vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, Λάμπρος, camber, stamatisgr

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #810 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:03 »
Βρε αν ένα στήσιμο μου δίνει το αποτέλεσμα που επιθυμώ, δεν με χαλάει να κάνω μόνο αυτό. Ρώτησα απλώς, γιατί στην περίπτωση που με πιάσει(σίγουρο :laugh1: ) να δοκιμάσω διάφορα, να ξέρω και πως να εξηγήσω ότι συμβεί και να το αποφύγω στο μέλλον.
Ας πούμε, βλέποντας το ντεκ, από την αρχή μου έχει καρφωθεί η ιδέα να του σφηνώσω mesh και να περάσω το βαμβάκι στο εσωτερικό του. :sfyrigma:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #811 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:06 »
Τον έχω δοκιμάσει με αρκετά στησίματα κανθαλ, και Νι200 και διαφορετικά πάχη σύρματος και πυρήνα και μου δούλεψε πάντα πολύ καλά, ποτέ διαρροές και πάντα καλή τροφοδοσία (σημείωση: έχω τον αυθεντικό)

Τα καλύτερα μέχρι τώρα αποτελέσματα  τα έχω πάρει με αντίσταση κανθαλ γύρω στα 1,2Ω και 12w με 13w (πυρήνες 2,5 και 3). Ακόμα τον ψάχνω αλλά με ότι κι αν έχω δοκιμάσει μου δουλεύει απροβλημάτιστα.

Τώρα το τελευταίο που λες Γιώργο δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά ευχαρίστως όταν σου έρθει και τον στήσεις με μες να βρεθούμε να το δοκιμάσω ;D

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #812 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:13 »
 Κάτι που ξέχασα και αφορά τις γεύσεις.
Ο Τηλέμαχος και όλα τα παιδιά του GG αναδεικνύει καλύτερα τις καπνικές γεύσεις και ότι περιέχει RY και πυραζίνη.
  Δεν είναι χάλια στις φρουτένιες και στις σοροπιαστές αλλά δεν είναι και στα high του.
Εσύ Γιώργο με το max δεν πρόκειται να τον απολαύσεις.


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #813 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:17 »
Σήμερα δοκιμάζω το βαμβάκι VCC.
Μου έχει αλλάξει τον αδόξαστο.
με 1 στροφή ανοιχτή καμπάνα υπερτροφοδοσία.
Με μισή καμένο.
Προφανώς δεν κάνει για Τηλεμαχο.
Στον ντρίπερ (sapor) με διπλές Clapton τα σπάει.
Ο μόνος λόγος που χαίρομαι που το διαβάζω, είναι γιατί νόμιζα ότι το κάνει μόνο σε μένα και πως φταίω εγώ. Το vcc, έχει γίνει αναντικατάστατο σε 4 άλλους ατμοποιητές μου. Στο τηλέμαχο, έχει ακούσει κάτι γαλλικά......

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #814 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:44 »
Ο Τηλέμαχος και όλα τα παιδιά του GG αναδεικνύει καλύτερα τις καπνικές γεύσεις και ότι περιέχει RY και πυραζίνη.
  Δεν είναι χάλια στις φρουτένιες και στις σοροπιαστές αλλά δεν είναι και στα high του.
Εσύ Γιώργο με το max δεν πρόκειται να τον απολαύσεις.

Ένα ένα μου τα λες Μήτσο :laugh1: Η φάση είναι ότι διανύω περίοδο απέχθειας για οτιδήποτε τριμπεκοειδές,
αλλά όταν έρθει ο Τηλε, με Soho θα τον ξεκινήσω, θα έχει ωριμάσει ως τότε :yes:

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #815 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 16:50 »
Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο mankar72!


Ότι-όπως και να στήσω στον tilemaho (original), δουλεύει απροβλημάτιστα.


Και γεύση και ατμό και χτύπημα και μηδέν διαρροές και εύκολο γέμισμα....εξαιρετικός!!! :)


Αυτή την στιγμή δουλεύει με Ti gr1 (esmokeguru) 6 σπείρες,2,5mm, 0,54Ω, 22W, 210oC, supreme ELF. 3η μέρα του setup.

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #816 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 17:37 »
Εμένα είναι ο πρώτος επισκευάσιμος ατμοποιητής που πιάνω στα χέρια μου και γενικά ο δεύτερος μετά από 20 ημέρες ατμίσματος.
Την πρώτη μέρα που τον στήσαμε μαζί με ένα φίλο μου βιαστικά και χωρίς καλό φώς,έκανα και μία βλακεία και ξεκίνησα να βάλω υγρό με ανοιχτή την καμπάνα, και μετά είχα διαρροές.
Εχθές μετά από ξαναδιάβασμα μέσα στο φορουμ και βιντεάκια για στήσιμο,ξαναέκανα στήσιμο μόνος μου με Κa 0,30 2,5 αξονάκι και 5 σπείρες μου βγαίνει 1,2 Ohm και εώς και τώρα που μιλάμε δεν μου έχει βγάλει σταγόνα.
Σίγουρα και εγώ πιστευω ότι μεγάλο ρόλο παίζει το στήσιμο και ειδικά το βαμβάκι  και σίγουρα θέλει μια κάποια προσοχή στο στήσιμο,δεν είναι ας πούμε Kayfun (όπως διαβάζω γιατί δεν τον έχω ) που θα σου συγχωρέσει το όποιο λάθος στο στήσιμο,πιστεύω ότι θέλει προσοχή στο στήσιμο ειδικά στην αρχή εώς ότου πάρεις το κολάι που λέμε.
Τώρα για τα μέταλλα που αναφέρεται πιο πάνω το 304 είναι 304 δεν αλλάζει και σίγουρα δεν νομίζω ότι ο Ελληνας κατασκευαστής του τηλέμαχου παίρνει κάποιο ιδιαίτερο μέταλλο για την κατασκευή του.
Για τα orings θα συμφωνήσω,είναι κατασκευασμένα από EPDM υπάρχουν πολύ καλύτερα αυτά είναι τα φνηνότερα που υπάρχουν όσο αφορά την διάρκειά τους και σίγουρα βγάζουν κάποιες οσμές όταν ζεσταίνονται αλλά ποιός κινέζος θα κάτσει να βάλει orings π.χ. από viton η σιλικόνη ?Κανένας.
Τώρα για γεύση πιστεύω ότι είναι καθαρά υποκειμενική για τον καθένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2016, 17:47 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #817 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 18:17 »
Περιμένω  και  εγώ τον tilemahos v2  plus  να  μου  έρθει μέσα  στη  βδομάδα από  fasttech,   αυτό  το  στήσιμο  είναι  σωστό  ώστε  να  μην  έχει  διαρροές και  να  έχει  καλή γεύση  γιατί  έχω  δει  πολλά  βίντεο  και  δεν  έχω  καταλάβει  πιο  είναι  το  σωστό.

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #818 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 18:27 »
Εγώ αυτό ακολούθησα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27317.690.html  η και αυτό ,όποιο και από τα δύο στήσεις δεν θα έχεις πρόβλημα νομίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2016, 18:35 από Gorgolemis »

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #819 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:09 »
Παιδιά όσοι δεν έχετε γεύση με τον τηλέμαχο κάτι δεν κάνετε καλά.Δε γίνετε να τον συγκρίνουμε με τον subtank και KFL+.Εχω τον γνήσιο και τον κλώνο.Σε θέμα γεύσης με υγρο smoke πρώτος ο τηλέμαχος ακολουθεί ο kayfun v4 infinite,μετά ο kayfun 3.1 και μετά ο kl+ και τελευταίος και καταιδρωμένος ο subtank.
Ο κλώνος από fasttech ήθελε πάρα πολύ καλό πλύσημο,τον είχα βάλει σε σόδα,τον έβρασα αρκετές φορές στο μπρίκι με απορυπαντικό πιάτων και τελευταίο του ήταν μπανιο σε βότκα και πάλι πήρε κανά μήνα για να στρώσει η γεύση του σε σχέση με τον γνήσιο.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #820 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:39 »
Καλα μετα ολα τα πλυσιματα που του εκανες ηθελε και ενα μηνα ατμισματος για να καθαρισει εντελως  :confused1: Τι λαδια ειχε πανω πια, τοση βρωμα;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #821 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 19:53 »
Πεστα ρε φιλε Paschal για την γευση και οτι εχει διαφορα γτ θα τρελαθω :idiot1:

Αυτο λεω και γω  για την γευση,κατι γινεται και βγαζει μαζι με την γευση που του βαζεις και μια λαστιχολαδιλα και τον εχω πλυνει 6-7 φορες με βοτκες και σαπουναδες και δεν μπορω να καταλαβω γτ δεν βγαζει σωστη γευση και ακουω οτι σε πολλους βγαζει φοβερη γευση που εγω δεν πηρα.



Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #822 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 20:05 »
Παντός αυτό με το σωστό πλύσιμο μην το αγνοείτε.
Μου έτυχε σε 2 κλώνους Taifun τον πρώτο τον έδωσα αμέσως γιατι δεν μου έδινε κάτι σε γεύση,
το δεύτερο τον πείρα απο φίλο απο εδώ και πάλι τα ίδια, τελικά τον έπλενα με ξύδι και σόδα, κάτι που δεν είχα κάνει στον 1ο, και τσούπ μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #823 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 20:11 »
Καλα μετα ολα τα πλυσιματα που του εκανες ηθελε και ενα μηνα ατμισματος για να καθαρισει εντελως  :confused1: Τι λαδια ειχε πανω πια, τοση βρωμα;

Ετσι όπως τα έγραψα,δε μου έχει ξανατύχει κλώνος με τέτοια δυσκολία καθαρισμού,ισως με έναν kraken παλαιότερα αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #824 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 20:22 »
Περιμένω  και  εγώ τον tilemahos v2  plus  να  μου  έρθει μέσα  στη  βδομάδα από  fasttech,   αυτό  το  στήσιμο  είναι  σωστό  ώστε  να  μην  έχει  διαρροές και  να  έχει  καλή γεύση  γιατί  έχω  δει  πολλά  βίντεο  και  δεν  έχω  καταλάβει  πιο  είναι  το  σωστό. [youtube]cpj_KypkAk4[/youtube]
Με αυτό το στήσιμο 1.10 η αντίσταση 14 watt και 1,5 γυροβολιά την καμπάνα όλα κομπλέ και γεύση και 0 διαρροή

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343645 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207425 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50986 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598363 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193945 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1700 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1772 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios