγαρισια και πιο ωραια γευση . Μου καηκε στις 5 μερες γυρω στα 15ml .Η 1.2 την πρωτη μερα μου φαινοτανε περιεργη πολυ αερατη και με λιγοτερο αρωμα με κλειστο αερα ητανε αρκετα καλυτερη και υψηλα watt ακομα καλυτερα μου κρατησε γυρω στα 40 ml δεν ξερω γιατι χαχα. Δεν καηκε απλα εγω την αλλαξα για να ειμαι σιγουρος . Και τελος 1,8 bvc του ναυτιλου μοιαζει με την 1.8 του τριτωνα ισως με λιγο λιγοτερη γευση κατα την γνωμη μου και δεν τελειωνει το υγρο τοσο γρηγορα οσο οι αλλες δυο .Το mod istick 30 την αντισταση του ναυτιλου την διαβαζει μια 1.9ohm μια 2.0 και μια 2.1 λιγο περιεργο αυτο . Παντως μου αρεσει πολυ ο τριτωνας αν επαιρνε λιγο παραπανω υγρο απο 2 ml και δεν εκανε αυτο το σπαστικο με το που τον γεμιζεις στις πρωτες τζουρες θα ητανε τελειος .Λετε να βγαλει κανενα τζαμακι οπως στον cleito και στον nautilus x και να να γεμιζεις με παραπανω υγρο ?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 03, 2016, 00:55 »
Δύσκολα να βγει πλέον άλλη παραλλαγή για περισσότερα ml.
Εξάλλου γι αυτό υπάρχει το μεγάλο του αδερφάκι ο Triton 2 (3ml).
Επίσης οι αντιστάσεις του Ναυτίλου δεν μοιάζουν με του Triton Mini.
Είναι ίδιες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 03, 2016, 00:56 »
Εγω αφου δοκιμασα ολες τις κεφαλες πλην τιτανιου ψιλοξενερωσα..Η κλαπτον 1,8 εχει την καλυτερη ποιοτητα(την πεταξα στα 30κατι μλ και δουλευε σαν καινουρια και ηταν και η μαμισια) αλλα πολυ αερατη για μενα,μονο με σχεδον κλειστο την παλευα.Η 1.2 ειναι για καταλαθος πνευμονικες αν κ καλη ποιοτητα κ αυτη.Η 1.8 bvc ειχε την πιο σφιχτη τζουρα αλλα την χειροτερη ποιοτητα,ηταν αυτη που κρατησε λιγοτερο και η μονη που ειχα σκασιματα.Η 1.6 bvc που κανω τωρα πανω κατω σαν την 1.8bvc χωρις τα σκασιματα..Μαλλον αυτη θα προτιμησω αλλα η τζουρα ολων με αποκαρδιωσε.Ειδικα χτες που δοκιμασα τον Α8(cubis) και δεν πιστευα ποσο καλη τζουρα εχει.Να σημειωσω βεβαια πως ο τριτων μινι συνεχιζει να δουλευει τελεια χωρις το παραμικρο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 03, 2016, 01:07 »
Δυστυχως ο triton ο μεγαλος δεν παιρνει του triton mini τις αντιστασεις απο οτι εχω καταλαβει για να εχουμε 3 ml . ο cubis σε ενα μαγαζι που το δοκιμασα δεν μου αρεσε και εφερνε συνεχεια υγρο στο στομα .βεβαια απο τι λετε αυτο διορθωνεται αλλα στην μικρη δοκιμη μου δεν τρελαθηκα. Οι 1.8 παντως του τριτονα μινι μου φαινοονται πιο ποιοτικες και ενα κλικ καλυτερες οπως ειπα παραπανω αλλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου μιας και δεν εχω δοκιμασει πολλες

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 03, 2016, 01:33 »
Όχι, παίρνει κάποιες άλλες μεγαλύτερες και είναι συμβατές με όλες αυτές εδώ.
Αυτό με τα 3ml δεν το κατάλαβα...  :dontknow: 
Ο Triton ο μεγάλος παίρνει 3ml ανεξαρτήτως του ποιά κεφαλή θα του βάλεις.

Αποσυνδεδεμένος kos

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 03, 2016, 01:45 »
εννοω μακαρι να επαιρνε και τις κεφαλες του mini να ειχαμε τρια ml στον μεγαλο με τις αντιστασεις του μικρου πολλα ζηατω ε? :)) :)) :))

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 03, 2016, 09:17 »
Εγω αφου δοκιμασα ολες τις κεφαλες πλην τιτανιου ψιλοξενερωσα..Η κλαπτον 1,8 εχει την καλυτερη ποιοτητα(την πεταξα στα 30κατι μλ και δουλευε σαν καινουρια και ηταν και η μαμισια) αλλα πολυ αερατη για μενα,μονο με σχεδον κλειστο την παλευα.Η 1.2 ειναι για καταλαθος πνευμονικες αν κ καλη ποιοτητα κ αυτη.Η 1.8 bvc ειχε την πιο σφιχτη τζουρα αλλα την χειροτερη ποιοτητα,ηταν αυτη που κρατησε λιγοτερο και η μονη που ειχα σκασιματα.Η 1.6 bvc που κανω τωρα πανω κατω σαν την 1.8bvc χωρις τα σκασιματα..Μαλλον αυτη θα προτιμησω αλλα η τζουρα ολων με αποκαρδιωσε.Ειδικα χτες που δοκιμασα τον Α8(cubis) και δεν πιστευα ποσο καλη τζουρα εχει.Να σημειωσω βεβαια πως ο τριτων μινι συνεχιζει να δουλευει τελεια χωρις το παραμικρο προβλημα.

Φιλε μου έτσι και πάρεις cubis μετά τον triton mini θα ξενερώσεις ακόμα περισσότερο με την λειτουργία του, δυστυχώς δεν δουλεύει σταθερά, στα καλά καθούμενα απο υπερτροφοδοσία σε πετάει σε υποτροφοδοσία σε χρόνο μηδέν :idiot1:. Εχω στην κατοχή μου και τους δύο και να σου πώ σκέφτομαι να πάρω άλλον ένα triton mini.

Αν διαβάσεις και στο θρεντ για το cubis εδώ στο φόρουμ θα καταλάβεις τι εννοώ.

Θα ήθελα να μου πεις ο triton είναι ο πρώτος σου ατμοποιητής ? 

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 03, 2016, 09:45 »
καλημερα
ρε παιδια σε μενα δεν κανει σκασιματα ο τριτονας αφου βαλω υγρο το αφηνω να κατσει κανα 5λεπτο και μετα ατμιζω.οταν ατμισω μολις βαλω υγρο κανει σκασιματα ναι.
χρησιμοποιω τις 1,8 και τις νικελιου για περιπου 30-40μλ
και το top cap δουλευει απροβληματιστα δεν ειναι ουτε σφιχτο ουτε χαλαρο
διαρροη δεν εχω και δεν ειχα ποτε ειτε με ανοιχτο ειτε με κλειστο airflow
γενικα μπορω να πω οτι ειναι απο τους καλυτερους ατμο που κυκλοφορουν και αξιζει το κατι παραπανω στην τιμη του
το μονο του ελαττωμα(για μερικους δεν ειναι) το drip tip του που ειναι αρκετα κοντο και φαρδυ αλλα αλλαχτηκε την 2 ημερα και ολα κομπλε.
ισως και τα 2μλ του, αλλα με τοσο ευκολο γεμισμα δεν το θεωρω καν ελαττωμα

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 03, 2016, 10:04 »
Καλημερα, ο τριτον μινι παιρνει κεραμικες κεφαλες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem