vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, manoslykos

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #375 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 02:35 »
3 έχω δοκιμάσει, το ένα το άνοιξα και το χάλασα κιόλας  :idiot1: στο πρώτο πεντάλεπτο. Είμαι και λίγο ανυπόμονος..

Αν είχα ένα provari τώρα εδώ θα τους έριχνα ένα 4.5 volt και θα ήταν οκ πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #376 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 02:41 »
Εντύπώσεις ¨
Ατμίζω το Giant εδώ και  2 μέρες με διαλείματα μαζί με το Ego-t μου.
Θετικά¨
πολύ άνετη τζούρα
πολύ χωρητικότητα ξεχνάς να το γεμίσεις
ελκυστική τιμή
ωραίο πιπακι πιπίλα δεν θές να το βγάλεις :hmmm:
πλούσιος καπνός και λίγο ζεστός
Αρνητικά (συγκριτικά πάντα με το ego-t  με τον κλασικό κωνικό ατμοποιητή που δέν μου χάνει ζουμιά)
χάνει λίγο σε γεύση
μετα απο λίγο αν δεν τραβάς την τελευταία τζούρα σβηστός μαζεύετε υδρατμός στο πιπακι πιπίλα
βαριέσε να τελειώσει να αλλάξεις υγρό-γεύση και δέν τελειώνει


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #377 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 07:49 »
Kαλημέρα,

Εδώ κ πέντε μέρες είμαι με έναν νέο Giant εχτές (τέταρτη μέρα) είπα να τον πετάξω γιατί από την πρώτη μέρα δεν πήγαινε καθόλου καλά!!
Είπα ......Δεν πειράζει έπεσα για πρώτη φορά κ εγώ σε ελλατωματικό cartomizer !!! Όμως σκέφτηκα  να του δώσω άλλη μια ευκαιρία κ σήμερα όπως είπα κ πριν πέμπτη μέρα είναι το κάτι άλλο!!! Χρειάστηκε 5 μέρες για να στρώσει!!!!!! Ειλικρινά μου συνέβη πρώτη φορά κ για αυτό το αναφέρω.

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε άλλον αυτό μα μου έκανε μεγάλη εντύπωση! Έχω πολύ δυνατό ατμό κ πολύ καλή απόδωση της γεύσης του υγρού!!

Τελικά ? κάποιοι cartomizers θέλουν τον χρόνο τους. :)

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #378 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:10 »
ο ενας που ειναι 1.6 ohm ειναι σε πρασινο φακελακι
ο αλλος ο 2.0 ohm ειναι σε ασπρο μου φαινεται.
και οι δυο παιζουν μια χαρα σε ego μπαταρια

Σε εμένα πάντως ο 2.0 ohm σε ego μπαταρια δεν έπαιξε( λίγα ντουμάνια. μηδέν χτύπημα) . Ο 1.6 πάντως τα έσπασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #379 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:54 »
Μολις τωρα μετρησα τον δικο μου..... 2.4 Ohm....Για αυτο δεν ενθουσιαστηκα προφανως! Συνεχιζω με τον want και μες στη βδομαδα παω να παρω εναν 1.6 Ohm....Δε μπορει τοσες καλες κριτικες να κανουν λαθος!

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #380 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:57 »
Καλημέρα!

Να πάρεις  :yes: γιατί στα 2 ohm θα σου χουν βγει τα πνευμόνια από τις τζούρες φαντάζομαι και στην τελική ούτε θα το ευχαριστιέσαι!

 ;D

@ DARK ANGEL

Kαλημέρα!!!  ;)

5 μέρες??? καλά κάνεις και το αναφέρεις επειδή σίγουρα θα τύχει και σε άλλους, οπότε να μην τα στέλνουμε στον κάλαθο!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #381 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:03 »
@ Kris

Καλημέρα!!! ναι ναι 5 μέρες!! Τώρα είναι η πέμπτη κ πήρε μπροστά κ είναι καταπληκτικός!!!!  ;)


Επειδή εγώ δεν τα μετράω ναι? ποιά είναι αυτά που λές? είναι στο πράσινο πλαστικό? Εγώ αυτά έχω κ έχω πολύ δυνατούς ατμούς!!

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #382 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:07 »
Nαι...  :) Πρν λίγο καιρό ήταν στο πράσινο σακουλάκι...

Πριν λίγες μέρες που πηγα να πάρω carto μου ειπαν ότι πλέον τους έχουν και τους 2 ohm και τους 1.6 ohm σε διάφανο σακουλάκι!  :-\

τώρα πώς τους ξεχωρίζουν  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #383 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:09 »
@ DARK ANGEL

Αν και καποιοι ειπανε οτι πλεον βγαινουν κ οι δυο σε ασπρο, αν αυτα που εχεις ειναι σε πρασινο τοτε ναι σιγουρα ειναι 1.6 Ohm. Εγω εκανα πατατα γιατι οταν πηγα να το αγορασω δε ζητησα συγκεκριμενα τον 1.6...ζητησα απλα ενα Giant.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #384 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:14 »
Σας ευχαριστώ πολύ κ τους δυο σας!!!

 Σκέφτομαι να παραγγείλω αυτές τις μέρες κ δεν θέλω κάτι λιγότερο από τους Giant που αγαπώ πολύ τώρα!!  :)

Το σημείωσα!! 1.6 (γιατί από μνήμη? άστε δεν σας λέω κάτι!!!)  ::) ::) ::)


Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #385 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:34 »
Μολις τωρα μετρησα τον δικο μου..... 2.4 Ohm....

Την αντισταση του πολυμετρου την αφερεσες ? :hmmm:

Σημερα δοκιμασα giant Dual coil cartomizer (οχι της nobacco) στα 1,6Ω και απο γευση ειναι πολυ καλυτερα απο τα μικρα καρτομαιζερ-τανκ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #386 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:56 »
αυτο ταιριαζει στην μπαταρια του ego-t μου? η πρεπει να παρω και adaptor? σκεφτομαι να το παρω για να δω και εγω την διαφορα του καπνου και γευσης... δεν παει αλλο με τον ατμοοιητη του ego-t

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #387 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:59 »
@Camelot Το πολυμετρο μου ειναι ακριβειας λογω επαγγελματος....δεν δειχνει εσωτερικη αντισταση οταν γεφυρωνεις τους δυο ακροδεκτες του (δειχνει 0) ;)
Πηρα σημερα εναν 1.6 κ η διαφορα τοσο στο ντουμανι οσο κ στο χτυπημα ειναι εμφανης. ;)

@capable ναι, κανει! Ας eGo-T μπαταριες τους εχω κ εγω! ;)


Αποσυνδεδεμένος camelot

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari-Lava-Α2/A2TM
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #388 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 23:01 »
αυτο ταιριαζει στην μπαταρια του ego-t μου? η πρεπει να παρω και adaptor? σκεφτομαι να το παρω για να δω και εγω την διαφορα του καπνου και γευσης... δεν παει αλλο με τον ατμοοιητη του ego-t

Ναι , ταιριαζει  :thumpup:
Παρε απο νομπακο (αν εχεις κοντα σου μεταπωλητη) εναν να δοκιμασεις  :thumpup:

@teodor  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #389 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 23:16 »
ευχαριστω παιδια για την πληροφορια... θα το δοκιμασω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499127 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy