vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 1 χρήστης
vougiouklakis

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #900 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 18:20 »
To sprigomizer αντικαθιστα τουσ πολουσ και απλα φτειαχνεισ μια αντισταση καπου 10 σπειρεσ αναλογοσ το παχοσ του συρματοσ και απλα παει πανω κουμποτη χωρισ βιδωματα και τετοια
δεσ τα εδω ολα τα rba του τηλεμαχου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #901 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 11:46 »
Και εγώ δεν καταλαβαίνω Tolis το μισο παει ανεκμετάλλευτο? ...και σε εμένα δεν μένει ουτε σταγόνα  για δείγμα μέσα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση πως στο τελευταίο μισό ml έχει λιγότερη τροφοδοσία, ίσως και να είναι ιδέα μου, η ουσία είναι όμως ότι ούτως ή άλλως το μισό ml δεν το απολαμβάνω αν δεν γεμίσω και μόνο από άγχος μην τελειώσει, και ρουφάει γρήγορα ο Τηλέμαχος :)

Πάντως θεωρώ τον Τηλέμαχο τρομερό ατμοποιητή, το μόνο πραγματικό παράπονό μου είναι που δεν έχει γυαλί, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #902 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 11:51 »
Οντως ένα γυαλάκι θα ήθελε και προς αποφυγή καταστροφής του τανκ με υγρά που δημιουργούν θέματα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #903 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 12:01 »
Μια εικόνα 1000 λεξεισ
ο δάσκαλος της γεύσης παραδίνει  αφιλοκερδώς μαθήματα στου αλλουσ ατμο ...
πέρα απο την πλάκα ο Τηλέμαχος ειδικα σε εμένα ήρθε και θα παραμείνη για παρα πολύ καιρό σαν βασικός και καθημερινός ατμό ...θα περιμένω με αγωνία να δοκιμάσο και των  γνήσιο να δω αν υπάρχει κάποια διαφορά απο των κλώνο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #904 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 12:10 »
Οι "μαθητές" είναι κλώνοι ή αυθεντικοί?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #905 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 12:17 »
Ο bilow V2 nano που είναι απένατι απο των Τηλέμαχος είναι γνήσιος απο ft.. o subtank mini είναι γνήσιος αγορά απο Ελλάδα απο e-smokers απλα φοράει τανκ απο ft και η  kayfun είναι κλώνοι Και ο calix V2 κλώνος 1:1
Έχω και άλλους αλλά αυτοι ηταν έτοιμη στημένη εκείνη την ωρα   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #906 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 12:25 »
Περιμένω και εγώ έναν κλώνο Tilemahos v2 και είμαι περίεργος να δώ τι θα κάνει απέναντι στον     :respect: ErlClonigin  :respect:  που με έχει τρελάνει :) 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #907 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 12:47 »
Erlcccclooooniiigin βρε φίλε στραμπουληξα  την γλώσσα μου για να το πω ελπίζω να μην έχει και των ίδιο βαθμο δυσκολίας στο σεταπ του όπως στο να των προφέρεισ χαχαχα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #908 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 13:05 »
Μια εικόνα 1000 λεξεισ
ο δάσκαλος της γεύσης παραδίνει  αφιλοκερδώς μαθήματα στου αλλουσ ατμο ...
πέρα απο την πλάκα ο Τηλέμαχος ειδικα σε εμένα ήρθε και θα παραμείνη για παρα πολύ καιρό σαν βασικός και καθημερινός ατμό ...θα περιμένω με αγωνία να δοκιμάσο και των  γνήσιο να δω αν υπάρχει κάποια διαφορά απο των κλώνο

:)) :)) :))

Ατμοποιητής και μοντάκι !

Ωραίος Γιώργο  8)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #909 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 13:16 »
Erlcccclooooniiigin βρε φίλε στραμπουληξα  την γλώσσα μου για να το πω ελπίζω να μην έχει και των ίδιο βαθμο δυσκολίας στο σεταπ του όπως στο να των προφέρεισ χαχαχα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γελοίος στο στήσιμο εντελώς kayfunης στο στήσιμο : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23850.msg957274.html#msg957274  αλλά εκεί σταματούν οι ομοιότητες με kayfun.

Σίγουρα πιο εύκολος από τον Τηλέμαχο αν κρίνω από τις 60 σελίδες του παρόντος και από τα προβλήματα που έχουν πολλοί εμπειρότεροι. Σε λίγες μέρες που θα έχω τον κλωνοτηλέμαχο θα σου πω.

erl + clone + gin και τον έμαθες  :tongue_smilie: (ή αντιγραφη & επικόληση χχααααχαχαχαχ)

btw τώρα που το έγραψε ο netsplit είδα ότι έχεις τόσα μοντάκια  :)) :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #910 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 15:10 »
Ο bilow V2 nano που είναι απένατι απο των Τηλέμαχος είναι γνήσιος απο ft.. o subtank mini είναι γνήσιος αγορά απο Ελλάδα απο e-smokers απλα φοράει τανκ απο ft και η  kayfun είναι κλώνοι Και ο calix V2 κλώνος 1:1
Έχω και άλλους αλλά αυτοι ηταν έτοιμη στημένη εκείνη την ωρα   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τον calix v2 clone 1:1 που τον βρίσκουμε????

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #911 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 15:18 »
Coppervape?  Απευθείας λογικα.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #912 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 18:24 »
Με αυτόν τον άτμο, εχουμε ξεκινήσει πολύ στραβά.   :))
Έβγαλα χθες τα ορινκγάκια του να τον βάλω για άλλη μία φορά για καθαρισμό. Φυσικά, έκανα το έξυπνο και μάζεψα τα ορινγκάκια σε μία χαρτοπετσέτα, η οποία, σήμερα, αφηρημένα έφυγε στα σκουπίδια.
Πέρα από e-smoke Guru, ξέρουμε κανένα κατάστημα όσο το δυνατόν πιο κεντρικά στην Αθήνα, το οποίο να έχει ορινγκάκια; Μην δώσω τώρα κάνα 7-8ρι € απλά για o-rings.  :wall:

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #913 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 18:39 »
Παρέλαβα και εγώ το V2 plus , καθάρισμα με corega , 0,28mm Kanthak D , 5 σπείρες βγάζοντας αντίσταση 1,26Ω περίπου.To στησιμό του πανεύκολο , σύριζα τα βαμβάκια και διαρροές ούτε για πλάκα.Δοκίμασα το αγαπημένο μου υγρό αλλά παρατήρησα κάτι που είδα και σε άλλους , μια καμμένο μια ερχόταν κανονικά παρόλο που το έχω ανοίξει και πάνω απο 2 στροφές +.Οταν έρχεται η γεύση κανονικά είναι μια χαρά αλλά ακόμη δεν έφτασε τα επίπεδα του Kayfun lite plus clone που έχω.Το βαμβάκι που χρησιμοποιώ είναι το Koh Gen Do Organic Cotton.
Έχω κάποιες απορίες.


1.Διάβασα ότι καλό είναι η αντίσταση να είναι στα 1,3Ω , λίγα δεν είναι , με το 0,28mm kanthal μου βγαίνει περίπου 5 σπείρες.Συνηθίζω να κάνω 7 και 8 σπείρες στους υπόλοιπους ατμοποιητές μου.
2.Αν θέλω να αλλάξω βαμβάκι πως να αδειάσω το υγρό απο μέσα χωρίς να γεμίσω το τόπο?Ξεβιδώνοντας το μεταλικό επάνω καπάκι και να το αδειάσω σιγά σιγά?
.

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #914 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 18:43 »
Με αυτόν τον άτμο, εχουμε ξεκινήσει πολύ στραβά.   :))
Έβγαλα χθες τα ορινκγάκια του να τον βάλω για άλλη μία φορά για καθαρισμό. Φυσικά, έκανα το έξυπνο και μάζεψα τα ορινγκάκια σε μία χαρτοπετσέτα, η οποία, σήμερα, αφηρημένα έφυγε στα σκουπίδια.
Πέρα από e-smoke Guru, ξέρουμε κανένα κατάστημα όσο το δυνατόν πιο κεντρικά στην Αθήνα, το οποίο να έχει ορινγκάκια; Μην δώσω τώρα κάνα 7-8ρι € απλά για o-rings.  :wall:

Τα γνήσια έχουν 2,4€ πάντως :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51076 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598493 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12248 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1724 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1807 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595568 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios