vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 3 χρήστες
mathimatikos1966, Π. Γιούρσης, camber

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #855 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 08:55 »
Καλημερα παιδια,εχω ενα προβληματακι με τον μαχο μου.Στηνω με 0,32mm 2,5πυρινα 6σπειρες με βαμβακι vcc στα 13,5watt.Και ενω δουλευει καλα για 5-6 τζουρες μετα μου βγαζει καμενο.Τον αφηνω λιγο δουλευει παλι καλα για 2-3τζουρες και μετα παλι τα ιδια(καμενο).Η καμπανα 1,5/2 στροφες ανοιχτη.Τι να κανω;Τελικα συριζα στα λουκια η Ζ οπως στο βιντεο πιο πριν.Το βαμβακι αφραρο η λιγο.Παλευω απο χθες το πρωι και μια καμενο μια πλημιρα.SOS παιδες
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2016, 09:20 από Alexis7 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #856 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 10:17 »
Αλέξη εδώ ακόμα και ο netsplit αναφέρθηκε για το συγκεκριμένο βαμβάκι ότι κάπου και αυτός ακόμα ότι αντιμετώπισε πρόβλημα στα πρώτα στησιματα. Ο μαχοσ θέλει για εμένα το βαμβάκι ευθεία κομμένο και να μην καλύπτει τα λουκια εισαγωγής υγρού 15 μέρες τώρα και μόνο όταν κάνω πειράματα μόνο τότε θα έχω αυτά που αναφέρεις

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #857 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 10:27 »
Kαλημερα !!!
 :hmmm: μπορει φιλε κατι θα φταιει...ισως το βαμβακι σου ..ισως το ανοιγμα στην καμπανα σου ... ισως πολλες φορες φταει και το υγρό που καταναλώνουμε (εαν δλδ εχει περισσοτερο vg )...και φυσικά κανε και κάποιες δοκιμές με διαφορα βαμβάκια  :thumpup: -

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #858 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 10:32 »
Άλλαξε όπως και δήποτε βαμβάκι.Το vcc για μένα δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει.Και υπόψιν δεν
το λέω μόνο εγώ.Το πήραμε και το δοκιμάσαμε 3 άτομα...Δεν :thumpdown: .Κανε και καμιά δοκιμή και με
cotton bacon.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #859 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 10:56 »
Πειράματα με τα βαμβακια έκανα πριν  5 μήνες τώρα έχω καταλήξει στο Koh Gen Do αποκλειστικά μοίρασμα στην μέση το πατ το κόβω στη μέση και έχω τα καλύτερα αποτελέσματα από άλλα βαμβακια τέτοιου τύπου

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #860 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 11:20 »
Φιλε μου νομιζω οτι φταιει τελικα το vcc.Θα βαλω cotton bacon η kgb.Το βαμβακι πρεπει να ειναι σφιχτω και συριζα στα λουκια η να τα κλεινει και λιγο;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2016, 11:27 από Alexis7 »

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #861 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 12:50 »
Ουτε πολυ σφιχτο αλλα ουτε και πολυ χαλαρο . Να μην σε δυσκολευει να περναει δλδ .
Συριζα στα λουκια και μετα αφρατευεις τις ακρες , σηκωνεις το μισο πανω , το αλλο μισο το βαζεις μεσα στο ντεκ και το αλλο το τοποθετεις συριζα στα λουκια πανω .


To vcc δεν μου ειχε προβληματα στον μαχο ( η γευση δεν ηταν τοσο καλη  ) εμενα μου αρεσει το cotton bacon . Vcc ευχαριστηθηκα σε driper  μονο .

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #862 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 13:24 »
Αλέξη εδώ ακόμα και ο netsplit αναφέρθηκε για το συγκεκριμένο βαμβάκι ότι κάπου και αυτός ακόμα ότι αντιμετώπισε πρόβλημα στα πρώτα στησιματα.


  Και στα πρώτα και σε όλα Γιώργο.
Είδα κάποιον που είπε πως δεν θα έπρεπε να υπάρχει το VCC.
Αρχίζω να συμφωνώ.
  Εκτός από κανέναν ντρίπερ, όπου το έβαλα ( Τηλέ, Ιθάκη, Kayfun, Subtank ) με πρόδωσε.
Πεταμένα λεφτά και μάλιστα πολλά.
Με τα ίδια ευρώ έχω πάρει το πακέτο με τα 80 pads KGD που θα με βγάλει 2 χρόνια.






Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #863 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 21:42 »
to vcc ειναι το πρωτο βαμβακι που εχω αγορασει απο τα λεγομενα βαμβακια για η.τ...βασικα χρησιμοποιω βιολογικο...απο αναλογο καταστημα...οντως ακριβο γιαυτο που κανει...


οταν το χρησιμοποποιησα στον τηλεμαχο που ηταν και η πρωτη φορα που το εκανα χρηση διαπιστωσα οταν το εβρεξα με υγρο πως ναι μεν αποροφα δυσκολα ομως κρατα μεγαλη ποσοτητα...αμεσως αφαιρεσα ποσοτητα γιατι θα μου εφερνε καψιματα...λειτουργει μια χαρα και στον τηλεμαχο ομως θελει μικρη ποσοτητα,,,εκνευριστικα μικρη ποσοτητα..
.βεβαια σεε σχεση με το βιολογικο προτιμω το βιολογικο γιστι το εχω συνηθισει απλα...

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #864 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 12:40 »
Δεν μπορώ με τίποτα να πάρω γεύση της προκοπής στο μάχο.Τι μπάνια τι αντιστάσεις από 1.0 εώς 1.45 κάνθαλ Ni200 τα ίδια.Ρεύματα από 10 εώς 17 watt.Τίποτα μια ευθεί.Εφτιαξα τις διαρροές αλλα από γεύση τζίφος

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #865 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 13:26 »
Ο Τηλέμαχος έχει γεύση και μάλιστα πολύ καλή.
Άν είσαι σίγουρος ότι το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με τον καθαρισμό του και με το στήσιμο που κάνεις θα σου αναφέρω το εξής.
Το βασικό μου υγρό είναι το TPA RY4 Double και το φτιάχνω μόνος μου. Στον Τηλέμαχο δεν μου άρεσε καθόλου η γεύση του, σαν να έκανα διαφορετικό υγρό, ήταν όμως και άστρωτος ακόμη οπότε δοκίμασα με ένα διαφορετικό υγρό που είχα και το βρήκα καταπληκτικό. Αφού έχει περάσει μία εβδομάδα μετά την αγορά του και καθημερινή χρήση στο επόμενο στήσιμο θα δοκιμάσω πάλι το RY4 Double να δω πως θα είναι.
Ίσος και να μην αποδίδει το υγρό σου όπως θα ήθελες, δοκίμασε κανένα άλλο να δείς.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #866 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 13:42 »
Kαι γω έχω να πω ότι στις αρχές και μετά από καλό καθάρισμα - μπάνιο, δεν είχα και την καλύτερη γεύση, απλώς καλή.
Μετά όμως και όσο περνάει ο καιρός, όσο πάει και βελτιώνεται.
Τον λόγο δεν τον ξέρω.
Αυτό διαπιστώνω.
Μέρα με την μέρα μου αποδίδει καλύτερα.
Πλέον τα υγρά μου τα ευχαριστιέμαι και η γεύση αποδίδεται όπως και σε άλλους ατμοποιητές αυτούσια.
Δώστε του λίγο χρόνο να στρώσει. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #867 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 13:58 »
Πριν από καμιά 20ρια μέρες μου έφτασε ο Τηλέμαχος από fasttech. Είναι ο πρώτος κλώνος που αγοράζω οπότε είχα μικρές ως ελάχιστες προσδοκίες.
Μπανάκι υπερήχων, πρόχειρο στήσιμο, γρήγορα μια αντίσταση βαμβάκι χωρίς καμιά ιδιαίτερη τεχνοτροπία, απλά κομμένο σύριζα.

Αποτέλεσμα?

Την άλλη μέρα άρχισα να πουλάω όλους τους αυθεντικούς κινέζικους ατμοποιητές!!!
Έμεινα με τον Calix τον αυθεντικό και τον κλώνο Τηλέμαχο από επισκευάσιμους.

Τα σπειρώματα πολύ καλά, απροβλημάτιστος.
Από γεύση πάρα πολύ καλή, αλλά αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό. Για μένα του πάνε πολύ οι καπνικές γεύσεις. Τον έχω πάντα γεμάτο με DIY Soho και κάποιες φορές Tribeca ή Prime από Halo.
Τζούρα πιό αεράτη από Calix ή Kayfun lite, όχι ότι δεν σφίγγει όσο θέλεις αλλά του πάει περισσότερο η αεράτη MTL τζούρα. Επίσης βγάζει πολύ ντουμάνι.

Αν είχε και γυάλινο τανκάκι θα έπαιρνα τον αυθεντικό την άλλη μέρα κιόλας για να είμαι πιο σίγουρος για τα υλικά καθώς με κάλυψε σε όλα εκτός του γυαλιού.
Τώρα αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ το μεταλλικό που είναι ταλαιπωρία να κοιτάς κάθε λίγο αν τελειώνουν τα υγρά καθώς χωράει μόνο 3 ml εκ των οποίων το μισό περίπου είναι ανεκμετάλλευτο γιατί οι τρύπες τροφοδοσίας είναι πολύ ψηλά.

Δεν το περίμενα τέτοια απόδοση από κλώνο, μου άνοιξε την όρεξη και για άλλες δοκιμές πριν αποφασίσω σε ποιον αυθεντικό θα καταλήξω. :hmmm:

Ως τότε απλά απολαμβάνω :)

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #868 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 15:20 »
Να προσθέσω ότι δεν βιδώνει με τίποτα το μεταλικό τανκάκι μετά το μπάνιο.Θα τον μπανιάρω και πάλι θα τον καθαρίσω πιο σχολαστικά και θα του δώσω άλλη μια εβδομάδα μετά από αυτό ουδεμία ευθύνη φέρω.Θα πω και πάλι τα συμπεράσματα μου στο νήμα

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #869 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 16:15 »
μετά από δυο μέρες  με το πρώτο στήσιμο  με 0.35 σύρμα 7 σπείρες  κατέβασμα την αντίσταση με σκέτη vg βαμβάκι να κατεβαίνει λίγο λούκια
 3 στροφές την καμπάνα και τρέλα !!!!!!!!!!!!!!  ντουμάνι γεύση χτύπημα όλα  στο φουλ !!!!!!! και έβαλα την Πηνελόπη στην άκρη !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343784 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359152 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595536 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios