vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1530 στις: Μαΐου 27, 2016, 20:44 »
Καλησπέρα. Έχω τρεις ατμοποιητές, φαινόμενο, kayfun mini v3 και ναυτίλο τον επισκευάσιμο (έχω και τον subtank mini, αλλά αυτόν δεν τον υπολογίζω καθόλου), αλλά την τελευταία εβδομάδα παρατηρώ το φαινόμενο , ενώ είναι όλοι στημένοι, να χρησιμοποιώ μόνο τον φαινόμενο. Οι άλλοι δεν με ικανοποιούν καθόλου γευστικά, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κάνω εναλλαγή υγρών στην διάρκεια της ημέρας. Ότι υγρό και να βάλω στον καθένα, στο τέλος στον φαινόμενο καταλήγω. Διάβασα όσες σελίδες μπορούσα απ' αυτό το νήμα και όλο το νήμα του cloudone, ο οποίος απ' ότι κατάλαβα δεν μου κάνει. Ερώτηση, κυρίως σ' αυτούς που έχουν τον Τηλέμαχο και τον φαινόμενο: Ν' αγοράσω τον Τηλέμαχο ή έναν ακόμα φαινόμενο?

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1531 στις: Μαΐου 27, 2016, 21:16 »
Πάρε άλλο ένα φαινόμενο. Ο tilemahos δεν φτάνει σε γεύση το φαινόμενο και έχει πολύ κατανάλωση υγρού. Περίπου 12 ml την ημέρα με tilemaho και γύρω στα 5 ml με φαινόμενο. Είχα τον v2 plus και τον έδωσα, κράτημα phenomeno lite v2 με tiny Set

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2016, 21:29 από Cruiser79 »

Συνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1532 στις: Μαΐου 27, 2016, 21:17 »
Μην μου λέτε τέτοια τώρα! Προχθές παράγγειλα τον τηλέμαχο από fasttech..Προλαβαίνω να τον ακυρώσω;;  :o

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1533 στις: Μαΐου 27, 2016, 21:36 »
Πάρε άλλο ένα φαινόμενο. Ο tilemahos δεν φτάνει σε γεύση το φαινόμενο και έχει πολύ κατανάλωση υγρού. Περίπου 12 ml την ημέρα με tilemaho και γύρω στα 5 ml με φαινόμενο. Είχα τον v2 plus και τον έδωσα, κράτημα phenomeno lite v2 με tiny Set

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διαφωνώ τα μάλα σχετικά με την γεύση. Είναι απλά διαφορετικοί. Επειδή δεν μπορώ να το εξηγήσω θα δώσω ένα παράδειγμα.
Πάρε ζουμερά φρούτα, μήλα, μανταρίνια, μπανάνα, κτλ.
Κόφ' τα στην μέση και πέτα τα στο blender να γίνουν όλα μια κρέμα, πάρε το κουτάλι και τρώγε. Αυτός είναι ο φαινόμενο.
Τα υπόλοιπα που έμειναν κόφ'τα μικρά μικρά κομμάτια, βάλτα σε ένα μπώλ και πάρε ένα κουτάλι τις σούπας και τρώγε ότι πιάσει το κουτάλι ανάκατα. Αυτό είναι ο Τηλέμαχος.


  

Πιο "αεράτος" ο Τηλέμαχος, πιο σφικτός ο φαινόμενος. Και ο Τηλέμαχος γίνεται σφικτός και με μικρή κατανάλωση αν θες. Δες μερικές σελίδες πίσω. Το άλλο μεγάλο ατού του Τηλέμαχου είναι ότι είναι πιο εύκολος ακόμα και απο KayfunLite Plus και το ίδιο απροβλημάτιστος χωρίς διαρροές, μπουρμπουλήθρες ή προβλήματα.  Το άλλο ατού του κλώνου Τηλέμαχου είναι η ποιότητά του σαν κλώνος. Ο κλωνοφαινόμενος που πήρα από FT ήταν χάλια δες πόσα αρνητικά έχει στα reviews της fasttech. Αντίθετα ο κλωνοΤηλέμαχος είναι ναι μεν πιο ακριβός αλλά από ποιότητα είναι τέλειος. Έχω και αυθεντικό και κλώνοΤ από FT και αν και οπτικά διαφέρουν και ξεχωρίζουν έχουν την ίδια απόδοση και γεύση. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1534 στις: Μαΐου 27, 2016, 23:18 »
Ότι υγρό και να βάλω στον καθένα, στο τέλος στον φαινόμενο καταλήγω. Διάβασα όσες σελίδες μπορούσα απ' αυτό το νήμα και όλο το νήμα του cloudone, ο οποίος απ' ότι κατάλαβα δεν μου κάνει. Ερώτηση, κυρίως σ' αυτούς που έχουν τον Τηλέμαχο και τον φαινόμενο: Ν' αγοράσω τον Τηλέμαχο ή έναν ακόμα φαινόμενο?

Aπό πού κατάλαβες ότι δεν σου κάνει ο cloud? Αφού έχεις Φαινόμενο και σου αρέσει, τότε αν νομίζεις ότι δεν σου κάνει ο cloud, ο Τηλέμαχος θα σε ξενερώσει. Ναι, ο Τηλέμαχος, είναι εύκολος, δεν έχει διαρροές, έχει ωραία τζούρα κ.λπ. αλλά ως εκεί. Αν θες γεύση, ψάξου αλλού.

Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1535 στις: Μαΐου 29, 2016, 23:39 »
@Ribot
Η απάντησή σου με προβλημάτισε, επέτρεψα στα 2  νήματα του cloud και τελικά μόλις τον παρήγγειλα (τον cloud - παρέα με έναν apollo για τις δοκιμές)..

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1536 στις: Μαΐου 30, 2016, 09:20 »
δεν ξέρω για τον apollo αλλα για τον cloud πολύ καλά έκανες και τον παρήγγειλες
δεν θα βρείς άλλο ατμοποιητη πιο κοντά στον phenomenon

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1537 στις: Μαΐου 31, 2016, 23:35 »
ηρθε σημερα στα χερια μου απο φιλο +ατμιστη.
απο φινιρισμα, αρκετα καλος... απο αποδοση, για κλωτσιες.
δοκιμασα πολλα στησιματα.. παπακια γευση, παπακια χτυπημα... :wall:
με 0.28 ss, σε 2.5 αξονακι 6-7 σπειρες εβγαλε 0.82ohm αντισταση. το φτασα στα 17 βατ, αλλα κ παλι δεν με ικανοποιει.
σφιχτη τζουρα? δεν.. ασε που για να παιξεις με το ρυθμιστη αερα πρεπει να χεις πολυ υπομονη.
τον βλεπω λειαν συντομως στο αμπαρι.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1538 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:14 »
Παρέλαβα και εγώ σήμερα από fasttech αυτόν εδώ https://www.fasttech.com/p/4185600
Πεντακάθαρος με drip tip για κλωτσιες που φυσικά δεν ξεβιδώνει την καμπάνα. Ευτυχώς ταιριάζει τέλεια του ναυτίλου. Στήθηκε με micro coil 28 AWG στα 1,4 Ω. Για πρώτο στήσιμο καλά τα πήγα ούτε πλυμμήρες ούτε τίποτα μέχρι τη στιγμή που είχα την φαεινή ιδέα να κλέισω τις τρύπες του αέρα για να δω πως συμπεριφέρεται. Εντάξει ακόμα μαζεύω υγρά ;D

Πάντως η γεύση του είναι εξαιρετικά καλή αν και από απόψη τζούρας προτιμώ τον kayfun mini v3.
Την καμπάνα την γύρισα περίπου 1/4 της στροφής. Χρειάζεται ή οχι τελικώς?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1539 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:18 »
εννοείς αν χρειάζεται να ανοίξεις την καμπάνα?
αν εννοείς αυτό ναι βεβαια χρειάζεται
αλλιώς πως θα πάει υγρό στο βαμβάκι σου?
άνοιξε κάνα δυο στροφές αλλα την ώρα που θα την ανοίγεις να κρατάς ανάποδα τον ατμό για να μην σου κάνει υπερχείλιση

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1540 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:23 »
Ναι αυτό εννοώ. Πάντως με τον ατμο πάνω στο mod και 1/4 της στροφής ούτε υπερχείλιση έχω ούτε καμμένο παίρνω

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1541 στις: Ιουνίου 02, 2016, 14:29 »
αυτά θα τα βρείς μονος σου με τον καιρό μην αγχώνεσαι
ίσος αν βάλεις κανένα πιο παχύρρευστο υγρό τότε θα χρειαστεί να ανοίξεις λίγο παραπάνω
καλοατμιστο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1542 στις: Ιουνίου 02, 2016, 15:00 »
ΟΚ. Ευχαριστώ. Και μία φωτό πάνω στο evic

Αποσυνδεδεμένος kazer

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1543 στις: Ιουνίου 02, 2016, 22:29 »
Καλησπέρα...έχω τον hurricane κλωνο π είναι πολύ καλός σ λε γεύση κ ντουμάνι...δν έχω κανένα παράπονο...ο τηλεμαχος είναι κοντά στην γεύση τ hurricane; ή  θ απογοητευτω;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1544 στις: Ιουνίου 02, 2016, 23:31 »
Εξαιρετικός ατμοποιητής ο τηλέμαχος αλλά κατά την γνώμη μου ο hurricane είναι σε άλλη κατηγορία. Με τα δικά μου στησίματα που μπορεί να είναι από ΟΚ έως μέτρια (γιατί άριστα δεν είναι σίγουρα) ο τηλέμαχος δεν μπόρεσε ποτέ να φτάσει κοντά στον hurricane σε γεύση.

Έχω έναν τηλέμαχο και έναν hurricane. Τον τηλέμαχο τον έχω δανείσει σε φίλο δυο βδομάδες τώρα για να τον δοκιμάσει. Τον hurricane θα τον δάνειζα μόνο αν είχα καβάτζα άλλους δυο-τρεις. ;)

Αλλά αυτός είμαι εγώ. Ο kotsos75 τι λεει;



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190936 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152288 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346055 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147631 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8368 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed