vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

bellus RTA

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 14:09 »
Παιδες, στο γεμισμα του το κανετε καλα αυτο στη φωτογραφια? Πρεπει να ειναι ακριβως ευθυγραμμισμενος στην μεσαια κουκιδα ωστε να δειχνει το σημαδακι απο πανω του σε καθε γεμισμα... & μετα το γεμισμα ανοιγουμε οσο θελουμε. Αυτο δειχνουν ολα τα reviews

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 11:20 »

Ο καθένας έχει διαφορετικό γούστο στο άτμισμα και είναι ελέυθερος να εκφέρει άποψη για οποιονδήποτε ατμοποιητή έχει πέσει στα χέρια του. Μην βλέπω όμως ηλίθιες συγκρίσεις με Subtank, που τον πατάνε σε γεύση όλοι οι (αεράτοι) επισκευάσιμοι ατμοποιητές του τελευταίου 5μήνου.

Το παραπάνω φίλε exmortus, δεν απαντήθηκε από σεβασμό στο forum. Γιατί την γαλλικήν την έχω...
Από την άλλη, το ότι η μια πρότασή σου δίνει...μπουνιά στην άλλη, κρίνομαι ελλειπής για να το ερμηνεύσω.
Και για να μην υπάρξουν παρερμηνείες, εγώ απευθύνομαι σε σένα.


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 11:27 »
Διάβασα και εδώ και κριτικές, και έβαλα παραγγελία στην fasttech για τον μικρό (λέμε τώρα 5ml μικρός). Αναμένομεν να τον τσεκάρουμε, γιατί φαίνεται φέρελπις νέος.

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 12:56 »
παιδια τον δοκιμασα σημερα στην replace smoke..οποιος θελει πνευμονικες ειναι μια χαρα και εμφανισιακα ειναι ωραιος για τα δικα μου γουστα...σφιχτη τζουρα εχει μονο στην μια τρυπα...

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 15:18 »
Το παραπάνω φίλε exmortus, δεν απαντήθηκε από σεβασμό στο forum. Γιατί την γαλλικήν την έχω...
Από την άλλη, το ότι η μια πρότασή σου δίνει...μπουνιά στην άλλη, κρίνομαι ελλειπής για να το ερμηνεύσω.
Και για να μην υπάρξουν παρερμηνείες, εγώ απευθύνομαι σε σένα.


Είσαι ελεύθερος να εκφράσεις άποψη φίλε μου, όπως και γω είμαι ελεύθερος να ασκήσω κριτική στα λεγόμενα σου. Αν σε πείραξε το "ηλίθιες", θα προσπαθήσω την επόμενη φορά να έχω πιο ήπιο τόνο.


Αν κάποιος φαν του subOhm και των ψηλών Watt έρθει στο νήμα για να μάθει τι παίζει με τον Bellus και βγάλει συμπέρασμα ότι είναι σαν τον Subtank ή απλά λίγο καλύτερος, σιγά μην πάει να τον αγοράσει.


Πες για παράδειγμα ότι θες να αγοράσεις τον Phenomenon και πας στο νήμα του να διαβάσεις απόψεις συνατμιστών. Αν ένα άτομο όπως εγώ, που ατμίζω σε ψηλά Watt με πνευμονικές, πάω και γράψω "ο συγκεκριμένος ατμοποιητής είναι λίγο καλύτερος απ' τον KLP+ σε θέμα γεύσης" και "δεν έχει καμία σχέση με τον Billow V2 στις πνευμονικές, πολύ λιγότερο ντουμάνι και γεύση", θα ήμουν αντικειμενικός;


Αν έχεις όντως εμπειρία με παρόμοιους ατμοποιητές, ατμίζεις καθημερινά δηλαδή στα 20+ Watt με τέτοιου είδους επισκευάσιμους, δεν νομίζω να έκανες εσύ ή ο οποιοσδήποτε την σύγκριση με τον Subtank.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:26 »
Τον εχω στην κατοχη μου καποιες μερες τωρα.

Ατμιζω αποκλειστικα με kl+ οποτε και ημουν λιγο διστακτικος σε οτι εχει να κανει με το θεμα "γευση".

Στησιμο οπως φαινεται στις φωτο(0.32 Ni200), υγρο Granny's vanilla custard & Smoke(dyi 50-50 και τα δυο)

Επειδη δεν εχω χρονο για να γραψω πολλα θα πω οτι αν στον kl+ δινω 9, στον Bellus θα δωσω ενα 8.2(παντα με τα υγρα που κανω εγω)

Για "χτυπημα" και στους δυο 9.

Ατμιζω με μονο μια τρυπουλα ανοιχτη και η τζουρα ειναι ελαχιστα πιο αερατη απο οτι με τον kayfun.

Με εξεπληξε ευχαριστα :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:31 »
Ειχες θεμα διαρροων στο γεμισμα? Και αν τον εχεις δοκιμασει με Kanthal, μηπως εκει δινει λιγο παραπανω γευση...

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:43 »
Οχι, κανενα θεμα με διαρροες.

Εχω παρα πολυ καιρο να στησω με kanthal...Στο επομενο στησιμο θα δοκιμασω :)

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 16:49 »
Μια χαρα καλοριζικος κιολας  :thumpup: Δοκιμασε την επομενη φορα & ενα στησιματακι με Kanthal να μας πεις σε θεμα γευσης & συμπεριφορας... ψηνομαι ολο & περισσοτερο παντως - ειμαι της ''τσιγαρισιας'' τζουρας...

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 17:03 »
Όπως κ εγώ. Γιαυτό και εξεπλάγην ευχάριστα :)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 19:43 »

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 19:44 »
με προλαβεσ :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Βασίλη βάλε βαμβάκι μέσα στα αυλάκια. Και μέχρι κάτω να το πας δεν θα έχεις κανένα θέμα. Μην το φοβάσαι για dry hits, αφράτα tails και μακριά.


το δοκίμασα και αυτο , μπορει να πιανει σε πιο παχύρρευστα υγρα σε εμενα δεν επιασε 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 19:51 από LoOk »

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 10:39 »
 Τον παρήγγειλα κι εγω και ότι βγει, άλλωστε με μισή τιμή απο φασττεκ όπως και να ειναι καλός θα ειναι :)


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: bellus RTA
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 15:51 »
τον έχω από εχθές!!!απλό στήσιμο ΠΑΝΕΎΚΟΛΟ!ΓΕΎΣΗ ΤΈΛΕΙΑ!!και στο υγρό από vampros το energy boost κάτοχος του  καυφουν lite plus μου είπε που το δοκίμασε ότι αποδίδει ακριβός σαν αυτόν στην 1 τρύπα!!φυσικά είναι όσο ανοίγεις να παίρνεις και λιγότερη γεύση!!ότι θέλετε μπορώ να απαντήσω και εγώ σιγά-σιγά. το μόνο που έπαθα εγώ είναι στο πρώτο γέμισμα απλά μου έβγαλε λίγο υγρό αναπλήρωσης από τις τρύπες και μετά έφτιαξε!όποιος τον έχει βάλει στο μάτι και έχει kanger όπως εγώ τον προτινω 100% να τον πάρει!!

Απ: bellus RTA
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 11:54 »
θέλω να τον παραγγείλω και εγώ ρε παιδιά...τον έχω βάλει στο μάτι τον δοκίμασα κιόλας και για αεράτος που είναι έχει πολύ καλή γεύση αλλά βοηθήστε λίγο πως μπορώ να κάνω παραγγελία από FT με κάτι άλλα που θέλω...δεν έχω ξαναγοράσει κάτι απ' έξω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508051 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9055 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569200 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244242 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294627 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763162 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem