vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, white varadero, zalaros

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #615 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 01:45 »
Ξερει πολλα ο Τheo
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

αυτο αστο να το ξερει ο καθενας του καλυτερα
το δικο μου "test drive" 9 στο κουβα
και οι "ιδιοι και καλα" θα κλεισουν μηνα σε λιγο και το λεει η καρδια τους ... ;)

αν εχει κανα καλυτερο test drive παω πασο... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #616 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 01:59 »
Φιλε μου, παντα μιλαω με βαση τη προσωπικη μου εμπειρια κ οχι κανοντας υποθεσεις.....δε θα ηθελα ποτε να παρασυρω καποιον σε αγορα με βαση τις "υποθεσεις" μου.....

Δε γνωριζω λοιπον ποιο ειναι το σωστο test drive αλλα ξερω οτι:

3 Giant απο Nobacco μου κρατησαν μετα βιας 7 ημερες - μετα ειχαν μπουκωσει απο καταλοιπα σε υγρα
μετρημενοι με πολυμετρο ηταν ολοι 1.6 Ohm

2 τυπου Giant απο το cleverstore: ο ενας μου κρατησε 15 ημερες, ο αλλος εκανα βλακεια κ του ριξα γευση που με αηδιασε κ απο τα νευρα μου τον πεταξα - ειχε ηδη φτασει απροβληματιστος 6 ημερες
μετρημενοι με πολυμετρο 1.5 και οι δυο

Ολα αυτα χωρις βρασιματα και συντηρηση - τη μεγαλυτερη διαρκεια ζωης του τυπου Giant απο cleverstore παρ ολα αυτα την αποδιδω στα DIY υγρα που χρησιμοποιησα με αυτον για πρωτη φορα, και τα οποια ειχαν εμφανως λιγοτερα καταλοιπα......

Το γενικοτερο "φινιρισμα" του πολου ηταν και στους δυο πανομοιτυπο, καθως κ η "δουλεια" στις δυο αντιστασεις (βλεπεις εχω το συνηθειο καθε νεκρο καρτο να του αφαιρω το βαμβακι και να παρατηρω αντιστασεις, φθορες, κτλ για να κανω πιο ¨σοφη" χρηση)

Με λιγα λογια λοιπον, κατα τη προσωπικη μου εμπειρια ειναι ποιοτικα κ σε ενα βαθμο υποθετω και ουσιαστικα ιδιοι (για να μη πω απο το ιδιο εργοστασιο)

Ολα αυτα βεβαια αποδεχομενος οτι η προσωπικη εμπειρια αλλων μπορει να διαφερει! ;)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #617 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 02:04 »
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα!!!!!!

Έχω δοκιμάσει Dual coil Giant cartomizer (1,5 ~ 1,6 Ohm) από

Nobacco
Alter
Cleverstore

και δεν παρατήρησα κάποια σημαντική διαφορά...


ααααααα

η μόνη διαφορά είναι ότι της cleverstore δεν είναι ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ!!!!!!!!!  >:( αλλά ΚλΑιν ΜαΙν


ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ΡΟΛΟ παίζουν ΚΑΙ τα Υ Γ Ρ Α που χρησιμοποιούμε!!!!!!!!!!!!



@ΓΚΡΙΝΙΑ ΝΟ1  .....γεμισμενος φουλ κανει σαν να βραζω καλαμποκι..μολις καταναλωθει λιγο υγρο στρωνει...

μαλλον σου ξεφεύγει και λίγο μέσα στο καλαμάκι και χουρχουρίζει!  ;D

Παράθεση
@ΓΚΡΙΝΙΑ ΝΟ2........μου χαλαει τη μοστρα του τσιγαρου γιατι οι μπαταριες μου ειναι ασημι... :idiot1: :idiot1:
αμα βγαλει ασημη cartomizer τελος απο την οvalle...θα εχω ενα σετ οvalle για συλεκτικους λογους... ;D

Με λίγο ΑΣΕΤΟΝ και ένα σφουγγάρι από την ΑΝΑΠΟΔΗ (Συρμάτινη Επιφάνεια) ...το μετρέπεις άνετα σε ασημί!!!  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2012, 02:15 από Kris »

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #618 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 02:14 »

Ολα αυτα βεβαια αποδεχομενος οτι η προσωπικη εμπειρια αλλων μπορει να διαφερει! ;)

αυτο ακριβως!
.... και τιποτα αλλο

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #619 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 06:25 »
Λευτερη πες μας αν θες τι προβλημα ειχες με τους carto?

Εγω οταν προτοπαρελαβα απο εξω μια παραγγελια τους smoke, οι δυο απο τους τρεις μου εδωσαν φουλ καμενο, με το που τους εβαλα στην μπαταρια.
Λογω οτι ειχα διαβασει εδω μεσα και τις γνωμες αλλον παιδιων, λεω δεν μπορει κατι δεν παει καλα. :hmmm:
Αρχικα λοιπον μετραω την αντισταση και βλεπω 0 (βραχυκυκλωμα). Κουναω λιγο το σημειο επαφης με την μπαταρια, με την μυτη τις ακιδας του πολυμετρου και ωπ στα 2,0 ohm (το πολυμετρο μου εχει 0,5 ohm εσωτερικη αντισταση).
Μετα απο εκει μου δουλεψε για 15 μερες κανονικα, χωρις κανενα προβλημα.
Απο οτι φαινεται βιδωνοντας την μπαταρια μεχρι το τερμα εσπρωχνε την βαση και βραχυκυκλωνε. :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #620 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 15:24 »
Ορμωμενος απο το παραπανω ποστ, να πω οτι ουδεποτε, κανενα καρτομαιζερ ή ατομαιζερ δεν το εχω σφιξει στη μπαταρια μου λες και σφιγγω μπουλονι τροχου....Επειδη ουτως ή αλλως μ αρεσει η χαλαρη τζουρα, παντα τους βιδωνω μεχρι εκει που νιωθω οτι αρχιζει να "παταει" χωρις να τους σφιγγω ιδιαιτερα..τις περισσοτερες φορες αφηνουν ενα "κενο" οι πατουρες του ατμοποιητη με τη πατουρα της μπαταριας...αλλα αφου μεσα ο πολος "παταει" δε το σφιγγω αλλο....

Δε ξερω βεβαια αν ολο αυτο σχετιζεται με τα προβληματα που μπορει να εχουν καποιοι!

;)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #621 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:00 »
παιδια εαν ατμιζετε με vg ..δοκιμαστε pg στα ιδια mg νικοτινης....
ακομα καλυτερο χτυπημα....λογικο λογω της pg αλλα πιστευω η pg ξεδιπλωνει καλυτερα
τα χαρισματα του giant.....
ανελεητο ξυλο φαρυγγα!!!!! :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:

@το ξερω σας τα πρηξα με τον giant..ειμαι πολυ ενθουσιασμενος..μεγαλη οικονομια..επεσα στα 3.5 μλ απο 5 και αυτο λογο οτι καμια μα καμια σταγονα υγρου...δεν παει χαμενη!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #622 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 13:37 »
Καλημέρα σε όλους..
18η περίπου ημέρα συμβίωσης με τον cartomizer giant, αγορασμένο από την alter στις 26/01/12.
Γεμίζω ξαναγεμίζω και το αποτέλεσμα είναι, πολύ καλό χτύπημα και γεύση.Για 4,87€ νομίζω ότι ο "τύπος¨δεν παίζεται :thumpup:
Το υγρό είναι tribecca 24mg της halo
Πάντως έχω την εντύπωση ότι μέχρι 15 ημέρες να ατμίζουμε με τον ίδιο είναι καλά..

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #623 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:46 »
παρατηρησα με τον nobacco giant s οτι οταν το υγρο ειναι στα τελειωματα η εχει λιγο μεσα
η γευση αλοιωνετε παρα πολυ...οχι καμενο...σε καμια περιπτωση δεν εχω καμενο....απλα
μουερχετε μια ασχημη γευση σαν πλαστικιλα θα ελεγα....μολις γεμισω υγρο η γευση επανερχετε στα σωστα επιπεδα...το χω παρατηρησει 2 φορες ....απο το σαββατο που τον χρησιμοποιω...
μαλιστα εχω διπλα μου και εναν ovalle με τανκ με το ιδιο υγρο με φορτισμενες μπαταριες και κανω συγκρισεις...

το τελικο μου συμπερασμα ειναι ...εαν καποιος ειναι διαθετιμενος να κανει μια μικρη παραχωρηση στη γευση
κερδιζοντας σε χτυπημα αυτονομια οικονομια λογο απουσιας διαροων τοτε ναι cartomizer....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #624 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:50 »
Αυτή η γεύση που λες κ που δεν είναι ακριβώς σαν καμμένο είναι... ΚΑΜΜΕΝΟ!! Πίστεψε με ναι? μου συνέβη κ εμένα κ κατάλαβα ότι έπρεπε να βάλω υγρό αμέσως πριν να είναι πολύ αργά.. ;) Η γεύση του καμμένου στον Giant δεν είναι όπως με άλλους ατμοποιητές όπως με τους 510 τους παλιούς.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #625 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:56 »
Αυτή η γεύση που λες κ που δεν είναι ακριβώς σαν καμμένο είναι... ΚΑΜΜΕΝΟ!! Πίστεψε με ναι? μου συνέβη κ εμένα κ κατάλαβα ότι έπρεπε να βάλω υγρό αμέσως πριν να είναι πολύ αργά.. ;) Η γεύση του καμμένου στον Giant δεν είναι όπως με άλλους ατμοποιητές όπως με τους 510 τους παλιούς.

πραγματικα μου ελυσες την απορια....
μα λεω και εγω..τι στο κορακα....
οχι τιποτα αλλο τον εκθειαζα τοσο καιρο και θα με παρουν με τις πετρες ..και οχι αδικα .εαν κανω κολοτουμπα τωρα.....
ευχαριστω :) :)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #626 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 13:47 »
καλησπερα..σημερα συμπληρωσα 1 εβδομαδα με τον giant
απο το πρωι ειχα προβληματα  με την τζουρα..πολυ σφιχτη και χτυπημα μηδεν...
αποφασισα να τον φυσηξω και με μια οδοντογλιφιδα καθαρισα-ξεμπλοκαρα την τρυπα στη μεση απο το σφουγγαρι...εβγαλε πολυ μαυριλα.....
το cartomizer συνηρθε..η τζουρα εγινε πολυ ανετη και το χτυπημα επανηρθε...

ερωτηση..αυτη η μαυριλα μηπως ειναι σημαδι οτι πρεπει να τον πεταξω για λογους υγιεινης κυριως???

Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #627 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 15:22 »
φιλε ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ οι ατμοποιητες ειναι αναλωσιμο προιον.....ακομα και στους επισκευασιμους αλλαζεις φυτιλη-αντισταση....

το ποτε θα τον αλλαξεις...εστω και μετα απο καθαρισμα εξαρταται απο τους παρακατω λογους:

1. ποσα ml εχεις ατμισει
2. σε ποσα βολτ τον δουλευεις
3. ποσα λεφτα σου εχουν μεινει  8)
4. ποτε η γευση ειδικα και λιγοτερο το χτυπημα εχει χαθει χωρις να επανερχεται με τιποτα :thumpdown:
5. αν εισαι πολυ ανθεκτικος στο απο πανω ποτε θα τον σιχαινεσαι εντελως ομως να τον ατμιζεις.... :tongue_smilie:


μια ακομη τακτικη καθαρισματος ειναι το βρασιμο...μετα καμμια ωριτσα μπανιο οινοπνευματος...και μετα πειραγμα με οδοντογλυφιδα η οτι αλλο θες..
             και τελος αστον να στεγνωσει αρκετες ωρες (το καλοριφερ βοηθαει πολυ :yes: )

αν ξεχασα κατι παρακαλω διορθωστε με

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #628 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 15:36 »
 6.τον πετας και περνεις αλλον  :confused1: :laugh1: :laugh1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #629 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 15:57 »
βρε παιδια για την μαυριλα που εβγαλα με την οδοντογλιφιδα λεω..μηπως κανω ζημια στον οργανισμο μου
εφτιαξε και απο γευση και απο χτυπημα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy