vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tazz, manoslykos

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #165 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:31 »
για βγαλε το επιστομιο και φυσα τον μια καλη...γιατι ετσι οπως τα λες μου φαινεται οτι εχει παρει υγρο στο καλαμακι...

Το έκανα, αν και τον γέμισα προσεκτικά και νομίζω ότι δεν έπεσε ούτε σταγόνα στο καλαμάκι.
Μία από τα ίδια. Αναιμικός καπνός, ζορίζομαι για να ρουφήξω, και μαζεύονται πολλά υγρά στο επιστόμιο..
Δεν καταλαβαίνω. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω..

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #166 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:35 »
ρε συ μηπως...λεω μηπως εχει μαζευτει ζουμι στον πολο της μπαταριας?
Για κουνα και λιγο τον πολο του GIANT με μια οδοντογλυφιδα...

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #167 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:39 »
με πρόλαβες. :)..Αν έχεις άλλη μπαταρία δοκίμασε κ με άλλη μπαταρία.Τράβα κ λίγο τον πόλο της μπαταρίας προς τα έξω με κάτι αιχμηρό κ προσεκτικά.ελάχιστα μήπως δεν κάνει καλή επαφή

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #168 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:43 »
ρε συ μηπως...λεω μηπως εχει μαζευτει ζουμι στον πολο της μπαταριας?
Για κουνα και λιγο τον πολο του GIANT με μια οδοντογλυφιδα...

Όχι Δημήτρη, όλα είναι καθαρά και στη θέση τους. :)
Θα του δώσω και αύριο μια ευκαιρία μήπως και στρώσει το πράγμα αν και δε νομίζω, κάτι άλλο παίζει.
Και τα υγρά που μαζεύονται στο επιστόμιο? Είναι φυσιολογικό αυτό? ???

Παιδιά δεν ξέρω, αλλά ξαφνικά αρχίζει και στρώνει. Βγάζει περισσότερο ατμό και γενικά συμπεριφέρεται καλύτερα τώρα..
Εκείνο πάντως που εντόπισα, είναι ότι κουμπώνει με αρκετό ζόρι πάνω στην μπαταρία.
Εννοώ ότι σφίγγει αρκετά.. :hmmm:
Τον έχω πάρει πάντως με φόβο..είναι που μου ήρθε και υγρό στο στόμα..τι να πω δεν ξέρω.. :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 00:49 από Drakos »

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #169 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:12 »
Και τα υγρά που μαζεύονται στο επιστόμιο? Είναι φυσιολογικό αυτό? ???

Παιδιά δεν ξέρω, αλλά ξαφνικά αρχίζει και στρώνει. Βγάζει περισσότερο ατμό και γενικά συμπεριφέρεται καλύτερα τώρα..
Εκείνο πάντως που εντόπισα, είναι ότι κουμπώνει με αρκετό ζόρι πάνω στην μπαταρία.
Εννοώ ότι σφίγγει αρκετά.. :hmmm:
Τον έχω πάρει πάντως με φόβο..είναι που μου ήρθε και υγρό στο στόμα..τι να πω δεν ξέρω.. :confused1:

Αυτό με το υγρό  το παθαίνω και γώ και ειναι σπάσιμο, συμβαίνει όταν του δίνω και καταλαβαίνει και εννοώ επί μια με δύο ώρες συνέχόμενο ρούφηγμα με παύσεις ένα, δυο λεπτά. Αυτό που παρατήρησα επίσης, για να ρουφάς καλύτερα ειναι πώς δεν πρέπει να το βιδώνεις αρκετά . Και τέλος για περισσότερο ντουμάνι κάνω το εξής, πατάω το κουμπί και ρουφάω σιγά σιγά , ετσι εχω παρατηρήσει: 1. καλύτερο χτύπημα 2. Περισσότερο ντουμάνι 3. Μικρότερη αναπνοή-λιγότερος κόπος. Αν ρουφήξω όπως το ΚΤ τότε και χτύπημα δεν καταλαβαίνω και ντουμάνι δεν βγάζω.. Επίσης διαπύστωσα πώς μετά από 6 μέρες συνεχόμενης λειτουργίας δίνει καλύτερα απ'οτι την πρώτη- δευτερη -τρίτη μερα..

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:23 »
Αυτό με το υγρό  το παθαίνω και γώ και ειναι σπάσιμο, συμβαίνει όταν του δίνω και καταλαβαίνει και εννοώ επί μια με δύο ώρες συνέχόμενο ρούφηγμα με παύσεις ένα, δυο λεπτά. Αυτό που παρατήρησα επίσης, για να ρουφάς καλύτερα ειναι πώς δεν πρέπει να το βιδώνεις αρκετά . Και τέλος για περισσότερο ντουμάνι κάνω το εξής, πατάω το κουμπί και ρουφάω σιγά σιγά , ετσι εχω παρατηρήσει: 1. καλύτερο χτύπημα 2. Περισσότερο ντουμάνι 3. Μικρότερη αναπνοή-λιγότερος κόπος. Αν ρουφήξω όπως το ΚΤ τότε και χτύπημα δεν καταλαβαίνω και ντουμάνι δεν βγάζω.. Επίσης διαπύστωσα πώς μετά από 6 μέρες συνεχόμενης λειτουργίας δίνει καλύτερα απ'οτι την πρώτη- δευτερη -τρίτη μερα..

Αυτό φίλε μου με το βιδωμα το παρατήρησα κι εγώ. Οταν το άφησα λίγο μποσικο στην Ένωση με τη μπαταρία τραβάγε καλύτερα. Όσο για το οτι μετά απο κάποιες μέρες στρωνει μένει να το δω στην πράξη.
Το υγρό στο στόμα είναι όντως σπαστικο, κάτι που μάλλον οφείλετε στον κακό σχεδιασμο του επιστομιου
Που μαζευει αρκετό απο τον ατμό και τον υγροποιει. Πάντως σ´ ευχαριστω πολυ για τις χρήσιμες συμβουλές σου.

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:29 »
Αυτό φίλε μου με το βιδωμα το παρατήρησα κι εγώ. Οταν το άφησα λίγο μποσικο στην Ένωση με τη μπαταρία τραβάγε καλύτερα. Όσο για το οτι μετά απο κάποιες μέρες στρωνει μένει να το δω στην πράξη.
Το υγρό στο στόμα είναι όντως σπαστικο, κάτι που μάλλον οφείλετε στον κακό σχεδιασμο του επιστομιου
Που μαζευει αρκετό απο τον ατμό και τον υγροποιει. Πάντως σ´ ευχαριστω πολυ για τις χρήσιμες συμβουλές σου.

Πόσες μέρες το έχεις? Και από περιέργεια τι υγρό βάζεις? Δοκίμασες καθόλου το στρογγυλό επιστόμιο, στο κάνει και εκει?

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:37 »
Πόσες μέρες το έχεις? Και από περιέργεια τι υγρό βάζεις? Δοκίμασες καθόλου το στρογγυλό επιστόμιο, στο κάνει και εκει?

Μόλις σήμερα το πήρα να το δοκιμάσω.
Δεν είχε άλλο επιστομιο. Μόνο αυτό το πλακέ το μπουρί..
Εσυ με το στρογγυλό επιστομιο το δουλεύεις;
Απο υγρά ατμίζω μόνο halo και συγκεκριμένα το αγαπημένο μου freedom και
Εσχάτως το TriBeCa το οποίο δε μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις..off topic :)

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:41 »
Εγω μαλλον εχω γινει GIANT lover μια βδομαδα τωρα, του χω πιει τα σωθηκα..δεν καταλαβαινει τπτ. Καμενο ποτε μεχρι στιγμης,υγρο οντος συσσωρευεται στο στομιο αλλα ποτε μα ποτε δεν μου εχει ερθει στο στομα! Το αδικο λιγο με την 650 ego που χρησιμοποιω.
Προχτες ανοιξα εναν atomizer type A καινουργιο κατευθειαν καμενο και πεταμα  :thumpdown:, μετα type B LR νταξει καλα ντουμανια αλλα μολις ειδα να φευγουν υγρα στον ατμο μετα στην μπαταρια χαρτοπετσετες για σκουπισμα κτλ ειπα αστον καβατζα.
Κλεινοντας λοιπον τον on-off topic μου εχω να πω οτι αν αντεξει αλλη μια βδομαδα πιστευω οτι ειναι value for money. Με 10ευρω βγαζεις τον μηνα σου χωρις διαρροες,χαρτοπετσετες, καμενα,πλυνε,κανε dry burning κ.α.

Ερωτηση στους Modders του φορουμ...μιας και το μεγεθος του ειναι αρκετο(ενα απο τα αρνητικα του,δεν ειπα οτι ειναι και τελειο),ποιο μοντ θα προτεινατε μικρο σε μεγεθος αλλα με σεβαστη μπαταρια ωστε οταν βγαινεις εξω να μην νομιζουν οτι κρατας γκλοπ?



Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:45 »
Μόλις σήμερα το πήρα να το δοκιμάσω.
Δεν είχε άλλο επιστομιο. Μόνο αυτό το πλακέ το μπουρί..
Εσυ με το στρογγυλό επιστομιο το δουλεύεις;
Εχει ξανα αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες οτι ταιριαζει το τανκ απο type B ego ατμο. χωρις την ταπα! Δοκιμασε το μπορει να σε βολεψει και σιγουρα δεν θα χεις υγρο στο στομα!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 01:57 »
Εχει ξανα αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες οτι ταιριαζει το τανκ απο type B ego ατμο. χωρις την ταπα! Δοκιμασε το μπορει να σε βολεψει και σιγουρα δεν θα χεις υγρο στο στομα!!! :
Παράθεση

Δυστυχώς έχω μόνο τανκ type A. Αύριο πάντως θα το ψάξω περισσότερο με το θέμα επιστομιο και θα του δώσω σίγουρα κι άλλη ευκαιρία, γιατί δεν έχω ακούσει αρνητικές κριτικές για το συγκεκριμένο cartomizer. Σ´ ευχαριστω πολυ για την πληροφορία.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 02:03 από Drakos »

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 02:03 »
Μόλις σήμερα το πήρα να το δοκιμάσω.
Δεν είχε άλλο επιστομιο. Μόνο αυτό το πλακέ το μπουρί..
Εσυ με το στρογγυλό επιστομιο το δουλεύεις;
Απο υγρά ατμίζω μόνο halo και συγκεκριμένα το αγαπημένο μου freedom και
Εσχάτως το TriBeCa το οποίο δε μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις..off topic :)

Το Off topic σου με προβλημάτησε λίγο  :hmmm: Ειμαι ένα βήμα πρίν πάρω tribeca λένε πώς πρέπει να το αφήσεις ανοιχτό 2 μέρες και από γευση ειναι οκ... οχι??? 

Στο θέμα μας τώρα, πήγα να το δοκιμάσω αλλά είναι σαν πιπίλα δεν με βόλεψε καθόλου, πισευω πώς κάνει καλύτερη εφαρμογή το πλακέ...  από αυριο το πολύ μεθαυριο θα δείς διαφορά στο υπογράφω...


Εγω μαλλον εχω γινει GIANT lover μια βδομαδα τωρα 

Κλεινοντας λοιπον τον on-off topic μου εχω να πω οτι αν αντεξει αλλη μια βδομαδα πιστευω οτι ειναι value for money. Με 10ευρω βγαζεις τον μηνα σου χωρις διαρροες,χαρτοπετσετες, καμενα,πλυνε,κανε dry burning κ.α.

Ερωτηση στους Modders του φορουμ...μιας και το μεγεθος του ειναι αρκετο(ενα απο τα αρνητικα του,δεν ειπα οτι ειναι και τελειο),ποιο μοντ θα προτεινατε μικρο σε μεγεθος αλλα με σεβαστη μπαταρια ωστε οταν βγαινεις εξω να μην νομιζουν οτι κρατας γκλοπ?

Και γώ φίλε το χω γονατίσει και για πρώτη επαφή με το άθλημα με χει ικανοποιήσει απόλυτα, το μόνο που με χαλάει ειναι πώς δεν μπορείς να αλλάξεις άρωμα, αλλά αυτό μάλλον είναι προσωρινό μέχρι να κατασταλάξω κάπου, είμαι σε φάση που θέλω να τα ρουφήξω όοοοοολα  ;D(με την καλή εννοια) και δεν μπορώ...

Όταν πήγα από Nobacco να αλλάξω μπαταρία-ατμοποιητή ήθελα να πάρω και 5-6 carto να χω καβάντζα και μου πε πώς δεν χρειάζονται τόσα πολλά μιας και αυτός άλλαξε carto μετά από 25 μέρες  :o

Αυτό που λές για το μεγεθος ειναι ένα θέμα, έξω με κοιτάνε όλοι καλά καλά, βλέπω εκει που κάθομαι καμιά μέρα να έρχονται οι ομάδες ΔΙΑΣ, Ζ, ελικόπτερα, σκυλιά και να με μπουζουριάζουν....  :))

 

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 02:13 »
Το Off topic σου με προβλημάτησε λίγο  :hmmm: Ειμαι ένα βήμα πρίν πάρω tribeca λένε πώς πρέπει να το αφήσεις ανοιχτό 2 μέρες και από γευση ειναι οκ... οχι??? 

Μην προβλημάτιζεσαι. Με τις γευσεις ειναι Όλα είναι υποκειμενικα. Πάντως ισχυει οτι τα υγρα της halo θέλουν ωρίμανση..κι εγώ με το TriBeCa είμαι στη δεύτερη μέρα.. ;) (κλείσιμο off topic)

Πάντως τελικά πιστευω κι εγώ ότι και τα cartomizer θέλουν το χρόνο τους για να στρωσουν.. :thumpup:
Ελπίζω αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για τον γίγαντα.. :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 09:13 »
[...]Και τέλος για περισσότερο ντουμάνι κάνω το εξής, πατάω το κουμπί και ρουφάω σιγά σιγά , ετσι εχω παρατηρήσει: 1. καλύτερο χτύπημα 2. Περισσότερο ντουμάνι 3. Μικρότερη αναπνοή-λιγότερος κόπος. Αν ρουφήξω όπως το ΚΤ τότε και χτύπημα δεν καταλαβαίνω και ντουμάνι δεν βγάζω..[...]

Αυτόν τον χειρισμό θέλουν όλες οι συσκευές άτμισης. ;)

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2011, 16:45 »
Μην προβλημάτιζεσαι. Με τις γευσεις ειναι Όλα είναι υποκειμενικα. Πάντως ισχυει οτι τα υγρα της halo θέλουν ωρίμανση..κι εγώ με το TriBeCa είμαι στη δεύτερη μέρα.. ;) (κλείσιμο off topic)

Πάντως τελικά πιστευω κι εγώ ότι και τα cartomizer θέλουν το χρόνο τους για να στρωσουν.. :thumpup:
Ελπίζω αύριο τα πράγματα να είναι καλύτερα για τον γίγαντα.. :)

off topic Εαν τελικά δεν σου κάνει το tribeca το θέλω. end off topic
Είναι καλό, εγώ αυτό κάνω, όταν αφήνεις το κουμπί να συνεχίσεις να ρουφάς για ελάχιστα, ώστε να φύγει ο περισσευούμενος ατμός. Με αυτό τον τρόπο έχεις πολύ λιγότερες υγροποιήσεις και μέχρι στιγμής, σε μένα, ποτέ υγρό στο στόμα. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109118 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy