vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, nXtLs, Doubt

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος vex

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • too much pressure
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #720 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:02 »
καλησπέρα, εγώ αντιμετωπίζω το έξης πρόβλημα. χρησιμοποιώ nobacco giant με υγρό halo tribeca και έχω παρατηρήσει ότι μου καίγονται οι καρτο μέσα σε μια με δυο μέρες με το συγκεκριμένο υγρό. με άλλα μπορεί να αντέξουν και 10 μέρες. ξέρετε καμία λύση για το πρόβλημα μου? ίσος να χρησιμοποιήσω κάπιον άλλο καρτο? Πραγματικα το λατρέω το halo  αλλα και τον giant.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #721 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:07 »
Για να σου καίγονται στεγνώνουν , ρίχνε μερικές σταγόνες  συμπληρωματικές στο κάτντο 3,4 φορές την μέρα  για να μην καίγεται η πάνω αντίσταση

Δεν φταίει το υγρό εκτός αν είναι σκέτη VG να το υπολογίσουμε και αυτό μαζί όχι μόνο του σαν συνυπεύθυνο στο κάψιμο συν το στέγνωμα

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #722 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:10 »
αν θες μπορεις να δοκιμασεις ειτε τον ce4 ειτε τον w που ειναι clearomizer κ δεν χανεις και γευση οπως με τα καρτο..μπορεις κ ευκολα να τους επισκευασεις..

Αποσυνδεδεμένος vex

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • too much pressure
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #723 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:14 »
ευχαριστώ Κώστα όντος στεγνώνουν με το συγκεκριμένο υγρό πολύ εύκολα μήπως μπορείς να μου προτείνεις ένα μεγαλύτερο καρτο τότε?
Νικο εχεις λινκ μηπος ?
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #724 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:23 »
για τον ce4

 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6505.0.html

για τον w θα με συνχωρεσεις αλλα επειδη ειμαι απο κινητο ειναι λιγο δυσκολο να ψαξω..
υπαρχουν πολλα καταστηματα που τους πουλανε..δες egotube,zerobbaco κ.α..

Αποσυνδεδεμένος vex

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • too much pressure
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #725 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:28 »
<3 εφυγα για αγορα !!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #726 στις: Απριλίου 06, 2012, 16:55 »
δες και για το τανκακι πριν αγορασεις

Αποσυνδεδεμένος vex

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • too much pressure
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #727 στις: Απριλίου 06, 2012, 17:02 »
πιο πιστευεις οτι θα αντεξει περισοτερο?
ετοιμαζομαι να παω zerobacco για ce4

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #728 στις: Απριλίου 06, 2012, 20:50 »
κοιτα ο ce4 ο μανισιος θα σε παει 4 μερες και κατι..μετα θα χρειαζεται επισκευη περιπου 1 φορα την εβδομαδα...με κοστος 1 € φιτιλι και 1 συρμα..θα σε παει 1.5-2 μηνες σιγουρα...βεβαια λεμε την καλυτερη περιπτωση..
τωρα για το τανκακι 1καρτο την εβδομαδα περιπου..3-3.5 € υπολογιζε το καθε ενα..

σορυ για το οφ τοπικ
αν θες κατι αλλο στειλε πμ!

Αποσυνδεδεμένος vex

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • too much pressure
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #729 στις: Απριλίου 06, 2012, 21:01 »
σ'ευχαριστώ   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #730 στις: Απριλίου 07, 2012, 12:08 »
 
καλησπέρα, εγώ αντιμετωπίζω το έξης πρόβλημα. χρησιμοποιώ nobacco giant με υγρό halo tribeca και έχω παρατηρήσει ότι μου καίγονται οι καρτο μέσα σε μια με δυο μέρες με το συγκεκριμένο υγρό. με άλλα μπορεί να αντέξουν και 10 μέρες. ξέρετε καμία λύση για το πρόβλημα μου? ίσος να χρησιμοποιήσω κάπιον άλλο καρτο? Πραγματικα το λατρέω το halo  αλλα και τον giant.
ευχαριστω
Μπορεί να ακουστεί απίστευτο αυτό που θα πώ μα συμβαίνει το ίδιο ακριβώς κ σε εμένα!!!!!!! Τα υγρά απο Nobacco  κρατάνε τους Giant (από Nobacco ) μέχρι κ μήνα!!!!
Δεν συνιστώ σε κανέναν να ατμίζει με Giant πάνω από 7-10 μέρες ναι? Απλά σε πείραμα που έκανα με υγρά από την ίδια εταιρεία κ Giant είδα ότι αντέχουν πολύ περισσότερο!!!!!!!!!!!
Όσα άλλα υγρά έχω δοκιμάσει να ατμίσω πχ κάτι κινέζικα  με Giant (από Nobacco) μου παρουσίασαν πρόβλημα !!!  Γεύση καμμένου κ ένα ελαφρύ "γρατζούνισμα" στον λαιμό.  :yes: :yes: :yes: :yes:
Δεν γνωρίζω το γιατί, μα σας λέω με σιγουριά ότι τα υγρά από την μάνα εταιρεία κρατάνε τους Giant πολύ περισσότερο!!!!


Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #731 στις: Απριλίου 07, 2012, 18:15 »
Δύο Giant Nobacco που χρησιμοποίησα, με Tribeca, ο πρώτος κράτησε μία εβδομάδα και κάτι, όταν άρχισε να σφίγγει πολύ η τζούρα και να μη στέλνει αρκετό ατμό και ο δεύτερος μια εβδομάδα και παίζει ακόμα. Καμμένο δεν είχα ποτέ. Πάντως γρατσουνάει στο λαιμό και γι' αυτό τον έχω βάλει στην άκρη προς το παρόν.
Έχω παρατηρήσει πάντως ότι οι cartomizers γενικά με γρατσουνάνε στο λαιμό και όταν το παρακάνω μου δημιουργούν ένα βάρος στην αναπνοή, κάτι που ποτέ δεν έχω νιώσει με ατμοποιητές. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι υγιεινό να εισπνέεις από ζεστό πολυέστερα.

Αποσυνδεδεμένος vex

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • too much pressure
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #732 στις: Απριλίου 07, 2012, 20:09 »
αγορασα dct χθες και μου το εκαψε σε 1.5 μερα εντονου ατμισματος μαλλον καρτο και tribeca δεν τα πανε καλα με τι το αμιζετε εσεις? πραγματικα δεν θελω να το πετάξω αυτο το υγρο  >:(

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #733 στις: Απριλίου 07, 2012, 21:11 »
Εγώ το ατμίζω με ego-c και DCT. ΤΟ έχω ατμίσει και με Giant. Δεν είχα πρόβλημα με κανένα. Το Tribeca είναι ιδεολογία. Με το συγκεκριμένο πρώτα διαλέγεις το υγρό και μετά τον atmo/carto που του ταιριάζει. :)

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #734 στις: Απριλίου 07, 2012, 21:32 »
vex,

χρησιμοποιώ 5-6 DCT tanks (αυτά φαντάζομαι  εννοείς) στο ένα απο αυτά έχω Tribecca.

Εφ' όσον δεν πέσω σε προβληματικό, μου βγάζουν αρκετές ημέρες χρήσης το καθένα τους. Το ίδιο και οι Giant με υγρά Halo.
Μήπως έπεσες στην περίπτωση?

Γενικά απο καρτο του εμπορίου, θεωρώ τα DCT και τους Giant απο τα καλύτερα προϊόντα. Εάν μάλιστα αγοράζεις απο Κίνα, έχουν και πολύ ελκυστικές τιμές.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499134 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy